Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikaa87

pierwsza ciaza radosci i obawy

Polecane posty

Skłoniły mnie bolące piersi i nie wiem dlaczego ale miałam takie przeczucie. Już dłuższy czas próbowaliśmy z mężem ale nam się udawało jakoś. Dlatego chciałam uregulować sprawę z okresem i pójść na badania. a tu w miedzy czasie takie coś. Nie zostawili mnie na oddziale, ponieważ nie mają wskazań do tego aby zatrzymywać kobietę, u której nic nie pokazało USG tak to zrozumiałam od p. Doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tydzień ciąży mlU/ml 3-4 ----------- 9 - 130 4-5 ---------- 75 - 2600 5-6 --------- 850 - 20,800 6-7 ------- 4,000 - 100,200 7-12 ---- 11,500 - 289,000 12-16 ---- 18,300 - 137,000 16-29 ----- 1,400 - 53,000 29-41 ------- 940 - 60,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wyniki ale mi się tu nic nie zgadza z tymi normami. licząc od ostatniego okresu to powinnam być w 5 tygodniu. Beta powinna być bardzo wysoka. Ale miałam zawsze nieregularne okresy i nawet bywały 40-45 dni. Więc nie wiem jak na to patrzeć. Każdy lekarz nastawiony był najpierw na poronienie, a teraz to już nie wiem co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na wyniku są takie normy: Poza okresem ciąży: 0 - 2,7 W okresie ciąży: ciąża 1,3 -2 tydzień: 16 - 156 ciąża 2-3 tydzień: 101 - 4870 ciąża 3-4 tydzień: 1110 - 31500 ciąża 4-5 tydzień: 2560 - 82300 ciąża 5-6 tydzień: 23100 - 151000 ciąża 6-7 tydzień: 27300 - 233000 ciąża 7-11 tydzień: 20900 - 291000 ciąża 12 tydzień: 16684 - 127939 ciąża 13 tydzień: 10743 - 89074 ciąża 14 tydzień: 7895 - 70818 ciąża 15 tydzień: 6210 - 69173 ciąża 16 tydzień: 5730 - 54585 ciąża 17 tydzień: 5267 - 57465 ciąża 18 tydzień: 3180 - 51360 ciąża 19 tydzień: 5879 - 55183 ciąża 20 tydzień: 1234 - 45771 ciąża 21-39 tydzień: 2700 - 78100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajjj ale beta wskazuje na ciążę a krwawienia może (aczkolwiek nie musi) oznaczać że coś się dzieje Powinni Cie zostawić albo przynajmniej dać zwolnienie Bierzesz jeszcze duphaston?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak biorę 3 x dziennie Tak też myślałam że mnie przyjmą. Ale wszyscy lekarze z góry założyli że beta nie będzie przyrastać tylko spadać i samo się poroni. Teraz czekają aż sie chyba pojawi tam gdzie nie powinna. Najgorsze to jest to że na USG nie było nic widać. Teraz chodzę i tylko boję się że zaraz dostanę krwawienia. Zwolnienia nie wystawiają na Izbie przyjęć ostrym dyżurze bo nie mają bloczków. Pytałam się czy nawet na jeden dzień mi dadzą bo spędziłam w szpitalu do 3.00 nad ranem. Ale niestety. Rano musiałam iść do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jamama2 jaknajbardziej zostan na tym forum, twoje zdanie jest bardzo pomocne:) dziekuje za rade, z dzieckiem narzeczonego spedzamy razem czas u nas lub na miescie tylko problem w podejsciu chlopaka do tej bylej, ja bym juz nie wytrzymala nerwowo z ta kobieta, troche sie uspokoilam,bylam na zakupach kupilam ksiazki o ciazy i zaraz bede czytac lubie duzo wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
jamama2 jaknajbardziej zostan na tym forum, twoje zdanie jest bardzo pomocne dziekuje za rade, z dzieckiem narzeczonego spedzamy razem czas u nas lub na miescie tylko problem w podejsciu chlopaka do tej bylej, ja bym juz nie wytrzymala nerwowo z ta kobieta, troche sie uspokoilam,bylam na zakupach kupilam ksiazki o ciazy i zaraz bede czytac lubie duzo wiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
a napiszesz cos wiecej o swoim malenstwie? ile ma czy synek czy coreczka? zazdroszcze ze mozesz sie teraz bawic ze swoim maluszkiem, mnie to czeka dopiero w czerwcu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
zoska i mucha witajcie na forum:) gratuluje ciazy:) beta bedzie dobrze badz dobrej mysli, ja tez biore duhpaston i luteine i wierze ze bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. Trudno mi myśleć pozytywnie jak każdy lekarz, który powinien być oparciem zakłada z góry coś źle a potem dziwi się że coś jest nie po jego myśli. Dlatego trudno mi jest bo nawet nie wiem co się w środku dzieje bo na USG nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta86 a plamienia jeszcze masz? mikaa87 mam córcie 11 miesięcy, która teraz się uczy chodzić, więc prawie cały dzień śmigamy za rączki :) dobrze, że chociaż jak je to siedzie na swoim krzesełku. Uwielbia się przytulać i ogólnie jest bardzo kochana. Widzisz Ty mi zazdrościsz, że już mogę się bawić z córką a ja Wam że jesteście w ciąży, bo chciałabym jeszcze drugie dzieciątko i już się nie mogę doczekać kiedy zajdę w ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamień jako takich nie mam ale jak biorę chusteczką to zostaje troszkę wydzieliny lekko brązowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry:) Wczoraj już poległam, niestety mam straszne problemy ze wzdęciami i przez to aż mnie zgina w pół :( Ale już wszystko skrupulatnie przeczytałam i ja tez na miejscu Bety poszłabym jak najszybciej go gina. Przynajmniej będziesz miała konkretne informacje a nie tylko swoje domysły ( które wiem z własnego doświadczenia często nawet nie leżą obok prawdy a już na pewno przysparzają dodatkowego stresu który nie wpływa korzystnie na nikogo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:)f Wczoraj już poległam, niestety mam straszne problemy ze wzdęciami i przez to aż mnie zgina w pół :( Ale już wszystko skrupulatnie przeczytałam i ja tez na miejscu Bety poszłabym jak najszybciej go gina. Przynajmniej będziesz miała konkretne informacje a nie tylko swoje domysły ( które wiem z własnego doświadczenia często nawet nie leżą obok prawdy a już na pewno przysparzają dodatkowego stresu który nie wpływa korzystnie na nikogo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leże dopiero drugi dzień a mam leżeć conajmniej do następnej wizyty (2 tygodnie) i już nie mogę wytrzymać.... Ojej niech ten czas szybko leci A Wy jak się czujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj wiem o czym mówisz... Ja co prawda nie muszę leżeć ( tak na prawdę to nie wiem bo poza badanie krwi i moczu w 8 tyg nikt mnie nie badał) ale nie pracuję już 2 msc i z nudów wariuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Bylam dzis na usg i badaniu beta hcg. Niestety beta nie wzrosla zbytnio, na usg nic nie widac wiec lekarze podejrzewaja ciaze pozamaciczna. Mam stawic sie w poniedzialek na usg i znom beta hcg. Mam juz dosc tak sie nastawilam ze bedzie dobrze a tu takie wiesci. Teraz musze czekac az sie gdzies pojawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje. Mam jeszcze cicha nadzieje ale na nic bedzie jak bedzie najgorsze to czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi2
pisałam tu wcześniej i mam pytanie. Dzisiaj pojawiły mi się małe plamy krwi na bieliźnie a teraz mam lekkie krwawienie. Odpuściłabym myśl o ciązy lecz te tygodniowe skurcze brzucha ból jajnika i piersi które nadal bolą a zawsze podczas okresu przestawały jedynie tydzień przed odczuwałam ich ból nie dają mi spokoju ale czy to możliwe że mogę być w ciąży pomimo że krwawię?? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
hej nie bylo mnie wczoraj na forum bo sie zle czulam i lezalam, dzis tez z rana bol brzucha i wymioty, teraz sie troszke poprawilo ale jestem slaba bardzo, a mam troche pracy w domu i musze sie zmusic, narzeczony widzi niestety tylko to ze nic nie robie, a ze ma obiadki pod nos, wyprane i jeszcze dokumenty w firmie zrobione to nie doceni, potrafi na mnie nakrzyczec nawet ze nie zadzwonie w danym momencie tam gdzie on chce, nie wiem czy to tyran i ze nie widzialam tego wczesniej? juz mam takie mysli ze lepiej by mi bylo samej, 1. bym miala spokoj, zero klotni i bym mogla wypoczywac ile cchce, 2. nie musialabym robic kolo niego wiec polowa obowiazkow by odeszla. 3. nie byloby sztucznych problemow ktore wymysla, tak mnie to meczy wszystko... on sie juz raczej nie zmieni, wiec musze cos postanowic. Zazdroszcze tym co maja wsparcie w mezu, moj jak sie zwijam z bolu to albo sie smieje albo mowi ze co znow wymyslam, nieraz mnie przytuli nie mowie ze nie, ale chyba nie jest tak jak powinno byc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
jamama2 gratuluje coreczki, tez bym chciala miec corke:) i zeby mi tak raczkowala teraz obok:) a kolejne bedzie niedlugo, badz dobrej mysli:) chociaz dopiero wczoraj jak tak musialam wstawac pare razy w nocy do lazienki to sobie uzmyslowilam jak dam rade tak wstawac do dziecka co chwila w nocy, ale to chyba przychodzi samo jak juz dzieciatko jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta86 przykro mi, znam to uczucie czekanie jest najgorsze. mikaa87 dziękuje :) jeśli chodzi o wstawanie w nocy to ja akurat nie miałam tak źle bo moja córka nie miała kolek i ogólnie była bardzo grzeczna i to ja ją w nocy budziłam, żeby jej zmienić pieluchę i nakarmić. Na a teraz to już całe noce przesypia. Dzisiaj tak tylko na chwilę bo jak mąż jest w domu to nam dezorganizuje cały dzień i na nic nie mam czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikaa87 Nie martw się bo takie zachowanie u faceta da się zwalczyć Mój był nauczono że kompletnie nic nie musiał w domu robić bo mamusia wszystko pod nosek podstawiła Nawet obiad co do minuty na 14-tą! Tyle że mamusia miała kasę biletową i ludzie za nią pracowali a ona całe dnie w domu/na podwórku No i był szok jak ja pracowałam po kilkanaście godzin dzień w dzień mnie nie było i wymagałam żeby cczasami coś w domu zrobił Według niego byłam leniem i nic mi się nie chciało robić a do tego mamusia go buntowała Jak go zostawiam i nie chciałam z nim nawet rozmawiać poszedł po rozum do głowy Długo go musiałam uczyć że dom jest "nasz" i oboje mamy o niego dbać i o siebie nawzajem a nie tylko ja o niego Teraz mam nakaz leżenia i pierwsza jego reakcja to że pewnie umrze z głodu i zarosnie brudem ale powiedziałam że coś za coś Jak chce dziecka i rodziny to niech pokaże że potrafi o nas zadbać I potrafił podać śniadanie do łóżka i herbatę co chwilę itd itp Ale fakt że ja też w łóżku nie wytrzymałam cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
beta jak sie czujesz? wczoraj nie dalam rady juz odpisac, ale zrobilabym tak jak radza inni na tym forum, zebys poszla prywatnie do lekarza, za wizyte biora ok 100 zl, a warto dla dziecka bo bez porownania z tym co sie dzieje w publicznej sluzbie. A tak masz zawsze opieke i wsparcie w lekarzu, prywatnie to da ci l4 wiec mozesz sie skupic na odpoczynku i dbaniu o ciaze, dla dzidzi warto. Napisz czy wszystko ok u ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
mucha21212 jest prawda w tym co piszesz, jak mojego przycisne to tez pomaga, wczoraj mi podal kolacje do lozka, ogolnie jest od 2 dni w miare, moze poszedl o rozum do glowy:) dobrze ze twoj tez ci pomaga, jak musisz lezec to lez jak najwiecej, a wy po ile macie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×