Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość brzuchatka na czerwiec
asik ale to taka spacerówka dla noworodka? myslisz też o rezygnacji w ogóle z gondoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasia- ja też jednego dnia przeciekałam i siku często robiłam, w moim przypadku to był mocz. może dzidzia mnie uciskała czy coś. jak robisz siku to pózniej osusz krocze papierem toaletowym i postaraj się co do ostatniej kropelki siku zrobić i tak jakby zaciśnij zwieracze ostatecznie na siłę- tam jakaś kropelka wycieknie może. mi to pomogło odpukać i mam czystą bieliznę. taka trochę chłopska porada, ale chcę pomóc, bo to może być to.trzeba w czystości i suchości utrzymywać to miejsce.zbytnie podmywanie jest niewskazane! wiem co mówię, bo kiedys przed ciążą byłam taka czyscioszka że się infekcji nabawiłam przez pozbawienie flory bakteryjnej w tym miejscu.ważne żeby było sucho i nawet ginekolog mówił,żeby myć się max. 2 razy dziennie i oczywiście majty bawełniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak dopina sie zapinke i normlanie jest przystosowana od 0 mozna ew dokupic materacyk sobie za ok 30zl zeby bylo wygodniej albo zwykla poscielą wyscielic , dobre to jest bo fakt co potem robic z ta gondolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 0 czyli od noworodka mialam na mysli :) moja kolezanka normlanie wozila fakt nie jest to moze jakis piekny wozek heh ale nowy kosztuje ok 1200zl ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
no własnie... dlatego się ciężko zastanawiam nad tym.. wolałabym mieć super spacerówkę na dłużej niż 3w1 i okaże się że jest do d**y... muszę sie przejechać do sklepu z wózkami może doradzą i powiedzą które nadają się od urodzenia tak żeby dziecku krzywdy nie zrobić i krzywego kręgosłupa nie zafundować ehh co do przewijaka to my będziemy kupować chyba taki na komodę (ewentualnie na łóżeczko ale ni wiem czy to do końca jest wygodne) nie chcę przewijać dziecka na łóżku bo szkoda kręgosłupa i mojego i męża bo oboje mamy problemy z kręgosłupem właśnie ale kt wie może tak będzie najwygodnie... ;) znalazłam fajnego sprzedawcę a allegro u którego mam zamiar kupić większość rzeczy i dla mnie i dla małej. typu podkłady poporodowe, wkładki lktacyjn nakładki na utki nożyczki szczotkę i mnóstwo innych rzeczy :) nie mogę się doczekać ale muszę poczekać do wypłaty hihih :) Wy już macie wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zoopera nie ma , a zeby bylo smieszniej ojciec tej mojej kolezanki co miala zoopera waltza jest profesorem pediatrą heh wiec mysle ze gdyby to bylo jakies mega szkodliwe dla dziecka to by raczej mala w tym nie jezdzila teraz juz dziewczyna jak malina jest ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uwazam ze przewijak jest mi nie potrzebny.Z początku bede przewijała w łóżeczku,bo spód jest regulowany na 3 poziomy.Wiadomo,że dla noworodka spód łozeczka będzie na samej gorze i łatwo bedzie przewijac.A jak dziecko będzie większe to przewijanie na łozku.Tez mam problem z kręgosłupem ale przewijanie trwa chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Gość wydaje mi się że to mogł być ten mocz... samajuz nie wiem a u mnie w aptekach nie ma tych testów:-/ Teraz jest tego zdecydowanie mniej najgorzej było między 11 a 14 a teraz spoko. Ją chyba nie kupię przewijaka A wózek chce 3w1 tylko nie wiem jak długo dziecko może jeździć w takim pierwszym foteliku samochodowym do 13 kg czyli jaki to wiek? A co do imienia mąż woli Laure :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Max do 1,5roku zalezy od dziecka mojej kolezanki syn 18mc i jezdzil mimi ze sie juz prawie nie miescil asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie mam dla dziecka jeszcze nic, nawet się nie rozglądam, 19 tydzień to jak dla mnie zbyt wcześnie.dziadkowie- moi rodzice podejrzewam że mnie wyręczą- to ich pierwszy wnuk będzie:) pewnie się zakochają w dzieciątku tak jak w swoich dzieciach- czyli we mnie i w bracie- wszystkie wspomnienia zachowali do dzisiaj, często opowiadają nam o niemowlęctwie itp. :) nie ma to jak prawdziwa miłość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ilonek duży ten brzuch ale ty chyba szczupła jesteś:-P Gość moi rodzice też się zadeklarowali na wózek taki 3w1 a chrzestny kupi późniejszy fotelik taki z górnej polki Też nic mię kupuje chyba wieżę w przesady. Jeszcze jest dużo czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja ostro się zaczynam martwić od wtorku będzie 19 tydzień a mój brzuch jest smutnie mały, prawie go nie widać kurcze, a mam 33 lata:( to normalne? jem już jak koń, ale do 3 miesiąca 6kg schudłam przez wymioty non stop.wczoraj też mi się zdarzył hafcik.biedne moje dziecko,oby było tylko zdrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek- ładnie wyglądasz, tak ciążowo, jak prawdziwa mama.ostatnio w przychodni spotkałam dziewczynę z dużym brzuchem w zbliżonej wiekowo ciąży a ja wyglądałam tak płasko, kurczę jem dużo już wróciłam do wagi, pewnie i przybyło mi. mam nadzieję,że już niebawem będę "brzuchatką" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdjęcie zrobione wieczorem, a wtedy zawsze brzuch mam większy. Rano jest mniejszy. Przed ciążą ważyłam 63 kg, teraz 6 na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek-wyglądasz super, i mimo,że tak jak pisałam wyżej u mnie słabo widać, też na wieczór mam jakby wzdęty brzuch, kurczę może zacznę się podpisywać 33 lata:) cały czas wyglądam jak wzdęta, ja jestem tyłozgięta, więc może temu nie widać zabardzo, ale oczywiście nie jestem zupełną deską;) kurczę a może rozejdę się wszerz?oby nie:(wolę kulkę z przodu:) a może temu,że jestem wysoka mam 180 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to dlatego, że jesteś wysoka. Mam koleżankę, obecnie w końcówce 9 mc, a wygląda na max 7. I ona też jest wysoka, tak jak Ty :) Na początku nikt jej nie wierzył, że jest w ciąży. Zaczęło być widać ok 7 mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najgorzej,że jak zjem kolację ok.19:00 to wszystko stoi mi pod gardłem i mi niedobrze. słodkie zagryzam słonym, bo myślę,że bedzie mi lepiej...nic to nie daje w efekcie mnie mdli:( przed ciążą nie miałam takich problemów, ale wszystko przeżyję dla bobasa:) 33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Gość nie przejmuj się moja sąsiadka jak była w 7 miesiącu to jej dopiero brzuch wyskoczył jak by nie powiedziała to bym nie wiedziała że jest w ciąży a córka ponad 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
No to ja mam brzuchol ze ho ho jutro zaczyna się 20tc'w sumie na plusie15kg dużo przybralam na samym poczatku jadlam okropnie bo rzucalam palenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale mi dzisiaj brzuszek twardnieje i sie stawia, no :( Leos chyba w zlym humorze. Ja jestem przerazona, bo nie mam kompletnie nic dla malego, cala wyprawke musze kompletowac od zera. Musze znowu zaczac w totka grac :) Mama 3 chlopcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano jak wstałam zmierzyłam obwód brzuszka,mam 92 cm. W nocy źle spałam,pośladki mi drętwieją od leżenia na bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jolka ja tez mam ciezkie noce.od3mnie mdli wymiotowalam,kregoslup boli mnie strasznie jak leze obojetnie jak.dzis moze pojade obejrzec wozki i do ciucha po ciuszki dla dzidzi,moze jakies dresy kupie sobie bo w niczym innym chodzic niemoge.moj brzuszek robi sie coraz bardziej wystajacy,nie rozlewa sie i wczoraj w gosciach i w nocy maly dawal znac o sobie:)boje sie ze znowu bedzie mnie meczyc jak na poczatku.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu też nie śpię najlepiej :( Próbuję zasnąć na boku, ale tak mi drętwieją ręce i barki, że nie dam rady. Kończy się i tak spaniem na plecach. A rano jak nie urok to ... codziennie boli mnie coś nowego. Parę dni bolała mnie nerka, zaczęłam pić wodę z sokiem z cytryny i o dziwo pomogło. Dzisiaj budzę się a tu całe nogi spuchnięte, kostki, łydki a jak bolą. Ale najlepsze jest to, że to dopiero początek. Z każdym dniem brzuszek będzie coraz większy i będą dochodzić nowe atrakcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilonek wiem co czujesz a opuchlizna jest najgorsza.ja ciagle puchne na buzi i nogach,wczoraj jak sasiadce pokazalam to mowila ze ona tak popuchnietych niemiala.mi gin mowil ze jak bede puchla to od36tc zostaje w szpitalu :/ tak bardzo pragnelam tego dziecka a ciagle jakies problemy i komplikacje.teraz bede wiecej lezec to wtedy tak nie puchne.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny może opuchlizna od zbyt dużej ilości soli,która zatrzymuje wodę? ja piję za mało:( mam mocz w laboratorium określany jako" bursztynowy"- czasami jest po prostu żółty, aprzed ciążą dużo piłam napojów i był czasami aż prawie przezroczysty. obecnie nie mam ochoty na wodę,jak wypije to mi niedobrze, obecnie piję tylko herbaty owocowe:) to mi "wchodzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
no niestety w ciąży należy pić minimalnie 2l wody, najlepiej z magnezem, Muszynianka czy coś, położna powiedziala mi, że nie wlicza się w to ani kawa, czy herbata, sama woda mineralna i jak chce to dziecko urodzić to mam słuchać i robić jak mówi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×