Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuchowata84

LUTY MARZEC 2014

Polecane posty

Gość zielona oliwkaa
To ja też napiszę coś o sobie i będę tu zaglądać. Mam już 11 miesięczną córeczkę. O pierwsze dziecko staraliśmy się sporo ponad rok. O drugie zamierzaliśmy się starać za kilka miesięcy, ale samo się "udało" wcześniej ;) Ja mam ciągle mdłości ale na szczęście już mniejsze. Brzuszek mam spory, noszę głównie luźnie sukienki albo tuniki i leginsy, ale i zdarza się że wrzucę na siebie spodnie ciążowe. Ja właściwie nic nie muszę kupować, tylko drobiazgi, wszystko dla malucha będę miała po córeczce. Pewnie nawet ubranka, bo wstępnie lekarz powiedział że będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data truskava90.......23..........pomorskie.........1......... ...Fabian/Amelia.....19.02.14 Alexis to ja......26......................................1.............. --- / --- ..............21.02.14 Zmeczona26....26.........warm maz............1...... .........--- / ---..............23.03.14 RybkaPlum.......29.........Poznań................2...... .......Pola/Leon...................25.02.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data truskava90.......23..........pomorskie.........1......... ...Fabian/Amelia.....19.02.14 Alexis to ja......26......................................1........... ... --- / --- ..............21.02.14 Zmeczona26....26.........warm maz............1...... .........--- / ---..............23.03.14 RybkaPlum.......29.........Poznań................2...... .......Pola/Leon.............25.02.14 Wymiękam, już prościej nie umiem;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data truskava90.......23..........pomorskie.........1......... ...Fabian/Amelia.....19.02.14 Alexis to ja......26.........warm maz..........1........... ... --- / --- ..............21.02.14 Zmeczona26....26.........warm maz............1...... .........--- / ---..............23.03.14 RybkaPlum.......29.........Poznań................2...... .......Pola/Leon.............25.02.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek..........skąd .......które dziecko...........imię.............data truskava90.......23..........pomorskie.........1......... ...Fabian/Amelia.....19.02.14 Alexis to ja......26.........warm maz..........1........... ... --- / --- ..............21.02.14 Zmeczona26....26.........warm maz............1...... .........--- / ---..............23.03.14 RybkaPlum.......29.........Poznań................2...... .......Pola/Leon.............25.02.14 Paaatkaaaa........24.......Śląsk.....................1............--- / --- ..................6.02.14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Tabelki, tabelkami a wszystkie gdzieś znikły korzystając z wolnego dnia :) Jej niby inteligentni ludzie się nie nudzą, ale mnie już nosi, bo tyle bym chciała zrobić a nie mogę siedzę na d***e i się nudzę... Gry komputerowe mnie nie kręcą, w TV nic nie ma, do książek mam pecha bo na dobry tytuł trafić nie umiem - te które mam w domu, dawno przeczytałam a do biblioteki nie mogę jechać... Siedzę i siedzę...a wam jak dzień mija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Patka no faktycznie ciężko jest siedzieć przy komputerze albo przed tv przez całe dnie, szczególnie jak na dworze ładna pogoda. Dla małego człowieka na pewno dasz radę to przetrwać. My dzisiaj byliśmy z mężem i córeczką na spacerze, miałam plany żeby gdzieś pojechać za miasto, ale na planach się skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzisiaj byliśmy najpierw w kościele, później u jednych rodziców i u drugich. Faktycznie czas potrafi się dłużyć, jak się siedzi w domu. Ja książki uwielbiam czytać, staram się zawsze przeczytać recenzję na końcu i zazwyczaj udaje mi się trafić na fajne. Patka, a może poszukaj w internecie opisów książek, a później wyślij do biblioteki kogoś z rodziny bądź znajomych....ciężarnej nie odmówią :) Zielona oliwka, skąd ja znam to - plany, plany i.... plany. A później nici. Więc zazwyczaj wolę nie planować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My jak zwykle caly dzien w domu bo musze lezec. Ale na wieczor sie wyrawalam i podjechalismy do mojej mamy. Jak ja sie cieszylam ze wyszlam z domu to szok.te swieze powietrze.eh. Dzis do poludnia praktycznie bylam nie do zycia takie mdlosci i oglonie zle samopoczucie. A wy jakie macie dzis samopoczucie? Mnie te leki dobijaja bo przez mdlosci mam problemy zeby polykac tabletki eh. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmęczona ja ogólnie nie mam mdłości - lekkie pojawiają się wtedy, kiedy jestem głodna. Zauważyłam, że teraz częściej rano. Zazwyczaj mój pierwszy posiłek to był banan (biorę euthyrox na czczo pół godz przed jedzeniem) zanim zjem śniadanie. Ale kilka dni temu nie kupiłam i zauważyłam, że troszkę mnie rano mdli. A gdzieś właśnie wyczytałam, że na mdłości dobry jest banan na czczo. Czy to prawda czy autosugestia to nie wiem. Ogólnie ciężkie mam te dwa dni dziś i wczoraj, chodzę i ziewam, słaba jestem i nie mam natchnienia na nic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio mam okropne mdlosci. Staram sie ciagle cos w buzi miec bo nie wiem czy to od lekow czy od ciazy ale mam okropny metaliczny posmak. Alexis a ty bardziej warmia czy mazury? Ja bananow nie jem bo uczulenia zaraz dostaje. I dopadaja mnie zachcianki smakowe a na niektore rzeczy nie moge nawet spojrzec bo wymioty mnie biora eh. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmęczona to faktycznie nieciekawie masz.... A ten posmak wydaje się być od leków, też taki czasem mam. Ja Warmia bardziej, a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mazury :) no troszke tych lekow biore. 3 d*phastony 3 rozkurczowe 3 magnezy i kwas foliowy. Alexis a ty ten lek bierzesz na tarczyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też biorę trochę: 3 x magnez, 2 x d*phaston, 1 x euthyrox, 1 x witamina z jodem, doraźnie no - spę w razie bólu brzucha. Ale co to jest w porównaniu ze szczęściem, jakie noszę pod sercem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, na niedoczynność tarczycy leczę się kilka lat. Tylko dawka się w ciąży zmieniła, a tsh mam teraz ładne - lepsze niż przed ciążą (podobnie właśnie na początku spada) dlatego muszę kontrolować tsh i ft4 i jestem pod stałą opieką endokrynologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O alexis to dobrze trafilam. Mi wyszlo niskie tsh 0,21 a normy zaczynaja sie od 0,27. A ft4 mialam 21,5 a norma byla do 19,4. Lekarz stwierdzil nadczynnosc. Wypisal mi jakis lek po ktorym co 2 tyg powinnam morfologie robic bo moze obnizac parametry krwii. Zrobilam keszcze raz ft 3 i ft4 i wyszly super. Ft 3 cos kolo 5 a ft 4 bylo 16. I nie mam brac zadnych lekow tylko co miesiac/poltora kontrolowac tsh i ft4. Dodam ze od paru lat robilam badania hormonalne i tarczyce mialam zawsze idealna, nigdy nie mialam problemow. Tylko w ciazy mam problem z wlosami strasznie mi wypadaja (w poprzedniej tez mi garsciami wychodzily i po poronieniu). Teraz z takich za lopatki scielam na takie ledwo do ramion. I niestety z kreconych zrobily sie znow proste jak w poprzedniej ciazy. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej, to ja w ciąży od początku mam dużo problemów a z leków właściwie biorę tylko witaminki, sporadycznie no spę i luteinę 2x2. Za tydzień (w czwartek) mam USG nie umiem się doczekać!! A dziś postanowiłam pojechać do sklepu, mimo sprzeciwu całej rodziny kupić jakieś spodnie ciążowe, bo ja nie mam co na d**ę założyć... straszne to. Tzn. na d**ę wejdzie ale w pasie się już nie zapnę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Patka a ktory tydzien u ciebie jest? Ja w poniedzialek zaczne 10 w spodnie wchodze normalnie ale mam wrazenie ze mnie cisna mimo ze mam luzu troche. Najlepiej mi w legginsach. I mam wrazenie ze juz widac brzuch ale nie idzie mi od dolu tylko od gory od strony zoladka bo po lekach czuja sie taka pelna wiecznie. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchowata84
hej dziewczyny. dopadłam na chwilę kompa. Jak będę miała czas to Was poczytam i napiszę coś. na razie mam dziś dzień wolny i zamierzam korzystac ze słoneczka. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Zmęczona jestem w 15tc. U mnie też od góry ruszył się brzuch od żołądka. Już w sumie zaczyna się zaokrąglać jak stoję, jak siedzę to tak ciężko dojść czy to ciąża czy sadełko, zwłaszcza że ostatnio słodyczy lubię sobie podjeść, choć waga w normie. Ale ciężko toleruję jakąkolwiek gumkę na brzuchu, więc leginsy, rajstopy, wysokie majtki, cokolwiek co ma gumkę na brzuchu jest mi strasznie nie wygodne. Ale przeżyłam rozczarowanie w sklepie. Nie znalazłam dla siebie nic. Szkoda mi wydać prawie 200zł na spodnie, w których będę chodzić pół roku. Mam inne wydatki. Ale jak założyłam ciążowe spodnie i bluzeczkę, to brzuszek tak fajnie wyglądał, typowo ciążowo. Zostaje mi allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskava90
witajcie! ale śliczna pogoda dziś, nie to co ostatnio oberwanie chmury i silne wiatry. Mam pytanie bierzecie jeszcze kwas foliowy? bo mi sie juz skonczyl i nie wiem czy kupić nastepny czy nie? jade zaraz po jakies zakupy bo echo w lodówce a moj w pracy to mam czas wolny i mam go zamiar wykorzystać na sprzatanie itp. takze do wieczorka! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielona oliwkaa
Paatka ja w tamtym roku kupowałam spodnie ciążowe na allegro i byłam zadowolona. Specjalnie kupiłam niedrogie, nie jakieś tam firmowe, bo to przecież tylko na kilka miesięcy. Gdyby Ci się nie spodobały, albo rozmiar nie pasował to zawsze można odesłać, tyle, że stracisz na przesyłce. Ja przestałam brać kwas foliowy bo właśnie też mi się skończył, ale wydaje mi się że już nie trzeba brać. Może się dziewczyny orientujecie dokładniej do którego tygodnia trzeba brać? My jutro wyruszamy na kilka dni nad jeziorko. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmęczona najważniejsze, żeby ft4 było w normie, bo tylko ono jest miarodajne tak naprawdę. A wiadomo, że w ciąży hormony sobie lubią skakać i nie ma co się martwić na zapas. xxxxx Patka, jak ja już bym chciała mieć kolejne USG, ale dopiero co niedawno byłam i czekam na początek września. Też myślałam, żeby na allegro zobaczyć spodnie - póki co posiłkuję się legginsami i dresami, ale też wiadomo, że nie wszędzie w takim stroju się można pokazać. xxxxx Truskava90 ja nie biorę kwasu foliowego od 11 tyg, bo lekarz stwierdził, że skoro mam go w witaminach to nie warto brać dodatkowo. A dziś wchodzę w 14 tydzień. Pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Lekarz przy ostatniej wizycie powiedział mi, że kwas foliowy bierze się, do 12 tc, później już nie ma sensu i wystarczą te dawki, które są w witaminkach ciążowych. Apropo jakie bierzecie? Ja do tej pory brałam Falvit mama - w aptece polecali a promocja była prawie, a teraz kończę i zacznę brać Femibion Natal 2. No u mnie się chyba faktycznie na allegro skończy, w przyszłym tygodniu coś zamówię. A co do USG, ja przez krwiaki, które tak namiętnie lubią mi się robić mam USG co wizytę, bo trzeba monitorować, czy się wchłaniają, czy nie ma nowych. Moje dziecko jeszcze się nie urodziło a już mam cały album zdjęć :D Jak ja bym chciała gdzieś pojechać, żeby odpocząć mmm... morze, plaża, piasek... lub chociaż jakieś jeziorko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Ja u Teściów siedzę do niedzieli:) Się byczę;) Dziś wybrałam się z Mężem na zakupki do Frankfurtu(Teściów mam przy granicy),bo musiałam Małemu kupi jakieś dresy i inne pierdy,a w Niemczech mają H&M tańszy(niektóre rzeczy).Już się oczywiście ponapalałam na niemowlakowe ciuszki;P Patka, faktycznie idzie zwariowac ciągle w chacie siedząc...W dodatku samemu:/ Ale jestem pewna,że w czw na usg się podbudujesz:) Ja mdłości mam jak nie zjem, za to jak zjem za dużo na raz, albo za ciężkie,to męczą mnie bóle żołądka:/// Dobra, lecę, odezwę się jeszcze potem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Hej dziewczyny, Jeżeli można to też dołącze:) Widze znajome osoby z forum lutowego. - Tamto jakoś nie idzie :) Wiec pare słów o mnie. Mam 34 lata 10 letnie dziecko, mój termin to 05.02. Samopoczucie zależne od dnia :) A czuje ze tyje od powietrza :) I wygladam masakrycznie. W pierwsze ciąży w 5 miesiącu nie było po mnie nic widać a teraz 4 miesiąc i robie sie kwadratowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paatkaa
Słońce skąd ja to znam! Masz termin zbliżony do mojego! Ja na 6.02. a powiedz mi jaki masz termin ostatniej miesiączki? Ja 29.04 i wszyscy się dziwią, że mam termin na 6.02. Ostatnio na prenatalnym badaniu mi wyszło wg miesiączki 1.02 a wg USG 3.02 a ja coś czuję, że jeszcze w styczniu urodzę, tak pod koniec. Idealnie. O to mi chodziło, żeby dziecko mieć z początku roku! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słońceeee
Paatka termin ostatniej miesiaczki mam identyczny jak Ty. Ja jestem po insyminacji wiec dokladnie wiem kiedy było zapłodnienie. Ale czuje że będzie wcześniej. A z Usg też wychodzą mi różne terminy, za każdym razem inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka ja biorę Prenatal Classic ze względu na to, że jest polecany przy niedoborze jodu, ma wzbogaconą dawkę, a ja właśnie przy tarczycy muszę brać też jod, bo dzidzi bardzo potrzebny. Ja mam USG co wizyta, nie wyobrażam sobie inaczej, i tak najchętniej bym się podłączyła na stałe pod aparaturę hehe :) Rybka Plum - mam identycznie jak Ty - jeśli za długo nie jem mdłości się odzywają. Jak zjem za dużo na raz oddychać ciężko... No ale cóż, damy radę. To i tak nic w porównaniu z codziennymi wymiotami. Słońce, jak ja już bym chciała być "kwadratowa" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×