Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikaa87

pierwsza ciaza radosci i obawy

Polecane posty

Cześć dziewczyny:) Jakoś nam tu ucichło strasznie ostatnio:) Jak się czujecie? Ja czuję się dobrze, co jakiś czas jeszcze męczą mnie migreny ale i tak jest już zdecydowanie lepiej. Już nie mogę się doczekać kolejnej wizyty u położnej, 6 listopada, bo prawdopodobnie będziemy słuchały serduszka:) Mam nadzieję, że je znajdzie bo do następnego usg zostało mi jeszcze półtorej miesiąca. Paroad- fajnie, że dołączyłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paroad witamy witamy witamy :) Mnie od przedwczoraj męczą bóle głowy ale ogółem jest ok Nie mogę doczekać się jutrzejszej wizyty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będziesz miała usg jutro? Super, mam nadzieję, że od razu będzie wiadomo jakie były przyczyny tej krwi. Bedę trzymała kciuki żeby wszystko było jak najlepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelunia
witajcie, jestem w 5 tygodniu i chętnie do Was dołącze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że dołączają się nowe dziewczyny:) Może napiszecie coś o sobie, o swoich obawach radościach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak i mam nadzieję że uslysze serduszko :) To będzie 6 tydzień 3 dzień więc już powinno być słychać Nelunia witaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelunia
więc tak , jestem w 5tygodniu od ostatniej miesiączki,dwa testy pozytywne, brak miesiączki, bóle piersi i senność, w poniedziałek bylam u lekarza ale nie było pęcherzyka jeszcze tylko taka malutka kropeczka, lekarz powiedział ze za wcześnie i mam usg 28 października, mam nadzieje ze zobaczę już serduszko :) to moja pierwsza ciaza wiec jak kazda kobieta mam rozne obawy, i radości, co prawda nie planowaliśmy dziecka teraz ale bardzo się cieszymy z chłopakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze, że się cieszycie a to czy planowane ma nie wielkie znaczenie:) A mogę zapytać ile masz lat? Bierzesz już kwas foliowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nelunia
22 lata chłopak 24 l. :) biore kwas foliowy i lekarz mi przepisał jakies witaminy dla kobiet w ciąży. cieszymy się bardzo :) ale chcielibyśmy już zobaczyć usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziwie się:) Ja musiałam czekać do 12 tygodnia na pierwsze usg więc wiem jak bardzo się nie można doczekać:) Dobrze, że bierzesz od razu witaminy, ja też pierwsze co zrobiłam jak się dowiedziałam to poszłam do apteki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę tylko kwas foliowy i wit B6 bo ponoć pomaga w zagniezdzaniu i rozwoju Czytałam że często lekarze supldmenty zalecają dopiero pod koniec ciąży bo wtedy zaczyna ich naprawdę brakować ale każdy lekarz uważa inaczej jak widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paroad
Hey Hey ;-) Jak Tu miło witacie, bardzo fajnie z waszej strony. A wiec napisze coś o sobie - mam 25 lat, to moja pierwsza ciąża. Od 3 miesięcy jestem mężatką i tak jakoś szybko nam to poszło :) chcieliśmy dziecko a jak się dowiedziałam ze jestem mam jakieś obawy. Trochę myślę ze za wcześnie etc. Jak zawsze lubiłam dzieci, podobały mi się kobiety w ciąży to teraz mam awersje na nie. Czytałam ze tak czasami jest, Mam nadzieje ze mi to przejdzie!! Ja następną wizytę 29 pażdziernika, mam nadzieje ze zobaczę już moją niunie - będzie to 9 tydzień. Naraze nie moge się odnaleźć w tej całej sytuacji, boję sie ze nie zrobie jakiś wyników itp z braku wiedzy oczywiście. do lekarza chodzę prywatnie, kwas foliowy biorę ale lekarz zabronił mi w tym 1 trymestrze bać żadnych witamin - zdziwiło mnie ale skoro zabronił to nie biorę. co do objaw ciąży to mam tylko ból brzucha i piersi. Urosły :D a Wy jakie mieliście obawy w 6 tyg ? Pozdrawiam Gorąco P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
hej dziewczyny, nie bylo mnie troche, ostatnio albo zabiegana poza domem albo leze, ogolnie juz sie lepiej czuje i musze troche ogarnac swoje zycie, zawsze mialam problem ze nie mialam swoich rzeczy w sensie jakies hobby czy zajecia i przez to moze troche nudna bylam chyba dla wszystkich, zawsze to chlopak mi mowil co mam zrobic itp, a teraz zaczynam sobie ukladac zeby zyc tak jak chce, bo nie chce zeby po porodzie sie zmienilo ze bede tylko matka polka:P juz gadalismy z chlopakiem ze co drugi wieczor kazde z nas bedzie mialo 2-3 godz dla siebie i moze sobie wyjsc a drugie zajmuje sie dzieckiem, nie wiadomo jak wyjdzie w praktyce:P ale chyba taka rownowaga jest potrzeba:) w zwiazku tez jakby lepiej:) tylko powraca ciagle trauma z jego byla, bo co chwila cos wymysla ehh... ale musze to przetrwac, wazne ze sily powrocily i przeziebienie przeszlo, a wy jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
i witam nowe dziewczyny ciesze sie ze dolaczylyscie:) razem dotrwamy do konca:) mucha daj znac jak jutro usg, zoska a ty tez lezysz czy juz lepiej? jamama jak tam coreczka broi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
zaczelam stosowac wasze rady i wcieram oliwke na rozstepy i rozgladam sie za kremikiem jakims, trzeba o siebie zadbac:) a co do kosmetykow to uzywacie jakies inne w ciazy niz normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paroad
od kiedy należy wcierać oliwkę ? wprawdzie ja często używam oliwki zamiast balsamu to może to już coś da :D Mikaa87 - niezły układ z chłopakiem, tylko czy będziesz w stanie zostawić niunie ? będziesz tak przywiązana do niej ze cieżko będzie, ale to prawda - równowaga musi być. Mój eM wariuje juz na punkcie niuni takie - on nówie ze On wszystko będzie robił, ja mam mu tylko urodzić ;-) mówi ze wie ze nasza niunia będzie taka marudna jak mamusia :) Nelunia - jesteśmy prawie tak samo w ciąży - dobrze mieć tak kogoś :) jak się czujesz ? Dziewczyny, którym miesiącu wiadomo płeć dziecka ? Może przesadzam ale bardzo chce dziewczynkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
paroad w 6 tyg to mialam straszne bole brzucha i piersi, brzuch mnie bolal szczegolnie w nocy ze nie moglam spac, u mnie bylo to przez to ze jak w 5 tyg bylam na usg to byl tylko pecherzyk ciazowy i on nie mial takiej bialej otoczki, ktora pozwala sie dobrze zagniezdzic w macicy, dostalam luteine i jak po 10 dniach przyszlam na kontrole to juz byla otoczka i dzidzius mial juz 4 mm:) uslyszalam bicie serduszka:) bylam w szoku ze przez 10 dni z niczego az 4 mm:) ale radosc ogromna, a najgorszy byl potem 7 tydzien, w 8 juz mnie mnie pobolewa i mam nadzieje ze tak zostanie, tez chodze prywatnie, oprocz luteiny biore duphaston i femibion - lekarka nie kazala witamin ale jak jej powiedzialam ze nie pije mleka i czy sie zmuszac mam, to mi przepisala bo powiedziala ze lepiej to niz mam sie narazac na mdlosci itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
paroad tez mam watpliwosci czy to dobrze ze juz i czy wszytsko dobrze zrobie, jestesmy w podobnym wieku, ale ja jeszcze nie po slubie i chyba narazie nie planujemy, dziecko planowalismy bo sie leczylam closilberytem, ale przez pol roku sie nie udawalo i juz bylam sceptycznie nastawiona;/ i wtedy co mi sie okres spoznial robilam testy ze 2 i nic i po tygodniu chcialam wziasc leki na wywolanie miesiaczki i ponownie closilberyt ale chlopak nalegal zebym zrobila test, a ja mowie ze bez sensu bo robilam tydzien temu i nic a zawsze plakalam i mialam dola jak byla jedna kreska'/ no ale zrobilam i szok:) oboje nie wierzylismy ale radosc ogromna:) i pierwsze dni to jak za mgla, bo przeprowadzke akurat mielismy i jeszcze taka wiadomosc:) nastepnego dnia zrobilam jeszcze jeden dla pewnosci:) troche sie rozpisalam, ale nieraz bardzo sie czegos chce a potem czlowiek ma watpliwosci, to normalne, ale trzeba szukac pozytywnych stron we wszystkim:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
paroad tez bym chciala dziewczynke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikaa, ja nie muszę leżeć i nie leże, no chyba że źle się czuję :) Aczkolwiek im dłużej siedzę w domu tym bardziej mam ochotę leżeć i nie robić nic... Aż sama siebie nie poznaję... Na początku to codziennie sprzątałam i robiłam obiad a teraz non stop czuję się jakby ktoś mnie przeżuł i wypluł:( Nie jestem typem który potrafi siedzieć w domu i coraz gorzej sobie radzę z tym. Paroad- nie wiem od kiedy powinno się zaczynać smarować kremami i oliwką, ja zaczęłam jak skóra zaczęła mnie swędzieć. Ale jak zaczniesz już to tylko wyrobisz sobie nawyk i na pewno nie zaszkodzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
zoska rozumiem bo tez tak mam, ze bym nic nie robila, jak sie wpadnie w taki trans to najgorsze, ja mam fazy ze jak dzien to caly poza domem i duzo robie a inny to caly przelezala, tez mi sie nie chce gotowac i sprzatac, monotonia meczy///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobnie jak się dowiedziałam o ciąży... niby planowaliśmy i bardzo chcieliśmy dzidziusia ale jak zobaczyłam dwie kreski to jakoś przez ponad tydzień było to dla mnie coś co wiem że jest ale z drugiej strony nie jestem pewna czy mi się nie wydaje tylko:) Zrobiłam przez ten czas chyba z 6 testów żeby upewnić się, że za każdym razem będą 2 kreski:) Później 6-8 tydzień mdłości całodniowe i wstręt do wielu potraw ( do zup a już szczególnie rosołu do dziś) Od samego początku do 8/9 tygodnia ból piersi + do tej pory migreny. A poza tym nic więcej mi nie dolegało teraz minęło już 14 tygodni i 1 dzień i czuję się coraz bardziej spokojna i bóle głowy też pojawiają się coraz rzadziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze czasem się zastanawiam jak ludzie przez to przechodzą i nawet zdarza mi się myśleć, że wszyscy sobie z tym normalnie radzą bo taka jest kolej rzeczy a tylko ja mam z tym taki poroblem... Dobrze wiedzieć Mikaa, że nie tylko mnie monotonia tak przerasta:) A propos dzieciątka to ja bym strasznie chciała synka i a mąż córeczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paroad
a dziś sie zastanawiałam dlaczego tak skóra mnie swędzi - pora się smarować codziennie :) Mikaa87 - kurde to Wam sie udało, gratuluje, mam kumpele które sie stara i nie może i normalnie już ma depreche prze to, oby jej udało się jak Wam :) w ogole teraz tyle się słyszy że tyle osób chce a nie może mieć dziecka - ja jestem w szoku. a w którym miesiący jesteś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
ja 8 tydzien i 4 dni:) wiec "chwile" temu przezywalam 6 tydzien i wiem jak bolal brzuch, wszytsko dla mnie nowe, ale niby wszedzie pisza ze najgorsze sa poczatki do 8 tygodnia, potem juz lepiej, wiec warto przertwac i duzo odpoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Was dziewczynki na bieżąco, ale tak jakoś mi weny brak do pisania. Widzę, że przybywają nowe dziewczyny i to cieszy. A poza tym chciałam Wam napisać, że taki fajny ten temat, bo same miłe osoby i nie ma kłótni jak to na innych kokieteryjnych tematach. mikaa87 córcia moja normalnie się odczepić ode mnie nie może nawet jak koś inny się chce z nią bawić to ona woli mamę (to chyba dobrze o mnie świadczy), ale jak muszę wyjść i zostaje z tatą to nie robi dramatu i nigdy nie robiła, więc myślę, że układ jaki planujecie ma szanse być zrealizowany :) ale jak dziecko będzie grzeczne to podejrzewam, że przez pierwszy miesiąc nie będziesz chciała go zostawiać. Chciałam się jeszcze Wam pochwalić, że moja córcia dzisiaj zrobiła samodzielnie 2 kroki :) wiem, że Was może to nie bardzo interesuje, ale musiałam się Wam pochwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
ja 8 tydzien i 4 dni:) wiec "chwile" temu przezywalam 6 tydzien i wiem jak bolal brzuch, wszytsko dla mnie nowe, ale niby wszedzie pisza ze najgorsze sa poczatki do 8 tygodnia, potem juz lepiej, wiec warto przertwac i duzo odpoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paroad
jamama2 - ile Twoja niunia ma lat ? kurde każde pierwsze kroki dziecka cieszą, wiec chwal się bo jest czym :) kurde ja odpukać narazie cieże przechodze jakbym w ogole w niej nie była, rwał ten brzuch ale to nie aż tak mocno. żądnych wypiotów, mdłości ... oby tak zostało :) Jakoś jeszcze nie czuję ze będe mamą, nie moge oswoić się z tą myślą, jak usłysze serduszko to może wtedy. Kiedy najlepiej wybrać się na wizytę z facetem, chciałabym Go zabrać aby też zobaczył Naszą Niunię :):) poza tym zaczynam planować pokoik i nasza nowa sypialnie i juz mam manie akupów dla niuni, dzis zaczełam trochę ciuszków licytować na allegro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
jamama super ze jestes:) pewnie ze interesuje pisz:) nas tez to niedlugo czeka:P to pewnie mega przezycie i radosc jak taki maly szkrab zaczyna chodzic po domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikaa87
wiem ze ciezko moze mi sie byc rozstac z dzieckiem choc na chwile ale wazne ze facet nie mial oporow co do deklaracji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×