Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
boje sie bardzo,z dnia na dzien coraz barziej ze mnie zlapie.jeszcze musimy pojechac do banku zeby ta kase wyciagnac bo znajomego tez tak zrobili i stracil prawie wszystko a maal ponad100tys:/ale oczywiscie tesciowie auto zabrali i niemamy jak pojechac.mam nadzieje ze wytrwam do jutra bedzie moj gin wiec bede spokojniejsza.u mnie leje strasznie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bede pisac co i jak sie dzieje.brzuch mnie jedynie boli i twardy jest ale skurczy narazie niema.ale cos czuje ze w tym tyg urodze juz.boje sie bardzo ze cos nietak pojdzie i ze bedzie bardzo bolec.siostrze snilo sie ze urodzilam i mial takie dlugie blond wloski :)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja też tego sie boje strasznie,ze nie będziemy mieli czasu dla siebie ... Wiadomo bym chciała poświęcić czas dla męża i dla maluszka sadze ze początek będzie dla nas ciężki ... Ale muszę myśleć pozytywnie:) Oczekująca spokojnie wszystko będzie dobrze :) a ja tak pomyślałam ze 26 maja dzień matki i wczoraj tak sie zastanawiałam czy będę mama czy jeszcze nie :) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, mamakubusia mam identyczny brzuch:) kształt i wielkość podobna, nawet mój mówi ooo taki jak Twój:) esmi moj sobie z tego sprawy nie zdaje, ile zmienia takie maleństwo, ale wczoraj na pocieszenie czytałam temat"co was zaskoczyło po urodzeniu dziecka" i dziewczyny pisały, ze ich pociechy ciagle spały i jadły i kobieciny sie nudzily, moze ktoras z nas będzie miała szczęscie? :) ja mam rwe kulszową, boli mnie cała lewa strona, jak leze to do stopy, nie umiem chodzic, leżec za bardzo tez a jak ide do sklepu to nie umiem wrócić, wiec mi przepadnie jutro ostatnie spotkanie na szkole rodzenia.Oczekująca a czop Ci wypadł już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, no zycie sie wywraca do gory nogami, fakt :) Przez pierwsze pare tygodni chodzilismy z mezem spac z kurami, na zewnatrz pieknie swiecilo sloneczko, a my do wyrka, zeby zlapac chociaz troche snu, zanim maly zacznie szalec :) Pamietam jedna noc, chyba z tydzien po porodzie, 3 nad ranem, synus placze, nie wiadomo o co, bo najedzony i suchy, kolek nie mial, ja z nim spaceruje po calym domu, a maz siedzi na kanapie, ze zmierzwionym wlosem i czerwonymi oczami i nagle mowi do mnie: my to juz sie nigdy nie wyspimy, nie? A musze Wam powiedziec, ze moj pierworodny byl bardzo dobrym dzieckiem, malo plakal i majac 6 tygodni przesypial juz cale noce. Mlodszy to byla zupelnie inna historia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
esmi lekarz tez mnie uspokaja,mowi ze ladnie ulozony jest do porodu,glowka ladnie wstawiona mowil ze ok4-5cm od wejscia do pochwy czy jakos tak:pmam nadzieje ze pojdzie szybko porod i bez komplikacji.najgorzej boli kregoslup.moja mama miala te krzyzowe bole to mowila ze tragedia tak boli gorzej niz te normalne.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata tez to czytalam jak pisaly o pociechach po porodzie.wydaje mi sie ze to czop bo zaden sluz to niebyl.bylo tego z lyzke stolowa i taka galareta i wczesniej zabolal mnie bardzo brzuch.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca musisz myśleć pozytywnie,będzie dobrze napewno:-) teraz w ogóle nie myśl o tesciach nie możesz się stresowac . Ale powiem ci że zazdroszczę że to już:-) Esmi dla nas bliskość jest ważna i mąż się śmieje że będzie dziadkom podrzucal :-) ale tak poważnie chce żeby przez pierwszy miesiąc był z nami bo wydaje mi się że początek będzie najcięższy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakubusi09
Muszka ja nie pamietam Ciebie ale nie jestem tu od poczatku:), dziekuje za pozdrowienia, jestes w ciazy napisz jak u ciebie ktory tydzien, ile wazy malenstwo? Oczekujaca a co w nocy dziłania byly ze czop odchodzi:), nie boj sie, mowilam ze w cierpieniu a donosisz i mowie ci ze urodzisz i na drugi dzien poczujesz ulge troche tylek poboli ale to pikus w porownaniu do tego co znosisz teraz:). Esmi co to za odcisk? na stopie? nie rozumiem:). AAAJ jak piszesz o tym co razem robicie to chcialabym byc w twojej rodzinie:), moj m mowil ze chyba wezmie na weekendy etat na strozówce chociazby bo w domu zamęt ;), czyli cos co ja kocham rodzina zabawki dziecko:). Flavia potem koniecznie napisz co u gina. Dziewczyny dawajcie brzuszki na @ tylko Flavi i moj jest taki aktualny. Ilonek ja tez sie nie bycze z malym w domu a jz 14/15 na plusie schudniemy ja tam na karmienie trzymam diete z kuba trzymalam nie uczalo go potem a mi pomoglo wroci do siebie:) Tez czekam na kurierów sraczki dostane:), a w ogole dzis zwonie do gina i sie umawiam na srode jesli powie ze te dwa dni nic nie zmienia bede spokojniejsza bo szczerze wwwnatrz mnie troche telepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilonek nie martw sie waga, ja tez ciagle chodzilam, jak przed ciążą i jakos mam 16kg, ale juz mam to gdzieś, schudne jak urodze bo teraz tylko chce urodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mucha ja pamietam cie,poronilas i tez mialas przeboje z tesciami:/jestes w ciazy?mmamokubusia niebylo wczoraj nic bo m sie bal i zasnal.powiedzcie mi co jadlyscie a czego nie poczas karmienia?mam nadzieje ze do weekendu urodze,teraz maly strasznie szarpie i wypina sie.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Kuba był bardzo absorbujący kiedys nie chciał usnąć chodziłam z nim lulałam m taki zły nył juz było późno a trzeba było jeszcze odkurzyć i m wkurzonym tonem pyta mam ofkurzać ja jeszcze bardziej wkurzona ze tak bo maly i tak nie spi:), m wlaczyl odkurzacz ja patrze a maly spi:D od tego momentu zasupial przy suszarce do włosów około 8/9 miesięcy:), suszarka jest do dziś:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia ja odcisk mam na dużym palcu u stopu jak się kończy palec nie wiem jak to wytłumaczyć i czuję ból straszny i nie wiem jak to załagodzić :/ Ja jestem ciekawa jaki to mój mąż będzie jak już dziecko będzie :D I jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądał :D dzisiaj mam w planach zrobić jeszcze jedno pranie i w końcu zabrać się za prasowanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esmi mi w pierwszej ciąży paznokieć wrastał masakra zle poprostu obcięłam teraz uwazam jak nigdy. Buty jak zakladalam to bolalo ze chodzic nie mogłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamokubusia My z mezem wlasnie staramy sie robic jak najwiecej razem, od samego poczatku tak mamy. Uwielbiamy spedzac czas ze soba, ja bylam zawsze pewna patrzac po innych zwiazkach ze ta fascynacja soba mija po latach i jest,,przyzwyczajenie,, a u nas tego nie ma ciagle mimo lat odkrywamy w sobie cos nowego, Chcialabym zeby tak bylo do konca zycia. Co do diety po porodzie ja przy pierwszej corce jadlam doslownie wszystko i nic jej nie bylo, zadnych kolek, zaparc czy czego innego.Wiadomo wszystko w malych ilosciach, jedynego czego nie jadlam to kapusty , grochu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamokubusia Tez mialam ten problem z wrastajacymi paznokciami, z wlasnej winy bo nosze czesto szpilki dopasowane i wiadomo w palcach u stop sa scisniete, mialam usowane te wrastajace paznokcie chirurgicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Oczekująca,spokojnie, dzidziuś da znac kiedy chce wyjsc, wcześniej tez aci sie wydawalo,ze to juz a tu miesiąc kolejny minął:-) ja idę do szpitala we wtorek na indukcje (za tydzień) u nas to trwa stopniowo kilka dni, czasami rodzi się po pierwszym dniu a czasami dopiero po 4-5, zobaczymy jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
hej dziewczyny, ja dzisiaj byłam na wizycie i jestem rozczarowana, gin nawet mnie nie zbadała, zadała kilka pytań, na moje pytania odnośnie porodu powiedziała, że tego dnia co przyjadę rodzić się wszystko okaże, pytałam się też o dużą wagę urodzeniową dziecka to powiedziała, że w dniu porodu będzie usg i wtedy zdecydują, ale że skoro pierwsze takie duże urodziłam to nie powinno być problemu. Jestem rozczarowana bo nie dostałam żadnego skierowania na usg, ostatnie bylo miesiąc temu i nie mam pojęcia ile mój maluszek waży i dowiem się dopiero w dniu porodu. MASAKRA!!!!! Poza tym miałam okropną noc, spałam może w sumie z 3,5-4godz, wieczorem zaczęło mnie mdlić i brać na wymioty, do tego z 4 razy latałam się wypróżnić, nad ranem jeszcze ze dwa razy i czuję od wczoraj skurcze, ale takie nieregularne, to gin powiedziała że jak się będą utrzymywać to na ip albo od razu na patalogię ciąży a sama mnie nawet nie zbadała od dołu i teraz wygląda na to, że już nic kompletnie się nie dowiem, jak mały wyskoczy to będzie mój jeden wielki SUPRISE. Bardzo Wam zazdroszczę, że macie tak często wizyty, że lekarz informuje o wszystkim itd, być może u mnie inaczej bo chodzę na NFZ, aj te oczekiwanie będzie najgorsze. A i jeszcze okazało się że test na żóltaczkę wyszedł u mnie pozytywnie, okazało się, że to być może po szczepionce w zeszłym roku przed operacją:( Oczekująca ja bym stawiała na czop:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nomadic - u mnie co do lekarza sytuacja jest podobna ale w sumie teraz sie nie dziwie skoro patrzac tylko na nasze forum ile juz dziewczyn smiga z rozwarciem , miekka krotka szyjka, skurczami i nic z tego nie idzie tylko trwa i trwa , to moze lepiej zyc w nieswiadomosci bo ta wiedza ze moze juz zaraz zie zaczac stresuje nas i blokuje, widac to nie jest takie proste dzidzia zna swoj czas , moja kolezanka tez chodzi ze skurczami czop odpadl termin za 6 dni i wielkie czekanie bo wiadomo boi sie wywolywania , bo wszyscy strasza na okolo ze boli, ze szybko , ze znieczulenia mozna nawet nie zdazyc podac Ewinka- mam nadzieje ze bedzie wszystko tak jak powinno i nie bedziesz mocno sie meczyc z ta oxy, powiem ci ze patrze ze co miasto to obyczaj jak bylam teraz na izbie z ta kolezanka co pisala m wyzej miala rr 150/100 i w sumie nikt sie tym nie przejal , bo nie miala inych oznak zatrucia Oczekujaca - dobrze ze jeszcze nie zwatpilas haha bo biedna juz tyle czasu to wszystko trwa ze bedzie smiesznie jak okaze sie ze Igorek postanowi wyjsc po terminie oczywiscie ja przez pisanie na kom znowu wczotaj zwijalam sie od bolu lopatki czego ost jak nie pisalam to nie mialam , wiec znowu robie sobie przerwe od forum postaram sie tylko wieczorkiem podczytac zeby zaleglosci nie bylo i jesli moja kol urodzi to zdam relacje :) mamo3chl - jak napisalas ze nie spaliscie i maz siedzial ze zmierzwionymi wlosami na kanapie zaspany to odrazu widze swojego meza bo on juz tak ma hehe pada spac po 21 bo wstaje o 4 caly dzien na powietrzu i jest tak padniety ze jak bedzie mala to postaram sie zeby sie nie budzil , bo jednak i auto prowadzi w trasie zanim dojedzie do pracy to ponad godz jazdy wiec wole zeby sie oszczedzal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudia -------Zuzanna Zenobia --- ur. 07.05.2014 mamakubusia09 (30l)----24.05-------Dominik Początekczerwca (19l)--28.05--------Jan gość85-(28l)--------------29.05----- ---Michał oczekująca(24l)---------30.05-----------Igor brzuchatka 28l---------- 01.06---------Laura asiula84 (29l)------------ 03.06------- Marlenka ewinkaa (29l)-------------03.06-----------Staś maminia22-(22l)---------03.06-------chłopczyk esmi90 (23l)--------------04.06---------Jakub Agata89R (24l)----------05.06- ---------Adam Flavia23 24l-------------- 06.06 --------Krystian A A A J (28l)-------------08.06-----dziewczynka 87_asik (27l)-------------13.06 ---------Milenka tacia (30l)----------------LEOŚ ur. 02.04.2014r mama3chłopców.-------15.06----------Leoś ilonek (25l)---- -----------16.06-----------Pola mamowa (20l)------------16.06----------Artur kasia2014 (23l) ---------16.06---------Sandra Justi2 (32l)-- --------------17.06 ------chłopczyk Jolka kolka( 32l)---------17.06.-----dziewczynka Nitka999(31l)--------------20.06-------Paweł, Jan swierszczyk(26l)---------20.06-------Nikodem 19magda91-(22l)---------21.06 -------Mikołaj Gosiaczek201 ------------23.06-------Franciszek Sisilka (28l) ---------------23.06 --------Bartuś 33ona (33l) ----------------24.06---------Paweł lacerta (31l)------- --------28.06 -------Marta AIK---------------------------29.06-----dziewczynka mozeniejeden(18l) Jestesmy z Tobą !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej ja też chodzę na NFZ,ale temu co 2 tyg. bo lekarz się boi, ciąża zagrożona, na podtrzymaniu ,wcześniej miałam poronienie, pózniej omdlenia, twardnienia brzucha słabe ciśnienie itp.itd jak ciąża zdrowa, bez przebojów i kobieta młoda to co miesiąc wizyty są:) a ja już stara jestem,więc ryzyko też duże -ale u mnie właśnie wlało, hoho, fala deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
aha, mój lekarz jak mnie bada na fotelu to nigdy nie mówi o szyjce jaka jest, długa czy krótka, miękka czy jaka, tylko raz powiedział-"wszystko pozamykane"może w 6miesiącu to było -wogóle mało komentuje i pyta, tylko zleca badania, prowadzi kartę ciąży i wystawia L4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nomatic no ja nie wiem czemu lekarze tacy sa nie mili jak bez kasy:(, przypomnij mi wage swojego dziecka 4300? Opowiem wam o wizycie na nfz i priv. Zaszlam w ciaze z kuba nie mialam swojego gina znalazlam opinie o jakims tam i poszlam do prywatnej przychodni nie wiedzac ze przyjmuje na nfz, zdziwila mnie kolejka mysle kurde dobry musi byc tyle pacjetek no i weszlam zbadal mnie usg wszystko co trzeba powiedzial potwierdzil ciaze ja sie ubralam i rozmawiamy mowie ze nie chce pracowac ( moja poprzednia praca to nie byly dobre warunki), a on do mnie ze nie moze kazdej wypisywac zwolnienia i w ogole wiec ja sie zrobilam czerwona spuscilam glowe i pytam ok, to ile mam zaplacic za wizyte? a koles do mnie a pani prywatnie?? a ja odpowiadam tak myslalam ze tylko tak mozna, i koles mowi a to inna sprawa i wyciaga karteczki i pisze zwolnienie, swiniak i burak powinien zachowac twarz i nie pisac juz bo idiote z siebie zrobil no ja oczywiscie nie poszlam tam wiecej. Asik mi tez spamowalo tabele, dzieki ze wkleiłaś . Dzwonilam do gina powiedzialam ze sie martwie ze chce wiedzidc na czym stoje bo jesli wyjdzie waga 3800 czy 3900 bede chyba probowala sama, a jesli potwierdzi sie taka duza to cc i ide w srode do niego jutro zadzonie umowic godzine:), po co maja mnie nerwy zzerac przez 1,5 dnia nie urosnie ani nie zmaleje:). Oczekujaca co tam??? Zrobilam porcje piersi w kotletach i 2 porcje mielonych zamrozilam chlopakom :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mi znowu wczesniej wyszedl taki kawalek galarety.przespalam sie troche ale tesciowa tak na dole krzyczy ze nieidzie pospac dluzej.zaraz ide sie przewietrzyc.oczekujacva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mamakubusia, ale bezczelność, ale słyszałam, ze na nfz bieda z l4.Nomadic musisz jakos wytrzymać, zawsze jesli chcesz poznać wage mozesz wybrać się na jedną wizytę prywatnie i chyba ja bym tak zrobiłą, wysoka ciąża juz i dla świętego spokoju bym chciała dziecko zobaczyć, ile waży itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba wszystko jednak od lekarza zależy, bo ja chodzę na NFZ a na każdej wizycie mam badanie, usg i L4 bez problemu. a że lekarz nie podbiega do mnie z uśmiechem to mi nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik, a ta kolezanka to miala 150/100 po lekach?ja takie mialam przez cala ciążę mniej wiecej,ale potem zaczelo rosnąć,teraz po 6tabletkach depegytu dziennie mam czasami i 170/100, wiec tu o to chodzi,ze mimo lekow ciśnie,ie i tak wysokie. bardzo bardzo się boję tego wywoływania,ale pierwszego dnia jest tylko 2h oxy, potem przerwa-dzien, trzeciego dnia 6h oxy, boli podobno:-( ale toche mnie lekarka pocieszyła,ze mam rozwarcie juz ladne i moze pojdzie po 1dniu. ja jak wrocilam to poszlam spac i dopiero sie obudzilam,bo brzuch mnie boli z nerwów. Pytalam czy nie lepiej poczekac aż dzidziuś sam będzie chcial, to powiedziała,ze to byloby ryzykowne... Wiec trudno, jakos to przezyje... ja na Nic nie man sily dzisiaj:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewinka jak masz takie cisnienie to chyba cesarke powinni ci zrobic?bo chyba podczas porodu cisnienie wzrasta?u mnie znowu pada masakra poprostu.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Cesarka to ostatecznosc, nikt mi jeszcze o niej nawet nie wspominal I mam nadzieje,ze sie obędzie... Prawdopodobnie juz podczas porodu kiedy cisnienie będzie bardzo wysonie-jest taka opcja, ale mam nadzieję,ze nie będzie, zresztą prawdopodobnie zdecyduje sie na zzo, a dzięki niemu cisnienie jest nizsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×