Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

hej wszystkim. jak tam humory dziś? bo u mnie ok, brzuch rzadko twardnieje co mnie cieszy, wieczorem malenstwo urządza sobie harce co znaczy że ma się dobrze:) czasem mam kłucie w pochwie, czy któras z was też się z tym boryka? ja mówiłam ginowi o tym stwierdził ze to zmiany związane z ciążą i zeby się nie przejmowac, ale strasznie tego nie lubie, nieprzyjemne uczucie. ewinka- jak bylam w szpitalu to położna tłumaczyła o tych *****ch ale nie zrozumiała, teraz jak napisałas to troche kumam;) Ja kupiłam sobie poduszki silikonowe i spie na nich oraz jedną mam między kolanami, czasem jedną tez układam sobie pod nogi, dobrze sie spi z takimi poduszkami, nie są to specjalne dla cieżarnych ale polecam. A sikanie tez juz mnie wykancza, w nocy wstaje przeważnie raz ale wieczorem zanim usne to z 5 razy idę bo inaczej nie znasnę. A najgorsze jest to, że czasem czuje że juz mi siku napływa i nie zdążę do łazienki mozeniejednen- cieszę się ze wszystko skonczyło się dobrze, nie mogło byc inaczej. pewnie strasznie się bałaś ale najwazniejsze ze pomogli się twojej dzidzi obudzic. dopytaj lekarzy co spowodowało taki długi okres bez ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
no niestety, ja juz pisałam ze mi brzuch wywaliło, a wczoraj jak mnie mama zobaczyła, to powiedziała, ze wyglądam jak maszyna :D, kiedys mialam fajny tylek i zgrabne nogi, a teraz mi sie chce plakac patrzac na uda :P a wiem, ze to moja wina, choc przytylam 7 kg to zaczynam nawet na buzi tyc i wiem, ze niby to człowiek zrzuci, ale kurde nie chce wyglądac jak grubas, a co bedzie jak będzie cieplo? co ubrać? ja mam ubrania na S, a w kurtke też ledwo sie zapinam, wiec nosze plaszczyk już i wyglądam jak taki grubcio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
wies co asik teraz w większości wózków wszystko jest na klik dla mnie to też ważne bo będę codziennie 2 razy zdejmować gondolę bo stelaż będę zostawiać w aucie, mieszkam na 2 piętrze i nie dałabym rady targać wózka z dzieckiem nawet jakby ważył 10kg... coś więcej o roanie hmm bardzo solidna gruba rama i gruba ta rączka którą się trzyma ona była pokryta taką pianką (ja wole z eko skóry bo wydaje mi się że te piankowe cały pot wchłaniają i jakoś mnie to obrzydza trochę hehe ale ja przesadzam z takimi rzeczami często :P) fajny zgrabny i wizualnie naprawdę ładny ale brak jakiejkolwiek amortyzacji w naszym przypadku zaważył, bo podbijanie takiego wózka nie będzie łatwe tym bardziej z maluchem w środku... aha Ty chyba jesteś drobna tak? my z kolei wysocy i ten Pani nam polecała jako dla wysokich osób. aha rączka wysuwana teleskopowo to też może dla Ciebie utrudnienie? bo nie 'złożysz' jej tak do dołu wiesz o co mi chodzi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
ja też przytyłam 7kilo ale poza brzuchem tego aż tak nie widać bo jestem wysoka i jakoś się to rozkłada, tylko po ciuchach widzę że są za ciasne głównie spodnie, dobrze że ostatnio panuje moda oversize i miałam dużo takich ciuchów przed ciązą to na górę jeszcze mniej więcej mam co ubrać... właśnie leci zwiastun lekarzy nie mogę się doczekać lubię ten serial, prawo agaty też :) będzie co oglądać wieczorami :D bo teraz to w weekendy porażka jakaś :/ mnie boli pachwina bardzo aż chodzić nie mogę nieraz :/ mam nadzieję że takie dziwne dolegliwości razem z porodem znikną... sikam też jak szalona i też zanim zasnę z 3 razy i w nocy 2 bo inaczej brzuch cały się napina i boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez troche na udach przytyłam, ale to nic. najbardziej lubie mój brzuszek bo jest taki fajny okrągły jakby mi ktoś piłeczkę włożył i ciągle idzie do przodu, nie rozlewa się. nogi mam grubsze to widac, tylek troche tez ale cięzko zeby było inaczej. Na twarzy jestem taka sama jak byłam, rece też. Nie jest zle, myślałam że będę więcej tyc i że bedę wyglądac bardzo grubo ale wyglądam ok. chociaz ciekawe co dalej. Jeszcze 3 miesiace przede mną teraz najwięcej waga pójdzie do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
dziwne dolegliwości poza wszelkimi bólami to też nad potliwość mnie to do szłau doprowadza, wchodzę do jakiegoś pomieszczenia i jestem cała mokra fujj nigdy nie miałam takich problemów :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
flavia i to mnie przeraża, ze teraz najwięcej sie tyje :) ja kupuje piłkę i będę sobie ćwiczyć, skakac, od lipca ide na szkołe rodzenia, jutro mam wizyte i jak łożysko wróciło do normy to codziennie spaceruje, moje dziecko w ogóle nie śpi, ciagle mnie szturcha od srodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
no właśnie flavia teraz 3 'najgorsze' pod względem tycia miesiące mnie to przeraża teraz dziecko rośnie jak na drożdżach boję się o rozstępy jeszcze nie mam żadnych ale brzuch tak szybko rośnie... smaruję często i gorąco wierzę że mnie nie dopadną :/ u mnie na szkole rodzenia położna powiedziała coś co mnie zaintrygowało... bo zapytałam ją o pękanie podczas porodu czy da się uniknąć, powiedziała że jeśli pomimo smarowania będziemy mieć dużo rozstępów to znaczy że nasza skóra jest mało elastyczna i z dużym prawdopodobieństwem pękniemy :/ ciekawe czy to jest reguła powiedziała też żeby masować krocze od ok 27 tyg można zacząc ja będę masować, któraś z Was pisała coś o tym już dawno i o olejku z weledy tak? że najlepiej się do tego nadaje... położna ma materiały jakieś szczegółowe na ten temat powysyłać mailem jak to się powinno robić itd więc czekam i zaczynam masowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Mozeniejeden- jaka wspaniała wiadomość. Cały czas byłam z Wami myślami. Teraz już będzie dobrze , trzeba wierzyć bo pozytywne nastawienie działa cuda. Próbowałyście syropu PRENALEN? Dla mnie bardzo dobry, już 2 razy byłam dość poważnie chora i pomaga ( również miałam tabletki do ssania). W kwietniu planujemy wózek i łóżeczko kupić. Łóżeczko turystyczne, ale wielki dylemat co do wózka. Chciałabym 3 w 1 ale nie wiem czy ten fotelik w komplecie jest tego wart . Liczy sie bezpieczeństwo. Widzę, ze z wózkiem najwieksze kłopoty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
Dziewczyny do ktorego roku zycia dziecko spi w lozeczku,? nie wiem jaki budzet na lozeczko przeznaczyc, sa lozeczka za 100zł i za 500zł nie chce kupowac badziewia ale szkoda mi tez 500zł na lozeczko ktore posluzy nie wiem jak dlugo wple potem kupic ladny lepszy tapczanik ktory posluzy na dluuugie lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
a i jeszcze jedna sprawa czy w pokoiku dziecka moze stac komputer, nie mamy gdzie przeniesc biurka z komputerem a terz nie stac nas aby zamienic komputer stacjonarny na laptopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
A dziecko od początku bedzie miało swój pokój? Ja palnuję wstawić łóżeczko do sypialni (wygoda dla mnie) Ja kupuję łóżeczko turystyczne bo jest bardzo praktyczne. Np. na wyjazdy można zabrać. Myslałam o drewniany ale nie uśmiecha mi się kupować 2 łóżeczek. Ja widziałam na allegro po 350 zł łóżeczka turystyczne z wszystkim ( oprocz poscieli )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuchatka dzieki ci bardzo za opis wozka :)tak jestem niewysoka mam 160 plus buty wiec zazwyczaj ok 165 :) rzeczywiscie wygodnie jak raczka jest tak jakby opuszczana :) kurde zasialas zamęcik teraz w mojej glowie Co do wagi dziewczyny ja chyba jestem sczesciuarą haha bo przytylam 10kg i napawrde mam wrazenie ze wszystko poszlo w brzuch nikt mi nie wierzy ze mam 10 na plusie ;p kurde mysle ze jak jeszcze 3.5mc to na 20 kg sie skonczy lekko a to juz raczej odczuje ale tez wiekszosc to na pewno woda krew dodatkowo macica dziecko wody plodowe, moja szwagierka jak przytyla 12kg w ciazy to po porodzie zaraz spadlo jej 13 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z lozeczkiem to roznie mojej kolezanki synek w lipcu skonczy 2 latka i spi dalej w lozeczku mysle ze chyba do 2latek jesli dziecko chce spac w nim , bo z koleji drugiej kolezanki corka miala 1,5roku i nie chciala spac w lozeczku i normlanie spala na kanapie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
tak dzidzi urzadzamy oddzielny pokoik ale bedzie tam mala kanapa w razie jakby trzeba przy nim spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mozeniejeden bardzo się cieszę że lekarze coś poradzili że mała się rusza i ty się lepiej czujesz:-) Agata piszesz że twoje malenstwo mało aktywne możesz opisać boją też tak mam i martwi mnie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AIK
a powiedzcie mi jeszcze kupujecie wanienke z termometrem czy termometr osobny? robie sobie wlasnie liste zakupow i chce sobie dokladnie wszystko opisac co potrzebne co zbedne i czego ile nakupowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Mozeniejeden bardzo się cieszę że lekarze coś poradzili że mała się rusza i ty się lepiej czujesz teraz sobie odpocznijcie:-) Agata piszesz że twoje malenstwo mało aktywne możesz coś więcej napisać bo jatez tak mam i martwi mnie to... Ja staram się uważać co jem bo mam już 10 na plusie oby za tydzień było lepiej bo mnie waży na każdej wizycie. Tyle że u mnie idzie w pupie i nogi jeśli chodzi o brzuch wciąż się dopinam w kurtkę S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i pytanie do mam ktore juz maja dzieci do kiedy jezdzilyscie gondolą , i czy macie spacerówke lekką czy taką od wozka 3w1 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mozenie jeden-fajnie,ze mała już się rusza, dzieci spokojnie w łóżeczkach spią do 3 roku życia, ja chciałam turystyczne- w smyku 700zł,ale ogólnie chyba wolę drewniane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mnie ważą za każdym razem też, mam ciążę zagrożoną i czasami wyznaczają wizytę co tydzień:( ostatnio w tydzień przytyłam 0,6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
nie kasia, ja napisałam, ze on NIE śpi chyba w ogóle, jest bardzo aktywny, ciągle sie rusza.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
33ona to znaczy że nie możesz się nic ruszać? Może jakiś spacer żeby dać radę przy porodzie;-) Dziewczyny a spicie na prawym boku ? Dotykacie , łaskawie brzuszli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Glaskacie brzus zki mój błąd;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R
ja dotykam, ale sie nie powinno bo macica od tego twradnieje bo ją prowokujemy do skurczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia2014
Agata przepraszam to była asiula 84 chyba;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym wolala czesciej miec wizyty a mam co mc , od 32 zaczne chodzic tez prywatnie , ja spie teraz na lewym boku co wcale nie jest wygodne ze wzg na rw ę, uwielbiam zasypiac i spac na plecach budze sie w nocy na plecach i sie strofuje ze musze sie przewrocic na lewy bok i gin tez tak kazala ze na plecach sa uciski na tetnice i zyly biodrowe i ze mi moze byc slabo i dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
gosc85 my kupujemy wózek 2w1 bo fotelik maxi cosi odkupujemy używany, jakbym miała kupować 3w1 to właśnie z fotelikiem maxi cosi mi się też wydaje że dziecko tak do 2 lat śpi w łóżeczku, fajne drewniane są w ikei i nie jakieś mega drogie asik wiesz to moja subiektywna opinia :) ale jedno mogę Ci powiedzieć na pewno nie kupuj wózka zanim go nie pomacasz choćbyś nie wiem ile opinii przeczytała :) my pojechaliśmy z myślą o bebetto i to się okazała porażka chociaż wiele opinii też przeczytałam więc i tak wszystko trzeba na sobie przetestować nam wizyta w sklepie namieszała w głowach ale to dobrze w końcu to wielki wydatek i to nie na 2 miesiące więc warto dobrze to przemyśleć :) a w gondoli dziecko jeździ do ok 6 miesiąca tak nam też w sklepie mówili ale jeśli dziecko się mieści i ma ochotę jeździć w gondoli w sensie nie podnosi się i nie siada to myślę że spokojnie dłużej pojeździ :) czytałam,że nawet do miesiąca czasem ale myślę, że my nasze będziemy jednak w środku zimy do spacerówki przesadzać .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzuchatka na czerwiec
*nawet do 9 miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia, moj maly nie jest zbyt aktywny i to mnie martwi. Bylam juz kiedys w ciazy, badz co badz i na tym etapie (prawie 25 tydzien), nawet moj maz byl juz w stanie poczuc ruchy, kiedy przykladal reke do brzucha. Ogolnie mam wrazenie, ze rusza sie wtedy, kiedy jest mu niewygodnie, bo jak zmienie pozycje to sie uspokaja. Na przyklad wczoraj poruszyl sie moze wszystkiego ze trzy razy. Asik, z najstarszym synem przerzucilam sie na spacerowke jak mial chyba z 8 miesiecy, bo juz sie nie miescil w gondoli. Pozniej, razem z mlodszym synem, jezdzili w wozku podwojnym, bo jest miedzy nimi bardzo mala roznica wieku i za skarby swiata nie dalabym rady pchac jednoczesnie glebokiego wozka i spacerowki :) Ja przytylam, poki co, nieco ponad 4 kilo. Nie wiem jakim cudem, bo brzuch mam potezny i juz od dawna w ciazowych dzinsach chodze :) Mama3chlopcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×