Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

ja kupiłam na tablicy 2 ubranka do chrztu.Tzn.sukieneczkę białą oraz taki komplecik-bluzeczka,czapeczka i spodenki.Bede miała do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już w przyszłym tygodniu zacznę się rozglądać nad rzeczami dla mnie do szpitala i dla Kubusia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja usmazylam chyba tone racuchow z jablkami i obzarlam sie po czubek glowy :) Jeszcze tylko 5 tygodni i 3 dni, ale to zlecialo! Moja mama przylatuje 12 maja i zaraz potem bede sie brac za pakowanie torby do szpitala, chociaz tutaj w sumie niewiele potrzeba. Przy Damianie spakowalam sie jak na urlop, a uzywalam jedynie pieluch i tuz przed wyjsciem ubralam go w body i przykrylam kocykiem, bo upal byl niemilosierny. W Anglii nie myja i nie ubieraja dziecka po porodzie, od razu klada maluszka mamie na piersi i podlaczaja pod cyca :) Podobno kontakt skora do skory jest bardzo wazny. No wiec mialam malego przy sobie caly czas, w samym pampersie. Szpital dostarcza wszystko: od podkladow, przez reczniki, jedzenie i picie, po srodki czystosci i mleko modyfikowane. Przy Alku juz bylam madrzejsza i pojechalam z taka mala walizeczka na kolkach, a i tak znowu mialam za duzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzis rano tez smazyłam racuchy kubusiowi, potem pojechalismy do muzeum przyrody kuba byl zachwycony bo uwielbia zwierzeta wracajac zajechalam do apteki zostawilam w niej 150zł :( jak wracalismy mialam bolesny skurcz i za 10 min kolejny i koniec:). Posprzatalam szafke w lazience maly ma miejsce juz swoje potem przewijak umiszcze na pralce zrobie kącik taki i poprasuje dzis zamykam zamek w torbie:) i koniec:). Chetnie bym sprawdzila czy cos sie dzieje od tych skurczy ale u mnie ze wszystkim zostawiają. U nas słonecznie ale zimno. Flavia mam tez taki zatkany nos ciezko cos wysmarkać to chyba ciazowe takie kiedys cos slyszalam, a wczoraj tak smarkalam ze az mi krew poleciala. Ja mam urodziny 10 maja:) a 9 jeszcze wizyte u gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Ah te hormony m właśnie do pracy poszedł a ja jeszcze w łóżku ;) zrobiłam tylko rano śniadanko zjedlismy w łóżku i film obejrzeliśmy z synkiem. I już lepszy humorek ;) Mi zostały 4 tygodnie a od kilku dni namierzam się do spawania torby ale coś mi nie idzie mam wyprane i w połowie poprasowane rzeczy dla malucha dostalam od kuzynki 6 paczek pampersow i na allegro zamówiłam bepanthen krem w gratisie były dwa smoczki od 0-6m avent-u i z przesyłka wyszło 35 zł a idę jeszcze zaraz na pocztę odebrać ręczniki z kapturkiem ;) Nie wiem czy coś mi się tam dzieje tz czy to skurcze czy to mały rączkami mi boksuje ale jak za boli to wstać nie mogę. A wczoraj mi się śniło że miałam cc i urodziłam śliczną dziewczynkę. Mam na zmianę sny o płci raz chlopcy raz dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoK wiesz ze to samo przed chwilą przeczytałam że pod koniec ciązy mozliwy jest obrzęk śluzówki i uczucie zapchanego nosa. ale u mnie to jest masakra, w ogóle nie mam czym oddychac ratuje się tylko otrivinem, nawet nie mogę tego wysmarkac i tez krew leci bo poranione w srodku. Własnie u nas zostawiają zawsze na 3 dni więc jak już pojedziesz to dupa. Najgorzej ze teraz ten weekend i gin nie przyjmuje w razie czego. od kiedy jestem w ciazy nie lubie świątecznych dni bo nie mam wtedy dostepu do lekarza i trzeba leciec na szpital. Mamo2chł- mi szwagierka mowiła ze unas też teraz nie zabierają od razu i w pierwszy dzień nie myją, wycierają tylko i dają matce, a kąpią na 2 dzien. Szkoda tylko ze szpital nie daje wszystkiego i trzeba się ciągnąc z torbami. Ale mam ucisk na kręgosłup ciągnie mnie w dół. Maminia lepiej niech te nasze dzieciaki nie robią niespodzianek w postaci innej płci. Ja bym chyba była oszołomiona jakby się okazało że nie synek tylko córeczka, peirwsza myśl byłaby ze podmienili mi dziecko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja leze i brzuch twardy jak skala i dzis jeszcze nizej jest.nie wiem sama co robic.jak nie przejdzie jeszcze z godz to zadzwonie do gina.co jakis czas boli mnie brzuch jak na okres.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca jak masz ciagle brzuch twardy to podjedz na ip niech podłączą ktg czy to skurcze. tez mnie dziś boli jak na okres, raz boli raz przechodzi ale nie jest to bardzo mocny ból, brzuch miękki, tylko maluch mi się wypina, nóżki to ma pod moimi piersiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia na szpital niechce jechac bo zostawia mnie na3dni tak robia.moj gin przyjmuje dzis od16najwyzej pojade do niego na wizyte i zbada mnie i da skierowanie na ktg.wzielam nospe i dalej twardy jak kamien:/czy lezew czy stoje.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca Zrelaksuj sie przedewszystkim, za duzo myslisz o zaczynajacym sie porodzie. Wez kapiel, zrob sobie herbatke albo kakao, polez sobie na kanapie, zobaczysz poczujesz sie lepiej. Na tym etapie wszystko bedzie dla ciebie znakiem do zaczynajacego sie porodu. Wez wszystko na spokojnie a zobaczysz ze i ty sie lepiej poczujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ty marudzisz w 36 tygodniu można juz rodzic bez obaw. Byłaś taka hepi ze w swieta będziesz miec juz dziecko przy sobie a teraz siejesz panike. Kobieto niektóre kobiety rodza w 30 tygodniu i sa szczesliwe ze swoimi pociechami a ty ciagle cos. Postaw sie na miejscu innych matek i nie narzekaj tyle. Doswiadczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dawno nie pisałam ale tyle było na głowie. W poniedzialek ide znów do szpitala z powodu tych nerek. Mam nadzieje ze zastój się nie powiększa. Oczekujaca mam nadzieję że będzie wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas po porodzie kładą golaska na brzuc****a całowałam po główce:) to byl najpiekniejszy moment w moim zyciu:) taka brudna ta główka plakal jak go lekarz trzymał i połozyli mi go i juz nie plakał wiedzialam ze jestem mamą:), o rany zaraz sie poplacze:). Poprasowalam i az mi slabo a uwierz ie tego nie bylo dużo. Mi się brzuch obniżył nie ubiore juz dzinsów ciążowych boli mnie i cisnie w miejsu poloczenia tej gumy ze spodniami:), no i pępek jest niżej i jest mniej wypukły:). Fajnie że jest to formu mozna pomarudzić wiec marudze mam dosc dosc :( chce juz rodzic wiem ze bedzie ciezko ale ja fizycznie bede sprawniejsza, ja mam dzis duzo skurczy bola i nie bola i juz nie moge:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Esmi-to naprawdę super tanio!wychodzi 36 gr/szt. Musimy pojechać,dzięki za info:-) też jestem zdania,że najwazniejsze to nie zwariować,na spokojnie do wszystkiego podchodzić. Flavia dlaczego uważasz,że urodzisz wcześniej?chyba nie masz ku temu żadnych wskazań?ja mam spłaszczoną,miękką szyjkę z rozwarciem na dwa palce i czekam sobie spokojnie:-) fajnie byloby troche wcześniej,ale to do dzidziusia należy decyzja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka to widze ze z rozwarciem idziemy leb w leb. Ja narazie nie czuje zeby cos wczesniej mialo sie zaczac, biore wszystko na spokojnie co ma byc to bedzie organizm wie najlepiej kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Aaj no dokładnie,ja się nie oszczędzam,bo jednak brzuszek troche ciąży i fajnie byłoby już mieć dzidzię przy sobie,ale też nie mam większych znaków,wczoraj miałam całe dwa skurcze podczas 30-sto minutowego ktg,ale ich nie czułam , to tylko przepowiadające wiec nie ma sie co podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewinka tak mi się wydaje,bo termin z usg wychodzi dużo wczesniej niż z om tzn między 20 a 30 maja więc tak stawiam na ten maj, a jak będzie to zobaczymy. mnie to coraz częsciej kręgosłup boli tzn ucisk jakby mi ktos tłuczkiem kręgosłup wciskał w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaj pilam herbate lezalam i bolalo teraz dopiero przechodzi ale brzuch ciagle twardy jest to mnie martwi ze twardnieje bo malo kiedy puszcza nawet po nospie.narazie czekam jutro mam usg wiec powiem gin o tych bolach.wody nie odchodza wiec narazie niejade na szpital.doswiadczona dla dziecka najlewpiej jest jak najdluzej w brzuszku,niekazda ma szczescie ze urodzi wczesniej i wszystko ok.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczekująca masz cały twardy brzuch? jak to odczuwasz? masz uczucie takiego spięcia czy jak dotykasz to czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia ciagnie mnie tak brzuch i napina sie i taki stozek mi sie robi a jak dotylkam to strasznie twardy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Witajcie mamuski,ja niestety wyladowalam w szpitalu po środowej wizycie,poszlam bez stresu a tu gin ze szyjka skrócona i skierowanie do szpitala,w szpitalu badanie skrócona o 60% ze ma 1,8cm nic mnie nie boli tylko w tamtym tyg brzuch ciagnal w dol wtedy wzielam nospe i odpoczywalam i po 3 dniach przeszlo ale konsekwencje są do dziś ,nie wiem co dalej po przez te święta wszystko inaczej w tym szpitalu narazie badania i dwa zastrzyki na plucka mal ego bylby i tabletki,wiec proszę mamy uwazajcie bo mi cala ciąża przeszla super a teraz takie rzeczy,dziś kończymy 33tydz,.nie wiem co tam pisalyscie nadrobie potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie przyszłe mamy! Studiuje fizjoterapię i jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej. W związku z tym potrzebuje waszej pomocy- proszę Was tylko o poświęcenie kilku minut na wypełnienie mojej ankiety-będę Wam bardzo, bardzo wdzięczna! Życzę szczęśliwego rozwiązania! :)))) (formularz w poniższym linku) https://docs.google.com/forms/d/1SaLOjhF0OSRI78mLtNuRk6i9W3w4JjxjMEoZfTIl0hc/edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj swierszczyk, bedzie dobrze, leż i odpoczywaj. Fajna promocja w tym auchan ale ja nie mam w pobliżu:(. Dzis brat kupił wanienke, puszczam jeszcze jedno pranie dla dziecka bo mam tam spodenki na wyjscie jak byłoby chłodno i bede sie powoli pakować. Mam spuchniete nogi, pół dnia chodziłam i niestety to już za dużo, teraz mi sie brzuch napina i puszcza, cały od gory do dołu, ale moja wina bo za duzo spaceruje a potem tak sie robi.W moim szpitalu po urodzeniu klada dzidziusia i zostawiaja na 2 godzinki:)Byłam w Częstochowie na mszy i miło było, bo wszyscy chcieli mi miejsca ustepowac, bardzo mile a strasznie mnie stopy bola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beatga
Drogie przyszłe mamy! Studiuje fizjoterapię i jestem w trakcie pisania pracy magisterskiej. W związku z tym potrzebuje waszej pomocy- proszę Was tylko o poświęcenie kilku minut na wypełnienie mojej ankiety-będę Wam bardzo, bardzo wdzięczna! Życzę szczęśliwego rozwiązania! :)))) https://docs.google.com/forms/d/1SaLOjhF0OSRI78mLtNuRk6i9W3w4JjxjMEoZfTIl0hc/viewform?usp=send_form błąd we wczesniejszym poście-ten link jest prawidłowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SWierszczyk spokojnie mi w 34 sie skrocila do 36 mialam sie oszczedzac nie odstawilismy lekiw bralam nospe, magnez, luteine w 36 szyjki juz nie bylo i w 37 teraz czyli jeszcze nie rodze:), po weekendzie zaczynam 38 tydzien i niech sie dzieje co chce:). Flavia jak jest week to tez mam obawy ze w razie co gin niedostepny, teraz juz mniej sie martwie tym. Dzis po obiedzie sie poryczalam z bezsilnosci zmeczona jestem juz dzis i spac mi sie chce ide sie zaraz wykapac i sie poloze chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wrocilismy ze spacerku, maz z corka pojechali jeszcze po zakupy, bylo super swieze powietrze woda piasek, corcia miala radoche z kopania dolow w piasku, troszke wialo ale nie bylo zle. Tez cos zmeczenie mnie wzielo i oczka leca, ale mamy jeszcze dzis znajomych na kawce wieczorkiem wiec jeszcze musze wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia ty juz mozesz spokojnie rodzic:)ja najgorzej boje sie przyszlego tyg bo moj gin w innym szpitalu a niechce tam rodzic,poprostu boje sie ze nieporadze sobie od razu z dzieckiem,bo bezposrednio po porodzie matka zajmuje sie sama.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczęta tylko spokój nas uratuje ;) Tylko że ja się trochę może nie zaniepokoilam tylko dostałam takiego kopa trochę bo... myślałam że coś zjadłam, nie boli mnie żołądek ale za to kręgosłup na dole i mam od jakiegoś czasu biegunkę od wczoraj zaczęłam się zastanawiać bo też sluz mi się zmienił jest go więcej i jest gestrzy. ... chwilę poczytalam i może mi się organizm oczyszczać do porodu jest to połowa 36 tygodnia ale jestem spokojna bo to wcale nie oznacza że to już tak może się dziać nawet tydzień czy dwa przed porodem i brzuch mi się obniżył przynajmniej czuje że łatwiej mi się oddycha ;) Wiem jedno położe synka spać i wezmę się za pakowanie toreb ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Mi też brzuch twardnieje ale zaraz puszcza i tylko tyle. Tak sobie myślę ze bede tęsknić za tym brzuszkiem wiem ze niunio będzie przy nas ale ciąża to mimo wszystko bardzo fajny czas:) Też muszę dokupić jeszcze podkłady o których wszyscy piszą, za czasów mojego pierwszego syna tego nie było i jeszcze kilka rzeczy, łóżeczko jeszcze nie skręcone ja nie wiem na co ja jeszcze czekam:( boicie się porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×