Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jestem gruba i chce to zmienić

Polecane posty

Myślę i nie wiem czy to dobry plan, ale myślę zrobić tak. ŚNIADANIE: zawsze owsianka ( na zaparcia), bądź nabiał 2 ŚNIADANIE: owoc, jogurt, ( coś tego typu) OBIAD: zupa, ryby, kasza, ryż tylko pytanie z czym?, leczo na piersi, czasem jakiś ziemniak, PODWIECZOREK: sałatka, owoc, jogurt, kefir, maślanka KOLACJA: kanapka chleb razowy, warzywa, wędlina bądź nabiał Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam ,że jest dobrze-tylko czasami zamiast owsianki ugotuj jaglankę czy też są płatki orkiszowe-to tak dla urozmaicenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak ją robisz,owsianke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, weszłam przypadkiem na temat. Nie będę się wymądrzać bo się na dietach nie znam. Ale czy za dużo nie jecie na tych dietach? Ja dziś od rana kawa z mlekiem i herbata, 1/3 jabłka i 1/4 woreczka kaszy gryczanej z sosem i 100gr mięsa.... i napchana jak bąk jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam doświadczenia w odchudzaniu, ale moja koleżanka kiedyś miała nadwagę i wybrała się do dietetyka. Była na ułożonej specjalnie dla niej diecie, miała rozpisane posiłki - kiedy i co powinna jeść. Trzymała się tego i udało jej się sporo schudnąć. Myślę, że taka wizyta u dietetyka to dobre rozwiązanie, na pewno lepsze niż stosowanie jakichś diet na własną rękę. Autorce tematu życzę powodzenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna kasza ok, ale zjedz dzisiaj jeszcze miche warzyw i bedzie super. pamietaj o bialku ( kurczak, albo indyk, albo ryby) bialko pomaga w odchudzaniu. ......................... owsianke kupuje w worku 1.5 kilo w tesco:) daje 40 gram owsianki, do tego pol szklanki mleka. na 2-3 minuty do mikrofali. gotowe. do tego 15 gram orzechów, 25 gram rodzynków i malusienka lyzeczke miodu :) energia na 5/6 godzin:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich też mam ten sam problem i właśnie wprowadziłam zdrowe odżywianie. Moje menu też zawiera to co twoje Szepcie rozsądku, tylko wprowadziłam jeszcze na śniadanie jajka na twardo, jajecznicę na chudej szynce najlepiej drobiowej z przyprawami, bez soli, parówki drobiowe odtłuszczone, a na obiad warzywa na parze takie jak brokuł, kalafior, marchewka, ziemniaczek , fasolka szparagowa i ryba na parze z przyprawami, lub pieczona na patelni grillowej, zaś na kolacje bardzo dobry jest pomidor z mozzarellą i bazylią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak pomidor i mozzarella to świetna kompozycja,a do tego bazylia. Pychota! Muszę też przyznać, że menu jakie wprowadziła Malwa58 jawi się jako niezwykle obiecujące, smaczne i bez wątpienia zdrowe. Wielkie dzięki! Na pewno skorzystam z tego skwapliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, jestem bardzo miło zaskoczona że ktoś tu jest:) owsiankę jem różnie:) z owocami, z przyprawami na ostro raz na wodzie, raz na mleku:). Dziś już jem mniej a od jutra już będę pisać co i jak jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nostalgiaa
Cześć! Przeczytałam Wasze wpisy, bardzi mi sie podobają. Byłam na blogu makeithappen. Niesamowita praca, jutro doczytam resztę. Szept rozsądku, bardzo cenne rady, własciwie wszystko, co trzeba wiedziec o poprawnym jedzeniu. Super, że schudłas. A ja znów sie odchudzam...mam już za sobą kilka prób. Kiedyś nawet ważyłam już ponad sto kilo. Chudłam, tyłam. Ostatnio przytyłam do 91,5, teraz po miesiącu jest 82,5. Codziennie chodzę, byłam na siłowni, ale nie dałam rady, mam sie wzmocnić najpierw i własnie: jeść. A jeśc nalezy tak, jak pisała Szept...Chcę zobaczyć 7, ostatni raz ją widziałam 12 lat temu....jeste szansa za dwa, trzy tygodnie, to dla mnie jak lot na Marsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swietny pomysl ja bedziemy tu pisac co jemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
Jestem pod opieką dietetyka, schudłam w miesiac 10 kg, warto udać się do specjalisty. A nie szkodzić sobie dietami z internetu i narażać na efekt jo-jo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haah niezla reklama moze jeszcze napisz gdzie mamy sie dokladnei udac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
czemu reklama? Napisałam że chodzę do dietetyka. i że warto się do specjalisty udać. Ja sama tysiąc razy zaczynałam dietę, dukana, 1000kcal i inne. I nic mi to nie dało. A na tej obecnej się trzymam, nie chodzę głodna i co najważniejsze chudnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo co chwile ktos idz do dietetyka ( pzrewaznie podaje linki ) pisze a potem okazuje sie ze ma w tym cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
nie podam żadnego linka bo i po co ? każdy ma swój rozum. Ja się bawiłam w powszechnie dostępne diety i tylko sobie szkodziłam. Wyrażam tylko swoją opinię a i tak każdy zrobi jak uważa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
A i po 8 latach odchudzania się na różnych dziwnych dietach...i dojściu w końcu do wagi 106 kg (efekt jo-jo i obżarstwa....) doszłam w wniosku że dieta nie wiele da. To musi być zmiana sposobu żywienia na zawsze. I w końcu mam taką dietę która mi pasuje, i nie czułabym się wcale że mam jakąś dietę gdyby nie to że muszę ważyć produkty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Miło że coś się dzieje :) ja dziś niestety zapomniałam i napiłam się wody do tego smakowej nim zaliczyłam wagę:( ale mój start to 94,4kg. Tak dziś pokazała waga i niech to będzie waga startowa bez względu czy piłam czy nie :) Szczerze to poszłam po leki ciach za wodę i nagle w głowie " halo dziewczyno co ty robisz od dziś jesteś na diecie" woda smakowa schowana a na jej miejsce poszła zwykła mineralna:) plus taki że kupiłam ostatnio zgrzewkę. Właśnie gotuję wodę na owsiankę, muszę dziś udać się do sklepu pokupować kilka rzeczy:) ostatnio prawie wcale nie jadłam owsianki aż wstyd się przyznać:( Ostatnio gotowałam leczo na piersi ale nie miałam ochoty jeść więc mam tez 3 zamrożone pudełka, obiad będzie jak coś to z głowy. Na 2 śniadanie zjem sobie jogurt. No naszykowałam owsiankę, takiej chyba nikt nie miał pytanie czy ja zjem :D 1,5 łyżki płatków owsianych, 1,5 łyżki otrąb, pół łyżki siemienia lnianego, pieprz ziołowy, czosnek, papryka, chili ... smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
A co ile godzin jesz ? :) ja mam ustalone 3 posiłki dziennie, co 5 godzin. Na śniadanie zjadłam jogurt 210g, małe mango, 3 deski wasa żytnie i kawa ;) Niestety dziennie muszę wypijać 4litry wody, ciężko mi to idzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aNNPPI: Całkowicie przychylam się do Twojej ostatniej wypowiedzi. Tylko i wyłącznie zmiana sposobu odżywiania,a w ogóle to również zmiana trybu życia jest jedynym rozsądnym sposobem w walce ze zbędnymi kilogramami. Swoją droga uważam też, że w ogóle nie powinno używać się słowa dieta jeżeli chodzi o odchudzanie, bo absolutnie jeszcze nikt żadnej skutecznej diety nie wymyślił i na pewno nie wymyśli. Tylko i wyłącznie zdrowe i racjonalne odżywianie w chodzi tu w rachubę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tego jeszcze nie wiem, tez chyba będę obstawiać na 3 posiłki, moja praca jest rozbiegana i nie dam rady chyba jeść 5 posiłków:( do tego co 2 tyg zajęcia. Niby podobno lepiej jeść 5 posiłków ale dla mnie to będzie uciążliwe, stała pora to już w ogóle katorga. Myślę tez że chyba trzeba dołączyć jakieś ćwiczenia, a wy co ćwiczycie? Wiem że wiele dziewczyn Chodakowską, ale ja wyczytałam dużo negatywnych opinii i ją sobie odpuszczę :) jakieś rady? Owsiankę spróbowałam, fajne smaki:) ale poczekam aż wystygnie i zjem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam pytanie jak np 3 posiłki dziennie to jak? Np śniadanie: owsianka, owoc + mały jogurt Obiad: troszkę zupy + np pierś z warzywami + sok Kolacja: Np 2 kanapki i dużo warzyw, bądź nabiał i warzywa? Jak rozbijać posiłki na 3, robić większe porcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
Ja mam kilka zestawów z których mogę wybierać. Ale np: Sniadanie: jogurt 210g, mango (max 160g), mogę do tego np 3-4 deski wasy żytniej i kawe (bez cukru i mleka) Obiad: tofu 85 g plus 135 g warzyw, owoc Kolacja: 140 g piersi kurczaka 145 g warzyw plus jabłko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aNNPI
i nie musze jesc o stalych porach, wazne ze jest odstep 5godzinny, a po 21 nie wolno juz jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie by denerwowało to mierzenie niestety:( ale cóż śniadanie zjadłam w okolicy 10 więc wypada teraz zjeść około 15 i wtedy niby nic bo dopiero kolejny posiłek o 20 a o 20 to ja już do spania będę szła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×