Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Dziewczyny a ćwiczycie teraz, czy mogę ćwiczyć steperem ? bo muszę jakoś siebie zmotywować do ćwiczeń. W przyszłym tygodniu będę dzwonić do szkoły rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja mam z perfecty z serii dla mam właśnie przeciw rozstępom i babydream ale jak mi się to skończy to chyba kupię zwykłą oliwkę hipp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
Ja od poczatku ciazy 4kg na plusie i tez wlasciwie sam brzuszek aktualnie waze 64kg, kolezanki mowia, ze w pierwszej ciazy to tak w 7 mcu brzuszek staje sie naprawde duzy, a przy kolejnych ciazach to juz szybciej, ja dalam sobie limit 12 kg ale moze to byc trudne bo jeszcze nigdy w zyciu nie kochalam tak bardzo kebaba, pizzy i mcDonalda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
tacia wiem o czym mówisz z tym mcdonaldem niestety ;) mmm tortilla (mc wrap) uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama3chłopców , poczytam teraz w internecie bo w sumie reklamy często leci o tym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
tzn córka uwielbia :P ;) hihi dziewczyny a pijecie tak dużo wody jak zalecają czyli 2-3 litry? ja tak 1,5 max a to chyba za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchata ja również mało piję, jakoś woda mi nie smakuje jakiś dziwny smak ... ale chce odzwyczaić swój organizm od słodkiego i będę zmuszona do picia :) mam nadzieje, że się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
esmi może spróbuj dodać sobie cytryny albo mięty do wody żeby miała jakiś smak? jednak to ważne żeby dużo pić już kilku lekarzy mi o tym mówiło i w szpitalu zawsze pytali ile pije dlatego się zmuszam ale ciężko mi to idzie... a ostatnio chyba nerka mnie bolała więc piłam jeszcze więcej no i przeszło jakoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba muszę zmobilizować się , aby powróciły przyzwyczajenia sprzed ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To lozeczko turystyczne jest takie samo jak zwykle lozeczko. Ma funkcje 2 poziomow i funkcje bujania, to co kupilam to ma materacyk w komplecie ale chyba taki cieniutki tylko wiec mozna lepiej dokupic grubszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja tak lubilam pizze i fast foody a w ciazy nie mam na nie ochoty , mam za to na slodycze kanapki z bulkami makarony ale zmienilam teraz diete ze wzg na zaparcia pieczywko pelniziarniste owoce woda z cytryna ograniczylam slodycze i czujr sie lzej :) a coo do wagi to tak to jest w sumue ze kobiety otyle niestety moga przytyc mniej taka 50-60kg przytyje 20kg i po ciazy wcale tego nie widac a grubsze babeczki przytyja 10 i juz jest duzo bo np waza 90 -100kg skora mniej elastyczna i to zostaje a te szczuple to nawet i ladnie jak tyja w ciazy jak sa takie pelniejsze i kobiece bardziej dodaje to uroku takie moje zdanie asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do rozstepow to mam po corce, nie duze ale jednak sa, teraz maz mnie smaruje zwykla oliwka do dzieci. Narazie jakis nowych nie widze, a brzuszek juz mi wywalilo sporo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Hej mamusi. Witamy nowe mamy. Ja czuje sie super, przytylam od poczatku ciazy 3,5kg az mnie gin pochwalil. Gdy widzialam jak mijala mnie mloda dziewczyna i uslyszalam ze nadal ma termin na lipiec bylam przerazona. Mamuski ona miala brzuch jak na szosty miesiac i to tak lekko. Oczekujaca ciesze sie ze duzo lepiej sie czujesz, a jak sama piszesz cisnienie bedzie ci skakac przez tesciow. Dobrze ze sie wspieracie. Ja i moj m dostalismy propozycje od moich rodzicow ze nam pomoga jak pomagali mojemu bratu przy zakupach dla dzidzi. Ale badzo sie ciszee bo czuje jak malenstwo sie teraz kreci ;) :D Jutro mam wizyte u astmatyka, dowiem sie jaki mam jej sttan i czy powinnam rodzic przez cc. A w piatek glukoza i 17 lutego wizyta u lekarza. Ja jeszcze sie nie dopytywalam o polowkowe a 3d chcialam zrobic po 34ty aby miec pamiatke. Rzeczy dla chyba chlopca, nie mam i poczekam az wkoncu raczy sie pokazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tacia
też słyszałam, że warto wmasowywać w skórę oliwkę dla dzieci, faktycznie fantastycznie nawilza, ale praktycznie już na drugi dzień zaczął mnie swędzieć brzuch, myślałam, że swędzi bo rośnie i skóra się rozciąga, dopiero moja gin uświadomiła mi, ze to pewnie oliwka mnie uczula i faktycznie po odstawieniu swędzenie znikło, używałam oliwki jonson dla dzieci, nie mam bardzo wrażliwej skóry, okazuje się, ze nie wszytko co dla dzieci jest delikatne i zdrowe dla skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uzywalam oliwki z hipp wszystkie naturalne skladniki skonczyla sie wiec uzywam teraz maslo do ciala avocado z bielendy kocham ten zapach i ogolnie te masla :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mi po oliwce robiły się takie mini pęknięcia naplecach i brzuchu. I mogę polecić balsa m z rosmana baby dream czy jakoś tak. Po nim mam super skórę a mam tendencje do rozstepow . Po odchudzaniu mam na nogach i piersiach... ponoć oliwki też jest z tego ok,ale dla mnie jest rewelacją ten balsam:-) Też się chętnie przyłącze w czerwcu do odchudzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Jeszcze pytanie do was. Czy którąś ma wadę wzroku? Ją mam wadę -1,75 wizytę u okulisty mam 20.02. Mam nadzieję że bedemogla rodzic naturalnie bo nie chce cesarski....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rozstępów narazie nie mam ale za bardzo się nie smaruje, mam troche na udach ale to stare. co do wody to pij***ardzo dużo ok 3 litry wody dziennie ale zawsze tak piłam lubie wode czasem do śniadania herbatę. mój mały się dziś kręci bardzo brzuch się rusza tak skacze:) a mnie cały dzień kłuje w pochwie, strasznie nieprzyjemne uczucie. mam nadzieje ze to nie ma związku z tą moją szyjką. nie chce znowu siię zamartwiac tym bardziej ze wczoraj byłam u lekarza i było ok. na szczęscie brzuch juz nie twardnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
Flavia ja miałam zgładzoną czyli jakby nie było, potem rozwarcie na 1cm leżałam od 26 tyg. Brałam nospę,luteinę i tabletki kordafen to na serce,ale chyba chodziło o zminimalizowanie skurczy macicy, pamiętam że bardzo zle się czułam po nich,ale gin mówił,że to mniejsze zło niż urodzić wczesniej. Leżąc czasem miałam wszystkiego dość,nie raz płakałam ale przetrwałam. Urodziłam 4 dni po terminie,leżenie naprawdę duzo daje nie ma nacisku na szyjkę dzięki temu donosiłam w 38 tyg odstawiłam wszystkie leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi dzis strasznie nogi popuchly masakra i bola mnie po skurczach jakie w nocy mialam:/ja tez chce cwiczyc po ciazy z ewka chodakowska chociaz niewiem czy dam rade bo i tak bedzie sporo obowiazkow ale od jesieni napewno bede cwiczyc.dla mnie najwazniejsze zdrowie dziecka a tyc roznie tyja jedne mniej drugie wiecej.ja niestety tez juz mam12kg na plus .ale mnie znowu mecza zaparcia i chyba zaczne jesc platki owsiane na sniadanie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo kubusia to mialas naprawde zagrozenie realne .. rozwarcie i brak szyjki na tym etapie ciazy szok wiec dziewczyny nie zamartwiajcie sie swoimi szyjkami, kasia wada wzroku jyz dawno nie jest p/wsk do porodu sn za duzo bylo cesarek przez to , no oczywiscie nie mowie o skrajnych wadach po minus 7 asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
moje wyniki głukozy Na czczo: 96,6 po 1 h: 147,8 po 2h: 159,6 w piatek mam wizyte u gina ale juz wiem, że to cukrzyca ciążowa :( wiec pewnie czeka mnie 3 miesiace diety. Też bede powtarzac test glukozy. Brzuchatka na czerwiec nie wiem czy bede rodzic na łubinowej bo myślę nad zmianą lekarza. A ty chcesz tam rodzić? Kasia2014 tak mała wada wzroku nie jest wskazaniem do cesarki czyli bedziesz rodzić naturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakubusia- dziękuje za odp, to miałas naprawdę straszną sytuację z tą szyjką ale cieszę się że wszystko skończyło się dobrze. a nie chcieli ci zakładac szwu czy krązka na podtrzymacie? moja szyjka w najgorszym momencie miała 2,4cm i polozyli mnie do szpitala, ale rozwarcia nie miałam i dzięki bogu nic dalej się nie dzieje, teraz mierzyli szyjkę i jest ok ponad 3,2 cm ,mam nadzieje ze juz tak zostanie. w szpitalu dostawałam leki ale teraz lekarz kazal brac tylko luteinę i nospę, wczoraj powiedzial ze zagrozenia nie ma ale mam leżec i dużo wypoczywac, za nic się nie brac. A ze jestem wystraszona tym szpitalem to w domu leżę praktycznie cały czas. mamo kubusia mam nadzieje ze i ja urodzę w terminie tak jak ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Dzięki za odpowiedzi:-) też tak myślałam ale każdy mi inaczej mówił... Co do lubinowej nam parę nie dużo znajomych które tam rodziły i chwalily sobie ale ponoć dr sadowski kupił jakiś szpital czy jakoś tak i teraz dużo kobiet z lubinowej tam przechodzi. Tak mi mówiła taka kobieta jak byłam u gin ale nie wiem ile w tym prawdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusia09
W pierwszej ciąży zbyt wiele nie wiedzialam lekarze w szpitalu mi nie mówili za dużo mój gin też, chyba nie było na co zakładać krążka mój lekarz mowił że za późno,najważniejsze że dotrwałam. Chyba nie ma co porównywać jakie zagrożenie poważne mniej bardziej sytuacje są rozne.Oczekująca ja też nie mam dobrych kontaktów z teściową, wszystko pogorszyło się jak pojawił się mój synek i do dziś trwa,naszczęście nie mieszkam z nią. Gość już teraz ogranicz cukier, nie pocieszam bo sama się boję tego jak ognia. Moje wyniki na czczo 83 po 2 godz. 139. Norma do 140,gin chciał żebym powtórzyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja mam wadę -5 i oby porody naturalne za sobą.I jakoś mi się wzrok nie pogorszył po żadnym porodzie.No ale zaświadczenie od okulisty muszę mieć.A z Twoja wadą to spokojnie możesz naturalnie urodzić,chociaż mój ginekolog twierdzi,że przy mojej wadźie wyroku to powinnam mieć cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
gość85 a do kogo teraz chodzisz i dlaczego chcesz zmienić? ja jestem prawie zdecydowana na ten szpital jednak ma najlepsze opinie i to mnie przekonuje, poza tym od tego roku jest tam specjalna wanna w której można rodzić i chciałabym właśnie takiego porodu. muszę tylko dokładnie dopytać jak to wszystko tam wygląda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, ja też mam wadę wzroku tylko większą. Nie miałam przeciwwskazań do porodu naturalnego, jednak badanie wzroku i tak jest zalecane w ciąży nawet przy małej wadzie. Tutaj nie chodzi o dioptrie a bardziej o siatkówkę i o to czy się odkleja i czy kiedykolwiek się miało taki problem. Moja koleżanka ma wadę około -1, a miała cesarkę, ze względu na odklejającą się siatkówkę... . Mamo Kubusia, gratuluję dzielnego donoszenia. Też mam problem z szyjką i wiem jak męczy leżenie. Staram się leżeć jak najwięcej, ale niestety małe dziecko w domu nie zawsze mi pozwala. Mam pytanie, czy dzięki tej sytuacji sama Twoja akcja porodowa szybciej przebiegła? Może mniej boleśnie? Leżałaś w domu czy w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny ja mialam koszmarna noc.maly nie dal spac do1w nocy tak sie wiercil ze czasami brzuch bolal i napinal sie.pozniej mdlosci mnie dopadly.zjadlam jablko i nic nie pomoglo dopiero o3zasnelam i o5pobudka mdlosci.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×