Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
Wstepnie planuje do konca kwietnia mam nadzieje wytrwac :) poki co staram sie byc pelna energii :) asik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik ja też coś takiego planuje bo sobie zaplanowałam tak urlop 2 tygodniowy :) ale jak nie będę dała rady chodzić to pójdę po zwolnienie, ale myślę , że do kwietnia dam jakoś radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia nic się nie martw.Będzie dobrze.Moja bratowa miała krążek i urodziła zdrowego syna. Ja od odpoczątku ciąży mam problem z cerą.Czuje się jak nastolatka w ciąży z tymi pryszczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie wszystko oki. Dzidzia mało *****iwa. Nie wiem jaka jest płeć mojego maleństwa ale myślałam nad imieniem i może macie pomysł na imiona na „M” i dla dziewczyny i chłopca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja 19 maja ide na dwutygodniowy urlop, a od 2 czerwca na macierzynski, wiec bede pracowac w zasadzie do samego porodu. Nie bardzo to sobie wyobrazam, juz teraz wpisuje sobie w grafik jak najwiecej nocek,bo chociaz nie przepadam, to jednak jest lzej. Nie ma tych cholernych obchodow i nie trzeba sie uzerac z upierdliwymi krewnymi, ktorzy zadaja po 1000 razy te same pytania i narzekaja na wszystko, jak leci. Nigdy nie pracowalam w szpitalu w Polsce, wiec nie mam porownania, ale tutaj trzeba sie usmiechac***przytakiwac nawet jak ktos c**pluje na glowe. Moja siostra oddzialowa pare razy plakala w swoim biurze, a to twarda baba :) Na dodatek poklocilam sie z mezem i chodze wsciekla jak osa. Dzisiaj bylam u fryzjera, zeby sobie humor poprawic****omoglo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyzej to bylam ja, mama 3 chlopcow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Ja mam wspaniałego szefa - i chociaż to niezgodne z prawem - pracuje normalnie, od 7 do 15 i mam normalna pensje, mimo ze jestem juz na zwolnieniu ZUSowym. Ale to są złodzieje - dostałam w zeszłym tyg pierwszą transzę za 10ni zwolnienia z zeszłego roku i początku tego,. Niecałe 500 zł ale to widziałam. Natomiast zszokowało mnie to,że dostałam je dopiero 2,5 tyg po ostatnim dniu zwolnienia. Obecne mam od 6.01 do 04.02 - czyli cały styczeń i ponad połowę lutego powinnam przezyc za te 500 zł ;/ Ktos chyba na głowe upadł. Na szczescie dogadałam się z szefem i dam rade ale współczuje dziewczynom na normalnym L4 albo nie daj Boże, samotnym matką bez wsparcia rodziny. To jest chora sytuacja... A wg prawa ZUS ma nawet 30 dni na wypłącenie zasiłku od odtatniego dnia zwolnienia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no satanna masz super szefa, okradacie wszystkich :O a niech ci zus wjedzie z kontrola to bedziesz sciany jadla :D :D a w necie anonimowwa nie jestes IP mozna szybko znalezc i doniesc na ciebie :P jak juz kradniesz to nie opowiadaj na okolo :O ZUS ma takie a nie inne procedury i tak jest, oni ci to dadza reszte a ty nic nikomu nie oddasz co kradniesz :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, sama jesteś złodziejka. a przepisy ZUS to inna historia, ale terminy wypłat nie są zaskoczeniem, wszystko zgodnie z przepisami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie już wózek? A jak nie to co kupujecie? Mnie od tego wszystkiego głowa już boli 3 godz na allegro oglądam, po sklepach jeżdzę... aj Jedyny jaki mi się podoba to stokke ale tam cena koło 4 tys więc zostanie w marzeniach... Byłam już zdecydowana na Tambero tutek ale spacerówka ma strasznie złe opinie. Pomóżcie coś wybrać. Asik Ty szukasz lekkiego, co tam wypatrzyłaś? Mi zależy przede wszystkim na lekkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie opowiadam na prawo i lewo. A ZUS musiał by po forum latac - jak jestes taka madra to powiedz mi co miałabym powiedziec panią w PGE,ZWIKu i właścicielowi mieszkania? Oj,przepraszam ale nie dostałam jeszcze pieniędzy. Oddam za miesiąc. No bez jaj. A mnie potrącają wystarczająco dużo z pensji na tego typu rzeczy ze do gina na rejon sie nie dostałam bo się punkty skonczyły - muszę chodzić prywanie. I głeboko pod ogonem nasze państwo ma, że mam chore serce i MUSZĘ byc pod opieką specjalisty. Lepiej zebym od rodziny żebrała? No dziękuje. Nie chodze do pracy codzien ale jak się dobrze czuje. Wykonuje prace biurową ale nigdy nie wiem kiedy żle się poczuje i kiedy będę szła na badania do szpitala. A jak jestes taka prawa i sprawiedliwa to pamętaj o tym jak będziesz narzekac na niską emeryturę na starość. Ostatnio to liczyliśmy i wyszło nam, że gdybyśmy odkładli na konto to co idzie na ZUSy, podatki itc. to powinniśmy miec ponad 3 tys na osobę :) a nie 260 zł :D ale cóż, będziemy przygotowani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Oczekująca ją dopiero teraz bo zakończyliśmy pokój malować. Liczyłam wszystko skalpel turbo i millera bo tyle wtedy było plus jakieś swoje 7 dni w tygodniu przemiana niesamowitą potem zeszłym do przodu5 lub 6 ćwierć tyg a po porodzie chce tydzień 1x dziennie drugi 2x dziennie a trzeciego 3x dziennie taka dawka uderzeniowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Ją niestety na chorobowym. Ale dlatego że jestem dość porywacza a mója szefowa wyzwa się na mnie o wszystko oskarża nie raz w domu jak już puściły nerwy to płakałam. Nie chce takich stresów w poprzedniejbpracy przez nerwy w szpitalu ladowalam z kółka jelita. Ale wtedy słyszałam że wymyślam. A teraz jestem o kłamstwa oskarżana,obgadywana i straszna kontroli. Więc dziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej nie ma co się stresować ... chociaż wiem jak to jest w poprzedniej pracy co drugi dzień wracałam z płaczem a jak miałam rano wstać do niej to masakra po mimo że robiłam to co lubię i sprawiało mi to radość atmosfera w pracy miała dużo do życzenia ; ( nie ma co niewiem jak to jest ale chyba w ciąży nie ma nakazu siedzenia w domu ?! Ja dzisiaj tez zmieniłam fryzurę drugi raz w tym miejscu :) ale chyba ze mną jest coś nie tak bo jakoś większej frajdy mi to nie sprawiło .... :/ Za to jak maleństwo się rozbrykało dzisiaj to co innego :D nie wiem niby znam płeć a nadal zwracam się bez osobowo :) i nie wiem dlaczego :) Może dlatego ze starszy brat też mówi do brzuszka ciągle "dzidzia" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nas juz wystarczajaco okrada państwo. Tak jak my je okradamy i tak nie zwraca tego ile pieniedzy nam zabrano, wiec tak naprawde.... Bierzemy to co jest nasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym kraju inaczej legalnie się nie da żyć i każdy o tym wie a więc nie ma mieć skrupułów bo kto by wyzyl za 500 zl bądź z zasiłków ?? Nie ma takiej opcji a to co teraz się dzieje ze mops-y, mopr-y zabierają dzieci rodzica bo żyją biednej ale uczciwie rodzice robią co mogą ale nie z ich winy jest jak jest ... później dzieci trafiają do "rodzin zastępczych" gdzie dzieje im się krzywda bo opieka społeczna ich nie kontroluje !! I to jest normalne, oni nie patrzą na dobro ludzi tylko na swoją kieszeń to dlaczego my mamy mieć wyrzuty sumienia .... ? Ile się teraz słyszy o tym w tv. ?? A tak naprawdę cierpią na tym niewinne dzieciaczki... przykre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 8 miesięcy nie pracuje,jestem na zasiłku.Dobrze sie składa,bo nie mam nerwów,stresow,nieraz po pracy płakałam przez szefa.Teraz mam spokój.Tylko teściowa działa mi na nerwy.Dzisiaj o 10 przyjdzie i ja juz mam popsuty humor.Maz bedzie w pracy,dzieci w szkole i w przedszkolu,więc będe musiała z nią rozmawiać a nie mam na to ochoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jolka wspolczuje wizyty tesciowej.moja wczoraj przyszla o22 zebym jej dala leki bo chora na grype a wczoraj m ja wozil do lekarza i niewykupila sobie:/smiech na sali.m powiedzial mi ze jego siostra cos jej nagadala zeby przestala sie wtracac bo zuja jak u boga za piecem.na czysty rachunek.ja w nocy mialam cisnienie140/85 i glowa mnie strasznie bolala.dzis wizyta o16 oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do laski ktora najechala na Satanne - sluchaj ZUS tak czy siak nic jej nie zrobi na zwolnieniu moze chodzic wiec moze sobie byc w pracy jak jej sie chce nie musi w niej pracowac moze odwiedzac kolezanki dwa szef ani ona nie powie ze dostaje pensje :) i kontrola z zusu guzik by tu dala poza tym widialamnie raz ich kontrole pic na wode :), ale powinny sie bac laski ktore siedza na l4 bez wskazan to wlasnie one okradaja i jak ich kontrola z zusu scignie to one powinny sie bac , podejrzewam ze ty autorko tego postu jestes taka laską wlasnie :) bo u nas wiekszosc dziewczyn na forum ma realne wskazania do zwolnienia i niecego sie nie obawia a ty tu najezdzasz z kontrolami nie zyczymy sobie woich nedznych wpisów na tym forum . Ilonek ja od tego wózka dostane siwych włosów naparwde decydowalam sie w sumie na Roan Teo chodz osobiscie nim nie jezdzilam i nie widzialam na zywo ale znalazlam spacerówe i gondole plus adaptery do fotelika maxi cosi city za 699zł i jestem w trakcie rozwazania tylko kolor typowo kobiecy bo roż malina z szarym, do tego dokupie nosidelko uzywane koszt 150-200zl i styka dla rodicow jescze bedzie trzeba jakas lekką spacerówe parasolke pewnie czy cos w tym stylu taniego :) kazdy wozek ma jakies negatywne opinie aparwde tyle juz w tym siedze i czytam ze nie znalazlam idealnego wozka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do zusu to jest wlasnie minus ze nie dosc ze daja ten macierzysnki z duzym opoznieniem to jeszcze sposob jego naliczania troche dziwny i zalezy zeby prepracowac pelne 3mc bez zwolnienia bo dostalam duza podwyzke to chociaz troche sie wliczy nie wiedzoialam ze dostane ja od stycznia tak bym nie poszla na te wolnienie w styczniu :( i bylo by 4mc no ale trudno niestety , mam jeszcze 7 dni urlopu 2013 wiec ja nie dam rady to wczesniej przejde na urlop tydzien przer majem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik ma racje ze zwolnieniami.wiele osob jest takich ktore siedza na zwolnieniu a niemaja podstaw.ja mam problemy z ciaza i wskazania od ortopedy do zwolnienia.co do wozka to ja przegladam,czekam jeszcze z miesiac i bedziemy kupowac bo teraz troche wydatkow bedzie a kasa cala nam niewplynela:/moja siostra tez przeglada wozki i wysyla mi linki:) jeszcze troche czasu mamy do maja czerwca.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zastanawiam sie jak ubrac dziecko na wyjscie i m,yslalam moze body spiochy i jeszcze pajacyk welurowy na wierzch i czapeczka i przykryc kocykiem polarowym bo aby przejsc ze szpitala do auta kilka metrow.wy jak bedziecie ubierac?jejku juz styczen zlecial a ja zaczynam24tc.jeszcze troche zostalo do konca:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i herbatke stawiam Alez mialam okropna noc, ciagle sie budzilam, maz masowal brzuszek caly czas bo dziecko strasznie aktywne bylo. Usnelam dopiero kolo 3 w nocy. Co do zusu- nie wypowiem sie bo niewiem jak to jest, za dlugo na obczyznie juz. Ale mam jedno zdanie, ze kazdy wie co robi a innych nie powinno to wcale interesowac. .................................................. Ja takze szukam i szukam wozka bede z Polski miala bo szwagier zjezdza co 6 tygodni do polski i przywiezie. Wybor ogromny, a tak naprawde to idealnego nie ma ile ludzi tyle opinii. .................................................... Co do ubioru dziecka, niewiem zalezy jaka pogoda u nas bedzie, bo zmienna jak w kalejdoskopie jest. ................................................................ Wybieram sie dzis na male zakupy, robimy na nowo pokoj dla Corki, zazyczyla sobie inny kolor i wystroj, wiec jade popatrzec narazie co ciekawego idzie dostac tutaj, bo wyboru wielkiego nie ma, bynajmniej nie taki jak w Polsce. Choc musze przyznac, ze czasem idzie trafic cudenka, ktorych w PL raczej nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny ja nie będę się wypowiadała na temat okradania ... bo nas Państwo codziennie okrada jak już coś. Ja do póki będę dobrze się czuła będę chodziła do pracy ponieważ w pracy się nie nudzę a w domu bym nie wiedziała co ze sobą zrobić i mam kontakt z ludźmi a to najważniejsze ;-) Ja jeszcze nad wózkiem się nie zastanawiałam po cichu liczę , że brat z bratową oddadzą wózek bo prawie w ogóle nie korzystają i fotelik a to już 1000 zł oszczędności a może i więcej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brat z bratową mogą myśleć że chcesz nowy wózek.Moja kuzynka oddała wózek kolezance.Powiedziałam,ze mogła mi dac.A ona "a skąd ja mogłam wiedzieć ze będziesz chciała używany".Takze napomknij bratu o wózku,zeby wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny jak tam pogoda u was bo u mnie w końcu wyszło słoneczko :) byłam wczoraj na wizycie z maleństwem wszystko w porządku połówkowe będę mieć na 3 tygodnie wtedy wszystkiego się dowiem. Maleństwo oczywiście się nie odwróciło tak żeby sprawdzić kim jest gin stwierdził, za jak na jego oko to dziewczynka ale nie jest na 100% pewny, uparte to moje maleństwo :) ............... nie rozumiem po co pewne osoby wypowiadają się na tym forum skoro ich temat nie dotyczy chyba naprawdę maja strasznie nudne życie że śledzą jakieś tam fora :) tak więc nie przejmujmy się i najlepiej ignorować takie wpisy, ............... ja tez już jestem na L4 najwyższy czas trochę odpocząć a przygotowania zacznę gdzieś koło marca, a co do wózka to faktycznie nie ma idealnego ale do każdego jesteśmy się w stanie przyzwyczaić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marika072207
Hej dziewczyny, ja dzis w nocy mialam strasznie chore sny, a u Was jak tam ze snami? Bo ja chyba sobie w jakiś sennik pozagladam bo aż wstyd mówić w ogóle co mi sie śni. Wizyte polowkowa mam dopiero za dwa tygodnie i juz sie nie mogę doczekac. Co do skracajacych sie szyjek to powiedzcie mi czy na zwyklym ush będzie widać? Czy trzeba dopochwowe robić? Bo ja chodze państwowo i żadnych dopochwowych nie mialam tylko jedno usg przez brzuch, a moze lekarka jakoś inaczej mi ze zbadać ta szyjkę? Jak wiecie to napiszcie bo juz sama nie wiem. Piszecie ze wasze dzieciaczki bardzo aktywne aż Wam spac przeszkadzają? Fajnie wam, moja dzidzia to tak delikatniutko sie rusza ze musze czasem dobrze sie skupić żeby poczuć. A jeszcze jedno pytanie, jak onliczacue w którym tygodniu jestescie? Ja mialam om 13 września wiec moze ktoras z Was mi powie który to tydzień? I jak to obliczać? Będę wdzięczna :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja rok czasu starałam się zajść w ciążę, bo taką stresującą pracę miałam i 4 razy zmieniałam,aż w końcu zwolniłam się przez stres i pragnienie powiększenia rodziny. i od razu zaszłam w ciążę.powiem jeszcze coś teść zapisał mnie do KRUS,żeby było ubezpieczenie i mi lekarz załuje L4, z którego uwaga 300zł się należy,które wpłacam za swoje ubezpieczenie.jednak chęć posiadania dziecka w wieku 33 lat jest olbrzymia, już 1 straciłam, ciąża jest zagrożona, ciągle leżę w łóżku, czasami boję się zrobić kupę, a lekarz żałuje mi dać zwolnienia, mimo,że 6kg schudłam.teraz doszłam do siebie, ale i tak uważam,że Państwo powinno po stopach całować i jeszcze dopłacać za lek na podtrzymanie ciąży,który kosztuje 32 zł, a w niektórych aptekach 40zł! starcza to na 10 dni!TO JEST SKANDAL, Najgorsze,że muszę żebrać o L4, MIMO,ŻE CIĄGLE LEŻĘ ALBO SIEDZĘ NA FOTELU Z TABORETEM PRZED NOGAMI:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skracającą szyjkę zauwaza lekarz przez badanie gin a przez usg dopochwowe patrzy ile ma długości. ja brałam teraz po jednej tabletce magnezu i powiem wam ze on zle na mnie działa bo znowu zaczeły mi się gazy i boje się powtórki z rozrywki czyli biegunki, dlatego juz odstawiłam i nie będę brała. dziwne to dla mnie bo 1 tabletka dziennie nie powinna szkodzic a u mnie magnez wywołuje biegunkę. no nic będę brała nospę i luteinę. co do zusu to jestem zdania ze to złodzieje i wcale nie mam żadnych skrupułów, ciezarna ma prawo do zwolnienia koniec kropka. ja jestem od ponad miesiąca na l4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×