Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość lola88
U mnie w pracy też wiedzą, bo jestem na zwolnieniu. Poinformowałam od razu jak zaczęło się coś dziać. U mnie akurat nigdy nie było by odpowiedniego momentu i nawet jakby się chodziło do 9 miesiąca to i tak by było źle:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziewczyny w łóżku pod kołdrą. Dziś miałam pobieranie krwi (cała masa badań, które przepisała mi ginekolog). Upuścili ze mnie 8 probówek. Tradycyjnie zemdlałam. Czuję się jakby przejechał po mnie czołg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusss
ja dzisiaj dzień powitałam wspaniałym pawiem, ledwo żywa chodzę czy wam też wypadają tak strasznie włosy, jakie bierzecie witaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocochannel5
hej. ja czuję się jakby mnie ktoś łopata uderzył! ! w glowie mi sie kręci, słaba jestem, bledziutka.do pracy nie poszlam! martwię sie, bo mam mało żelaza we krwi- 12.norma to 60-150.:(( poza tym zrobilam dzis termin na badania prenatalne w 13tc.niestety juz teraz trzeba o tym myslec bo potem nie dostalabym terminu. juss wymioty to urok ciąży- jakby ich nie było to byśmy myślały że coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie każda kobieta wymiotuje w ciaży. Ja np. w dwóch pierwszych ciążach nie miałam ani wymiotów ani mdłosci a dzieci zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! tak mdłości mnie nie odstępują,zle sie z tym czuje ,bo jak struta.Jak funkcjonowac kiedy czlowiek caly dzien nie czuje sie dobrze.Witaminy?myślałam nad tym ,ale nic nie wymyśliłam,biorę kwas foliowy. Widzialam w sklepie CENTRUM Materna,ale sama nie wiem .Co o tym sadzicie? Tak mysle i myślę czy powiedzieć rodzicom,kiedy i jak? To samo z dziećmi ,kiedy im powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Przyszłe Mamusie Doskonale rozumiem przez o przechodzicie, bo ja dokładnie rok temu przechodziłam to samo. Najpierw wielkie obawy czy wszystko będzie dobrze, później wizyty, usg pierwsze bicie serduszka. Aż w końcu 7.05 powitałam na świecie wyczekiwanego maluszka. Dziś córcia ma już 4 miesiące i nie wyobrażam sobie świata bez niej. Szczęśliwej ciąży i lekkich porodów. Cieszcie się tym czasem, bo jest naprawdę wyjątkowy. Pozdrawiam majówka 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja łykam rano femibion natal 1 i folik ( po 1. kapsułce). Na najbliższej wizycie u lekarza dopytam czy mogę zostać przy samym femibionie ew. samym foliku. Nie chcę przedobrzyć. Dziewczyny czy w pierwszym pakiecie badań dostałyście polecenie wykonania badania dot. cytomegalii? Bo mi moja tego nie wypisała i zastanawiam się czy nie przypadkowo.... Mam wstręt do mięsa. Nie mogę na nie nawet patrzeć no i cały czas jadłabym czosnek, rosół, sałatę. Na colę, kawę, alkohol w ogóle nie mam ochoty.. A Wy? Jakieś zachcianki? Dzieczyny czy już coś przytyłyście? Bo u mnie zrobiło się z 53 kg nagle 55 kg;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia trójeczki
Witam. U mnie niestety okres się rozkręcił wczoraj wieczorem :/. A miałam już małą nadzieje, że będzie już coś :(. Zacznę starania po okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia trójeczki
Mój ginekolog dawał mi skierowania tylko na morfologię i na badanie moczu, no i na badanie glukozy, a tak więcej badań nie kazał robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna kawa bez mleka - ja łykam tylko femibion natal 1 - 1 tabl. dziennie. tak zalecił mi lekarz. co do zachcianek to chyba nie mam ale mdli mnie cały dzień więc jem, jem i jem ;p bo jak zjem to mi przechodzi........ ale takim sposobem ważyłam 58 kg a teraz 59.2 ;/ masakra bo praktycznie w ciągu 1 tygodnia... nic tylko siedzę w domu, odpoczywam i jem..... ciekawe ile przytyje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak podejrzewała mamo trójeczki , przykro mi bardzo ;( mi lekarz zalecił mnóstwo badań w tym; WR , HIV, cytomegalie , różyczka, TSH, morfologia, toxoplazmoza, mocz, i coś jeszcze ale nie potrafię się rozczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusss
ja też miałam zleconych masę badań, teraz po miesiącu powtórka morfologii, tsh, moczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wreszcie jakoś zwlekłam się z łóżka, aż się popłakałam z niemocy. Nic nie pomagało tak bolała głowa, świsczało w uszach, bezdech, mdłości i niewiadomo co jeszcze, leżałam tak z mokrą ścierką na głowie chcąc jakoś sobie pomóc a potem weszłam do goracej wanny... Boże jak dobrze, że w tym tygodniu mam wolne... nie wyobrażam sobie jakbym funkcjonowała teraz w pracy...Mąż przyniósł mi czekoladę, jak zjadłam to jakby trochę mi lepiej... nie wiem...czy to możliwe że aż tak odchorowuję to pobieranie krwi?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmajowy
Witam. Ja jestem 5tc. I czuję się okropnie. Złe samopoczucie nie pozwala mi cieszyć się ciążą :-( Mam mega szybki puls ok 100 ciśnienie skacze rano 99/60 popołudniu 135/88 .Głowa mi pęka ,w nocy nie mogę spać przez te bicie serca a w dzień jestem ciągle zmęczona. Brak apetytu mimo braku nudności . W ciągu tyg. schudłam 1,5 kg. Przykre ale ode chciwa mi się tej ciąży:-( . Mam nadzieje ze to przejdzie i będę się cieszyć razem z Wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, ja rowniez jestem w ciazy - ok 6 tydzien , termian na maj. Samopoczucie hm... okropne. Mdlosci , mdlosci i jeszcze raz mdlosci , juz nie daje rade ;( ciagle odczuwam straaaszny głód, mimo , ze sekunde temu cos zjadłam. Eh.. mimo tego samopoczucia nie potrafie cieszyc sie ciąża. pozdrawiam kobitki ciezarne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wybaczcie , ze pisze jako gość , ale nie umiem zarezerwowac tutaj swojego nick'u , bo juz kiedys to robilam poprzez maila i nie pamietam hasła. Wczesniej moj nock to Anika :). Dla mnie ciaza byla zaskoczeniem. Poszlam do ginekologa , poniewaz mialam 42 dzien cyklu a okresu brak. ( przy cyklach 34-35 dniowych). Ale nie poszlam podejrzewajac ciaze - nie nie. Tylko dlatego , ze pobolewal mnie brzuch i mialam uplawy i myslalam , ze znowu mam nadżerke lub cyste , a miewalam ja bardzo czesto. A tu lekarz mi orzekl , ze jest ciaza. Bylam w OGROMNYM szoku. ( wizyte mialam tydzien temu ) i wtedy ocenil ciaze na ok 5 tygodniowa , wiec teraz wiadomo - 6 tydzien. Tak jak pisalam - najbardziej dokuczaja mi mdlosci i bol brzucha czasami. No i ten wilczy apetyt . Dziewczyny , mdlosci odbieraja mi radosc z tej ciazy i z zycia wogole. Mam nadzieje , ze to przejdzie. Ale najbardziej sie martwie tym , ze choruje na nerwice natrectw i depresje, jak sie dowiedzialam , ze jestem w ciazy to leki odstawilam. Na szczescie bralam najmniejsza dawke , bo juz chcialam odstawiac psychotropy , wiec lekarz powiedzial , ze chociaz na tyle dobrze sie stalo , bo dziecko az tak tego nie odczulo , bo byla to minimalna dawka brana przez krotko. Teraz jestem bez lekow i oprocz typowych ciazowych objawow mam te natrectwa mysli , lęki , obnizony nastroj. Niektorzy mowia , ze ciaza pozytywnie wplywa na depresje , nerwice. Chcialabym ja przejsc bez komplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna kawa bez mleka- do jakiej gorącej wanny !!!! nie wolno kąpać się w gorącej wodzie , możesz poronić... ;( nie rób tak. Dziewczyny mi też jest słabo i źle ale myśl o tym że będzie dzidziuś od razu napała mnie nadzieją... niby to tylko 3 mc ;p a przecież już miesiąc minął ;p jeszcze tylko 2 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Mex2 - nie , nie widzialam jeszcze serduszka. Tylko w 5 tygodniu widzialam pecherzyk ciazowy. Moze na kolejnej wizycie juz sie pokaze zarodek i bijace serduszko. Wizyte mam w ten czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, przykro mi się z wami żegnać :( do mnie przyszedł okres... powodzenia dla was wszystkich :) zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Majowoczerwcowa zagladaj tu do nas , powodzenia w staraniach, obys jako przyszla mamusia dolaczyla do nas jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie straszcie mnie tą kąpielą bo się przelękłam...:((( ale tak mi dobrze było po kąpieli;) wreszcie odżyłam..... postaram się ograniczyć.. Muszę o tych kąpielach pogadać z moją lekarką... Nie wiem po nicku kto to pisał, ale powiedz od jak dawna bierzesz te leki? Lekarz pozwala Ci je teraz brac? I czemu w ogóle je bralas? Pytam bo osoba z mojego bliskiego otoczenia przechodzila przez depresje....pamietam ten czas i na sama mysl wzdrygam się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda ;( .... Anika .. kurcze ja też m,am iśc teraz w czwartek ale tj mój 5 tydz więc pewnie też nie będzie widać ;/ zwariuję ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna kawa bez mleka- mówię poważnie , tego jestem pewna, nie że ograniczysz tylko nie wolno Ci brać (kobiecie w ciąży) gorących kąpieli. Każdy lekarz Ci to powie. Uważaj na siebie. ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×