Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

majowoczerwcowa

MAJOWE MAMY 2014

Polecane posty

Czarna Kawa bez mleka Tobie to dobrze ja niestety muszę siedzieć w pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Czarna kawa bez mleka - nie , nie probowalam herbaty z imbirem , ale gdzies tez wyczytalam , ze to pomaga na mdlosci czy niestrawnosc. Dziewczyny.. a jest to prawda , ze jesli kobieta odczuwa mdlosci , znaczy to , ze jest wysoki poziom hormonow w organizmie kobiety ciezarnej i swiadczy to o prawidlowym rozwoju ciazy , zarodka ? Wiadomo kazda ciaza jest inna. Moze niepotrzebnie sie nakrecam , że skoro mam mdlosci to wszystko jest OK. Niektore kobiety pisaly , ze jak objawy ustaly ( typu bol brzucha , mdlosci itp ) to swiadczylo to o pustym jaju. Wizyta niby za 2 dni , powinnam spokojnie poczekac , ale wiadomo jak to jest z nasza cierpliwoscia. Chcialoby sie juz wszystko wiedziec , ze jest wszystko wlasnie dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minway nie martw się, ja od poniedziałku wracam do pracy;) Tak się szczesliwie złozyło że w tym roku wyjątkowo późno brałam urlop wypoczynkowy;) także od poniedziałku powrót do codzienności;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Jusss - ja tez jak bylam u lekarza to stwierdzil mi wtedy 5 tydzien i zobaczyl pecherzyk ciazowy. Ale na nastepna wizyte kazal mi przyjsc za niecale 10 dni. A Ty masz wizyte za miesiac dopiero ? Inne dziewczyny tez pisaly , ze kolejna wizyte maja za tydzien, 10 dni , czy nawet 2 tygodnie , ale nie po miesiacu. Ja bym sie nie umiala chyba doczekac. Moze warto isc do innego lekarza wczesniej chocby ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika- spróbuj tej herbaty, pod waunkiem, że masz w pobliżu sklep z prawdziwym korzenem imbiru;) Ja szczerze mówiąc nie wierzę w takie cuda, że jak kobieta się źle czuję to z dzieckiem wszystko ok, a jak znosi super to puste jajo;) Ja np. od poczatku ciazy czuje sie super, mdlosci owszem ale do opanowania, i poza wczorajszym dniem kiedy (jak zwykle zreszta) zemdlalam podczas pobierania krwi to naprawde jest super;) Moja mama, siostra tez tak znosily ciaze;) wiec wszystko jest kwestia genow. Pozatym podobno przy ciazy z dziewczynka wymiotuje sie bardziej, a ja np jestem przekonana od samego poczatku ze to córcia;) Jutro po usg dam znać czy mimo super samopoczucia to puste jajo, czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do tej pory oprócz bolących piersi nie miałam żadnych dolegliwości ciążowych i bardzo się z tego cieszę :D Jakie badania miałyście robione podczas pierwszej wizyty u ginekologa? Bo ja zwykłe badanie i cytologia. Na inne badania będę skierowana dopiero po badaniu USG. A jak to było u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Czarna kawa bez mleka - no wlasnie , otoz to , dlatego napisalam , ze kazda ciaza jest inna. Trzymam kciuki za WAS :) napewno bedzie wszystko dobrze. Nie wiem ktory to tydzien u Ciebie ? wybacz , ale nie przeczytalam wszystkich Waszych postów . Pewnie początek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja poszlam do ginekologa po pierwsze nie podejrzewajac ciazy. Zrobil USG normalne , potem USG dopochwowe i prosze... ciaza. Dostalam skierowanie na badanie krwi. Tam wczesniej ktoras dziewczyna napisala jakie to dokladnie badanie jest. Wyniki i wizyta teraz w czwartek. Ciekawe czy zobacze juz maluszka na USG , bo wczesniej tylko pecherzyk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam USG dopiero w poniedziałek i już się nie mogę doczekać :) mam nadzieję, że zobaczę coś więcej niż pęcherzyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 8 tydzień dziś się zaczął;) na badaniu u ginekologa miałam usg dopochwowe, cytologię. Plus dostałam całą masę badań do zrobienia ( morfologia, badanie ogólne moczu, oznaczenie przeciwciał, toxopazmoza, hiv, kiła, tsh). Z wynikami idę jutro do gin, już nie mogę się doczekac;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSiCi- służę pomocą, jak masz jakieś pytania, chętnie odpowiem. w pierwszej ciąży też czułam się zagubiona tutaj, teraz wiem czego się spodziewać, a co najważniejsze znam kilka sztuczek, co zrobić, żeby zrobili ci skan wcześniej jak w 12 tyg, i wszystkie badania, które tutaj w ogóle nie robią, a w polsce są na standardzie:). ja jestem dopiero w 6 tyg, a mam już za sobą 3 skany, 3 badania krwi na przyrost beta hcg, gdzie w uk normalnie bety nie robią, i badania ginekologiczne, gdzie też przez całą ciążę nie ma tu takich badań:). czarna kawa bez mleka- a dlaczego nie możesz spać na boku i chcesz się nauczyć spać na plecach? teraz można spać na plecach, ale w 3 trymestrze będziesz musiała się oduczać bo w pózniejszej ciąży takie spanie jest niebezpieczne. ja biorę witaminy PREGNACARE- jest to cały zestaw witamin razem z kwasem foliowym pierwszą ciążę miałam idealną, zero wymiotów,byłam pełna energii, zero zmęczenia, czułam się kwitnąco jak nigdy w życiu. ale poród miałam beznadziejny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie na skanie też na razie sam pęcherzyk. w piątek idę do szpitata na dodatkowy skan zobaczyć czy ciąża rozwija się prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Dziewczyny u mnie ok. 6 tydzien. Jak wczesniej napisalam choruje na nerwice natrectw, lękowa i depresje. Teraz jestem bez leków. I dopadaja mnie rozne mysli :( ze nie pokocham tego dzieciatka, ze nie bede poprostu umiala. Jak matka moze tak wogole myslec ? zazdroszcze Wam dziewczyny , ze tak dzielnie i bez komplikacji przechodzicie ciaze. :( Czarna kawa bez mleka - za kazdym razem jak czytam Twoj nick mam ochoty na kawe z mlekiem hehehe :D ale jak czuje zapach kawy... ehhh.... traaagedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. mam ochote na kawe z mlekiem * - tak mialo byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niania 666--> jakoś od niedawna w ogóle nie mogę zasnąć na boku, tu mnie ciśnie, tam uwiera, tu drętwieje;/ nie mogę znaleźć dla siebie pozycji więc staram się przyzwyczajać do spania na plecach, a dodam, że naprawdę nigdy problemów ze snem nie miałam... Anika-> To nie jest tak, że się nie boję. Boję się zmian, boję się odpowiedzialności za nowego człowieka, boję się, że nie podołamy finansowo, mamy kredyt na mieszkanie, dotychczas żyło nam się super, ale co będzie gdy nie wrócę do pracy? Lub gdy nie będę chciała zostawiać dziecka? Nie wiem... zakładam, że mogę spodziewać się wszystkiego, życie tak bardzo zaskakuje, nie wiem czy po narodzinach będę chciala zostawiać dziecko samo z obcą kobietą na 12 godzin- bo tyle w praktyce spędzam czasu poza domem... Dotychczas żyliśmy jak wariaci, ciągle więcej, mocniej....ale teraz ma pojawić się mały człowiek, on potrzebuje rodziców... To nie jest takie proste jak nam się wydaje... Ja byłam prawdziwą kawoszką, piłam z 6 kaw dziennie, a teraz? INKA:D I to i tak od wielkiego dzwonu bo zwyczajnie nie mam na nią ochoty;) Czego Ty się tak naprawdę obawiasz? Masz wsparcie? Masz partnera? Macie z czego żyć? Wiecie co...my zyjemy w tak strasznie porabanm konsumpcyjnym świecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Anika. Czarna kawa bez mleka - mam partnera, bedziemy mieli z czego zyc, wszyscy mowia , ze wszystko sie ulozy. Ale.. wlasnie ta nerwica i depresja powoduja takie mysli. Narazie pojawia sie strach , ze nie pokocham tego dziecka. Moze dziwnie sie Wam to czyta , ale niestety sa to uroki tej choroby , ktora wlasnie takie mysli tez przywołuje. Boje sie co bedzie pozniej , w kolejnych miesiacach, teraz to jest poczatek i nie biore lekow bardzo krotko. Ja uwielbialam kawe z mlekiem.. a teraz.. ehh.. no moze dla mnie nie istniec. Sam jej zapach mnie przyprawia o mdlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika nie martw się, nie ma się co zadręczać i wmawiać sobie, że musisz czuć się zachwycona z powodu ciaży. Wszystko się ułoży. Dajcie sobie czas, na spokojnie, jak się pierwszy trymestrskończy to powinno być lepiej, miną te mdłości, wymioty, złe samopoczucie... może nie przestaniemy czuć się jak balon:P, ale myślę, że będzie lepiej;) znam mnóstwo dziewczyn, które byly wrecz nieszcesliwe, że są w ciazy, kombinowały z aborcją (z roznym skutkiem) a dziś są fajnymi mamuśkami i kochają swoje rozrabiaki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusss
Wydawało mi się że lekarz kompetentny, znany w warszawie i okolicach polecany przez wszystkich na pierwszym usg nic nie widział umówił mnie na za tydzień i wtedy pokazał się pęcherzyk z ciałkiem żółtym miałam już komplet badań wszystko było ok łącznie z przyrostem hcg, powiedział że wszystko jest ok i widzimy się za miesiąc nie wiem jak myślicie zadzwonić i umówić się za tydzień na dodatkową wizytę, może uznał że nie ma potrzeby ganiać mnie w to i z powrotem to moja pierwsza ciąża całkowicie bez problemowa od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jusss
no dziewczyny mi piszą że za rzadko, że powinnam mieć wcześniej wizyte skoro było widać tylko pęcherzyk z ciałkiem żółtym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! :) Ja dzisiaj dowiedziałam się,że mam termin na 18 maja! Jestem w 3 tygodniu ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaasiulkaaa
ja uważam ze ten lekarz ma racje a ty się nie przejmuj i poczekj na wizyte miesiąc widocznie stwierdził ze wcześniej nie ma sensu uwierz gdyzby przypuszczał ze cos jest nie tak na pewno kazałby Ci przyjść wcześniej Widze ze coraz więcej mamusiek z maja fajnie:] to najlepszy miesiąc na rodzenie! rodziłam cztery lata temu moja pierwsza corke , termin milam na 6 maja a przyszla na swiat 1 maja :] teraz mam termin na 10 jutro pierwsze usg zobaczymy czy będzie widać serduszko:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaasiulkaaa czekamy na wiadomość :) tyle z maja i tyle osób w tym tyg. będzie miało wizytę i usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki!! tak jak pisałam wcześniej ,wczoraj miałam pierwsza wizytę z położna. Ogolne odczucie? jakos tak .....nie bardzo,dziwnie,niepewnie...sama nie wiem ,niby nic sie takiego nie wydarzylo zlego ,a ja czuje taki niedosyt ,niesmak ,jakby cos zle poszlo.Ale moze od poczatku.Pani bardzo mila ,pamietam ja z wizyty z koleżanką,pani pyta czy mam ksiazke? ja oczy wystawilam i pytam :jaka ksiazke? okazało sie ,że w przychodni pani lekarka powinna mi dac książkę ciąży do uzupełnienia...juz samo to troszke mnie zdenerwowalo ,bo moglo sie okazac ,że z wizyty nicie ,ze musze po ta ksiazke isc do przychodni itd.itp.Obeszlo sie pani polozna poszukała ksiazki:)duzo uzupeniania,choroby,dolegliwosci,poprzednie ciąże..Nie wiem dlaczego tak dziwnie sie czuje po tej wizycie...byly momenty ,że nie rozumialam,co ona mowi,takie poszczególne slowa ,ale jak tylko powiedziala to innymi slowami,od razu rozumialam.Pobrala krew,wziela mocz,kolejna wizyta to usg ale za jakies 4 tygodnie.Dala mi kolejna buteleczke na mocz i powiedziala ,że mam ja przyniesc na kolejna wizyte,kolejna wizyta to usg? wiec nie wiem czy mam ja wziac na usg?.Nie wiem dziewczyny,nie wiem sama co mysleć.Boje sie ze czegos nie zrozumiem,albo nie będę umiała wytłumaczyć:( Albooo pyta jakie bylo nasze zabezpieczenie przez ostatnie 3 miesiace?ja mowie ze nie zabezpieczaliśmy sie bo staraliśmy sie o dziecko,a ona ...no tak ,tak oczywiscie ,rozumiem... ha ha ha Termin porodu wyliczyla mi na 3.05.2013 dokładnie tak 2013 ha ha ha zauważyłam ,ze jest takas zakręcona. niania666-ciesze sie ,że moge na ciebie liczyc.Co do tego cos ie dzieje teraz to mysle ze jest ok i nie potzrebuje dodatkowego usg,ani badania krwi,ja juz mysle o kolejnej wizycie ,albo i nastepnej kiedy bedzie ustalany plan porodu ,chce aby mi dali znieczulenie i nie paracetamol ,tak jak to zrobili z moja znajoma...tylko najlepiej cos mocniejszego:D im starszy czlowiek, tym bardziej swiadomy tego co go czeka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja własnie po wizycie. W/g lekarz to 6 tc, widać było pęcherzyk ciążowy i ciałko żółte, za 2 tygodnie mam przyjść znów.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa zapomnialam dodac ,że pani p.pytala czy biore jakies witaminy,powiedzialam ,że biore tylko kwas,wiec powiedziala ,żebym brala kwas i witamine D./!!! witamine D? po co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze odstawic kwas i kupic jakies witaminy? w których miedzy innymi będzie kwas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćANKAuk
hej dziewczyny;) tak was czytam od jakiegoś czasu i postanowiłam dołączyć:) u mnie jak na razie ciążę potwierdzają dwa pozytywne testy, bolące i powiększone piersi oraz pobolewające podbrzusze.... skan czeka mnie pewnie dopiero pod koniec października (mieszkam w uk)... żadnych mdłości na razie nie mam, ale w pierwszej ciąży zaczęły się u mnie dopiero koło 7 tygodnia od zapłodnienia czyli być może za jakieś dwa, trzy tygodnie dopiero mnie dopadnie... a termin z internetowego kalendarza wyszedł mi na 17 maj:) na razie miałam jedno spotkanie z GP a na następny tydzień mam umówioną wizytę z położną... Do GoSiCi - mocz zabierasz tylko na spotkania z położną, co do witamin to ja kupiłam sobie "seven seas pregnancy" jest w tym kwas foliowy a oprócz tego 20 innych witamin i minerałów (wit. D też jest) a tu wklejam co znalazłam na temat jej niedoboru: "Kobiety z ciężkimi niedoborami witaminy D w ciąży są zagrożone ryzykiem wystąpienia cukrzycy ciążowej, stanu przedrzucawkowego, rzucawki i bakteryjnego zapalenia pochwy. Noworodki tych kobiet obciążone są natomiast ryzykiem drgawek z powodu hipokalcemii, czyli zbyt niskiego stężenia wapnia w surowicy krwi, a także ryzykiem nieprawidłowości w budowie układu kostnego. Dziecko z urodzeniowym niedoborem witaminy D w późniejszym wieku może mieć: defekty szkliwa zębów, zmniejszoną masę kostną, krzywicę, astmę, cukrzycę. Takie dziecko jest też podatne na złamania kości i choroby: autoimmunologiczne, metaboliczne, nowotworowe, naczyniowe i choroby serca."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam do Was takie pytanko, czy od samego początku ciąży- nawet jeszcze przed spodziewanym okresem miałyście dużo śluzu i wolgotno ? Jesteśmy w trakcie staranej dziś 24 dzień cyklu i straszna susza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×