Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość omi135

UK Mamusie Kwietniowki 2014

Polecane posty

Dzięki za odpowiedz dziewczyny :) Mam jeszcze jedno pytanie. Dostałam list od położnej z data pierwszej wizyty i scanu tylko ze tam jest napisane ze moja consultant to nie midwife tylko obstetrician... Wyczytałam ze obstetrician zajmuje sie ciazami zagrożonymi. Mam se czym martwić? zastanawiam sie czy nie dotarły do nich jakieś wieści z early pregnacy assessnent gdzie miałam robiony pierwszy scan po malymy plamieniu. Może o czymś mi nie powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny a ja nie rozumiem dlaczego na pierwszą wizyte midwife przychodzi do mnie do domu, jestem w 11 tyg scan za 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Dlugo nie pisalam ale mialam.gosci a pozniej sama bylam kilka dni u znajomych. Dzis znow mam.gosci z Pl.na 2 tugodnie wiec.pewnie malo bede pisac. Ciesze sie, ze nie ma.zadnych zlych niusow na naszym topiku. Oby tak dalej :) Co do wizyty poloznej w domu to zawsze tak jest chyba. Ona woli w spokoju wszystko wypytac i wpisac do dokumentow.. Jezeli wolisz u nich to pewnie mozesz jej o to spytac.. Taka wizyta trwa ok.1h. Ktos pytal o macierzynskie.. Ja sama nie jestem pewna jak to trraz bedzie ze mna. Pracuje 16h na tydzien od zeszlego listopada. Chyba to.z.jobcentre mi sie.nalezy. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie. Bede wchodzic jak tylko.znajde chwilke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak przeczytałam na waszym forum, że położne w większości przychodzą do was do domu to zaczęłam się zastanawiać... Ja się umówiłam na wizytę w swojej przychodni i tam też miałam swoją 1 wizytę z położną i później następną również. Ciekawe od czego to zależne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Zoska13 nic sie nie martw ja tez mam wizyty z polozna poza domem (w child care centre) wiec nie wiem jak to jest. Enna niekoniecznie bedzie to z powodu krwawienia to ja tez mialam problemy i tez bylam na ostrym dyzurze a mam normalne wizyty z polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
była u mnie w domu midwife na wizycie dostałam książke, kolejna wizyta już w child care centre w 16 tyg, w poniedziałek mam konsultacje z kimś w szpitalu bo uznali moją ciąze jako wysokiego ryzyka, w sumie to dobrze, bo wielu rzeczy się obawiałam, scan za 2 tyg, boje się tego scanu bo jak wyjdą jakieś nieprawidłowości to co zrobic na tym etapie?mam nadzieje jednak że wszystko będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Gość a dlaczego zaliczyli twoją ciążę jako ciąże wysokiego ryzyka? miałaś jakieś komplikacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co slychac i jak sie czujecie? Wiecie ja to sie zaczynam martwic czy wszystko jest ok z dzidziusiem. Nic sie nie dzieje w sumie. Mam spotkaniez polozna w czwartekto bedzie 16tc. Juz nie moge sie doczekac zeby uslysze serduszko. Mam troche uplawy a wy ? Takie jakby zoltawe. Mam nadzieje, ze u wszystich ok. Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Omi135 ja tez mam wizyte z polozna w tym tygodniu, dokladniej w srode rano.Bedzie to poczatek 17 tyg.Omi czujesz jakies ruchy tzn babelki itp. Ja kupilam sobie dopplerka na ebay ale mam nadzieje ze polozna sprawdzi serducho zebym mogla miec pewnosc ze ja to dobrze szukam tzn ze to co znalazlam to faktycznie serduszko mojego malenstwa :) U mnie dzis szaro i buro ,pogoda do przelezenia w lozku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Tez mam wizyte w tym tygodniu, bedzie to usg w srode:) Angela co to jest ten doppler? Omi, to chyba dobrze jak sie nic nie dzieje? Gorzej jakby sie dzialo cos zlego, glowa do gory i nie martw sie na zapas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie nie czuje ruchow a podobno w drugiej ciazy Mozna czuc szybciej. Mnie znajoma pozyczyla doplerka I nie wiem czy umiem to dokladnie uzywac bo nie slychac bicia Serca jedynie Widac takie mrugajace serduszko I plus wzrasta lub spada w zaleznosci Chyba czy dzieciatko ucieka w druga strone. Mozliwe, ze ja jeszcze nie umiem tego dobrze uzywac zeby to serce slyszec. A pogoda tez u mnie szara I bura. Pada caly weekend. Chyba we wtorek sie poprawi. Dziewczyny a macie uplawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna dopplerek sluzy do podsluchiwania jak bije serduszko dzieciatka :) Omi135 niestety moj dopplerek jest z tej nizszej półki wiec nie pokazuje mi z jaka czestotliwoscia bije serduszko. ale mysle ze znalazlam wlasciwy dziek.w moim przypadku jest to prawa strona ponizej pepka. Odglos przypomina mi jadacy pociag pospieszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki nie wiem jak u was ale u mnie polozne juz nie podsluc***a serca dziecka od 16 tygodnia wlasnie dlatego ze czasami nie mozna bylo znalezc i wymagany byl dodatkowy scan. teraz sprawdzaja dopiero od 20tyg. tak przynajmniej powiedziala mi moja polozna. co do uplawow to u mnie nie ciekawie :(, najpierw mialam zoltawe uplawy a od wczoraj a w zasadzie od soboty odrobinke byly brazowe, w niedziele juz wiecej i wieczorem pojechalam na pogotowie ale nic mi nie mogla zrobic bo w tym szpitalu maja tylko early pregnancy unit ktory o tej porze co bylam (po 21.) byl juz zamkniety. mialam sie umowic na scan dzisiaj rano ale okazalo sie ze poniewaz jestem juz w trakcie 13tyg to nie moga mi tam zrobic scanu bo to juz nie jest wczesna ciaza i mam czekac na ten juz wczesniej umowiony scan ktory mam miec jutro w innym szpitalu :(. martwie sie bo dzisiaj rano mialam nawet odrobinke rozewej krwi na papierze, ale od tej pory nic, wszelkie plamienie narazie sie zatrzymalo. moje przypuszczenie to ze to plamienie jest wynikiem przepracowania (pracuje na weekendy w hotelu) i moze kosmowka zaczela sie odklejac. mam nadzieje ze nie jest jeszcze za pozno i ze da sie jeszcze dzidzie uratowac :(. trzymajcie za nas kciuki jutro prosze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kasiulka. Staraj sie duzo.odpoczywacdo jutra. Mam nadzieje, ze wszystkobedzie dobrze z malenstwem. Nie przejmuj sie i nie stresuj bo malenstwo tez to wyczuje. Napewno tak sie stalo z przepracowania. Bedzie dobrze i trzymam kciuki. Daj znac jutro jak poszlo. Ja mam w czwartek spotkanie i wlasnie licze na to, ze polozna bedzie chciala posluchac bicia serduszka. Bedzie to 16tc. Nie wiem co zrobie jezelitego nie sprawdzi bo tylko to mnie moze uspokoic jal uslysze bicie serduszka malenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym sluchaniem serduszka to chyba zalezy od samej poloznej. Moja mi w 16 tygodniu zaproponowala, ale uprzedzila, ze to jeszcze moze byc za wczesnie i moze sie okazac, ze serduszka nie wylapie wiec pytala mnie czy w ogole chce to badanie zebym potem sie nie denerwowala jak sie okaze ze tetna nie znajdzie. Ja sie oczywiscie zgodzilam i na szczescie od razu seduszko uslyszalam. Kasiulka mam nadzieje, ze jutro okaze sie ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku i ze dzidzia rosnie jak nalezy. Swoja droga Twoj przypadek pokazuje jaka ta sluzba zdrowia w Uk jest do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze! Ja tez mialam uplawy najpierw zoltawe a potem dwa dni brazowego plamienia. Bylam w early pregnacy na scanie i nie znalezli przyczyny, ale powiedzieli ze wszystko wyglada okej, bylo widac serduszko. Lekarka powiedziala ze czasem tak po prostu sie dzieje bez powodu, zwlaszcza w okresie spodziewanego okresu. Nie jestes moze w terminie kiedy normalnie wystapilaby miesiaczka? Glowa do gory i nie martw sie na zapas :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, wpadlam sie tylko z wami pozegnac bo nie chce znikac tak bez slowa :(. niestety na dzisiejszym scanie okazalo sie ze serce dzidziusia przestalo bic w okolo 8tyg, czyli zaraz po drugim scanie, i vera pomimo wszystko wedlug mnie to nie jest wina tutejszego systemu opieki zdrowotnej. na czwartek mam uowiony zabieg usowania ciazy. bede trzymala za was kciuki zeby wam wszystkim juz w komplecie udalo sie szczesliwie donosic ciaze i urodzic zdrowe bobaski, czego z calego serca wam zycze. dbajcie o siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka bardzo mi przykro :( Wiem co czujesz bo tez przeszlam ciaze obumarla i mialam zabieg. Co do sluzby zdrowia oczywiscie, ze to nie ich wina, na takie rzeczy nie ma nikt wplywu. Chodzilo mi tylko o to kilkudniowe czekanie na scan i odsylanie do domu mimo, ze cos sie dzieje. Trzymaj sie cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulka tak mi przykro :( Myslalam dzisiaj o Tobie i trzymalam kciuki zeby wszystko bylo dobrze :( Troche mnie wystraszylas... ja mam jutro usg, mam nadzieje ze u mnie wszystko idzie prawidlowo. Trzymaj sie Kasiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Czesc dziewczyny ja juz po spotkaniu z polozna.Cala wizyta trwala z 15 min.Polozna zmierzyła mi tylko cisnienie a takze posluchalismy jak bije serduszko malenstwa. I to by bylo na tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez caly dzien myslalam o wynikach kasiulki. Przkro mi, ze Ciebie to spotkalo. Zastanawial mnie jednak jak to jest ... Ciaza obumarla kilka tyg temu a tu zero objawow, krwawienia itp. Straszne to jest. Teraz sie martwie co z moim dzieciatkiem. Moze za dwa dni cos sie wyjasnii na spotkaniu z polozna. Bardzo bym chciala zeby bylo slychac serduszko. Pozdrawiam was I kasiulke szczegolnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Kasiulka_x przykro mi ze stracilas dzieciatko.mam nadzieje ze szybko znow zajdziesz w ciaze i ze tym razem obedzie sie bez klopotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Właśnie wrociłam z mojego drugiego scanu. Na szczęście wszystko jest okej! Dziecko ma 3.5cm i 10 tygodni, jego serduszko pięknie bije. Umówili mnie na następny scan za 2 tygodnie żeby określić datę porodu. Powiedzcie mi jedno, jeśli dziecko ma 10 tygodni, a ostatni okres miałam 12 tygodni temu, to jestem w 10 czy 12 tygodniu ciąży? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enna jestes w 12 tygodniu ciazy. Ciaze liczy sie od daty pierwszego dnia ostatniej miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
Enna czeste masz te scany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Vera za odpowiedź :) Angela: No dokładnie coś często... miałam mieć jeszcze jeden w zeszłym tygodniu w early pregnacy ale zrezygnowałam z niego jak dostałam list z datą dzisiejszego scanu. A ten za 2 tygodnie to dlatego, że dzisiaj było za wcześnie na ten dating scan, nie wiem dlaczego tak mnie umówili wcześnie. Najważniejsze, że maluszek ma się dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
jest tu kto ? Co u was laski? Ja czekam i czekam dokladniej na 15 listopada na swoje polowkowe usg.Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok i ze poznamy plec dzidzi. Jeszcze tyle czasu zostalo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są tu jakieś kobietki z nottinghamshire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem :)podczytuje ale jest u mnie rodzinka z Pl to nie mam zabardzo czasu pisac. Od czwartku walcze z przeziebieniem. Tragedia. Nos zapchany, mega.bol glowy. Na dodatek synus ma kaszel :/Ja nie mige porzadnie odpoczac bo nie mam czasu na to. Mialam wizyte u poloznej w czw to byl 16tc. Slyszalam bicie serduszka:) Ogolnie wszysko ok. Ja tez czekam na scan polowkowy 13.11 oby 13 nie byl pechowy!! Szybko zleci. Pozdrawiam wszystkie i piszcie cos czesciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela1983
DZiewczyny czy czujecie juz jakies ruchy dziecka? Ja jutro zaczynam 18 tydz i nadal nic no ale to moja pierwsza ciaza wiec pewnie bede musiala jeszcze poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×