Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
pamietajcie ze to jak wy sie czujecie wplywa na dziecko wiec nie mozna sie meczyc z chorobą bo to niszczy nasz organizm i oslabia przez co oslabia dziecko trzeba brac leki i jak najszybciej starac sie wyleczyc i czuc dobrze , To jak wy sie czujecie tak czuje sie dziecko dlatego dbajcie o siebie najwazniejsze teraz jestescie wy bo to w was zyje ten maluch i wasze sily daja mu sile wiec myslcie o sobie i robcie to dla siebie a przez to robicie to dla dziecka :) i to ze boicie sie brac leki zeby nie zaszkodzic maluchowi to tak naprawde wlasnie moze mu zaszkodzic bo jesli wy jestescie chore oslabione to moze do was sie doczepic wiele innych paskudztw ktore moga zaszkodzi waszemu dziecku wiec przede wszystki leczcie sie i dbajcie o swoje zdrowie i sampoczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jak chorowalam w 6tc to rodzinny wypisal mi tantum verde do ssania,teraflu,rutinoscorbin teraflu(wypilam jedna szasetke bo nie moglam) i syrop taki slodziutki pomoglo mi po3dniach a wczesniej leczylam sie czosnkiem i herbata z miodem i cytryna.ja wlasnie zjadlam ciasteczko i bede lezec sobie oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dziewczyny jak wyglada Wasz dzien, bo ja juz powoli trace pomysly na zabijanie czasu a tu jeszcze pol roku zanim pojawi sie malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanka dzieciata powiedziała mi tak żeby korzystać z wolnego czasu teraz dopóki maleństwo jest w brzuchu (wykorzystać czas na swoje hobby jeżeli oczywiście nam ciąża na to pozwala) bo potem już nie będzie czasu na nic ale mnie się wydaje że ni będzie tak źle, ja właśnie pisze prace inż. bo planuje się obronić jeszcze przed czerwcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam na konkurs:) facebook.com/modnyart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Ja niestety mieszkam w miescinie gdzi nie ma nic dla ciezarnych, chcialam chodzic na joge basen lub aerobik dla ciezarnych ale najblizsze sa 35km od mojego miejsca zamieszkania a nie mam prawa jazdy aby sobie spokojnie tam dojezdzac, nie moge sie doczekac wiosny aby juz szykowac pokoik robic zakupy, a teraz snieg zimno wieje to nawet na spacer z psem ciezko sie ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja duzo leze bo nogi puchna i lekarz kaze sie oszczedzac.tak to pranie zrobie ciuszki dla dzidzi ukladam czytam na necie o dzieciach,rozwiazuje krzyzowki czasami ugotuje albo upioke ciasto.jutro moze zrobie udka z pomyslu na ale zobaczymy jak bede sie czuc.dzis pies nam zwial i gdzies poszedl.moze wieczorem wroci.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwcówka1989
Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie :) Czy mogę dołączyć do Waszego tematu? Mam termin na 30 czerwca. Od dłuższego czasu czytam Wasz temat. Obecnie mieszkam w Norwegii, jestem na chorobowym i w związku z tym bardzo mi się nudzi. Chętnie poszłam bym do pracy, ale pracuję fizycznie w dodatku mój szef trochę komplikuje mi pracę, dlatego lepiej chyba jak będę w domu. Nie znam jeszcze płci dziecka. Jak byłam na świętach w Polsce, miałam usg genetyczne i dzidzia obróciła się do nas pupą, nie chciała pokazać co ma między nogami. Teraz czekam na termin usg tutaj, które robią tylko raz podczas ciąży w 20 tygodniu. więc może wtedy się dowiem, co będzie. Ogólnie czuję się bardzo dobrze, w 7 tc i 12 tc miałam tylko bardzo silne bóle jajników, tzn. ja mysle. że były to jajniki, bo lekarz stwierdził, że wszystko jest w porządku. I ból był może od rozciągania się macicy. Nie wiem, może i tak, ale ból miałam taki, że po ścianach mogłam chodzić. czy któraś z Was miała może takie bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Falvia a w którym tygodniu jesteś ? Bo ja się trochę zaniepokoilam jak uslyszalam w końcu 21 tygodnia ze maleństwo waży 450 O.o ;) to sporo jak na ten wiek... :-) ja już też nie mogę się doczekać ale to prawda odpoczywajmy do bólu ile się da ja z synkiem leżałam od 5 miesiąca spalam ile mogłam a jak się urodził to już nie mogłam sobie na to pozwolić. Fajnie że znacie termin z usg mi ginekolog podaje taki sam jak z om... a nie z wymiarów maleństwa nawet nie wiem jaki długi jest mimo że mierzyl napewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej to ja 33.dziś niekomfortowo spało mi się, i wzięłam NOSPA, bo jakby pobolewała mnie macica.odpukać wszystko OK,ale wolędmuchać na zimne i nie wiem czemu,ale mam takie twardnienie brzucha, wtedy nie boli mi nic,ale twardnieje.wizyte u ginekologa mam 7 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Mi tez brzusio troche twardnieje i to przewaznie wieczorem i po prawej stronie ale nie jest to bolesne klade sie na plecach i gladze sobie reka brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja czasami kładę ciepłe dłonie na brzuch. 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga czerwcowa
a powiedzcie mi dziewczyny czy mialyscie juz spotkania z polozna srodowiskowa i na czym te spotkania polegaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 22 tydzien. Dzidzia 480 g, podobno spora:) termin z usg wychodzi między 20-30 maja, a z OM na 6czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga czerwcowa ja wlasnie musze wybrac polozna, czekam do nast wizyty u rodzinnego i wtedy pojde wybrac polozna. Wkoncu zdecydowalam sie i robie dzisiaj gulasz z ryzem. Moi strasznie go uwielbiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
flavia to spory bobas ja w 21tc mialam polowkowe i wazyl420g lekarz mowil ze tez ponad norme:)ciekawe kiedy zrobi mi usg teraz.zastanawiam sie czy zapisac sie na3d jak powie ze zrobi mi gdzies w 30tc to musialabym jeszcze6tyg czekac:/ mialyscie juz test na cukrzyce robiony?moj dzidzius sie wierci dzisiaj.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Ja dostałam juz wizytówke poloznej ktora zajmuje sie moim rejonem ale gin powiedzial aby kontaktowac sie dopiero tak w 20tyg, tez jestem ciekawa na czym te spotkania beda polegaly i ile ich bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słyszałam, że położna przychodzi, pogada, zmierzy ciśnienie i tętno dziecka i tyle :) U mnie chyba nie będzie takich wizyt bo chodzę prywatnie i tam położnej nie ma, ale może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Ja tez nie wiem jak to z ta polozna,tez chodze prywatnie a wiem tyle ze po porodzie szpital powiadamia przychodnie i wtedy przychodzi do domu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam wczoraj na badaniach prenatalnych. Moja córeczka w porównaniu do Waszych pociech to drobniutka. Waży 320 g.To był 20 tydz 1 dzień. Na szczęście zdrowiuteńka :) Mam zdjęcie mojej Izuni z profilu to wykapany mąż, nosek, usta. Wszyscy co widzieli to tylko potwierdzają, a mąż dumny jak paw :) Całe szczęście, że jest przystojny, to chociaż dziecko będzie ładne :) Byłam dziś u koleżanki, ma 10 miesięcznego syna, jak spojrzałam na te zdjęcie bużki z usg w 20 tc, to mały identyczny teraz. Czyli to jest miarodajne, za bardzo się nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ramach nfz przysługują wizyty położnej jeszcze w czasie ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Ale to sama w takim razie muszę się o te polozna upomnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozeniejeden
dzieki za rady. zobaczymy najwyzej w piatek pojde do lekarza. Wlasnie jak to jest z tymi poloznymi? trzeba szukac predzej czy wychodzi to dopiero przy porodzie? jakies dodatkowe oplaty?czy jak gin do ktorego chodze prywatnie pracuje tez w szpitalu i jest tam wpisana jako polozna to czy ona będzie potem sie dalej zajmowac czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nam z racji tego, że chodzimy prywatnie się nie należy? Naprawdę nie wiem. Ja o tych wizytach wiem od bratowej, która chodziła na nfz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ilonek, moj miał 355gram w 20t4d także też do byków nie należy, po tygodniu 411g i lekarz sam powiedział, że jest "średni" maksymalnie 3400 przy porodzie :) też widziałam zdjęcie usg z profilu od znajomej i jej coreńka dokładnie tak wygląda z profilu, ja mam zdjęcie ust, ciekawe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
E no należy się,jak rozmawialam ze znajomymi to jeszcze nie slyszalam żeby ktoś korzystal przed porodem mówili ze po co,ja juz nic nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez widziałam swojego synka w tym 3d i miał takie fajne duże usteczka, ale tylko na chwilkę pokazał mi twarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie polozna przychodzi po urodzeniu dziecka ale niestety sasiadka mowila ze jest bardzo nie przyjemna:/ja widzialam nosek buzke dzidziusia osatatnio.chyba skusze sie na to3d jak gin moj nie zrobi mi w ciagu2tyg.zapisze sie i pojade prywatnie na 3d.dzis chyba usmaze sobie frytki taka mam ochote:) ciekawe ile moj bedzie wazyl.zapytam gin czy da sie okreslic jakos.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×