Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

sisilka- ja też nie czuje takich bardzo wyraźnych ruchów. czasami mam wrażenie w środku własnie takiego łaskotania. U mnie jest to przez to ,że mam łożysko na przedniej ściance. a w którym tygodniu jesteś? ;) Chciałabym, aby mój partner był przy porodzie, ale jak sie go o to pytałam to jakoś entuzjazmu nie widze. Niby mówi,ze może byc,ze ok. Nie chce go do niczego zmuszać, choć wiem,że z nim byłoby mi łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisilka, ja czuję delikatnie ruchy i choć zaczęłam czuć wcześnie, bo około 16 tyg., to cały czas podobnie, niewiele mocniej teraz, a to już 22 tydz powoli się kończy. . Jolka, nie martw się o bratową, to już dorodne dziecko, najważniejsze, że lekarze mają rękę na pulsie i reagują w porę. Tak naprawdę, to oby dotrwać do 28 tyg, bo wtedy już ponoć duża szansa, że dziecko przeżyje. . Flavia, ja też miałam taką sytuację na prenatalnym, że aż mi serce prawie wyskoczyło ze strachu. Tak to lekarz wszystko sprawnie sprawdzał i nagle zatrzymał się i ponawiał jakiś rzut chyba z 5 razy, przy tym kiwał głową i się zastanawiał ze zmarszczonym czołem. Na koniec zapytałam go o co chodzi, badał przepływy krwi, ale krótko i oschle powiedział, że wszystko w porządku. Jednak ta jego reakcja do tej pory nie daje mi spokoju... No nic musimy wierzyć, że gdyby było coś naprawdę nie tak, to by nam powiedzieli przecież... Ale Ci się udało z tymi ubrankami, farciara ;) . Mamo 3 chłopców, powiem Ci, że się uśmiałam, bo sama z mężem też tak mam, że nie mogę przez niego w nocy spać. Jak zaczyna chrapać, to go szturcham mocno w bok, wtedy on z wrażenia chrapnie raz jeszcze 5 razy głośniej i się przekręca na drugi bok, nawet się nie budząc***przestaje chrapać chociaż na chwilę. Jak mu kiedyś o tym powiedziałam, to się zdziwił, że takie akcje w nocy, nie jest tego świadomy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisilka i Mamowa, ja też mam na przedniej ściance łożysko, więc to bardzo prawdopodobne, że właśnie dlatego czujemy delikatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa no ok jestem w domu; ) no ja mam na 03.06 i maleństwo jest też spore dlatego sugerowalam się po Części twoim usg ;) Ja miałam kosmiczne problemy w pierwszej ciąży i od 5 miesiąca ciąży średnio raz w miesiącu na tydzień półtora byłam w szpitalu ;/ a i tak urodziłam tydzień po terminie z usg bo pierwszy termin miałam ok 25 lipca a urodziłam 8 sierpnia dlatego nic nigdy nie wiadomo ;) a więc w tej ciąży od samego początku uważam na siebie nie forsuje się i dużo odpoczywam i jak na razie jest dobrze...;) w czwartek idę na Glukoze ... dziewczyny które już miały pozwolili wam jeść juz po wypiciu ?? Bo ja jak pojadę naczczo to chwile ok ale jak dwie godziny mam nie jeść to masakra ... raz po badaniach krwi nie wrocilam do domu tylko szybkie zakupy i słabo mi było strasznie ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz na pewno bedzie przy porodzie jesli porod nie bedzie ekspresowy i zdazy dojechac z pracy bo teraz pracuje plus minus 1,5h drogi od domu heh jest twardy bo uczylam sie na nim zakladac wenflony i nic go to nie ruszalo ;p ja posprzatalam dzis troche ponosilam i plecy tak bola szok rwa kulszowa daje sie we znaki nie moge nic podniesc bo taki mam ból w odcinku ledzwiowym , ale najgorzej ze musialam zdjąc obraczke(a nigdy jej nie zdejmuje takie przyzywczajenie) bo taka jestem popuchnieta ;/ juz , najgorzej ze nie mam zadnych plaskich butow a chyba trzeba sie przestawic bo biegam ciagle w 8mc obcasach ;p ale nie wiem czy jest juz teraz sens kupowac zaraz wiosna , chetnie bym sobie polezala i podopoczywala troche ale dalej ruszam w trase udanej sobotki wam zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już nie mogę się doczekać tego gorącego okresu jak wszystkie będziemy zdawały tu relacje " na żywo" z porodówki. a pózniej bedziemy miały na rekach Nasze malenstwa. Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj tak, ciekawe która będzie pierwsza. Oby żadna wcześniej niż w maju... Za trzy miesiące zacznie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo, ze przedwczesnego porodu żadnej z Nas nie życzymy. teraz każdy dzień jest ważny dla rozwoju Naszych maluchów. to będzie najgorętszy czerwiec w moim życiu, niezależnie od pogody i Wasz pewnie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maminia nie można jesc aż do ostatniego pobrania czyli 2 godzin po wypiciu. Mi tez juz w pewnym momencie robiło się słabo, ale trzeba to wytrzymac żeby nie ponawiac badania. Ja jak wyszłam z przychodni to mąz od razu poleciał po zapiekankę dla mnie bo do domu bym nie dojechała taka byłam głodna. Ja czuje mocne ruchy czasami wręcz zaboli mnie jak maluch mocniej kopnie albo puka w pęcherz ze az mi siku napływa i czuje jakbym miała popuścic. Mnie dziś ciągną te więzadła taka jestem sflaczała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam mocne ruchy maleństwa,aż bluzka sie unosi.Moja mama i ciotka mówią że mam brzuch jak w 7 miesiącu.Moze dlatego ze jestem szczupła i brzuch przypomina piłkę .W poprzednich ciązach miałam ogromne brzuchy pod koniec ciązy.Teraz pewnie bedzie tak samo.Bratowa ma przełozoną cesarkę bo wyniki wątrobowe troszkę się poprawiły.Jutro okaze się czy nie pogorszą się.My zaraz jedziemy do rodziny odwiedzic dzidzię,kuzynka rodzila 2 tyg.temu synka w 38 tyg.Ważył 3.020 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ytez bym chjciala zeby m byl przy porodzie ale zobaczymy jak bedzie.ja dzis zrobilam cistko milky way a wczoraj szarlotke i dzis jade do taty wezme troche ciasta.ja jesazcze musze posprzatac a niemam sily stopy tak bola:/asik ja tez wczoraj zdjelam obraczke bo palce coraz gorzej puchna.tesciowa juz dobra dla m ,jego na obiad zawolala a ja sama sobie zrobilam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
uff zrobiłam placki z jabłkiem, jogurtem, mąką mlekiem i cynamonem- taka wena twórcza, oczywiście pyszne:)mogłabym wszystkie pożreć,ale niech mąż spróbuje chociaż.no jestem jak wilczyca....;) lepiej placki niż ciastka ze sklepu,niestety wyżarłam wszystkie ciastka jakieś 2 dni temu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi się nie chce słodyczy, czasem tylko mam zachcianke na coś słodkiego a tak to nie. własnie jadłam na obiad placek cygański, moze mama dziś zrobi piankę ptasie mleczko to skubne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia zjadlabym takjiego placka moze zrobie we wtorek, ja zaraz zbieram sie do taty a pozniej sie wykapie i bede lezec.ja mam na slodkie i ostre ochote ale lekarz zabronil mi slonych i ostrych rzeczy wiec nie jem.a tak zjadlabym chipsow ostrych paprykowych.milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak bym sobie teraz poradziła gdybyśmy nie mieszkali u rodziców skoro cały czas leze, pewnie umarlibyśmy z głodu. Jednak nie będzie dziś pianki, ale bedą takie parowce na parze jak pączki nie wiem czy wiecie o co chodzi, zjem je z dżemem na kolacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia, u mnie w Malopolsce to sie nazywa kluski na parze :) Dopiero teraz wrocilam z pracy, ufff. Mezczyzn oddelegowalam na kregle, zeby mi sie nie platali po domu, bo musze troche odsapnac, poza tym cos mnie glowa caly dzien pobolewa. Dziewczyny, wyczytalam, ze najlepsza pozycja do spania od II trymestru jest lewy bok. Spiac na prawym boku badz plecach uciska sie jakas zyle glowna dolna, co moze spowodowac niedotlenienie plodu i przyszlej mamy. Ja i tak spie na lewej, ale to dlatego, ze maly wsadzil mi glowe pod zebra z prawej i czuje to wyraznie, kiedy probuje ulozyc sie na tym boku. Mam tez wyrzuty sumienia, bo w pracy wypilam kawe i to sie ewidentnie nie spodobalo Leosiowi - zaczal kopac jak szalony :( Ale ja padalam na twarz i potrzebowalam kofeiny, mam nadzieje, ze maly mi to wybaczy. Maz nawet nie bardzo obrazony, mimo ze od 2 nad ranem musial spac na kanapie. Cos tam pomruczal, ale szybko dal spokoj. Ja sie teraz zdrzemne, bo nieprzytomna jestem, a potem ukrece jakas salatke jarzynowa, bo mam straszna ochote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Mama3chłopców, czytałam, że nie powinno sie na wznak leżeć, o prawym boku nic nie wiem, że spać nie można :) ja nie lubie chrapania i też bym wyprosiła z łóżka, he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Mama3chlopcow skad jestes ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z okolic Oswiecimia ;-) A Ty? Mama3chlopcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż od kilku miesięcy śpi w innym pokoju z dwóch powodów. 1.ogląda tv w duży pokoju do godz.1-2 w nocy i potem jak wchodził do sypialni to budziłam się i długo nie mogłam zasnąć. 2.chrapał,budził mnie tym i miałam noc z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Okolice Nowego Sacza :) Dobrze, ze moj nie chrapie bo bym chyba oszalala.. ciagle ma ochote na przytulanki, a ja nawet nie chce o tym slyszec :o Moje libido przekroczylo dolnia granice ! Jak cos probuje zdzialac w tym temacie to od razu mnie denerwuje.. Buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj mnie dzis pytal czy wogole jeszcze kiedys bedziemy sie kochac bo w sumie juz3prawie4miesiace mamy post.wiem ze on chce ale lekarz zabrania wiec wole sie wstrzymac i ogolnie raz probowalismy ale ja sie spinalam i stresowalam.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Ja od razu czuje dyskomfort, a pochwili twardnienie brzucha. Dawno nie mielismy chwili tylko dla siebie.. zeby sie pocałować, przytulic, kochac. :o jestem caly czas na NIE a brakuje mi tych chwil :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie , ale sie rozpisalyscie. Jak o przytulankach mowa to my z mezem jestesmy szlencami, nie potrafimy sie od siebie opedzic, ja mam ciagle ochote maz takze. z lozka bysmy najchetniej nie wychodzili. a libido mam wrecz ogromne ale to od zawsze.ja juz 22 tydzien i 6 dni:) Malenstwo kopie jak oszalale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mój w seksie daje mi wolną rękę bo się boję, ale ostatnio mnie przekonał i nie żałuję:-) Początek czerwca co się tam paliło u was dziś bo ją z jaworzna :-) Mnie strasznie wzięło na słodkie. Na początku było tylko kwaśne a teraz SŁODYCZE!!!!!! Pewnie przez nie strasznie przystaje muszę trochę zastopować. Dziś pół dnia w aucie bo byliśmy odebrać auto od mechanika aż w łodzi bo tu nikt nie dawał rady hehe:-):-) a tam siostra męża mieszka więc były odwiedziny a teraz odpoczywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
poczatek czerwca, mam rodzine w Krynicy Zdrój, koło Sącza :) super okolica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Aaj a moja dalej nic mocniej nie kopie:-( czuje ją z rana kilka razy cały dzień nic i wieczór tak z pół godziny... Martwię się ze to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca
Kasia a nawet nic o tym nie wiem, ze sie palilo :) Agata tak, tak w krynicy jest super.. jest gdzie pospacerowac i w ogole :D Odnosnie przytulanek jak maz probuje cos zdzialac to takie mnie nerwy biora, ze az sama jestem w szoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzien dobry dziewczyny.ja cala noc sie meczylam maz tak sie wiercil kaszlal i chrapal spalam z godzine.kasia moj tez roznie czasami szaleje a czasami kopnie pare razy i tyle.tyle ze ja juz w dzien dobrze czuje jak sie rusza.ja mysle ze nadrobimy przytulanki po porodzie.bo czasami mam taka ochote ze szok ale jest strach.jeszcze 3miesiace wytrzymac:)pobodno seks pzyspiesza porod.oczekuaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Oczekująca ją się czasem skusze bo uwielbiam seksik, ale boję się bo zawsze po brzuch mi twrdnieje , ale jak już będę po i dzidzius pozwoli to sobie odbije:-) Ją dziś spalam jak zabita tylk o 2 razy na siku i mała chyba dupke wtedy wypin ała tak na wysokośc**pęka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×