Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość zuzunia5555
cześć, własnie jestem po pierwszej wizycie u ginekologa i pierwszym usg, jestem w 7 tygodniu a nasza fasolka ma już 1cm:):) serduszko bije jak dzwon wszystko w jak najlepszym porządku:) w tamtym tygodniu dopadły mnie mdłości a dzisiaj wymioty ale kruszynka wszystko rekompensuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. czarna kawa bez mleka. - leki w wiekszej dawce bralam przez ostatni rok , ale przez ostatanie miesiace odstawialam leki i bylam tylko na 0.5 tabletki. Musialam je brac ze wzgledu na depresje i na nerwice natrectw i nerwice lekowa. Gdy sie dowiedzialam o ciazy , dokladnie w tym samym dniu juz nie wzielam tabletki i tak minal tydzien odkad nie biore juz moich leków. Tak zalecil moj lekarz ginekolog i lekarz psychiatra. Az sie boje co bedzie pozniej... a to dopiero 6 tydzien ciazy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zuzunia5555 - super , ze bije juz serduszko Twojego dzieciatka. To jest najwazniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna kawa bez mleka - nie stresuj się jakby miało być źle po tej kąpieli już byś to odczuła więc jest wszystko dobrze :) tylko nie rób tego więcej, cytat z neta; ,,Niejedna z nas uwielbia godzinami wylegiwać się w wannie. Dobrze wiemy, że nic nie działa tak bardzo odprężająco jak ciepła woda. Niestety, panie, które spodziewają się dziecka powinny wystrzegać się długich, gorących kąpieli, zwłaszcza gdy temperatura wody przekracza 38.5 stopnia Celsjusza. Zażywanie ich w pierwszym trymestrze ciąży zwiększa ponad trzykrotnie ryzyko poronienia. Istnieje również niebezpieczeństwo, że dojdzie do uszkodzenia układu nerwowego płodu i dziecko urodzi się z poważną wadą rozwojową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzunia5555 cieszę się bardzo że widziałaś serduszko ;) kurcze ja tak bardzo nie mogę się doczekać tej chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mex2- mam nadzieję, że nie zaszkodziłam maluchowi. W tym tygodniu też zobaczę serduszko mojej małej;)już nie moge sie doczekać.:) Co do leków-> osoba z bliskiego otoczenia dopiero kiedy odstawiła zobaczyla jakim gównem te leki były.... gównem, ktory otumaniał i zmieniał myślenie. Więc jestem pewna, ze podjelas dobra decyzje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę w czwartek, licząc od zapłodnienia to będzie dokładnie 5 tc więc ciekawe czy będzie widać serduszko a jeśli licząc od ostatniej miesiączki to 7tydz i 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze mex2 nie strasz;) ja co dwa dni goracy prysznic biore:( bede musiala sue nauczyc kapac w chlodniejszej a mi tak zawsze zimno...hihi. juz nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski kwiat ja też uwielbiam gorące prysznice i kąpiele, ale wiem że tak nie wolno tak robią dziewczyny które chcą poronić. Nie róbcie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny.ja ostatni @ miałam 19 sierpnia - dziś zrobiła test i nic. cykle mam 28 dniowe. nie wiem sama co myśleć - zrobiłam po południu test wiec może dlatego nie wyszedł...co myślicie. mam już córkę 4 latka ale jakoś nie pamiętam jak to było;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem już powinno wyjść na teście bez względu na porę dnia ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbiedronka
no właśnie też mi się tak wydaje;) pamietam że przy córce wyszedł mi pózno test ale który to był dzień cyklu to nie wiem...nie pamietam...dodałam sobie do gościa biedronka bo duzo tych gosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam jeszcz raz,podczytuje,ale co wiecej moge napisac,czas się dłuży i bedzie dłużył .Do pierwszego usg,do pierwszych wynikow,do kolejnej wizyty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzunia5555
mex2 ja jestem w 7 tygodniu od ostatniej miesiączki i maluszka już było fajnie widać więc u Ciebie będzie podobnie, powodzenia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusss
ja na wizycie bylam w 5 tyg i byl tylko pecherzyk a nastepna dopiero za miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
więc bardzo stresujący moment tego usg, ale pocieszam się tym że nawet jak teraz nie wyjdzie to nie dlatego że jest źle tylko że jeszcze nie koniecznie u wszystkich widać ;) więc postaram się podejść do tego spokojnie.... dziewczyny ile ja jem hhaahha..... jaki ja mam już brzuszek .. szok .... ;) ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam majowe mamy:) Ja mam dzisiaj wizyte,stresuje sie bo nie wiem czy wszystko zrozumiem,nie znam zwrotów medycznych. Oczywiscie staram sie do tego przygotować ,w internecie mozna znaleźć cuda ,cudeńka.Ja znalazłam "Pierwsza wizyta u lekarza i Pierwsze spotkanie z położną z przygotowana juz historia medyczna.Bardzo sie ciesze ,bo nazw chorób i rożnych dolegliwości w języku angielskim ,nie znałam. Pójdę spokojniejsza.Chyba się dużo nauczę podczas tej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana uwżaj z jedzeniem ,niestety.Ja tez duzo jem ,ale raczej bardziej ma ochote na jakies przekąski\,niz na tresciwe jedzenie.Rano zjem dwie kromki chleba z ziarnami ,najchetniej do tego jadłabym nabial ,ser bialy,serek ziarnisty ,pasta z sera, rzodkiewki,ogorka:) potem wlasnie bymjadla jakies przekaski,jablka,winogrona,jogurty,chociaz do obiadu malo tego ,obiad zjem,nie za duzo ,ale zjem i potem popołudniu sie zaczyna.Jablko,winogrono,jaogurt,paluszki,banan,...jednym słowem wszystkie owoce jakie sa w domu,mam na nie ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosici-> domyślam się, że ten stan zawieszenia jest stresujący... ale na spokojnie, skoro na Wyspach ten system się sprawdza to może jest ok, co?;) Nie ma się co niepokoić... :) Mex2--> ja dziś postanowiłam się zwlec z łóżka i trochę zabrać do roboty, poczytać, ponadrabiać zaległości lekturowe;) Ale też zauwazam, że mój żołądek jest nieprzewidywalny. Coś co smakowało mi wczoraj, męczy mnie samym zapachem np dziś... męczy mnie to, że nie mogę spać na boku a dotychczas tylko tak spałam;/ uczę się spać na plecach i średnio mi idzie... w ogole mam jakieś problemy z zasypianiem;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Dziewczyny u mnie tragedia , mdlosci mnie wykanczaja :( do tego bardzo czasami boli mnie zoladek i mam biegunke. Co mozecie poradzic przyszle mamusie ? wizyte mam w ten czwartek dopiero , wiec tez opowiem mojemu lekarzowi o moich objawach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, zaczynam się martwić gdyż w porównaniu z Wami to nic mi nie jest. Jak już siedzę teraz w domu to nie jestem taka zmęczona, nudności nie mam (czasem mi się odbije kilka razy pod rząd). W ubiegłym tygodniu brzuch mnie pobolewał, ale teraz już mi nie dokucza. Tak sobie myślę, że te dolegliwości jeszcze mogą przyjść, ale tyle nas tutaj a tylko u mnie bez żadnych dolegliwości. Dodam, że gorące kąpiele faktycznie są nie wskazane - ja takie też bardzo lubię, ale czytam sobie 'w oczekiwaniu na dziecko' oraz 'ciężarówką przez 9 miesięcy' i w którejś z książek było napisane, aby z gorących kąpieli zrezygnować, pozdrawiam i wytrwałości życzę, będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytalam ,że na pierwszej wizycie jest pobierana krew i mocz i robione badania na Proponowane jest badanie na prawdopodobieństwo wystąpienia syndromu Downa – Downs Serum Screening. Pobierana jest krew do analizy – blood test – pod względem następujących czynników: grupa krwi antyciała morfologia krwi elektroforeza syfilis status różyczki Wirus zapalenia wątroby typu B ferrytyna, zawartość żelaza we krwi To chyba dobrze? anii84- Ty sie kochana ciesz ,a nie martw.Nie zawsze te przykre dolegliwości musza występować,widocznie jestes szczęściarą 1 na ..i tu nie wiem na ile :D tak ja czesto spie na brzuchu ,albo na boku ,co bedzie trudne kiedy brzuch bedzie duzy:D Częsciej chodze siku,nigdy nie wstawałam w nocy ,a teraz wstaje i potem mam problem ze zasnieciem. Wogole od jakiegos czasu mam niespokojne noce ,nic sie wielkiego nie dzieje ,ale jednak te pobudki na siku wybijaja mnie i czuje ze moja noc jest chaotyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) no to może i ja. wstępny termin około 15 maj, mieszkam w UK i tutaj 3 lata temu w listopadzie urodziłam synka Patryka. pierwsza ciąża planowana, ta ciąża niespodzianka:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo jak ja sie ciesze na twoje pojawienie sie ha ha .Tez mieszkam w uk i jest to moja pierwsza ciąża tutaj ,wiec nie wiem w ktora strone sie obrucic.Dzisiaj mam pierwsza wizyte z położna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim :) jestem po pierwszej wizycie u ginekologa i czekam teraz z wielkim oczekiwaniem na pierwsze USG (dopiero 23.09) Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku. Według ginekologa leci mi teraz 6 tydzień ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×