Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Moja pobiła dziś rekord spala od 22 do 4 ale niestety że mną. I teraz pije rumianek bo ją brzuch coś boli o 6 obudziła mnie jak jeczala przez sen. Ilonek ją napewno nie będę czekać pół roku w 4mcu napewno coś zacznę dawać. Kiedyś jak moja mama rodziła nie było takich restrykcji co do karmienia i jesteśmy zdrowe i normalne. Moja zawsze patrzy jak ją jem wszystko jej daje wachac. Dostała krople soku prosto z maliny i bardzo jej smakowalo. A jak mama przywozi jedzenie że wsi,mleko,sery,jajka,chleb to nie ma porównania z tym czymś co my jemy dużo smaczniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej, Flavia nie jest gruby i nie daj sobie nikomu wmówić, widziałam Twojego męża i to chłopisko, wiec mały pewnie po nim jest taki duzy. Na piersi dzieci nawet więcej przybierają nomadic i mamaK karmią i maluchy ponad 7 kg i cos w tym złego? zgubi jak wstanie na nogi.A ty gościu nie bądć taki mądry, jak sie rodzi dziecko 3kg to będzie mniejsze, a jak 4 to większe, to raczej jest logiczne. AAAj mam nadzieje, ze malutkiej lepiej, ja od wczoraj tez podaje ten rumianek rozcienczony z woda, troche wypil:)Asik ładnie waży malutka, co do tych przerw nocnych, moj czasem nie chce jeść 8h! wczoraj mi zjadł o 17 i on sie do nocy szykuje, wiem kiedy spi twardo a kiedy ma drzemki, ale nie ma bata obudzilam o 20, zjadł ale był mega śpiący i tez teraz wole zeby jadł częsciej, rano to mi pije 40, 50 ml i zasypia znowu, teraz znowu spi. Ma coś na buzi o jest tego coraz więcej na policzkach, jakas ochydna wysypka ktora z dnia na dzien sie poglębia, okropnie to wygląda i skocze z nim do lekarza dzis, chce tez zeby zlecil krew do badania, w srode bym poszla z wynikami bo mam szczepienie.Asik moj tez nie chcial pic, tzn był ryk a zanim złapał cycka to ciagle mu wypadał, ciagle zasypial, jakbym miala mleko karmilabym jak najdłuzej, ale chyba było go bardzo mało, nie zdarzyla sie laktacja rozkręcić bo od początku był dokarmiony i dlatego pokarm zanikł, przy kolejnym dziecko nie zrobie tego, choc pamietam jak mały sie wydzierał, nie spał mi NIC z głodu, wiec moze od początku mialam mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
U nas tez rekord dzisiaj od 20.30-4.00,chociaz nie powinno tak byc bo to 7,5 godz. Ale zobaczę,nie sadze,żeby tak bylo codziennie,ale jak sie powtórzy to będę karmila po 6h na spiocha,chociaz..zapytam pediatry bo idziemy w piątek.ja poszlam spac o 23,wiec spalam ciągiem 5h,pierwszy raz od urodzenia tak spalam i o 4tej bylam juz tak wyspana,ze nie moglam zasnąć,a dziecko zjadło i dalej spało.teraz obudzili sie znowu,zjadlo i śpi z nami w lozku bo dzisiaj m ma wolne bo idziemy z małym na pobranie krwi:-( życzę Wam moje piękne super dnia!dzis juz czwartek wiec weekend i tatusiowie w domku tuż tuż:-) aaj jak mama dzisiaj?jak noc minęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, my też wprowadzimy po 4 miesiącu. pierw Marcheweczka a czy ze słoiczka czy sama zrobię to jeszcze zobaczymy. A co sądzicie o słoiczkach ? czy będziecie dawały swoje smakołyki ? Moi rodzice mają domek na wsi jest to bardziej letniskowy bo fajnie wiosną latem i jesienią pojechać :) a z małym dzieckiem to już w ogóle pozytywne szaleństwo się wybiega :) Kiedyś w tym domku mieszkaliśmy ale dojazdy tym bardziej zimą to jedna wielka masakra .... grzanie domu, odśnieżanie - po prostu nas to przerosło ! i dlatego postanowiliśmy kupić mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczatekczerwca bez log
Gosc85- ja bez problemu dociagam do 12albo 1 , bo Jasiek spi od 21 do 6, pozniej idzie spac po 7 i budzi sie po 9 :) Nie spi za to caly dzien, troche na spacerku i tyle. Cieszymy się z Mezem, ze Mlody tak spi mocno w nocy, bo zostawiamy go rodzica i idziemy do kina, na dyskoteke albo kolacje. Super jest miec czas dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Kasia ja na piersi tz bym nie czekala chyba do 6mc i po 4mc spkojnie cos dala tak jak na butli a co do tych wiejskich specjalow jestem na tym wychowana , mleka sera fu nie lubie , a juz maslo z krowiego mleka bleeee, smietana jeszcze ujdzie :D ale to tluste piorunsko , moja mama twierdzi tez ze jajka ze sklepu smierdza ja tego nie czuje ;p , mieso jem wiejskie i wiejskie wyroby jak swinia bita ale dla mnie mieso sie rozni bo czuc sie wieprzkiem haha :D te w sklepie musi byc mocno sztuczne bo wogole nie ma tego zapachu takiego a co do pielenia etc podziwiam bo ja lubie na wies wrcac zeby sie poopalac pooddychac spokojem , ale nigdy nie znosilam tych prac moze dlatego ze moja babcia nie wiedziec czemu awsze mnie oszczedzala i mowila zebym nic ne robila bo rece sobie zniszcze a sioistry moje cioteczne harowaly i mialy mi to cale zycie za zle ze babcia tak mnie traktowala ;p a mi szkoda wlasnie kręgoslupa o czasu na te zabawy bo pozniej pojde do sklepu i kupie marchewke za 20gr ;p, - zeby to nie zabrzmialo ze jestem jakas paniusią kocham wies umirem wszystko zrobic i krowe wydoje jak trzeba ale poprostru szkoda mi na to zycia ;)i tak jak mowilam jestem wychowana na ekologicznych jedzonkach wiejskich i wcale nie ejstem okaze zdrowia wrecz przeciwnie w dodatku mam problemy z jelitami od dziecka :) gosc 85 - zamien sie ze mna , ja nie zasne wczesniej niz ok 24 , mala zasypia o 20 i wykorzystujem zmezem ten czas dla siebie zarowno osobno jak i razem, ale moze dlatego ze ja mam malo absorbujace dziecko i nie jestem zmeczona? nie wiem zawsze prowadzilam taki tryb zycia w sumie Agata ja mialam full mleka mimo ze nie karmilam dlatego zaluj***ardzo , i tez uwazam ze dzieci na piersi jednak ladniej przybieraja , ale moja tez ladnie przybiera na mm za tydz powinna juz 6kg wazyc tym tempem a tez 3mc skonczy za 3tyg dopiero , ale nie widac po niej tej wagi ona jest wrecz chuda tylko brzuch ma , ale dluga to pewnie temu bo juz ma z 65cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj zasypiam tak jak mała ok 22, potem o 5 wstajemy. Zje, ponoszę, zmieniam pampersa i leżymy godzinkę w łóżku. Jak zaśniemy to mąż mi robi kawę i śniadanie, jak nie, to ja jemu :) Muszę poczytać jak to jest z rozszerzaniem diety, bo na razie jestem zielona. Postaram się trochę gotować, ale pewnie będę też korzystać ze słoiczków. Zapowiada się ładny, słoneczny dzień. To ja wskakuję pod prysznic i szykujemy się na dwór. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłam, że Pola wyrasta z ciuszków 62, wczoraj ją zmierzyłam i ma 64 cm. Też nie jest gruba, nawet nie ma za bardzo fałdek. Waży jakieś 5,5 kg. Wychodzi na to, że od wypisu ze szpitala w 12 tygodni przybrała 2,5 kg. Urodziła się 3320, przy wypisie miała nie całe 3000 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do spania w nocy ja się wysypiam jak się narobie w ciągu dnia to o 20 wpadam na twarz i nawet 5 min drzemki mnie ratuje. Ja na początek będę sama robić marchewke,jabłko,dynia. Jak skończy 3 mce dam jej lyzeczke soku z marchwi jak moja mama mówi,od jakiegoś czasu jej słucham i radzi lepiej jak położne:-) Sloiczki są spoko ale patrząc na cenę to za 5 zł dużo więcej same zrobimy i wiemy cotam w środku jest,wiadomo że te sloiczki nie szkodzą,więc pewnie będę kupować to i te kaszki co mają już w sobie mleko. Zuzia wypili 40ml rumianku,dałam infacol zjadła i śpi sobie smacznie,ja mogę na nią cały dzień patrzec:-) M wrócił z pracy jak zuzia usunęła mieliśmy czas dla siebie,a teraz oni razem śpią. Mąż że nie spędza z niż tyle czasu to często mówi że madrzejsza z dnia na dzień. Po następnym karmieniu budzi teściowa,zostawię jej mała i jadę na rower:-) bo w końcu pogoda,przyjadę pojedziemy zrobić zakupy i kończymy prace na podwórku:-)mam dwie roboty zaczete przez deszcz stalam w miejscu ale do niedzieli skończymy:-) ale jest jeszcze co robić. Dziewczyny a wy spicie z maluchami ? Bo moja jak ma take niespokojne dni nie zgaśnie w lozeczku ,jak usnie i ja odpadami zaraz się budzi,odnoszę wrażenie że musi nas czuć,chciałabym żeby spala sama,odkładam po kilka,kilkanascie razy i nie zasnie a jak tylko w naszym łóżku to minuta i śpi,co począć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też ładna pogoda więc będę się szykowała na mega spacer :) Dziewczyny jak można nawilżyć powietrze bo Kuba w nocy około 2:30 zaczyna wyć a ja muszę walczyć z flukami bo mu zalegają i po prostu jest taki ryk że hej ! Co do zdrowej żywności to ja lubię świeże jajka , warzywka , owoce ale wszystko z UMIAREM jak teściowa lub mama wciska mi to a ja wiem, że nie zjem to oddaje przyjaciółce albo mi się po prostu marnuje niestety :/ Dzisiaj robię strogonofa na niedziele ;D po kilkudniowy jest o wiele lepszy :) A teraz jest fajna akcja w Banku Pekao S.A. przy przedstawieniu 10 potwierdzeń za dokonanie płatności kartą to można otrzymać zagłówek dzieciecy, podusia, worek szkolny, pudełko śniadaniowe czy kubek :) dzisiaj idę odebrać jedno z tych rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik mój tata jest z bieszczad pochodzi z takiej prawdziwej niestety biednej wsi,drewniane domy kryte słoma,studnie,kocham tam jeździć jest taka cisza,spokój,ludzie żyją bez pośpiechu,bez nerwów. Kąpiel pod studnia nigdy nie zapomnę:-) żyją tam wszyscy tak w zgodzie z natura,tam powietrze pachnie,najlepiej jest wstać o 6 rano i podziwiać,za rok pojadę tam z zuzia :-) niech wie co dobre. Jako dzieci chodziliśmy po mleko od krowy z pianką:-) i chleb z masłem,najlepsze śniadanie,wszystko swojskie,ale się rozmarzylam:-):-) Ja sądzę pomidorki,jarzyny mam i truskawki:-) za rok będziemy jeść z zuzia:-) lubie takie pracę koło domu,nie nadaje się do bloku,kocham kosic trawę,odsniezac,nawet razie drzewo i woze węgiel,ale na to m mi nie pozwala,więc nie robię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
o wlasnie Kasia mleko z pianką fuu jak ja nienawidzialam tego mleka a mi zawsze wciskali zebym pila bo nie urosne i co nie pilam i nie uroslam hahah u mojego meza tez troche taka oddalona wiec nad rzeką w dodatku wiec jest milo tez :p Ilonek moja przez niecale 10 tyg od wypisu przybrala niecale 2300 jesli bedzie tyc dalej tak 2,3 na tydz to w 12scie powinna byc 2700 do przodu zobaczymy :) my dzxis wyruszamy z kolezaneczka i panienkami do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Kasia tak mi sie keszcze przpomnialo jak drzewo kiefys rąbalam i nie moglam cala noc ruszac rekami haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Kamila weszlam na fb i wyslalam ci zaproszenie Michas jest przesłodki ty tez fajna laska ps wogole inaczej wygladasz na fb niz na zdjeciu ktore wyslalas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
asik mieszkasz na wsi? moj spi w lozeczku, rano jak jeczy biore do lozka, a jak wstaje kolo 6 to juz i tak nie usnie wiec sama wstaje. ja bede robic mu jedzonko, ale tez napewno kupie sloiczek:)spacer dzis obowiazkowo bo tyle dni w domu a slonce wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Esmi ja jak mam katar stawiam miski lub garnki z gorąca woda parujaca i dolewam olejka olbas to mozesz same garnki ustawic to nawilzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Agata w miescie w Białymstoku :D ale na obrzezach juz wiec ogolnie moj blok z jednej strony otoczony jest lasami z drugiej ale tam nie mam okien jest ulica :D teraz tak mysle mieszkam na obrzerzach a mam 10minut do centrum jak na swiatlach stoje hehe takie to obrzeza ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
a jeszcze co do spania moja spi wtedy jak ja zasne czyli jak ja karmie i usne to spi z nami - ale fakt faktem zauwazylam ze lepiej spi ze mna w lozku cos w tym jest dziecko czuje matke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczatekczerwca - dla mnie też kupowanie żelu za 30zl nie jest najfajniejszym rozwiązaniem, ale Mała ma uczulenie na oliwkę... Stosujemy żel, jak on nie,pomoże to potraktuję Malgonie linomagiem. A do ciemieniuchy to taka zwykla szczotka dziecięca jest? Miękka? Po jakim czasie,ciemieniucha zaczela schodzić waszym dzieciom i po jakim zniknęła? wczoraj próbowałam dać Małgosi rumianek, ale,zrobilam to w,ewidentnie,zlym momencie - wieczorem, a wtedy jest najbardziej rozdrażniona. Poza tym nigdy nie piła z butelki więc to dla niej nowość... Na razie ja sama piję rumianek, a niedługo zrobimy drugie podejście z butli. Gorzkie ro jak nie wiem co :P pewnie dlatego też nie chciala pić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Ewinka ja nie czekam weekendu z utęsknieniem, bo w weekend m wyjeżdża na 2-3 m-ce buuuuu:( My mieszkamy w domu z dużym podwórkiem ale ja nie lubię nic robić przy domu nawet nigdy trawy nie kosilam:) ale zgrabialam i trawę i liście z czasu kwiatki opiele z zielska. Ale to nie dla mnie. Za to caly sezon jesień zima wiosna latam rozpalać w piecu i podkładać i zazdroszczę wam wszystkim w blokach tej beztroski:) A kiedyś rodzice mieli krowy to w dzieciństwie kochałam świeże mleko od krowy to z pianka jeszcze cieplutkie:D nie wiem czy bym teraz takie wypiła ale wspomnienia są:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nocka minela spokojnie teraz mala znow De mke bedzie ucinac. A na 13 szczepienie juz sie stresuje glowa zaczyna mniebolec . mam nadzieje ze mala zniesie jjakos bol. Ide zjesc szybko sniadanie i kawke sobie strzele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Kasia ja non stop śpię z małym a łóżeczko stoi obok:) Kuba budzi się kilka razy w nocy i zasypia po butelce jeszcze przy cycu. Chciałabym go uczyć w łóżeczku juz niedługo ale chyba tyllko na moim chceniu się skonczy:) Jestem niewyspana bo dzisiaj i wczoraj chłopcy non stop się budzili, dzisiaj m poszedł spać do starszego bo juz nam się nie chciało wstawaćdluzej a była północ później Kuba marudził w nocy nie wiem co się dzieje. Esmi mój też ma fluki juz mi go szkoda ciągle trzeba wyciągać. U nas tylko mokra pielucha na grzejnik bo wieczorami się trochę przelała ale widać mało daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ja jeszcze nie wyszlam AAAJ wez powiedz co sdie dzialo przez te dni ja bym nie szczeoila dziecka nie wiadomo czy to brzuszek czy co lepiej poczekac z tydzien poobserwowac ja ale takie moje zdanie , jesli dziecko jest niespokojne i tak plakala to sie nie szczepi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Dziewczyny powysyłałam zaproszenia :) Wy też świetnie wygladądacie ( asik , mamakubusia i nomadic) wszystkie jesteście szczuplutkie nawet nie widać , ze w ciąży byłyście. Dzieciaczki są przekochane . Jak ty Milenkę stroisz keidyś będziecie pilnować całęgo miasta heheh :) Jest cudowna. Nomadic super dzieciaczki. Jakoś nie zakodowałam , że masz starszego syna. Super będę się rozwijać :) Muszę trochę to spanie ogarnąć bo nie mam nic z zycia :( Michaś chodzi spac kolo 20.30 i śpi do 5 z jedna przerwa na jedzenie czasem dwoma. Chyba zacznę wydłużać sobie czas czuwania heheh. Lece z nim na spacer, mam chustę i dziś próba spaceru z chustą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po pierwszym spacerze, a że pogoda cudowna na pewno będzie kolejny. Pola śpi w swoim łóżeczku, a o 5 jak się budzi, to jak zaśnie przy karmieniu odkładam z powrotem, a jak nie to kładę do nas do łóżka i czasami usypia. Nie chcę wykrakać, ale ze snem w dzień jej się poprawiło. Zasnęła na spacerze i dalej śpi. To już jakaś godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Cześć dziewczyny. Dzisiaj Filip jest wyjątkowo absorbujący. Właśnie wróciliśmy ze spacerku i wypił mleczko 90ml jak na ostatnie dni to bardzo ładnie. Nocka bez zmian u nas pobudka o 2 i o 6 Pospał na spacerze i o 11 ma swoją stałą drzemkę. My z mim nie śpimy śpi sam w łóżeczku tylko zazwyczaj jak mąż wstaje do pracy to Filuś zajmuje jego miejsce. Kasia2014 moja mama też mówiła żeby po 3 msc dawać mu soczki np z marchewki itd ale odrobinę na łyżeczce. Nomadic zdjęcia są robione aparatem hybrydowym to taki pomiędzy lustrzanką a cyfrowym. Ale to jedno zdjęcia takie Filipa na łódce to znajoma fotograf robiła mu sesje, które robi się do 4 tyg no dzidzia dużo śpi i można na śpiocha spokojnie porobić zdjęcia ale Filip nie chciał współpracować parę ujęć udało się zrobić. Jedno ma na golaska to zrobiliśmy sobie obraz z tego i w sypialni wisi. Ja też mieszkałam całe życie na wsi po ślubie wyprowadziłam się do miasta. Moja wioska nie jest wioską z gospodarzami krówkami itd. Ale ja też nigdy przepadałam za pracami w ogrodzie. Lubie posiedzieć na ganku lub ogrodzie ale zielska nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość flavia
kamila wysłałam ci zapr na fb:) ta czarna to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nomandic ja zawsze robię conajmniej 10 prób odkładania a potem się poddaje bo nie mam prostu sił. Chce żeby spala sama bo nam wygodniej. Ale lubie z nią spać,może faktycznie potrzebuje jeszcze bliskości,ale wciąż codzień próbuje,może jak minie skok,bo to pewnie to, to znów będe walczyć. Ja wróciłam z roweru,20km na moim koncie:-) a nogi bolą:-) Zuzia śpi u teściowej więc odpoczywam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 km? Podziwiam, ja bym tyle nie przejechała :) A co do spania z dziećmi... też uwielbiam z nią spać :) Wtulam się w nią, a ona tak słodziutko pachnie . No, ale nie chcę uczyć czegoś takiego bo moja młodsza siostra spała z mamą do 10 roku życia :) Śmialiśmy się z niej, że chłopaka do domu przyprowadzi i będą spać we troje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×