Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Heelenka - normalna nigdy nie byłam :D, w tym zawodzie normalny człowiek się nie uchowa:D Kasa- hmmm, my mamy wspólne konto, ale wspólnoty majatkowej nie. Ale czasy nastały:), ale macie rację drożyzna okropna. A dla tych, które gdzieś w pobliżu maja pepco, to mają tam fajne i w sumie niedrogie ubranka dla dzieci, patrzcie tylko, żeby poliestru nie było, bo nie wiem jak w niemowlęcych, ale w dziecięcych w niektórych modelach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka jak dla mnie uniwersalny, może być i dla chłopca i dziewczynki i cena przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna=> O!! Taaaak! Te "Kobiety z Czerwonych Bagien" na dniach wyszperam z jakiejś biblioteki!! :-) Przeczytałam recenzję i już pierwsze zdanie - "historia kilku pokoleń niezwykłych kobiet" mnie przekonało. Zdecydowanie moje klimaty! :-) Pisałaś, że jesteś belfrem. Czego uczysz? _____________ Helenka=> Fajny wózek i kolor uniwersalny. No i cena! Super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna=> aleś tajemnicza! :-) ____________ Idę spać. W ciąży śpię ... jak dziecko ;-) Współczuję tym , które źle sypiają. Ledwo głowę do poduszki przyłożę, już odpływam na całą noc. Mąż wstaje przykryć chłopców, bo się rozkopują. I to kilka razy w nocy chodzi do ich pokoju, bo młodszy nie potrafi się przykryć i śpi skulony zmarznięty. Nawet nie mam wyrzutów, że to mąż wstaje a nie ja (mimo ,że jestem na L4, a on cały dzień w pracy), bo jak się Maleństwo urodzi, to ja będę zarywała nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam na wizycie na 99% to chłopiec. Ginekolog pokazała mi "antenkę" Waży 317 gram, a to dopiero 19 tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważę 68 kg. Nigdy w życiu tyle nie ważyłam, przytyłam 11 kg, a jem bardzo ostrożnie, zdrowo się odżywiam. Po mnie, oprócz brzucha, nic nie widać żebym aż tyle przytyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi, wózek nie jest jakiś bardzo ładny dlatego taka cena, niestety tego nie kupię, ale oferty sprawdzam codziennie żeby mieć porównanie. Vikiable strasznie dużo przytyłaś.. mamy bliskie terminy a ja 55kg ważę, 2 na+ dużego chłopa urodzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vikable mnie ta waga to też przeraża, choć moje dzieciątko w 20 tygodniu ważyło coś około 350g. Zobaczymy ile będzie za tydzień. Mam nadzieję, że mnie oszczędzi i nie będzie miało nie wiadomo jakich gabarytów. Bo jednak mi się wydaje, że te kruszynki zdecydowanie łatwiej się rodzi. Goplana - zazdroszczę, mi już nawet mleko przestało pomagać :( Do tego rano mąż wychodzi do pracy a ja już spać dalej nie umiem, w efekcie przed 7 jestem na nogach i weź tu człowieku - wyśpij się na zapas. Helenka, mi też się wydaje że wózek jest uniwersalny. My dalej obstajemy nad niebieskim (choć waham się nad beżowym-nie ma to jak zdecydowana kobieta w ciąży), zobaczę, jeśli po raz 4 lekarz potwierdzi mi chłopaka za tydzień to idziemy zamówić, zresztą, w razie czego ów niebieski jest taki fajny morski więc nawet gdyby, dziewczynce też pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Vikiable, nie martw się. Ja w pierwszej ciąży bardzo dużo przytylam, od razu po porodzie 10kg miałam mniej a resztę w kilka miesięcy, no kilka kg zostało ale to dlatego, że uwielbiam fast foody i pizzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heeleenka- dziewczyny mają rację, że uniseks.. My tak samo jak Paatkaa zastanawiamy się nad niebieskim, a beżem z brązem. Tzn ja się zastanawiam, ale pewnie stanie na niebieskim tyle, że ciemniejszym odcieniu. Jak dla mnie jeśli nawet mielibyśmy mieć kiedyś córę to bez problemu można wozić ją w niebieskim wózku :) Gorzej byłoby na odwrót, różowy dla chłopaka :P vikiable - super, że chłopak :) ja w sumie nie wiem ile w każdym tygodniu dziecko powinno ważyć.. Mój w 18 tygodniu miał 230gram.. A z tym tyciem w ciąży to chyba jakaś ruletka normalnie. Może później, aż tak dużo nie będziesz przybierać, tylko po prostu tak wystartowałaś. No i dzisiaj obudziłam się wcześniej :) Ale muszę się wziąć za robotę, znowu gości mi niesie :P Ach nie chce mi się.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja co prawda tak jak pisałam przytyłam jakieś 5 kg, ale u mnie właśnie więcej tyje na koniec. No ale zrzucę, mam nadzieję :) xxxx Żle dzisiaj spałam, teraz będę się meczyć cały dzień, żeby jakoś funkcjonować. Dobrze że mam tą wizytę dzisiaj, to nie będę o spaniu myśleć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wagi znalazłam w internecie coś takiego: Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży. 9-10 tydzień - 5 g 11-12 tydzień - 12 g 13-14 tydzień - 25 g 15-16 tydzień - 80 g 17-18 tydzień - 150 g 19-20 tydzień - 260 g 21-22 tydzień - 350 g 23-24 tydzień - 540 g 25-26 tydzień - 900 g 27-28 tydzień - 1100 g 29-30 tydzień - 1360 g 31-32 tydzień - 1800 g 33-34 tydzień - 2250 g 35-36 tydzień - 2750 g 37-38 tydzień - 3100 g 39-40 tydzień - 3600 g Czyli w kolejnych miesiącach ciąży waga dziecka wynosi przeciętnie: 5-25 gram - 3 miesiąc 25-150 gram - 4 miesiąc 150-350 gram - 5 miesiąc 350-1100 gram - 6 miesiąc 1100-1800 gram - 7 miesiąc 1800-2750 gram - 8 miesiąc 2750-3600 gram - 9 miesiąc Uwaga! Podane wartości są wartościami uśrednionymi, co oznacza, że wskazana waga jest wagą przeciętnego dziecka w określonym tygodniu i miesiącu ciąży. W ocenie rozwoju własnego dziecka nie należy się więc kierować przedstawionymi tutaj wartościami. Powyższy artykuł ma przede wszystkim charakter informacyjno-statystyczny. --- Ile w tym prawdy to ja nie wiem. Ciekawa jestem mojego wyniku za tydzień, jej doczekać się nie mogę! Choć nie wiem czego czy wizyty, czy szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nawet jakbym miała córę to różowego wózka bym nie kupiła:) przeglądam te używane i różowe są najtańsze! naprawdę za grosze można je kupić, a to chyba dlatego że nikt ich nie chce, albo plamy mają.. pośmiałam się trochę z mojego brzucha.. dziwny jest:) taka malutka piłeczka:) do tego bardzo nisko, z 10cm odstaje ale nie wykracza poza pole pleców:) tzn nie widać brzucha patrząc od tyłu popłakałam sobie też.. nie mieszczę się w żaden biustonosz! :( co rano mam przynajmniej dwa pryszcze więcej.. kiedy to minie?:( Patka niebieski morski jest bardzo ładny i taki rzucający się w oczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vikiable=> mam nadzieję, że nie przejmujesz się tym, że tyle przytyłaś? W 2 ciąży w pracy miałam koleżankę, która miała termin zbliżony do mojego. Ja tyłam na potęgę, ona prawie nic. Ja na końcu miałam +30kg, ona bardzo mało. Czułam się strasznie. Gdy spotkałam ją po roku od porodu - nie poznałam!!! - ja z wagą sprzed ciąży, ona potężna!!! :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będziemy się porównywać pod koniec ciąży.. zastanawiam się czy po narodzinach dzieciątek będziemy tu jeszcze pisać.. czy będziemy miały na to czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przejmuje się tym że tyle przytyłam, ponieważ tego nawet nie widać jak wspominałam oprócz brzucha :) Mam znajoma która przytyła około 40 kg. Ja należę do osób które szybko przybierają na wadze jak i je gubią, Tak więc po porodzie, jak do siebie dojdę to wezmę się za siebie ćwiczenia, spacery no i ta dieta którą moje koleżanki-mamy karmiące bardzo na nią narzekały, dla mnie będzie zbawieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
mamamama2 - cieszę się, że wszystko udało się pomyślnie, zdrówka Wam życzę vikiable - gratuluję synka Co do książek to ja mało ostatnio czytam, najczęściej jakieś poradniki :) Teraz czytam "Język Dwulatka" Tracy Hogg, ale i tak za bardzo nie mam na to czasu, córcia ostatnio chce żeby ciągle się nią zajmować. Nie pozwala mi trzymać książki ani laptopa, tylko zaraz albo wciska mi do ręki jakieś zabawki żeby się z nią bawić, albo próbuje "bawić się ze mną" książką albo laptopem ;) Mam więc czas dla siebie jedynie jak śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Kurczę ale się dziś popłakałam oglądając DDTVN. Pokazywali chłopczyka, który urodził się jako skrajny wcześniak w 23 tygodniu...Przeżył, ma 10 miesięcy jest na poziomie dziecka 6 miesięcznego ale fajnie wygląda i dobrze się rozwija. Tak jak patrzyłam na tę kruszynkę urodzoną, dokładnie takie moje maleństwo w brzuchu się chowa mając 23 tygodnie... A z drugiej strony poczytałam w internecie trochę. Ostatnio lekarz stwierdził, że mam macice dwurożną, no ok, pytałam jakie to ma dla mnie konsekwencje, stwierdził, że jeśli jestem już tak daleko w ciąży to nie ma się czym przejmować. Posprawdzałam dziś czym to się je i o co chodzi... i chyba do mnie dotarło jakie wielkie szczęście miałam, że udało mi się zajść w ciążę za pierwszym razem i mimo tych wszystkich problemów nie poroniłam... Zwłaszcza, że pamiętam początki i czytałam jakie mogą być powody poronienia i tak sobie odhaczałam: problemów z hormonami nie mam, nie palę, nie piję, nie mam wady macicy...chyba dobrze było żyć w takiej nieświadomości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie oglądam tvn, ale słyszałam o tym że dziecko rodzące się w dwudziestym którymś tygodniu lekarze potrafią odratować. Już sobie wyobrażam w jakim szoku musiała być matka tego dziecka gdy poród się rozpoczął.. być może nawet nic jeszcze nie miała dla tego dziecka.. Kalina co tam?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny no nie mam kiedy z wami popisac...w domu mam nieplanowany remont i ciagle na scierce jede... Tez uwielbiam czytac a oststnio nie mam jakos czasu musze to zmienic bo potem to juz wogole nie bedzie kiedy... Mamamama ciesze sie ze wszystko poszlo dobrze i zobaczysz dalej tez bedzie dobrze... Ja dzis u siebie w sklepie pytalam o leginsy i ocieplane maja byc za tydzien po 15 zl wiec naprawde sie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Lulika jakiś markowy sklep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem, jestem helenko :) jak by Ci tu powiedzieć, poprostu zgadłaś :) Masz dar przewidywania, będzie chłopak. Siusiaka wystawił i mam nadzieję, że go nigdzie nie zgubi :) Poza tym wszystko ok, badania w normie, pomiary dzidziusia też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha a nie mówiłam! gratuluję! czułam to od samego początku:) powiedziałaś dziewczynkom? jaka reakcja? Patka na allegro są jakieś ocieplane ciążowe po 19zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatka sklep nie jest firmowy... Babeczka ma w nim bielizne koszulki leginsy i kostiumy kompielowe do tego sprzedaje tez body ktore bafdzo lubie bo nie cierpie jak mi po nerach wieje a teraz lubie je razy dwa i za nerki i za to ze mi brzuch nie wylazi spod bluzki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:) Pocieszę Was - w pasie mam 102 cm:) i 20 tc. Więc ciii i nie rozpaczajcie nad tą wagą o małobrzuszkowe:D! Mam problem, bo nie wiem co kupic własnemu dziecku na urodziny. Fanem wielkim lego jest, ale powiedziałam, że dość! Tyle tego już ma. Może ma któraś jakiś pomysł? Zmęczona jestem okropnie, to wolne od pracy jednak mnie nie minie. NIe ma to jak starość:P. Gratuluję mamuśki chłopców:), ja jeszcze 2 tygodnie do potwierdzenia, mnie wszystko jedno, byle zdrowe było, ale chłopaki chcą chłopaka! :) Będę w mniejszości:) kotka mi zostanie jedynie. Legginsy ciążowe grubsze nabyłam w lidlu jakiś czas temu, ale dałam 29 zł i jeszcze ich nie założyłam. Mam kilka par spodni, jedne moje z poprzedniej ciąży, takie po domu od siostry, jedne od kumpeli i jeszcze jedne odkupiłam za 15 od dziewczyny, która urodziła w marcu, tak samo zdobyłam kurtkę. No i styknie:), bo mam jeszcze sukienkę ciążową sztruksową. A skoro na wolne idę to po kłopocie. Ciepłe pozdrowionka ślę i idę do łózia poczytać, bo dzisiaj nad ranem znowu nie spałam, a tu jutro na 8 mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×