Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Hej, byłam ostatnio chora i nałykałam się trochę paracetamolu, bo byłam przekonana, że jest bezpieczny w ciąży... A tu słuchajcie natrafiłam na to: http://prawy.pl/z-zagranicy2/4674-uwaga-na-paracetamol-ten-lek-niszczy-mozg Podłamałam się naprawdę. Teraz to już strach w ogóle cokolwiek brać, skoro nawet lekarze bezwiednie przepisują leki, które mogą zaszkodzić dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mi sie tak zdaje ze za wczesnie w/g obliczen bylby to dopiero 16tc Wmowic sobie raczej nie wmawiam bo nie planowalam (mam juz dwojke dzieci) i nie myslalam wiecej o tym do czasu jak poczulam te dziwne chocby pekanie babelkow i takie falujace laskotanie.Z poczatku nie zwracalam na to uwagi,ale to powtarza sie czesciej i dluzej. Dlatego to mnie zaciekawilo. Poszlam bym do lekarza ale siedze od rana do wieczora w pracy i na czas obecny nie moge sie urwac.A moze mam tasiemca w brzuchu:) No coz zobaczymy,poobserwuje dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu wszystko jest możliwe mam znajomą która zaszła w ciąże mając spiralę, podobno się jej przesuneła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Gość skoro to Twoja kolejna ciąża to jest to możliwe że możesz odczuwać już ruchy dziecka ;) zrób betę i znajdź ta chwile na ginekologa chyba zdrowie Twoje i może właśnie dziecka jest ważniejsze ... A ja za to mam ostatnio problem z zasypianiem jak zasne to po godzinie dwuch się budzę i tak całą noc się męczę jeszcze dzisiaj tak źle się ułożyłam że teraz szyją ruszać nie mogę .... przed weekendem czułam się rewelacyjnie, a teraz z dnia na dzień coraz gorzej ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiacakrólewna
cześć dziewczynki, powiem Wam że jak leże na plecach na łóżku to boli mnie kregosłup w okolicach ledźwi i troche promieniuje do prawej nogi, że mam cięzko podnieść ją, przesunąć, czy unieść sam tylek. Czy miał ktoś coś podobnego? Czy naprzykład może być tam że dzidzius lezy na jakims nerwie? ide dziś na wizyte. moj gin ma baaardzo slabe usg, wiec nie wiem czy cokolwiek da sie tam zobaczyc, czy macha raczkami, nozkami, czy robi miny maluszek. A może wogole nie zrobi usg? Wy pisalyscie ze wasz lekarz nie zawsze robi wam usg, dlaczego? ja mialam juz 3 usg, przy kazdej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej, ja dopiero dziś wyszłam ze szpitala, niestety dopadły mnie mocne bole brzucha i krzyza, plus brzuch twardy jak kamien. trwało to całą noc i musiałam jechać do szpitala, bo mój ginekolog miał dyżur i pojechałam najbliżej, czyli do bytomia.Zostawili mnie, bo bylo zagrożenie poronienia, brzuch napięty jak kamien, macica sie szykowała do porodu, dobrze, ze szyjka sie nie skracała, biore leki, leże i zalecenia to leżenie na lewym boczku zeby dziziusia dotlenić dobrze, absolutnie nie na wznak, dziecko sie wtedy przydusza.Tydzien leżałam, prenatalne przełożone zostału na we wtorek za tydzień, na szczęscie zrobili mi usg, dzidziuś zdrowy, ale nie mozna dopuszczac do twardnienia, bo lekarz dwa razy mial okazje mnie wypuścic do domu, ale dopiero dziś, jak macica zrobiła się normalna, to mogłam iść do domu. I najlepsze, miałam mieć synka, a pani doktor powiedziała, że chyba dziewczynka:)))))))))) także tu mam zaskoczenie, czekam na prenatalne i dowiem sie co tam mam:) zaraz dzwonie do mojego sie umowic na wizyte:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiacakrólewna
agata89, odpoczywaj i się nie denerwuj. opowiedz o tych bólach kręgosłupa, a skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Hej jak już tak sobie narzekamy to ja tez ponarzekam, tez mnie bolą pachwiny a raczej te kości w środku, brzuch czasem się napręża, czasem cos zakłuje. Ale gin twierdzi że nic się nie dzieje i tego się trzymam. Do gościa który pracuje jako kelnerka, bardzo się cieszymy że tak dobrze znosisz ciąże i możesz za przeproszeniem kołki w tyłku łamac, ja przez 3,5 mies ciązy pracowałam 8 godzin na stojąco i mało nie wylądowałam w szpitalu więc mnie to nie interesuje czy ktoś pracuje czy nie, jedna znosi ciąże lepiej, druga gorze, po co porównywac? ja jesli będzie taka potrzeba to będę leżec 24/24 aby zdrowo donosic maleństwo. Ja cisnienie mialam wczesniej normalne teraz troche niższe ogolnie mam 115/70 więc ok. ale u gina to skacze dwa razy wyżej więc juz mi nawet pielegniarka go nie wpisuje bo wiadomo że u lekarza jest stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
gdzie kolo 20 zaczely sie bole jak na okres, o 12 na wieczor byly juz mocne i co najlepsze, regularne, ale takie ciagle jak na okres, wzielam nospe i w nocy strasznie mi dokuczał ten ból, nad ranem już doszły bóle pleców, jak sie okazało, wszystko od macicy mnie bolalo, przeszło w szpitalu po 2 dniach, ale musiałam leżeć, pić 3l wody, brac luteine i duphaston, nawet relanium mi dawali na uspokojenie.Przykre widoki w szpitalu, dziewczyny, ktore leżały a potem serduszka już nie biły. Jestem z Bytomia i leżałam na Batorego, maja bardzo dobrych lekarzy. jak tylko wyszłam ze szpitala mam 2 razy wiekszy brzuc, roskurczył się i teraz to widac, ze ja jestem w ciazy:), nie radze lekcewarzyć takich rzeczy, bo mnie op*******ł ordynator:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
Agata dobrze ze szybko zareagowaliście i dostałaś pomoc w szpitalu. Brzuch ci juz nie twardnieje? ja tez miałam i jeszcze troche mam z tym problem, tez jezdziłam do szpitala przez twardy brzuch ale bóli nie miałam, zbadali mnie i podobno zagrożenia nie bylo. teraz cały czas się wypytuje gina o ten brzuch bo też mi jeszcze czasem twardnieje ale chwilowo, gin mówi że tak sporadycznie to nie grozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spiacakrólewna
wszystko będzie dobrze ;) uśmiech, głowa do góry i do przodu, zbieram się zaraz i ide do lekarza, sluchawki w uszy i spacerek dobrze mi zrobi ;) do później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
z tego co mi pokazał lekarz, to ja miałam twarda macice cały czas, wiec nawet nie rozpoznałam tego, bo na dole była jedna wielka kula ścisnieta, a ma być miękka jak udo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Flavia234
agata- to ja tak nie mam mi twardnieje np na 15-20 sekund i puszcza, wtedy co pojechalam do szpitala to miałam dosc cześto takie twardnienia i dlatego wolałam się upewnic. teraz mam ok 5 razy dziennie czasem wcale, zalezy. I co dalej powiedział lekarz nie ma juz zagrożenia, nie boli cię nic? pewnie strasznie to przyżyłas, ja byłam kłębkiem nerwów kiedy czekałam na badanie z resztą do tej pory mi to zostało kazdą wizytą sie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
przeżyłam to, bo nie chcieli mi zrobić usg, zrobili badanie ginekologiczne, i dopiero jak po 3 dniach dalej to samo to zrobili usg jak dziecko sie czuje, okazalo sie, że ma dużo miejsca, i sobie pływa, nie mam już bóli, nic mi nie twardnieje i mam odpoczywać, brać leki i magnez dodatkowo, bole i trwady brzuch może doprowadzić do porodu, w tym wypadku śmierci dziecka, a na dodatek nie czułam ruchów przez 2 dni, slabe, ale dziecko zyje i lekarz tylko powiedzial, ze na tym etapie to normalne, bo jest to 19t 4d i moj dzidziuś ma 280gram :) i plec jak narazie jest pod znakiem zapytania, moja rada pic ta wode jak macie twardnienia i lezeć na lewym boczku, dzidziuś jest super dotleniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
Hej dziewczyny teraz tak was czytam i sie martwic zaczynam...od rana brzuch mnie boli dosyc mocno po lewej stronie (caly czas) tak ze ledwo ide do kibelka.caly czas czuje ruchy malucha i wystepuja wlasnie po lewej stronie wiec chyba tam teraz jest. I nie wiem czy sie bac czy nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
a brzuch masz twardy? ja mialam jeden wielki kamień. a tu kiedys jakas dziewczyna pisala o płci, chyba mamina, ze chciala core a ma syna, widzisz, a takim etapie nic nie jest pewne, ja mam foto jajeczek, a i tak pani mowi,ze to chyba laleczka bo cos tam ma miedzy nogami, ale jej to wyglada na c**ke, z drugiej strony usg mialam o 7 i mlode spalo w najlepsze, takze slaba widoczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natężenie zmian płci w ostatnim czasie jest duze na naszym forum ;p trzymaj sie Agatka , alr tak obserwujac to patrze ze na te bole lekarze nie daja innego postepowania jak magnez nospa lezenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
widze agata że ordynator każdej dziewczynie tak samo (na udzie) pokazuje jak miękki ma byc brzuch :D mi też od razu nie zrobili usg tylko po 3 dniach chyba bo pojechałam w sobote a przez weekend tak chyba nie robią usg... dziewczyny które ze mą leżały też wszystkie dostawały relanium jest podobno silnie rozkurczowe. zmartwiłaś mnie tym że trzeba leżeć na lewym boku ja nie umiem ciągle w jednej pozycji i często leże na plecach teraz się zaczęłam martwić czy dziecku nie szkodze :( ale dobrze że już w porządku i jesteście w domu :) * jak tak czytam że u Was z dziewczynek robią się chłopcy i odwrotnie to ciesze się, że mój gin jest taki powściągliwy w tym temacie. lepiej dowiedzieć się później niż błednie oceniać płeć. ja się dowiem jutro :) już się nie mogę doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
gość85 powiedz ile trwało to badanie? lekarz wszystko mówił Ci co sprawdza co robi itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
ciezko powiedziec bo gdy mocniej zaboli brzuch robi sie twardy ale czuc wybrzuszenie jakby glowka tam byla albo cos innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
a bo Ty brzuchatka też byłaś tam gdzie ja, a leżałaś z dzidziusiami? ja tak, tzn sale obok mialy dzieci, normalnie ja tam zaglądałam ciągle, mialam ochote zjesć te dzieci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny oszczędzajcie brzuszki,bo z tym nie ma żartów.Ale u mnie jest chyba odwrotnie.Twarde udo,a brzuch miękki jak flak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka tez sie ciesze ze jeszcze nie znma plci bo mysle ze jak sie dowiem w pt czyli w 19tyg to juz raczej bedzie bardzo prawdopodobna i sie nie zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
lacerta a Ty już znasz płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata nie znam.W poniedziałek idę do lekarza,może mi zrobi usg.Jak byłam przed świętami to mi lekarz powiedzial,że nie widać .Sama jestem ciekawa kto mi tam w brzuchu mieszka.Na mnie wisi takie piętno dziewczynki,bo moi rodzice mają trzech wnuków żadnej wnuczki.Dla mnie może być chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie powiem bo pociszaja mnie tu wasze wieści że z chłopców się dziewuszki robią :) ale ja chyba z dnia na dzień tracę nadzieje że u mnie się to przytrafi ;) :( moja mama ma dwie wnuczki od mojego brata a ode mnie ma wnuka no i chyba będzie drugi a więc też fajnie ;). Też słyszałam że lepiej leżeć na lewym boku ja w ogóle nie mogę leżeć bo boli mnie albo z lewej albo z prawej zależy na którym boku leżę a na plecach w ogóle nie ma mowy ... a więc siedzę w pół leżącej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka pogoda u Was ? Bo u mnie od kilku godzin śnieg pada i nawet biało się zrobiło ;) aż miło tylko trochę za późno :P A jak macie z apetytem ?? Bo mi praktycznie nie chce się jeść ?? Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz i chciała bym obalić przesad ... ;) Jak u Was z włoskami na nogach rosną wam szybko czy wolno ? Podobno jest to też zależne od płci ;p a więc jak możecie to się pochwalcie ;) u mnie np. Jestem w szoku bo mi praktycznie nie rosną :) a ma być synek a w pierwszej ciąży musiałam golić co kilka dni bo rosły jak szalone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sisilka
Lacerta. Jesli przekrecilam nick wybacz. Wdlug wyliczen poloznej to prawi 20t, a edlug usg bedzie dwa mniej wieec sama przyjelam ze jestem w 18t. Termin mam na 23 czerwca albo 7. Spiacakrolewa widze zee cierpisz jak ja. Zauwazylam ze jak duzo chodzee pracuje z dzieecmi to wieczorm do lozka klade sie z pomoca meza. Odczuwam niesamowita satysfakcje z pracy dlatego tak ciezko mi myslec o zwolnieniu. Ja rowniez bardzo chce poznac plec. Wszyscy mi mowia ze bedzie chlopak ale wole sie nie nastawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Ja jakoś byłam też nastawiona na syna,miałbyć syn, była radość wielka, teraz jest niewiadoma, ale w życiu nie jest mi żal, tak sie ciesze z dziecka, ze czy to dziewczynka, czy syneczek nie ma znaczenia, najmniejszego, jeszcze jak mowila, ze to chyba dziewuszka to bylam w lekkim szoku, ale mi sie smiac chcialo, ze wszyscy Adaś, Adaś a tu mozliwa pipka, wiec za tydzień dam znać po prenalatnych co to tam siedzi i mnie kopie:) ja nie wierze w zadne przesady, a to z tymi wlosami to już w ogóle głupota:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi wloski rosna troszke wolniej niz przed ciaza.asik mialaas racje wykryto mi niedoczynnosc tarczycy i boje sie jak cholera zeby cos sie z dzieckiem niestalo.do tego twardnieje mi brzuch.reszta wynikow wporzadku.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×