Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Gość gość
asik moja znajoma jak byla w 32tc to miala brzuch taki jak ja teraz a moze wiekszy i urodzila 2kg coreczke,miala duzo wod i tluszczu bo zostal jej brzuch jak widzialam sie z nia2miesiace po.mi mowia ze bedzie duze dziecko bo grubsza jestem w koncu z 25kg mam na plusie.teraz jeszcze puchne gorzej.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoK- masz racje cała ciąża to dla mnie jedna wielka nerwówka. niech już ten mój maluszek się urodzi i niech to wszystko się skończy, bo oszaleje. Zaraz będę dzwonic, muszę się zebrac w sobie. Asik- ja mam taki sobie brzuch niby spory ale szczupły. teraz mam 113cm w pasie Oczekująca- ty to juz prawie na mecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
ale no właśnie tak jest z lekarzami, jeden nic się nie odezwie bo uważa że dobrze, drugiego to coś zaniepokoi a potem to my chodzimy i się w*******y, swoją drogą jak jest tak mało wód to ten lekarz to na prawdę jakiś tuman że nie zauważył, i dlatego ja też się wkurzam, że już nie będę miała usg do cholery, przepraszam, ale mnie poniosło oczekująca kurcze to może nie rób nic już, daj spokój z tymi pierogami itd:) zrelaksuj się spróbuj, mam nadzieję, że po tych Twoich aktywnościach na co dzień i bólach urodzisz szybciutko i łatwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia ja mam w pasie 103/104 cm ;/ oczekujaca smiac mi sie chce bo idziesz leb w leb z moja kolezanka jak cie czytam jej dzis tez odeszla kolejna czesc czopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nomadic mam nadzieje ze latwo pojdzie,chociaz gin mowil ze chce byc przy porodzie i chcialabym do wtorku urodzic bo pozniej go niebedzie2dni:/a mowil ze pomoze mi urodzic.mam troche skurcze ale ida od kregoslupa.a rece napuchly ze az bola.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asik moze urodze z twoja kolezanka razem:)gin cos mowil ze troszke zostalo i mowil ze 2dni mam czasu a pozniej powinno sie zaczac.mogloby zaczac sie jutro np w nocy.moze teraz rozwarcie lepiej pojdzie jak juz poszlo wszystko,ale tyle tego bylo duzo a na necie widzialam duzo mniejsze te czopy.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA najchętniej bym rozbiła namiot pod izbą przyjęć:), u nas troche zieleni dookoła:), cajnie wiedziec ze urodze we wtorek:), jakos tak do mnie nie dociera a czas plynie bardzo bardzo wolno. Jestem jak strzępki nerwów mysle te jak wytrzymam od poniedzialku do soboty bez kubusia boze moj:(. Mam zapakowany nasz obrazek wspólny,zdjęcie , koszulke do przytulenia i bransoletke co mi dal na urodziny:), on sam pyta czy wszystko mam :). NIe mówcie ze walnieta jestem;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 116 cm brzuch i +15/16 kg, akurat to mi obojetne:). Jeszcze dzis przyjdzie paka z h&y m mi zaslony zmieni hura:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwoniłam. lekarz powiedział że to jest górna granica ale jeszcze w normie. pytał ile tygodni ciąży, powiedziałam ze 37 skończone odp że w porządku wcale nie był zdziwiony że dużo czy coś. Tyle się dowiedziałam. Czyli co lekarz to inaczej mówi, troche się uspokoiłam bo już miałam dilerke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
mamokubusia- jesteś urocza,po prostu kochasz synka:) to normalne, mnie to rozśmiesza,ale w pozytywny sposób, pewnie sama taka będę niedługo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze ze wporzadku ale przystopoj jednak z tym piciem 2l w zupelnosci wystarcza przewodnienie tez wcale nie jest takie super , jak nie masz wskazan takich jak choroby nerek to pij normlana ilosc te 2 max 2,5l dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze znowu spory ****** duzo sie dzieje. Asik, ten Twoj wypadek to faktycznie szczescie w nieszczesciu. Dobrze, ze jestes w szpitalu, zaopiekuja sie Toba. Idziemy prawie leb w leb, ale pewnie urodzisz przede mna. Flavia, faktycznie moze mniej pij. Ktory Ty jestes tydzien, 37? Mamokubusia, ja Cie swietnie rozumiem, tez sobie nie wyobrazam byc bez moich pyrtkow :-( W dodatku ostatnio ciagle mnie pytaja, czy nie umre w szpitalu I tak to jakos fatalistycznie brzmi, ze zaczynam sie denerwowac. Oczekujaca, to oczekiwanie jest najgorsze, wiem. Mialam tak samo w pierwszej ciazy, od ukonczenia 36 tygodnia tak mi sie wloklo, ze masakra. Robilam co moglam, zeby synka wykurzyc, ale donosilam do pelnego 40 tygodnia. Ide pranie wieszac, u mnie piekna pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik to będziesz sie dziś kłaść do tego szpitala? Twoja lekarka to jakiś tuman, skoro już w 31 tygodniu ktoś ze szpitala podejrzewał małą ilość wód, a ona uparcie, ze jest ok, dlatego twoja niunia nie przybiera na wadze jak powinna, bo jest coś nie tak z łozyskiem a pamietam jak pisałas, ze Ci brzuszek nie rośnie już, dobrze ze to wykryli i bedą obserwowac bo małowodzie jest niebezpieczne, ale człowiek ufa lekarzowi i co z tego? oczkująca ciekawe kiedy urodzisz, czop odszedł to napewno niedługo, ale twoj gin niech tak już nie prorokuje, bo według niego miałąs juz w kwietniu rodzić i co? :P czerwiec za pasem:) Flavia dobrze, ze zadzwonilas i sie uspokoiłaś, mi gin wczoraj mówił, ze wód mam na srednim pozomie i dziecko ma swobode ruchów, aleza chwile wody będą sie gubić i będzie ich coraz mniej, po terminie porodu mogą g***townie spaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik- teraz to rozumiem. Kurde.. lekarz nie powinien tak lekcewazyc sytuacji. :o Mnie cos zbierac zaczyna, ale znajac zycie to mi sie rozejdzie. Nic zjesc nie moge bo mi niedobrze, od rana gonie do WC i ten twardy brzuch az dech zapiera. U nas tak leje i wieje, ze szok. Nie przestaje padac od dwoch dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam 38 tydzień jutro. będę starała się mniej pic. ja piłam dużo bo byłam tak przyzwyczajona, ale moze faktycznie przesadziłam:( za tydzien w pn mam miec usg to zobaczę czy spadną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakubusia a co zamowilas z h&m? ja mam ubranka dla dzidziusia z tego sklepu i wyglądaja jakościowo super, zobaczymy jak sie sprawdzą, a pepco niestety body ma okropne, wyprałam raz i juz widze, ze za chwile trzeba wyrzucić a dziecko jeszcze nie ubrało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Asik,ale sie wkurzyłam na tę Twoją ginkę!co za baba!taka pewna siebie zawsze, kurcze!! Tez bym ją zwyzywała,ale Wy chyba razem pracujecie??boże święty przecież to mogło sie bardzo źle skończyć! To przykład na to,że jeden lekarz nie wystarczy, że lepiej konsultować minimum z dwoma. trzymaj się i będzie wszystko dobrze! Najwyżej wywołają wcześniej trochę,ja zrobiłam olbrzymi wywiad i nie jest to teraz takie najgorsze... Trzymam kciuki aby malutka była jak najdłużej w brzuszku i żeby nic złego nej sie tam nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Agata-ja mam mnóstwo ciuchów z h&m,nie i po dzieciakach siostry. Niektore przeżyły nie jedno a dwójkę dzieci i są w super stanie, moim zdaniem jakość z tego sklepu jeśli chodzi o ubranka dla maluszków jest super!pepco a nawet te ze smyka są o wiel gorsze-widać juz po jednym praniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata z home and you akurat tym razem rzeczy do domu kocyk do kuby zaslony i narzuta do sypialni:). Flavia ciesze sie ze zadzwoniłaś bedziesz spokojna w weekend:). Asik caly czas trzymam kciuki za ciebie i corcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
dziś na obiad mam udka kurczaka z piekarnika, ziemniaki i pomidory ze śmietaną:) kurczak się piecze a ja muszę zrobić placki z jabłkami,bo mały z brzucha się domaga:) -a zupa z mrożonki- kalafiorowo-brokułowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavia,ilość wód płodowych nie zależy od ilości wypitej przez Ciebie wody.To jedna z funkcji łożyska.Im bardziej zwapnione łożysko,tym mniej wody.A wielowodzie to jeszcze co innego.Trzeba w google poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamakubusia znam ten sklep, cudowne rzeczy tam są do domu:) ja dziś jajko sadzone, ziemniaczki i kefir, ale to jak mój wróci z pracy zjemy:) byłam oddac ten wymaz 35zł, i padanie krwi 60zł i stówa nie moja, kurde masakra, bo jakieś mi sie badania przeterminowały i musiałam powtórzyć, ale to już ostatnie:)do szpitala. zyła mi pękła, niefortunnie mi pobrała , a ludzi było masakra ale kolezanki odwiedziłam, mowily ze nie mam wcale wielkiego brzucha biorąc pod uwage, ze za niecałe 3 tygodnie mam termin.Moj ginek wczoraj zwrócił uwage na usg w 11 tygodniu ciązy, jak dzidziuś był malutki i powiedział, ze to jest bardzo miarodajna data porodu, w moim przypadku 8 czerwiec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielowodzie zdarza sie b.rzadko i spowodowane jest cukrzycą matki,wysokim cisnieniem lub wadami rozwojowymi płodu.Jest niebezpieczne bo worek owodniowy moze pęknąc.To wyczytałam w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka google to zło:O nie można czytac tak czy siak będę piła mniej wody a na następnym usg zobaczymy, aby juz nie przybierało to będzie ok, bo leczenie polega tylko na obserwacji czy nie przybiera. szczerze to mam nadzieje, że niedługo urodzę. za tydzień by mi pasowało, mały by ważył akurat ok 3.700-800 bo jak dociągnę do terminu to obawiam się ze bedzie ponad 4 tak jak u mamy Kuby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jolka po co mnie straszysz?:O ja już to czytałam, nie musisz przytaczac. dzwoniłam do gina mówił że jest na granicy normy ale jeszcze ok. miałam usg w szpitalu dziecko zdrowe, cukrzycy nie mam ani chorych nerek. ciekawe jak byś się czuła gdybym ja cię tak straszyła:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
agata tez mnie ciekawi kiedy urodze,mial byc wczesniak a tu bedzie w terminie:)ja bylam sie przejsc,masakra co wiatr w nocy zrobil,owoce polamane:/ja zaraz biore sie za pierogi ale m ma mi ciasto zagniesc bo mam bardfzo palce popuchniete.poczatek moze cos sie rozkreci dzisiaj u ciebie?oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czym cie strasze?Przeciez Ty nie masz wielowodzia.Ja 2 mies.temu miałam AFI 109.Lekarz powiedział MA PANI WÓD PŁODOWYCH ŻE HO HO.i nie wiem czy to dobrze czy zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już nie wiem sama bo w internecie jest norma do 20. a lekarz mi mówił że moje jeszcze są w normie. i tego będę się trzymac, jest lekarzem to wie. poza tym ze szpitala by mnie nie wypuścili jakby coś było zle. najgorsze to jak się zaczyna czytac w internecie tylko nerwy. Jak to mozeliwe ze miałaś 109? moze 10,9?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielowodzie w wielu przypadkach nie ma zadnej przyczyny, ale tylko czytałam a nie wiem jak to jest, nie jestem lekarzem, ja o wszystko sie pytam lekarza, nie czytam w internecie bo po to chodze na wizyty zeby sie tam wszystkiego dowiedzieć.Flavia wątpie, ze to od wody którą pijesz, taka Twoja uroda, ja pije dużo wody, mleka, wszystkiego, nie nadązamy z kupowaniem i nie umiem nie pić bo mam ciągle pragnienie i zawsze tak miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×