Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikaa87

pierwsza ciaza radosci i obawy

Polecane posty

Wiem że prywatnie jest najlepiej. Mam Panią Dr, do której powinnam się pojawić dziś lub jutro na kontrole. Ale od ostatniej wizyty zmieniło się to, że dostałam bóli i trafiłam tydzień temu na izbę przyjęć do szpitala. Generalnie jest tak, że dziś byłam na USG w szpitalu. Oczywiście nic nie ma, nie widać ani w jajowodzie ani w macicy. Tylko dr przyczepiła się do jajników z pęcherzykami. Ale ja mam takie jajniki od dawien dawna, leczyła się na to. Interesowały ją pęcherzyki w jajnikach aniżeli wskazanie jakim było szukanie ciąży pozamacicznej. W końcu opisała badanie podejrzenie PCOS. Jak poszłam do lekarza z izby przyjęć to mi powiedział że jest podejrzenie PCOS a beta hcg sobotnia jest niska i wogóle wg niego nie przyrasta więc najprawdopodobniej byłam w ciąży ale już nie jestem. Więc się zapytałam to dlaczego wzrastała. Odpowiedział bo tak może być. Może to był błąd laboratoryjny - tak na pewno 4 razy był to błąd. Wkurzył mnie tak, zero podejścia do pacjenta i poza tym za każdym razem jak zapisują mi kontrole to jest inny lekarz który zupełnie nie zna mojej sytuacji i się z nią wogóle nie zapoznaje szok. W końcu zapytałam co mam robić na co on odpowiedział za tydzień może pani przyjść na kontrolę, ale tutaj nic nie ma. Fajnie. Poszłam zrobić sama prywatnie jeszcze beta hcg z ciekawości. I jak będę miała wynik to idę do mojej p. Dr dziś lub jutro. Tak więc więcej w szpitalu się nie pojawię bo mi nerwy już puszczają i dzisiaj niestety łzy mi poleciały w gabinecie. Wyszłam na kompletną wariatkę. Ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12321
hej dziewczyny, cały weekend się nie odzywałam ale w weekendy nigdy nie mam czasu na komputer. Mam pytanie odnośnie Waszego samopoczucia - Was też męczą takie mdłości i tak słabo się czujecie? Ja nawet wczoraj w kościele nie byłam a chodzę co niedziela. Poza tym najchętniej bym się nie ruszała z domu. I jeszcze pytanie odnośnie leków, które bierzecie w ciąży, tzn. takich witamin dla ciężarnych. Co kazał Wam brać ginekolog? Bo mi folik - ewentualnie kupić sobie jakiś preparat z różnymi witaminami co zrobiłam i jeszcze oprócz tego wit. D 1000 jednostek o której Pani w aptece nie słyszała. A do lekarza chodzicie państwowo czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość12321 Ja miałam mdłości tylko niecałe 2 tygodnie w 7--8 . I to tylko mdłości i odrzucało mnie od wielu potraw ale na szczęście ani razu nie zwymiotowałam. Piersi bolały mnie od 4 tygodnia do 7 i troszkę urosły :) A z dolegliwości jakie mi zostały to nawracające się migrenowe bóle głowy i wciąż wstręt do niektórych potraw jak zupy czy sosy. Mieszkam w Uk więc do lekarza chodzę państwowo ( tu opieka jest dużo lepsza niż w państwowa w PL, za to prywatnie kosztuje naprawdę dużo), witaminy dostałam od położnej które zawierają kwas foliowy, witaminę D i C :) Chyba na wszystko odpowiedziałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12321
Dziękuję :) Ja jestem w 7 tc i cały czas mam mdłości, odrzuca mnie od wielu potraw, nawet jak pomyślę o gotowaniu to mnie odrzuca... Jedynie owoce jakoś mi podchodzą. Ogólnie czuję się okropnie osłabiona i wyglądam strasznie - blada cera i podkrążone oczy. Kiedy to się skończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety, każda kobieta przechodzi ciąże inaczej. Ale tak na pocieszenie ciąża bez objawowa wcale wbrew pozorom nie jest lepsza - jak masz objawy to przynajmniej wiesz, że wszystko jest ok bo przechodzisz ciążę nieomalże książkowo. Ja, od kiedy skończyły mi się wszystkie objawy czyli miesiąc temu, nie mam tak naprawdę pojęcia czy wszystko jest dobrze( a jak poczytałam parę opinii w necie a propos zaników objawów to już całkiem ześwirowałam)... Jedyne co mnie jeszcze podtrzymuje na duchu to to że nie mam plamień ani jakichś strasznych bólów brzucha. Na szczęście jutro już się wszystkiego dowiem na 100%:) A ty musisz się dzielnie trzymać, już niedługo powinno ustąpić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość12321
wszyscy mówią, że po 3 miesiącu powinno ustąpić, więc czekam bo w sumie nie mam innego wyjścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość12321 oby Ci przeszły mdłości, bo u mnie trały do końca 5 miesiąca a potem zaczęła się potworna zgaga, która mnie nawet potrafiła nawet nocy obudzić. Plus taki mdłości jest, że nie przytyjesz za dużo , bo wtedy nie ma się ochoty na jedzenie. A może jeszcze napiszcie dziewczyny (wszystkie młodsze ode mnie) z jakich rejonów Polski jesteście. Ja okolice Krakowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 29 lat a tutaj jak na razie ujawniły się 26 i 23 lata. No to ja stara już jestem, w takim razie tym bardziej pasuje mi rola "eksperta" ;) A jak samopoczucie Wasze dzisiaj? macie jakieś zachcianki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2
hej to znowu ja miałam napisać jak zrobie test ale raczej nie muszę go robić ponieważ mam krwawienie, jednak dalej bolą mnie piersi co jest dziwne ale może hormony ... w każdym razie ciąży nie ma,,, Gratuluje wszystkim czekającym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam straszną ochotę na chipsy mimo że wiem że są niezdrowe to chyba poproszę tate żeby mi jutro przywiózł bo zwariuje a mąż nie może nic wiedzieć bo by krzyczał na mnie że się źle odzywiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam dziś pierwsze usg - za 2 godziny. Stresuję się tak niewyobrażalnie, że ciężko mi nad tym zapanować... Mam nadzieje że wszystko będzie dobrze... A zachcianek nie mam jakichś specjalnych. Raczej niespodziewane wstręty do niektórych potraw. Jak wczoraj, zrobiłam obiad a jak nałożyłam nam na talerze to okazało się że nie jestem wstanie zjeść więcej niż ziemniaki i surówkę. Mucha21212- Co do twoich chipsów to osobiście uważam, że z umiarem można zjeść wszystko bo gdyby nie to na dobrą sprawę mogłabyś zaprzestać na sałacie i wodzie. Prawie na wszystko znajdziesz jakieś przeciwwskazania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
mucha21212 tak mamy po tylo samo:) ale ja juz sie czuje staro, chcialam dzidziusia ale boje sie czy dam rade, nie moge normalnie funkcjonowac brzuch mnie boli szybko sie mecze mam mdlosci no i chyba zaczynam tyc a duzo nie jem, chce miec normalna figure, wiem ze najwazniejsze dziecko ale mam tyle watpliwosci ehhh do tego mdlosci, niby mam na cos ochote ide do kuchni szykuje sobie jedzenie a jak zaczynam jesc to mnie odrzuca, zmuszam sie troche to mnie mniej boli zoladek (chyba od tych tabletek duphaston) ogolnie boje sie jak to bedzie, zycie teraz zaczyna wygladac inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
nie bylo mnie "chwilke" a taki ruch na forum od paru dni, zaraz sobie poczytam co tam u was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,jedno co mogę Wam doradzić to rzucić precz wszelkie obawy.Stres jest paskudztwem w ciąży i nie pozwala nam cieszyć się w pełni tym pięknym i niezwykłym okresem w życiu kobiety,jakim jest ciąża.A tym,które mają różne obawy zapraszam na mojego bloga- ja też się bałam,nadmiernie i niepotrzebnie... Trzymam za Was kciuki! http://ciaza-strach-sie-bac.blogspot.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
dziewczyny tak sobie czytam o waszych dolegliwosciach i chyba u mnie w normie a juz sie martwilam ze cos nie tak jest. Mam nadzieje ze minie niedlugo. Pisalyscie skad jestescie - ja z okolic Wroclawia. jamama2 29 lat to tylko 3 wiecej niz ja wiec podobny wiek:) jak tam starania o druga dzidzie? jak sie czuje coreczka? mucha 21212 musze sie przyznac ze ja dzis wypilam filizanke kawy i mam wyrzuty ale poczulam sie lepiej ze moglam troche podciagnac sprawy papierkowe - mam swoja firme i uzbieralo sie zaleglosci, czytalam ze jedna slaba kawa nie szkodzi dziecku, a odkad wiem o ciazy to nie wypilam zadnej, ale moze nie warto szalec ze z tak bardzo zdrowym odzywianiem, chipsy od czasu czasu tez nie zaszkodza, wazne zeby z rozsadkiem. zoska13 jak tam usg? wszystko dobrze? trzymam za was kciuki dziewczyny musimy dac rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
ja mimo mdlosci staram sie zmuszac do jedzenia to mi jakby lepiej, ale i tak jem mniej niz normalnie, a wydaje mi sie ze tyje a piersi mi sie bardzo powiekszyly, a mialam normalnie duze c, moj chlopak sie codziennie zachwyca ze coraz wieksze sa wiec jakis plus jest:) ale mam nadzieje ze az tak bardzo nie urosna bo bola bardzo. a znacie jakies cwiczenia w ciazy zeby zapobiec rozstepom? slyszlaam o gimnastyce specjalnie dla ciezarnych zeby potem szybciej wrocic do formy, chodzicie na cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
co do witamin bo ktoras pytala to biore femibion, ale lekarka mowila ze wystarczy kwas foliowy - ja nie pije mleka wiec uzupelniam glownie wapn, lepiej naturalnie jak mozna, mi na sama mysl o mleku niedobrze wiec witaminki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff:) Wrócilam z mojego usg i jestem prze szczęśliwa:) 12 tydzien i 6 dni:) Wszystko jest bardzo dobrze, serduszko bije prawidłowo itp:) Sprawdzali też przezierność karkową i pobrali krew więc muszę czekać tydzień na wyniki:) Ale czuję że będzie zdrowe:) Jamama2 - te numerki nic nie znaczą ( wiek) mój mąż jest w twoim wieku i dogadujemy się świetnie. Każdy dorasta w swoim tempie niezależnie od cyferek w dowodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o gimnastyce to narazie wogóle nie myślę bo muszę leżeć ale jeśli wszystko będzie ok to spróbuje coś porobic ;) Moja ochota na chipsy była tak ogromna że wstałam z łóżka i poszłam do sklepu spacerkiem Zmeczylam się jak bym przebiegła 4km :( to chyba przez to leżenie A co najsmieszniejsze chipsów zjadlam pół paczki i już miałam dość Bleeeee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikaa a we Wrocławiu spędziłam w tym roku ciężkie ale piękne 4 miesiące Na ulicy Obornickiej Mówi Ci to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny czytasz wasze forum od początku i POStanowilam napisać, chociaż ja jestem w 28 tyg juz ale tez pierwsza ciąża.Moze będę mogła komus pomoc bo troszkę wyżej jestem w ciąży i trocvhe tez przeszlam.JJutro czeka mnie znów pobyt w szpitalu.. Masakra. Do beta86 nie rozumiem podejscia lekarzy na ktorych trafilas powinni cie zostawic w szpitalu i dac zwolnienie koniecznie. Z tego co wyczytalam jestes 5-6 tydz ciazy? Jesli tak to pociesze cie xe ja w 5 tyg bylam na usg nic nie bylo weidac w 6 byla minimalna kropka bez xarodka ktora wskazywala 4 tudz ciazy mimo ze wedlug om byl to6. Zaczelam plamic myslalam ze to poronienie a w 9 tyg na usg wszystko sie wyrownalo i dzis jestem juz w 28 tyg choc problemowa ta ciaza.,. A i plamilam do14 tyg ciagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o gimnastyce chyba będę musiała niedługo zacząć myśleć bo już mi się ze 3,5 kilo przytyło:) co prawda byłam dość drobna przed ciążą wiec może dlatego :) Już mam kawałek brzuszka :) gocha22 - fajnie, że się dołączyłaś, będziesz mogła razem z jamama2 czasem rozwiać nasze wątpliwości:) Zresztą wciąż jesteś w ciąży i to w 1 więc tym bardziej jest to forum dla Ciebie:) Do tej pory mój 12 tydzień był najstarsza ciążą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×