Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

miał badania w kierunku tolerancji glutenu i są prawidłowe.Stawiam na alergię pokarmową bo nieraz ma wysypkę na plecach i na tyłach nog.Muszę zadzwonic do przychodni i zapytac gdzie moge wykonac takie testy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ja bym chciała naturalnie i najlepiej na stojąco bądź kucajac albo na klęczkach. Muszę umówić się z położona z która chce rodzic:-) Flavia koleżanki przyjdą jak będą coś chcieć:-) ją mam 3 super i więcej mi nie trzeba bo wiem że na nich mogę polegać w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka, sprobuj odstawic najbardziej popularny alergen - mleko. Ja tym sposobem wyleczylam starszego z egzemy (teraz odzywa sie tylko w sezonie grzewczym), a mlodszego z koszmarnych zaparc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wolalabym sn rodzic ale wszystko w rekach losu i boga.wiem ze bardziej meczy sie czlowiek ale jak widzialam kobiety po cc i sasiadka mi opowiadala to wolalabym sn rodzic.boje siie ze bede miec dlugie bole jak moja mama czyli10godz.zobaczymy po30tc jak dziecko sie ulozy i co lekarz powie bo ja mam to tetno wysokie,kregoslup uszkodzony i troche sie boje ze skieruje na cc.ja dzis upioke szarlotke ale za jakies pol godz teraz poleze.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bym zjadła szarlotke,aż mi ślinka leci,jutro coś upieke,myslałam o plesniaku z owocami,coś mnie dzisiaj pobolewają boki jakby jajniki,normalnie chodzić niemoge :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia nie zamartwiaj sie ta szyjka nie wiem czemu lekarz Cie nastraszyl, to chyba od lekarza zalezy bo moja szwagierka jak ci juz pisalam miala szyjke od polowy ciazy krotką ok 1,5cm a dwa mc przed terminem juz miala rozwarcie postepujace i lekarz jej nie kladl do spzitala a pracowal w szpitalu i powiedzial ze nie widzi potrzeby .. tylko miala sie ograniczac, z koleji druga kolezankaciaze zaczynala juz z szyjka ok 2,5 i teraz ma cos kolo 2cm i tez lekarz adnej paniki nie robil wiec nie wiem juz o co tu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Jak na razie ostatnio myslalam o porodzie w pewnym szpitalu gdzie jest wanna do rodzenia. Intryguje mnie ten temat. Musze o tym poczytać , przemyslec****orozmawiac z chlopakiem co mi doradza. Jedno jest pewne.. mniejszy bol , bo przeciez ciepla woda rozluznia miesnie :) kapiel przy okresie byla dla mnie zbawienna. Kurcze.. chlopak wylatuje w marcu i wroci dopiero przed moim terminem :p ciezko jest byc mloda mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bym zjadła szarlotke,aż mi ślinka leci,jutro coś upieke,myslałam o plesniaku z owocami,coś mnie dzisiaj pobolewają boki jakby jajniki,normalnie chodzić niemoge :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja dziś miałam w nocy bóle brzucha,pózniej pojechałam na wizytę do gina i powiedział,że to normalne,że są skurcze nawet do kilku razy na dobę, byłam w szoku, dał nospę i jeszcze jakiś rozkurczowy lek.boli mi brzuchal i ledwo chodzę,ale ponoc to normalne, zbadał mnie.Nie wiem, moze tak ma być:( aha mam skierowanie na glukozę a na WALENTYNKI mam USG:) tak się cieszę:) przytyłam 5kg w miesiąc,ale wcześniej schudłam 6kg,więc ogólnie od początku ciąży moja waga to +10kg,ale waga od standardowej wagi to +5kg.mam nadzieję,że nie zagmatwałam.chodzi o to że strasznie wymiotowałam wcześniej, a teraz jestem ogólnie 5kg plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczatekczerwca- też chciałabym rodzić w wodzie. u mnie w szpitalu jest szkoła rodzenia , więc jak pójdę na zajęcia to się zapytam czy jest taka możliwość. słyszałam tylko,że pierworódkom jest to odradzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Hej mamusie! U mnie białko w moczu,prawdopodobnie problemy z nerkami,ale czekam na dodatkowe wyniki... od początku ciąży 2kg na plusie,mały silny, tylko brzuch faluje od jego wygibasów:-) u mnie dziś tiramisu będzie robione:-) co do porodu, my będziemy rodzic w szpitalu Św.Zofii w Warszawie i tam jest mozliwosc porodu we wszelaki sposób,w wodzie również. Od 19.02 zaczynamy szkołę rodzenia. ostatnio mam silną potrzebę kontaktu z ludźmi, bo w zasadzie zostało nam 3,5 miesiąca beztroskiego życia,wiec staramy sie spotykać,ze znajomymi, zapraszamy do siebie, jak mozemy to gdzieś wychodzimy... czy masujecie lub cwiczycie miesnie kegla po to aby szyjka nie pękła w trakcie porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Chodzi mi o masowanie szyjki oczywiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinkaa, oj chyba Ci się coś pomyliło, chyba nie miałaś na myśli masażu szyjki macicy. Jeśli chodzi o masaż krocza, aby dać sobie szansę na nie nacinanie krocza podczas porodu, to z tego co pamiętam najlepiej zacząć masować od około 35 tyg. i pod warunkiem, że nie ma się żadnych infekcji itp i że lekarz na to pozwoli... Szyjkę macicy to raczej podczas samego porodu, jeśli nie postępuje, ale to tylko lekarz lub położna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięśnie kegla najlepiej ćwiczyć od samego początku, chociaż ja się przyznam, że zapominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Juści ma rację z tym malarzem ja sprobuje :-) Dziewczyny jak ruszają się wasze dzieciaczki ? Moja jakąś mnie aktywne jest ostatnio jedynie między 22 a 23 daje o sobie znać tak porządnie... a może ją nie zwracam uwagi? Ale wydaje mi się że ruchy nie są coraz mocniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Jeśli chodzi o poród, wydaje mi się to jakieś niemożliwe, to rodzenie w wodzie, znieczulenie, nie wiem dlaczego, tyle sie naczytalam o fatalnych przezyciach, ze może dlatego.Moj dzidzius raczej jest aktywny, ale ma dni slabsze, mniej sie rusza, czuje go glębiej więc moze ma inną pozycję wtedy, mój lekarz powiedzial, ze narazie nie ma sie czym martwic, ale nie moze byc tak,ze na tym etapie ciazy nie czuje dziecka przez cały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Justi,oczywiscie masz racje,chodzili mi o krocze, tyle piszecie o tych szyjkach,ze mi sie pomylilo:-) ogladalam taki film z porodów w wodzie-pierwszy krzyk, tak jakoś latwo te dzieci sie rodzily:-) my otwarcie olimpiady oglądamy. mój maluszek wyraźnie sie rusza bardzo dużo w ciągu dnia, a w godz 21-24 to juz szaleje na maksa, aż sie boje,ze jak sie urodzi to będzie Malo spal:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny nasza polska służba zdrowia mnie rozwala !!! Jestem w szpitalu z ta noga spuchla mi lydka i cala mnie boli poszłam na izbę przyjęć dla ciężarowych odeslali mnie na chirurgie na chirurgii powiedzieli mi że oni się takimi sprawami nie zajmują teraz siedzę na izbie przyjęć i nie wiem na co czekam nik nie chce ze mną rozmawiać babka mnie zlekcewazyla .... Jestem taka zła ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarki powiedzialy zeby sie nie przejmowac na razie dzis jest lepiej wiec narazie nie panikuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
poczatek czerwca skąd jesteś, bo coś kojarzę że ze śląska? nie masz czasem zamiaru rodzić na łubinowej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wam tez tak leci siara?jejku mi strasznie z lewej piersi .az bluzka mokra.od jutra trzeba zakladac stanik i wkladki bo nic z tego a to takie tluste.ja zaczelam25tc i za2tyg wizyte mam mam nadzieje ze zrobi mi usg.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
mamowa a nie wiesz dlaczego jest odradzany poród w wodzie pierworódkom? hmm nie spotkałam się z taką opinią, a troche czytałam o tym, bo też mam zamiar rodzić w wodzie tzn chciałabym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
oczkująca mi w ogóle nic nie leci.. ale na to chyba nie ma reguły mi w ogóle mało co cycki urosły są tylko trochę pełniejsze nabrzmiałe ale staników nie zmieniałam bo nie ma potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatko- też o tym czytałam i własnie nie widziałam takiej opinii. Aczkolwiek rozmawiałam kiedyś z lekarką na temat porodów to powiedziała, że pierworódki są zbyt nieprzewidywalne, żeby rodziły w wodzie, bo zwykle nie umieją radzić sobie z własnym ciałem. Porozmawiam jeszcze o tym z moim lekarzem prowadzącym. On jednak pracuje w szpitalu i mam do niego większe zaufanie. a orientujesz się może jak jest z płatnością za poród w wodzie? czy w każdym szpitalu się płaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcówka1989
Hej dziewczyny! Byłam dziś na Usg, co tutaj w Norwegii jest tylko raz podczas ciąży. Wszystko w porządku, dzidziuś dobrze się rozwija. Noi dowiedziałam się, że to chłopczyk. Będę miała synka :) Tak bardzo się cieszę :) a mąż to chyba najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brzuchatka mi urosly i mam duze.ostatnio kupiony stanik robi sie za maly:/ogolnie teraz w ciagu tygodnia brzuch mi strasznie urosl.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
mamowa nie mam właśnie pojęcia czy się płaci :/ na stronie szpitala nie ma informacji o płatności ani w cenniku ani nigdzie ale nie wiem czy to oznacza że jest za darmo muszę zadzwonić i dokładnie dopytać... czerwcówka gratuluję synka :) moja mała się właśnie rozszalała też mam wrażenie że brzuch rośnie w oczach :D dziewczyny macie problem z nadmierną potliwością? ja nie znałam nigdy tego problemy a teraz masakra jakaś czasem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie przeczytałam, na forum że u mnie w szpitalu tj. Jelenia Góra to 600 zł. :/ Nie jest to mało, więc musze się zastanowić. Co prawda był to wpis z 2009. moze coś się zmieniło. w każdym bądź razie trzeba się spodziewać ,że to chyba tak kosztuje. mam jeszcze do Was pytanie. Który termin jest bardziej prawdopodobny do rodzenia, ten z ostatniej @ czy z usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadmierna potliwość mnie nie dotknęła, ale za to spotkało mnie nadmierne owłosienie. jeszcze nigdy tak nie miałam,że jak wydepiluje nogi to 2 razy szybciej mam włosy :( plus jest taki,że z zawodu jestem kosmetyczką więc mam możliwość stałej walki z tym owłosieniem, ale jest mi coraz ciężej wydepilować np bikini ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi nie leci siara,piersi bolą ale nie zmieniłam stanika bo nie powiększyły mi się aż tak żeby było to widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×