Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anna85

CZERWCOWE MAMY 2014

Polecane posty

Tak myślałam Asik, że Ty w pastele, a ja tu wiesz nasycone kolory i żyrafy na ścianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Agata 40cm to normlana glowka na chlopca to nawet bytm powiedziala ze nie duza :D moja Milena ma 39, a klate 39,5cm ale nie widac tego wogole nie wiem mi sie wydaje ona taka chuda , a urodzila sie gl 33 kl 34 chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
Dziewczyny to my w kredycie jestesmy rekordzistami, zostalo jeszcze 27 lat! HEHE Asik co do aparatu to nic mi nie mów, jechalismy do sklepu z myślą, ze przeznaczymy 2000zł, maksymalnie 2500zł, a tak nas sprzedawca omotał, ze wydaliśmy prawie 4tys.:-( na szczeście na raty i mam nadzieje,będzie to aparat na wiele wiele lat... MamoK pytałam, ale już wiem, w h&m jest promocja -20% na cały działd ziecięcy do 7.09, dzisiaj bylismy całą rodzinka i wydaliśmy na stasia prawie 300zł, a w sumie nie za duzo rzeczy kupilismy, ja po prostu kocham rzeczy stamtąd , taka jest fajna bluza mtv, spodenki... bluzeczki.. bluzy ech... tylko rajstop jeszcze zapomniałam kupic, póki co najsmieszniejsza jest czapka taka biała milusia z uszami, zawiązywana i zasłania uszy iw ogóle pół policzków hehe My jutro mamy szczepienie, ale zobaczymy najpierw jak wyniki krwi, czy nadal jest neutropenia. dziewczyny mój Stasiek tez sie cofa z trzymaniem głowy, ma takie atak na ssanie palców- wskazującego i kciuka, w ogóle całych piąstek, ze jak lezy to woli ręke ssac jakby pałki od kurczaka zjadał niz głowe trzymac:-( nie wiem jak mam go zachęcic? Mamy karmiące piersia, przepraszam ale mam pytanie odnośnie kup- jak wyglądają? u nas zrobiły sie rzadkie i mają żółty, musztardowy kolor, a bąki sa śmierdzące, wczesniej były bardziej jak arepska(z grudkami) i bąki nie śmierdziały, na wakacjach myslalam, ze to przez słonecznik bo zjadałam go garściami, ale juz dawno przestalam a kupy nadal takie same... Na ciemieniuche najlepsze sa takie silikonowe grzebyki, można kupi w internecie, moja przyjaciółka miała córeczkę z ciemieniucha okropna i dopiero jak wyczesywała tym grzebyczkiem to super schodziła, więc mamom mającym ten problem może na cos sie taka informacja przyda. Jola-współczuje wyrywanego zęba. Nomadic- mój boże biedna będziesz taka samiuśka, jakby co to zawsze masz nas i jakos na pewno dasz sobie radę, chociaż wielkki szacunek do Was , które macie więcej niz jedno dziecko. Ilonek co do pokoju to ja kocham, ubóstwiam jasne szarości połączone z białym +ewentualnie jakis kolor- turkus, żółty, fiolet(ale do dziecięcego fiolet to za ciemny), róż.. no wszystkie. Nie lubię pomarańczowego, czerwonego, typowo chłopięcych- czyli takiego błekitnego, zielonego jak w szpitalu... Zakochana jestem w paskach, kropkach, szlaczkach...i raczej w jasnych pastelowych kolorach.. my niedlugo przenosimy Staska do jego pokoju i juz sie nie moge doczekac jak będzie taki tylko dziecięcy, bo teraz to taka graciarnia się zrobiła, wózek tam jest i nosidełko i wanienka, pranie suszymy, no wsyztsko, a nie tak to miało byc... Dziewczyny dostałam kabaczka na leczo, robi któraś?? jak ?? ja jutro musze, ale w życiu nie robiłam:-) mam papryke, kiełbasę, pieczrki, kabaczka, fasolke, cebulę, ogólnie to chyba taki misz masz? MamoK a nie myslalas nigdy o chuście dla Michałka?? Dorianna pytałas sie o chuste, tutaj troche o niej pisałysmy, ja się w chuście zakochałam, uważam , że jest super!!! Moje dziecko ja uwielbia, a w ogóle na wakacjach to bez niej nie mielibysmy beztroskich romantycznych spacerów brzegiem morza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewinka mój Kuba ma niebieski z zielonym takim ostrym, na zdjęciu w idąc jak razem leżą ale nie jest szpitalne :). Nie napisałam ze na całe zakupy ale widzę ze juz dobrze wiesz :). Do kiedy można dzieci w chuście nosić ? Mi się podobają ale nie wiem czy sama bym umiała opasać się tym. Ilonek super te safari. My dopiero w staliśmy nie wiem o co chodzi :). Tak się wyspałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Hej dziewczyny ! Michaś dał nam pospać, wstał 5.50 :) , teraz buszuje na macie ,zaraz jedzonko i spać. No była super, 2 pobudki na jedzenie po 10 min. Wczoraj nie udało mi się wydłużyć mojego czasu czuwania, padłam przed 22. Ale dziś mocne postanowienie : czuwam do 23 :) Co do chusty...Mam ale rzadko korzystam , raz Michaś chce a raz nie. Czasami w chuście to jedyny sposób na spacer. A wam jak nocka minęła? Mnie też się marzy super pokój dla małego, łóżko w kształcie samochodu itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u nas też Noc super :) i nadal śpi sobie smacznie a ja pije kawkę, jem śniadanko i oglądam m jak miłość. Nastawiłam pranie i później jedziemy do mamy bo już zaczynamy przygotowywać smakołyki na niedziele :D Dziewczyny pisałam wcześniej o tym prężeniu i jakby chciał na bok się przekręcić to normalne ? że jeden bok strasznie naprężony ? i nie chciał się położyć na plecach ? hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
hej,moj tez dal pospać, od 19:30 do 3:20(musialam go obudzić)potem do 6:30. leży w lezaku i cos tam guga. Dostałam w koncu, narazie ok. Co do głowy jest w normie, ale u niego chodzi o inne rzeczy, trzeba wykluczyc ze glowka jest plaska z jednej strony tylko z powodu kręczu i asymetrii, a nie z powodu ze szwy zarastają z jednej strony, wtedy tylko operacja, na szczescie znalazłam neurochirurga w katowicach co sie zajmuje ciemieniemi i takimi glowkami, mam juz zamowiona wizyte, najpierw wybieram sie do neurologa, narazie nikt nie mowil nic o zarastaniu szwów czaszkowych, ale jesli ciemiaczko jest tak male, trzeba obserwowac jak mu głowa przyratsa, narazie ok, jest na 50 centylu, dodam ze nie widac ze ma plaską glowke, dopiero jak go podnosze i patrze od tylu , nikt nie wierzy ze on ma cos nie tak.Dzis jeszcze dzwonie i umawiam sie do dobrego pediatry prywatnie,musze jeszcze z kims to przedyskutować, syn rozwija sie dobrze,też już ma ochote na przewrtki. wzoraj mu sie udało z brzucha na plecy, juz wie jaka pozycje przyjąc, a tak to placze bo nie umie:)Sliczne te rzeczy do pokoiku, juz kiedys te karnisze oglądałam, my robimy pokoik malemu gdzieś za rok:)Esmi ja ci nie pomoge niestety, moj na bok juz dawno sie obraca ale tylko na jeden, bo ma ta asymetrie.Paprze mu sie szczepionka:/gość 85 a czemu chcesz czuwac?Nomadic współczuje, ja bym nie chciałą sama zostać...mojemu tez ta glowka jakas taka brzydka sie robi, widac ze cos tam sie dzieje, moze to ta ciemieniucha juz sie zaczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata89R bez loginu
mialo byc ze dostałam okres:) ewinka to chyba musiałaś pół domu zabrac ze sobą, bo wiadomo, dziecko jedzie z Wami, chodzi mi o wypad nad morze.Według norm głowa powunna przyrastac 6cm w pierwszym kwartale, ale moj juz mial duza jak sie urodzil, gdyby tak przyrosła to byłaby poza siatką centylową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewinkaa
MamoK widzialam,te odcienie akurat są fajne:-) w chuście to mozna dzieci nosic nawet chyba do 2,5-3 lat,wtedy oczywiscie na plecach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19magda91 bez log
Hej dziewczyny! Moj maly spal dzisiaj od 21 do prawie 5! A przerwe w jedzienie mial od 20.30 do p5 . Czy to nie za dlugo?? Czy cieszyc sie ze tak ladnie spi?? Wczoraj jedna pani mo urzekła synka masalra byla w zyciu mi tak nie plakal oczywiście pomogly tylko odczarowania, dodam ze zawsze do takoch spraw ppdchodze sceptycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Agata89R Michaś chodzi spać miedzy 20.20 a 20.40 a ja godzine po nim też idę spać. Nic nie mogę zrobić bo marzę o łózku. W dzień nie mogę nic zrobić bo Michaś jest bardzo absorbujący więc pozostaje wieczór. nawet nie mam kiedy z mężem siąść i pogadać, wszystko w biegu. Może jak się przestawię to będę miała więcej czasu. Agata gdzie rodziłas? Przepraszam za pytanie ale nie zakodowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Magda - jak prawidłowo przybiera na wadze to nie masz się czym martwić . Tylko się cieszyć :) Karmisz piersią czy mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
dziewczyny czyli nasze dzieci hurtowo postanowily przesypiac noce>? Moja juz chyba tak bedzie chodzi spac o 20 wstaje o 4 nakarmie ją zmienie pampersa odkladam to sie kreci kreci wypluwa smoka zanim zasnie wiec musze coraz wstawac i jej podawac i robie sie glodna , ale o 4,30 maz wstaje wiec jem z nim i pozniej mala juz spi i ja dalej ide spac ale dzis ma wolne bo idziemy na to podciecie . Magda a gdziez ty bylas jak cie nie bylo ? :) jak odczarowywalas malego? Esmi o matko 4 tys bym chyba sie zaplakala , a nie kupilabym ;p a ja wczoraj nie dosc ze chodze pozno spac to walnelam o 18 kawe i turlam sie po lozku mysle o co chodzi ,a ja kawe rzadko pije nie lubie , pije taka kopiko java z brazowym cukrem w torebeczkach i mi smakuje ale jakos usnelam :D Milcia zjadla o 7,15 i kima sobie , mam tak grzeczne dziecko ze nie wiem po kim haha jeszcze sama usypia w dzien w lozeczku a na raczkach jak ja chce ululac to 2 minuty i spi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Mamokubusia zapomnialam napisac na co zlozylas? myslalam i chyba lepiej na uszkodxzenie ciala bo w posiewach nie mialas bakterii to na zakazenie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
Agata moja tez ma płaska głowe i mimo ze przekladalam na boki , lekarka powiedziala ze to wcalke nie zalezy od ukladania poprostru ma taki ksztalt i tyle juz sie z taka urodzila smialam sie ze bedzie jej wygodnie stac przy scianie to mama powiedzialam ze jestem durna haha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za pomysły, Ewinkaa paseczki i kropki też mi się bardzo podobają :) Wymyśliłam, że pokoik pomalujemy na jasny kolor, mamy białą szafę i biało brązowe łóżeczko z żyrafą, kupimy jej taki mały stoliczek i krzesełka. Na jednej ścianie będą naklejki ze zwierzaczkami, do tego dywan z jakimś zwierzakiem i żyrandol lew :) Jakaś dziecięca firaneczka i myślę, że będzie ładnie. Pokoik mieliśmy robić jak mała skończy roczek, ale podobnie jak u Ewinki robi się z niego graciarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja w nocy pomarudzila ale spala dosc dobrze. Maz do pracy pojechal ja wlaczylam pralke z posciela podlogi pomylam a lala na lezaczku. Chyba bola ja te nozki bo niechcacy ja dotknelam przy przebieraniu i rozdarla sie na caly dom. Chwile tylko i juz bylo ok. Miala dwa wklucia. Mala ma 6,380 wagi glowka 40 a dl ga na 61,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Czesc dziewczyny, dzięki za wsparcie, kochane jestescie:) jutro o tej porze juz go nie bedzie:(:(:( Agata trudno mi tak ocenić ale moze to, ze Adaś na jeden boczek się przekreca to nie wina główki, bo dzieci tak chyba maja. Na zdjęciach nic nie widać, śliczny normalny chłopczyk. Ewinka o to sprzęt macie pierwsza klasa pewnie hehe:) chodzi mi o aparat:) a łatwo się obsługuje? Asik, Twój też łatwy w obsłudze? Kupsko u mojego też tak wygląda, rzadsze w musztardowym kolorze, ostatnio było nawet raz zielonkawe, baki śmierdzące, pediatra kazała odstawić nabial ale to poprawili tylko minimalnie nie wiem co jen nie tak, zdarza mi się np ostatnio nugetsy w panierce, słodycze podjadam ale wcześniej też jadłam i było ok, nie wiem:( wielu rzeczy nie jem nadal Bardzo ładnie wam dzieci spia mój się budzi kilka razy a przynajmniej dwa razy muszę zmienić pampersa bo takie są nabombowane, ze mały się budzi i marudzi i mam jeszcze drugiego placzka :) wczoraj zanim jeszcze się położył spać to juz zaczął płakać ze nie zasnie. W dzień chodzi zaspany i ma podkrążone oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
wiecie co jakoi mam problem nie mam butow nie wiem czy pisalam wszystkie sa za male nosilam 36 wszystkie buty do wywalenia ;/ teraz 36 za male albo za ciasne , a 37 szerokie bokami przy piecie tragedia wczoraj zmierzylam tyle butow i zadne nie byly dobre ;/ zostalam na jesien bez chyba bede w kaloszach zasuwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
dzieci cos maja z tym snem boja sie spac czy co , tak jest i kazdy to pewnie przechodzi takie uroki macierzynstwa, to sa zywe delikatne istotki ktore nas potrzebuja dlatego nie mozna stosowac zimnego chowu ;p czasami trzeba wziac do lozka i to ze teraz nie bedziemy tego robic nie znaczy ze za rok dziecko nie zacznie wredrowki do rodzicow bo zacznie , nie znam dzieci ktore nie chodzily w nocy spac do rodzicow to jest raczej normlane i nic w tynm dziwnego Nomadic wiem co czujesz moj maz ciagle jezdzil w delegacje tyle ze wracal na weekend albo chodziac na niedziele na troche , ciezkie to jest ale masz dzieci , ja bylam wtedy sama to nawet spac sie balam czesto , z czasem sie przyzywczailam , nawet planowanie dziecka bylo ciezko bo zgrac z dniami plodnymi jego przyjazd heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asik chociaż tu szczegółów nie opisuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my leżymy jeszcze w łóżku. :))) ja i Małgosia. Zabrałam ją do siebie o 7, bo się wyprężała na kupkę i ją to wybudzało. Kupy nie ma nadal, a dziecko w łóżku - tak. :))) ja też nie narzekam na nocne pobudki - Małgoś je o 19, pot em kąpiel, przytulanki i spać - max 20 - jesli sami jej nie uśpimy wcześniej to o 20 pada sama. Wczoraj mi na rękach zasnęła :D potem jedzenie o 1-1.30, 5-5.30. We wtorek kończy 2 miesiące Maluszek mój. Tak fajnie jej się buźka zmienia :))) postaram się dzisiaj Wam wysłać zdj - jej mam dużo na kom, ale swojego nie :D a do kompa daleko :) Mamy - jakich firm macie lezaczki bujaczki huśtawki? Musimy coś kupić, bo panna nie chce w ogóle spać w dzień. a chusty? Też by się nam coś przydalo, bo w poniedziałek jedziemy nad morze. Ewonka jaka macie? Ostatnio spodobała mi się jedna chyba firmy babilonia czy jakoś tak, ale 300zl kosztowala... Nie wiem, może to normalna cena chust, nie orientuję się jeszcze... Acha - i czy tkana czy elastyczna? u nas piękne slonce jest, niebo bezchmurne :) pozdrawiam w ten piekny dzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość asik
ahaha o nie nie co to to nie ;p dzikidzik to patrzac na nasze forum jeszcze 2tyg i wyeliminuje karmienie o 1,30 :D , moja najpierw ma kapiel potem je i spi czasami jak sie mocno wyspi w dzien lub przed kapielą bo potrafi 8h w dzien spac nawet to jeszcze sobie lezy raczki sklada , a jak chce spac to zawsze robie taki wzdech : ehh haha smieszna jest :) ja dostane lezaczek jakis z lekka chyba badziewny bo szwagierka tez dostala i odda nam jak dojedziemy wkoncu na wioske , a poki co to ja w nosidelku czasami sadzam albo odpinam gondole jak teraz i lezy na lozku w gondoli w pokoju i wisi karuzela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nomadic
Tak Asik wiem, wszystko bym dala żeby Dawid był szczęśliwy, żeby nie musiał płakać i nie bede udawać, ze nie popełniam błędów bo popełniłam ich cale mnóstwo, wiem, ze on tęskni za spaniem ze mną jak m czasami chodził do niego spać to ani razu się nie obudził, musi się to nam unormować i wierze, ze tak będzie. Nawet pediatra kazała nam zaczekać na szkole moze wtedy myśli zajmie gdzie indziej. Jak syn był mały mały to m też był w domu na weekendy dużo go ominęło praktycznie to ja wychowywalam dziecko, nie jesteśmy całkiem zgodni co do wychowywania to jak m wracał to dochodziło do kłótni czasami:) wrocil kiedy maly zaczal plakac, ze go nie ma niestety kosztem pieniedzy bo u nas sa gorsze i zarobki i mozliwosci, teraz jak planowaliśmy Kube wiedzieliśmy ze nie unikniemyrozstan ale czas szybko leci i to przeleci. Wielu moich znajomych tak żyje. Asik moja siostra ma nr 37,5 i nigdy nie moze dobrać butów ma okropny probem bo 37 ciasne 38 za duże a czasami 37 dobre ale za luzne w podbiciu buty wiązane jeszcze luźne najgorzej pantofle i sandaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darianna89
Cześć dziewczyny mały nakarmiony i śpi dzisiaj wstaliśmy zresztą jak zawsze o 7.30 pranie wyprasowałam w domku ogarnięte teraz jem z wanilia śniadanie. Wysłałam zdjęcie naklejek jak wcześniej wspominałam. My pokoik mamy w turkusie choć na foto widać niebieski w połączeniu z bardzo jasnym kolorem farba nazywała się kwiat wiśni. Póki co pokój też służy jako graciarnia tam jest wszystko kojec gondola fotelik pranie deska do prasowania itp. My dzisiaj jedziemy się gościć bo nie chcę mi się w domu siedzieć zresztą Filuś też lubi się gościć. Wczoraj byłam na zakupach w Tesco i tam mają F&F super ciuszki dla maluchów i jakościowo też super aczkolwiek nie należą do najtańszych ale nie mogłam się opanować i kupiłam mu parę ciuszków. Dziewczyny czy wy śpicie przy świetle. Ja spałam bo zawsze chciałam widzieć Filipa ale wyczytałam że jak się przyzwyczai dziecko do światła to będzie się bać ciemności. Wczoraj wieczorem rozmawiałam z mężem i mowie mu jak wsi mężowie ładnie di wad mówią i jakie to mile i zapytam się ci on mi powie "Kocham Cię".... eee to banalne i się odwróciłam na pięcie to później cały wieczór za mną chodził i się przymilał hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 33ona
hej ewinkaa- mojego kupy są rzadkie i żółte czasami z grudkami jak sezamki;) są płynne, bo dziecko pije te pierwsze mleko z cyca -mój by spał do rana, niestety to nic dobrego, przesypiam budzik:( i znów musiałam zdoić pierś nad zlewem dziś o 5 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej kobity! Urodzilam na początku lipca, moj maly ma półtora miesiąca Chcialam was zapytać ile spi takie dziecko w ciągu dnia? Wczoraj synek przez caly dzień spal pol godziny wszystkiego, natomiast przedwczoraj ok. 5 godz. Jak bylo u was? Olinka86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×