Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

długośc szyjki mozna zmierzyć tylko dopochwowo.Ja tez boje sie załatwiać bo mam wrazenie ze poronie.To jakas paranoja,bo wszystko jest w porządku,ale miałam w grudniu sen ze usiadłam na sedesie i dziecko mi wypłynęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka a żebys wiedziała, że mam takie wrażenie jak ty. czasem mam zaparcia i boje się robic bo mam wrażenie, że podczas parcia wypchne dziecko. a podczas biegunki mam takie samo wrazenie bo jak zakręci mnie w brzuchu to boje się ze dostane skurczy. człowiek moze oszalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie byla sasiadka i pogadalysmy troche doradzila mi co dokupic jeszcze z cxiuszkow.mowila ze mam ciuchow co niemaira ale bedse miala w co ubierac.nebawem bedew szykowac sie do gin bo jeszcze musimy zalatwic kilka spraw.pewnie bedzie badal szyjke mi i czy wszysatko ok jest.mam nadfzieje ze nic sie nie zmienilo.jolka ale mialas sen.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam sen,że karmię piersią dziecko- jakby woreczek wypełniony płynem-takiego potworka.ale to było bo horrorze SF "Istota".dZIEWCZYNY NIE WIERZCIE WE SNY w ciąży,sny się sprawdzają jedynie kiedy umiemy je zinterpretować i to jak już będziemy miały dzieci na świecie:) ja mam ciągły apetyt i mi niedobrze i tak w koło.masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale pewnych filmów to my w ciąży nie powinnyśmy oglądać anie programów bo tylko się stresujemy a przy okazji i maleństwo, .......................... tak się chciałam zapytać co sądzicie o imionach Amelia, Eliza, Nikola, Julia i Roksana, bo mam dylemat i jeszcze będę musiała m do niego przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale pewnych filmów to my w ciąży nie powinnyśmy oglądać ani programów bo tylko się stresujemy, a przy okazji i maleństwo, .......................... tak się chciałam zapytać co sądzicie o imionach Amelia, Eliza, Nikola, Julia i Roksana, bo mam dylemat i jeszcze będę musiała m do niego przekonać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marika jesteś w 21tc możesz sobie sprawdzić na necie jest dużo stron na których możesz sprawdzić ale dokładnie to lekarz z USG mówi ja mam według om 19t2d według USG 19t 5d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelia, Nikola- Nie Eliza, Rokasna- Tak Julia- ładne ale popularne Jesli o mnie chodzi to chce Krystian, ale mąż coś majaczy ze za długie i za trudne. jemu się podoba Marcel z kolei mi średnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Marika-ja mam widzę tak jak ty OM 13 wrzesień teraz to jest 20,tydz samemu ciężko się polapac wpiszesz w google kalendarz ciąży i wpiszesz na obojętnie na jakiej stronie termin OM i tam ci samo wy liczy dokladnie a potem sama juz sobie pilnuj,moje maleństwo tez tylko leciutko czuje mam nadzieje ze to normalne...Ja ide jutro na prenatalne to zobaczymy co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
A sny to tak samo często jakieś glupoty związane z malym albo wogole jakieś pomieszanie z poplataniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Marika-albo wejdz na ten link co ma Flavia suwaczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do gościa nt L4, to takie opinie zwykle wygłaszają mało empatyczne dziewczyny, które nigdy nie były w ciąży, a jeśli były to czuły się w niej wyśmienicie... Sama uważam, że my wszystkie napracować do śmierci się jeszcze zdążymy, na emerytury nie ma co liczyć, ze wszystkiego nas nasi "wielmożni" okradają, a w brzuchach nosimy kolejne pokolenie, które będą okradać. Tak czy owak, to taki stan, że kobieta jest po prostu pod ochroną i nawet jeśli się dobrze czuje do Państwo po stopach powinno ją całować, że da mu kolejne ręce do pracy... Co do sumienia i indywidualnych decyzji, to bardziej kwestia nas samych, jaki mamy stosunek do swojej pracy i czy chcemy w niej dalej pracować, czy nas tam dobrze traktują itd. Jeśli by mnie pracodawca wyzyskiwał, to nawet jeśli bym się czuła świetnie, to ze względu na stres, też poszłabym na L4. Sama mam wskazania do L4 i muszę obowiązkowo leżeć ze względu na szyjkę. W pierwszej ciąży czułam się dobrze i pracowałam prawie do samego końca. Też wtedy czasem myślałam, że dziewczyny, które idą od razu na L4 to przesadzają. Teraz się czuję o wiele gorzej i dopiero je zrozumiałam. Nie ma co nikogo oceniać, to są indywidualne decyzje. Trzeba się nastawić, że praca nas do śmierci czeka, chociaż teraz odpocznijmy, teraz najbardziej tej siły potrzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja nie mam już większego problemu ze snem chodzę spać późno bo też m wraca późno z pracy i tylko wtedy mamy chwilę dla siebie ... a co do snów to u mnie różnie ;) chodź ostatnio miałam kosmiczny sen w zeszłym tygodniu .... śniło mi się że urodziłam bliźniaki w 23 tygodniu (i w tym tygodniu mi się to śniło) dwuch chłopców tylko że drugi był nie spodzianka bo myślałam że to łożysko a moja mama krzyczy że to drugie dziecko byli zdrowi i duzi jak by w terminie wszystko fajnie tylko wszystko działo się w łazience na toalecie ... :-) a co najlepsze raz mi się śnia dziewczynki a raz chłopcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula84 pytałaś o imiona na M. Mi się podoba dla chłopca Michał, a dla dziewczynki Maja albo Monika. A na A dla chłopca jakie najładniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Hej dziewczyny, ja mialam tak okropna biegunke w nocy,że jednak poszlam do lekarza dzisiaj, bo nie moglam nawet lyczka wody sie napic i juz w ubikacji i okropny bol zoladka, dala mi smecte, jakis biotyk i popijac wode lyczkami, ale juz mi lepiej, jestem troche odwodniona wiec dobrze, ze poszlam bo ledow siadam na tylku. Co do snów to mam erotyczne, głupie też sie zdarzają, ale to zawsze miałam takie :P na temat zusu sie nie wypowiem, bo to banda jest i mam z nimi do czynienia bo pobierałam rente po ojcu, ktora mi zabrali potem, Imiona na m, dla chłopca Maks, dziwczynka Marta, Marcelina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imiona to dla mnie zagadka trochę :) jeśli była by dziewczynka to Nicola lub Marysia, Maja :) a dla chłopca żadne mnie nie zachwyca ale też mi się podoba Michał Marcin Bartosz Krystian Patryk no ale mój m zaproponował Karol mi się w ogóle nie widzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybrałam już wózek, jestem w nim normalnie zakochana :) peg perego mamas and papas skate, spacerówka przerabiana w głęboki. Oglądałam trzy dni wózki i mam mój nr 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Agata a jak mowilam bierz smecte to chyba nie posluchalas mojego posta o;p :) Ja spie dobrze bo wstaje rano do pracy i po jestem zmeczona wiec dobrze zasypiam i dobrze spie tylko sie budze na siusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek moja kolezanka rok temu zamowila te wozek uzywke za 550zl ale cos bylo polamane niestety i oddala ale wiesz co jest minusem tego wozka spacerówka kubełkowa .. niewygodna dla dziecka niestety i dla jego kregoslupika :) ja mam polowkowe na walentyki myslicie zeby poprosic o zmierzenie szyjki czy nie/ moze lepiej nie zeby sie nie denerwowac jak czlowiek mniej wie to moze spokojniejszy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zwolnien jeszcze powiem ze ja sie ciesze naszczescie ze nie mam wskazan (aczkolwiek moja gin usilnie chce mnie wyslac na l4 przez arytmie i wysokie cisnieni ) bo bardzo lubie kontakt z ludzmi i w domu wariuje i robie sie jak maly alien heh dlatego kazdej wizyty boje sie tylko zebym nic nie znalazla i zebym nie musiala siedziec w domu :) ale jak juz wspominalam lubie swoja prace i tez nie pracuje duzo bo 5h dziennie wiec tak naparwde nie zdaze sie rozpracowac i wracam do domku a pracuje w zmianach 8-13/13-18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia a jaki magnez lykasz spróbuj magne b6 jest drozszy ale najlepszy . ja lykam ok 6 dziennie(dawka od 6-8tabl/dzien) i jest dobrze za to po witaminach ble przestalam je lykac wkoncu anemia w ciazy to fizjologia kiedys nikt tego nie leczyl i jakos kobiety zyly a na mnie te swinstwo poprostu dziala jak plachta na byka nie wiem co zrobie z tymi witaminami mam 60tabl ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny czyli mam 20 tc pytam bo kazdy kalkulator pokazuje trochę inaczej. Swierczyk- a od którego dnia zaczyna ci sie tc? To jak juz będę wiedziala to będę sobie liczyć :) sny to u mnie jakas masakra, a w dodatku maluszek tak mi sie ustawia gdzieś nisko ze mam wrażenie jakby na pęcherzu lezalo i caly czas czuje ucisk. A jak wstaje rano to jak sie zalatwiam to pęcherz boli :/ ale tak inaczej niż na przeziębienie, tak jak by maluszek uciskal :) czasami się martwie ze moze za nisko jest, ze moze juz wyżej powinien byc, ale juz nie wprowadzam sie w paranoje :) co do imion to ja się jeszcze nie zastanawialam, ale czuje ze dla vhlopca to będzie mi sie bardzo trudno zdecydowac - dla dziewczynki latwiej :) jeszcze dwa tygodnie i mam nadzieję ze juz poznam plec - Marika072207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam Om 6,09 i mam 21 tydzien od dzis :) mnie to kopie bo dolach biodrowych z dwoch stron bo lezy poprzecznie chyba dalej skoro tam czuje :) ogolnie duzo sie przewraca przez co brzuch robi sie taki twardy smieszne uczucie szczegolnie jak cos robie w pracy czy rozmawiam z pacjentami a ona kopie wtedy to sie zatrzymuje na chwile bo mnie to dekoncetruje hehe o wlasnie podczas pisania tez teraz kopie albo boksuje łapkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
Asik, widzialam Twoj post oczywiscie, ale wczoraj po poludniu bylo lepiej ale kolo 21 znowu i to nasilone przez cala noc, masakra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swierszczyk
Marika 13 września byl w piątek wiec każdy nowy tydz powinien się zaczynać od SOB czyli jutro 20 TC i 1 dzień,ja mam tak samo ze nisko wszystko czuje i z pęcherzem to samo dlugo trzymać nie mogę bo potem boli i co chwila w WC jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam Magnez+B6 takie niebieskie duze kapsułki. Juz chyba nie będę go brała. Moja dzidzia dziś bardzo aktywna prawie nie śpi, ciągle się rusza:) ale ogólnie to dziś mam gorszy dzien, brzuch mi stwardniał jak wstalam do łazienki i mam takie nieprzyjemne gazy w brzuchu. Cały czas w sumie leze, wstaje tyle co na siku na chwilę. u mnie dzis skończone 22 tyg, jutro zaczynam 23. juz wariacja od tego leżenia ale wytrzymam. we wtorek jadę na kontrole do szpitala modle się zeby wszystko było dobrze, bo nie chce juz lezec w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia to kup magne b6 firmy sanofi on sie dobrze wchlania jest dojelitowy co wazne , no i jest to mleczan magnezu i nie powinnas miec problemow a po tych pseudo magnezach to wlasnie tak potem jest ani to sie nie wchlania i jeszcze zle dziala na zoladek podraznia bez sensowne jak tez kiedys bralam takie tansze niby dawka 200% dziennego zapotrzebowania a co z tego jak sie nie wchlanial i mam niedobory przez to i wszyscy polecili wlasnie magne b6 ginekolog kolezanki z pracy i aptekarka ze jak sa niedobory to tylko to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czemu Wy dziewczyny nie bierzecie kompleksu witamin dla MAM?ja biorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore ale tam nie ma magnezu przepraszam poprawka przestalam brac bo wymiotuje od tych witamin ble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez biorę, ale lekarz mówił ze magnez mozna brac dodatkowo na twardnienia brzucha, magnez albo nospę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×