Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Podwojna :-) pozycje mam raczej pionowo siedzaca wiec moze rzeczywiscie sie opuscil Helenko to prawda glupie uczucie..jak mi ciagle tam na dole gmera Rybko ja tez ostatnio strasznie senna jestem..tak jak na poczatku ciazy..normalnie jem obiad i w polowie same oczy mi sie zamekaja i poprostu musze sie wtedy polozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka - ja tez ostatnio ciagle podjadam, chociaz małe ilości, bo przepełniona zaraz jestem :) Lulika - gmeranie mam od jakiegos czasu :) bywa niemiłe:) oj bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi też zdarza się drzemka w dzień normalnie jak w pierwszych miesiącach :) Podwójna mi akurat się poprzekręcał gdy cały dzień z łóżka nie wychodziłam :D chyba miał już dosyć tego leniuchowania czuje się dziś taka ciężka.. :( byłam odebrać wyniki i padam, tak mnie wszystko boli, a jeszcze do lekarza muszę jechać, sama autobusem bo mój pracuje. Trudno, jutro będzie ze zwolnieniem do firmy zasuwał bo denerwuje mnie już, ciągle go nie ma zrobiłam galaretki, jak wrócę to poprzekładam budyniem i bitą :) macie już jakieś rozstępy? mi już ciężko z tymi kilogramami, całe szczęście jem coraz mniej bo czuje się wiecznie pełna i ta zgaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heelenka - galaretka z budyniem w jednym?:) Tego nie znałam:) ciężarówkowy deserek?:D Zgaga - hmm pocieszające tylko tyle, że dzieciatka będa miec śliczne fryzurki:) Ja drugi dzień spędzam na leżeniu w zasadzie. Kompa mam na rozłożonej kanapie i usiłuje klikać. Coraz gorzej mi sie poruszać. jak wstaję to muszę się rozbujać. Dosłownie. Biodra i nogi wysiadają przy tych obrzękach. Jak chodze to brzuch twardnieje. Na szczeście w moczu nic nowego, czyli białka nie ma. Ciekawe jak "moja" zakrzepica:/ Po wyniki pojade jutro, bo dzisiaj nie miałam siły. Pojutrze wizyta, powinien GBSa pobrać i znowu czekanie na wyniki. Zobaczymy. --- Zapomniałam Wam napisać, że rano kurier mi przyniósł wyprawkę od blizejciebie.pl. Wsio ok, poza opakowaniem beznadziejnym, ale tempo szybciutkie i wszystko pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podczyruje sobie Wasz topic, bo ciągle się u Was coś dzieje. Ją niby jestem kwietniowka, mam pytanie. Jak jest z przybieraniem na wadze w tych ostatnich miesiącach?z góry dziekuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna nie ciążowy :D nie jadłaś? http://smakuje.blox.pl/2013/05/Deser-z-galaretka-budyniem-i-owocami.html uff.. myślałam, że to tylko mi tak ciężko i źle :P Twój brzuch to już chyba ze 120 cm ma co? a co Ty tam klikasz? reklamy? na stopy swoje to nawet już nie patrze bo to nie są moje stopy! hej asmana 31 i 4 dni 15kg na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Heelenka pomyliłaś się:) 115,5 cm:) zmierzyłam specjalnie dla Ciebie:D. Tamisia jest lepsza:) Stopy moje jak u Yeti od 2 tygodni. Juz z łydkami lepiej było, ale dzisiaj znowu kiepsko. Mimo iz duzo odpoczywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35plus - jesteś, czy Cię ciśnienie powaliło? Asmana - z tyciem róznie jest. najczęściej szczuplinki tyja więcej, ale to nie reguła. Bywa różnie. Ja teraz byłam dużo grubsza na starcie niz poprzednio i tyje mniej. Ogólnie wszyscy od jakiegoś czasu mi mówią, że gdyby nie brzuszek to nie wyglądam jakbym w ciazy była. Jak mi twarz nie popuchnie, to nawet bym powiedziała, że szczuplejsza bywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójną święta racja, różnie bywa. Ją przy pierwszej ciąży ztartowalam z wagi 70 przytylam 23kg:-P, byłam wtedy duuuuuzo młodsza, przy drugiej ciąży startowalam z 82 i setki dobilam, teraz startowalam z 65 i tez duzzo tyje a do końca jeszcze troche;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miało byc oczywiście startowalam, pisze z tel. Stąd te literowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna6950
Rybka jakbyśmy miały jakiś problem to zgłaszam się do Ciebie po poradę fachową:) Pokaźne te wasze brzuszki:) Mnie tymi pasami od ktg można ze 2 razy spokojnie owiązać:) Ja też mam coraz większy apetyt i o dziwo żadnych opuchlizn czy obrzęków. Podwójna to super że trafiłaś na dobry sklep, ja juz ponad tydzień czekam na koszule i staniki i nic, na maile odpowiadają i twierdzą że nadali przesyłkę- znając moje szczęście przyjdzie jak mnie w domu nie będzie... Lulika u mnie mała główką w górze i czuję ją częściej właśnie w okolicach pępka, wykonuje intensywne ruchy główką, zresztą cały brzuch wtedy faluje:)Czasem tak wciśnie się w żebra że nie mogę siedzieć:) Powoli dochodzę do wniosku, że jak będzie można ustalę termin cc jeszcze na styczeń, nie wytrzymam dłużej z tą zgaga, męczy mnie 24h/dobę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna=> uważaj z tymi opuchnięciami!! Jeśli masz do tego wysokie ciśnienie to strach przed zatruciem ciążowym. Badanie moczu powinnaś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana ja startowałam z 67 i prawie dobilam do 90 (36 tyg. 3 dni), ale muszę przyznać, że przez święta trochę za dużo mi przybyło i teraz próbuje wrócić do normy... ja mam spory brzuszek, dziewczyny mówią, że na razie wygrywam w tym wyścigu :p lulika ja często piszę z tel. i nigdy nie zauważyłam żeby się uaktywnial! dziewczyny jakie polecacie kosmetyki dla naszych niemowlaków? wiem pewnie już o tym było, ale muszę coś wybrać na szybko dla Franka i nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa byłam dzisiaj na badaniach, zdecydowałam się zrobić cytomegalie, robilyscie? czekam na wyniki paciorkowca... i niestety cisnienie mi ostatnio znowu się podniosło, gina zagrozila, że jak się sytuacja nie poprawi to położy mnie do szpitala ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamisia ja z doświadczenia mogę powiedziec, że uzywalam olwiki Olilatum do kąpieli i potem smarowalam zwykła oliwka johnsona, do tyleczka uzywalam sudocremu tym razem zakupilam jeszcze linomag. Oj tak ją przes wieta same przybralam 2;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamisia=> ja cytomegalię robiłam na pocz. ciąży. Gin kazał Ci tak późno? Bo to badanie na pocz. się robi. A nawet przed zajściem w ciążę. Jakie masz ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana - pisalam wyżej, że jest ok, robiłam w piatek i dzwoniłam po wyniki. Poza szczawianami i bakteriami jest ok. Cisnienie maks dobija mi do 130/85 więc ok. Bardzo spuchnieta nie jestem. Nogi tylko, a przy zatruciu to chyba całośc. Ale jak dla mnie to męczące i już. Lepiej gadaj nam tu jak się czujesz! --- Tamisia ja nabyłam Ziaje AZS i Emollium, obydwa emolienty, żeby sie oliwką nie paćkać:). To drugie mój starszak pewnie zaraz zagarnie :) Cytomegalii nie robilam. Gin nie gonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, że mi przypomniałyście o kosmetykach a więc kupię duży myj z babydream z Rossmanna:) sama go używam od lat i jest bardzo dobry. Mam już bepanthen, sudocrem i linomag:) Przyszłe Mamusie emolientów nie powinno się używać przy zdrowej skórze, bo można narobić sobie niezłych kłopotów;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podwójna=> sorki, niedokładnie czytałam. :-) czuję się ok fizycznie i słabo psychicznie. :-P :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, będę grzeszyła...Twarożkowymi bułeczkami będę grzeszyła, które właśnie dochodzą w piekarniku...aj, niedobrze;) A tu 15 kg na plusie... Zaraz idę brzuch zmierzyć, co by stanąć z Wami do konkurencji;) Joanna, nie ma sprawy, jak będę mogła pomóc to pomogę:) Ale mnie pocieszyłyście tym podjadaniem i sennością...Już myślałam,że coś ze mną nie tak:) Podwójna, skontroluj te obrzęki koniecznie...Szczególnie, jesli i ciśnienie jest nie takie... Tamisia, ja robiłam cyto na początku ciąży tylko. Ja używałam przy Synku Oilatum i nadal będę używać.Teraz już Młodego kąpię i myję w Nivea lub Bobini czy czymś, ale jak dla mnie początki z Oilatum są super.I nic Małemu nigdy skórnie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana cisnienie 140/90 nawet do 100 :/ cytomegalie zlecala mi gin na początku, ale nie zrobiłam bo trzeba było płacić, teraz zrobiłam, bo w szkole rodzenia dziewczyna uczulila, że lepiej zrobić bo jak jest wynik pozytywny to w szpitalu dziecku jakieś dodatkowe badania zalecają, a jak nie ma w ogóle badań to nie robią nic w tym kierunku... właśnie z tymi kosmetykami chciałam z wami skonsultować czy jest sens kupowania kosmetyków dla alergików jeśli dziecko nie wykazuje skłonności do alergii? może wystarczy zwykły płyn z oliwką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goplana - spoko:) Nie daj się! Wiem, że łatwo pisać, mowic, gorzej zrobic, ale jednak sie nie daj! --- Rybka - gin widział je ostatnio, wizyta pojutrze więc dotrwam. Cisnienie w normie. --- Joanna - obrzęki to nie norma, ja poprzednio nie miałam, ale brzusio był bardzo wysoko, teraz był wysoko, az nagle przed świętami lekko zjechał, tydzień temu jeszcze bardziej i uciska mi na żyły - efekt - obrzęki. ----\Heelenka - Ty chyba o rozstepy pytałaś - chwilowo zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tamisia - cięzko wyczuć. Jak urodziłam starszaka to myło się zwykłym mydłem dla dzieci. Ale moje dziecko mialo AZS i szybko sie na balneum przerzuciłam. Oliwka to był koszmar, zapychały mu sie pory i było jeszcze gorzej. Teraz uważaj i lepiej zagranicznych nie kupuj, wyjatkiem jest Rossmann. Reszta potwornie chemią naładowana i uczula i często śmierdzi po prostu, bo tyle substancji zapachowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jutro zaczynam 37tc a mam w brzuchu 99cm.... Tamisia nie trzeba stosować emolientów, może być zwykłe mydło i oliwka (choć ja oliwek nie lubię):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Zmierzyłam obwód brzucha, chyba nie ma tak źle. 105 cm w 37 tygodniu i 2 dniu. Waga ogólnie 15 kg na plusie. A z całej ciąży teraz mam najlepszy apetyt. W tym tygodniu w ogóle postanowiłam zaszaleć, jutro pizza domowej roboty na obiad, ogromnego smaka na naleśniki mam więc później pewnie naleśniki zrobię a w sobotę chcę romantyczną kolacje przygotować z sałatką grecką i piersią kurczaka w sezamie. Eh...i nawet zgaga mnie nie odstrasza. Mam koszmarną zgagę ale to nie przeszkadza mi tak się objadać... --- Torbę mam już spakowaną calutką. Brakuje mi tylko koszuli do rodzenia, ale oczywiście w najgorszym wypadku ubiorę jedną z tych, które mam do karmienia. Jeśli któraś jest zainteresowana listą to ja podam co popakowałam a może jest coś o czym jeszcze zapomniałam to upomnicie mnie ;) DLA MAMUSI: - Koszula do karmienia 3 sztuki, - Bielizna: Jednorazowe majtki, stanik do karmienia, skarpety (bo mi wiecznie w stopy zimno), - Myjka i ręcznik do ciała, - Ręcznik do mycia naczyń (nie lubię mokrych sztućców a dużo miejsca nie zajmuje), - Klapki pod prysznic, - Przybory kosmetyczne: pasta do zębów, szczoteczka, szampon, żel do ciała, chusteczki do higieny intymnej, tusz do rzęs (żeby ludzi na oddziale nie straszyć), pomadka lub kremik (lubią mi usta pierzchnąć), - Podpaski Bella, - Podkłady na łóżko, - Termometr, - Kubek, sztućce - Chusteczki higieniczne, rolka papieru toaletowego, - Woda mineralna/czekolada (polecane wg mojej listy na porodówkę, którą dostałam w szpitalu), - Ładowarka do telefonu, - Dokumenty (Karta ciąży, dowód osobisty, aktualne wyniki badań). DLA DZIECKA: - Chusteczki dla dziecka, - Pieluchy tetrowe, - Krem na odparzenia, - Krem na buzię, - Smoczek (na wszelki wypadek), - Czapeczka. Ubranka w oddzielnej torbie spakowane na wyjście, to mąż przywiezie jak po nas przyjedzie, bo w szpitalu dają swoje ubranka i nie ma możliwości, żeby inaczej zrobić :) Chyba tyle.Tworzyłam, tworzyłam i stworzyłam. Co prawda mam szpital blisko ale nie chce, żeby mąż lub mój tata co chwile z byle dupsem musieli przyjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatka dobra lista:) u nas jeszcze mówili, że jesli rodzimy z Mężem to zeby się nad nimi zlitować i zabrać dla nich na przebranie koszulkę i papcie:) Podobno w tym wdzianku szpitalnym nieźle się spocą:) ja bym dodała jeszcze paczkę pampersów i podomkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paatkaa - pieluszki dla Marcinka, chyba, że u Ciebie dają. Chusteczki do higieny intymnej sobie daruj. Lepiej płyn do higieny z kwasem mlekowym. A ogólnie sama woda chyba najlepsza zaraz po. Reszta w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co do obwodu brzucha to ja teraz za zadne skarby swiata nie zmierze ;-) :-P ....kolacje zjadlam spora poprawilam gruszka i nie...nie ma mowy rano sobie na wage wejde i ten pas sprawdze to napisze...ostatnio tydzien temu mialam 15 kg na plusie Co do tego co tam do szpitala to ja z pewnoscia biore tantum rosa w saszetkach bo bardzo mi pomagalo po porodzie corki A i mialam dwa batoniki wrzucone do torby zeby w razie co meza na nogi postawic...bo kto to wie ile czasu nam tam zejdzie z tym rodzeniem....ostatecznie tez jednego zjadlam pare min po porodzie hihihi A co do kosmetykow to plan mam taki na poczatek kupuj***ambino nie wiem czy plyn czy mydelko ale u mnie wszpitalu inna firma nie chca myc.... Wiec mi i tak do domu zostanie......kupie tez jakies ojlatum czy cos bo widzialam w promocji wiec niech bedzie....wole co 2,3 dzien w tym umyc niz paprac sie z oliwka....a po miesiacu chce stosowac ziajke..min balsam po pierwszym miesiacu i cos do mycia..teraz mam dla cory ten balsam i bardzo sobie chwale super sie rozprowadza ladnie nawilza i nie zostawia tlustych plam jak oliwka.... A do dupci linomag i w razie co maka ziemniaczana.....zreszta w wyprawce ze szpitala zawsze u nas daja probki to sobie bedziemy probowac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×