Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

ja jestem 1.5 kg na plusie, generalnie mam nadwage i musze sie pilnowac wiec nie chcialabym przytyc wiecej niz te 10-12 kg. Jem normalnie ale niskoweglowodanowo, bo od wegli bardzo szybko tyje :( Mysle, ze mozesz wlosy farbowac, ja farbowalam w pierwszej ciazy i w tej takze bede. Farba nie wnika tak gleboko, zeby mogla w krwioobiegu sie znalezc to raz a dwa te z amoniakiem nie sa chyba specjalnie popularne? popraw mnie jesli sie myle, bo farbuje zawsze u fryzjera i nie czulam tego specyficznego zapachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
ja od zawsze mam farbowane, rozjaśniane włosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stoje caly czas w miejscu ani nie chudne ani nie tyje. Wlosy mozna normalnie farbowc w ciazy bez zadnego problemu. Niektorzy mowia, zeby nie farbowac w 1 trymestrze ciazy farba z amoniakiem, ta bez mozna bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
dziękuję za pomoc z tym farbowaniem, bo już sama sobie nie wiedziałam rady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa 22
Alko mieszkam w okolicach Pucka :) Ja na szczęście też jeszcze nic nie przytyła. Ale strasznie się tego boję. W pierwszej ciąży 28 kg na plusie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie 2kg na minusie,w pierwszej ciazy tez schudlam i dopiero w 5 miesiacu ciazy waga wrocila do tej wagi z poczatku ciazy,a przez cala ciaze przytylam z 8 kg i tydzien po porodzie warzylam tyle ile mialam jak zaszlam.Ale co z tego jak po ciazy siedzac w domu przytylam z 4 kg.A figura pozostala juz inna-z wystajacym brzuchem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
to malutko przybrałaś :) ciekawe jak to u mnie będzie na razie -2kg ale zobaczymy jak będzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dziś na usg genetycznym (prenatalnym) i nie miałam nic do powiedzenia czy chcę tego badania czy nie, po prostu lekarz je zlecił bo nie dawno poroniłam pierwszą ciążę i lepiej mieć pewność że z tym maluszkiem jest wszystko ok. za badanie płaciłam 50 zł. A wyglądało tak: usg robione przez powłokę brzuszną bo to już 13 tydz i wszystko było dobrze widać. Lekarz sprawdził coś tam związanego z noskiem dzidziusia, i coś z kręgosłupem czy z karkiem (przepraszam że tak nie dokładnie opisuje ale jak usłyszałam że dziecko jest zdrowe to już nic do mnie więcej nie docierało:P) .Aż łzy ze szczęścia poleciały:) a dzidzia ma już 6.8 cm:) Tak więc badanie samo w sobie nie jest straszne, i na prawdę nie warto iść na nie z nastawieniem że coś może być nie tak jak powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
u mnie badanie tak samo przebiegło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o moją wagę to dwa tyg temu waga wskazywała już 5 kg więcej niż przed ciążą. Kolejne ważenie w następnym tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, czy mogę dołączyć się do wątku? Jestem w 10 tc (według wczorajszego usg 10tydzien + 5dni). Mam 30 lat, to moja trzecia ciąża, ale jeszcze nie doczekałam się dziecka.. przeżyłam dwa poronienia na etapie 9 tc teraz wierzę, że się uda.. miło będzie pogadać z koleżankami na tym samym wózku:-) Termin wstępny lekarz wyliczył mi na około 26 lipca pozdrawiam was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Alicja witaj wśród Nas :) jak C**przebiega ciąża? dobrze się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi i wagę, to ja mam ogólnie tendencję do tycia a tu niespodzianka - chyba ze dwa kilo schudłam i wyobraźcie sobie, że cały czas leżę (nakaz od lekarza). wiec mnie to dziwi, mdlosci mam leciutkie, ale nie wymiotuję trochę mam podwyższony cukier wiec staram sie nie jesc slodyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc_S dziekuje za przywitanie jesli chodzi o moje samopoczucie to wiecie, na poczatku schizowalam, zanim zrobilam pierwsze usg to sobie pozamaciczna ciążę wkrecalam i aż czulam wszystkie jej objawy na pierwszym usg peklam - jak usluszalam ze wszystko ok to sie poryczalam jak male dziecko i nie moglam sie uspokoic.. co do fizycznych dolegliwosci - nie tak strasznie, mam bolesci nadbrzusza (chyba od zatwardszenia?), troche wieczorami piersi bola i przez jakis tydzien bardzo mnie mdlilo.. bardzo teraz delikatnie no i brzuch troche obolaly od codziennych zastrzykow z heparyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, biore codziennie jeden zastrzyk clexane (heparyna drobnoczateczkowa). One rozrzedzaja moja krew, dzieki czemu lepiej wszystko przeplywa, nie tworza sie zadne mikrozakrzepy, i dzidzius jest lepiej odzywiony to dlatego ze przeszlam dwie straty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwilkę mnie nie było a tyle zaległości.. Może głupie pytanie ale czy wy tez macie w pępku koło pępka ciemniejsza skórę teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
kamilka, jak to - nie miałaś nic do powiedzenia??? a powiedział Ci w ogóle, w jakim celu Cię na to badanie wysyła? tzn. miałaś świadomość tego, że jeśli w tym badaniu coś wyjdzie "nie ok", to jedyne, co Ci może zaoferować współczesna medycyna, to (oczywiście, po uprzednim przeprowadzeniu bardziej szczegółowych, inwazyjnych badań) - to usunięcie ciąży? cieszę się, że wszystko ok; no, ale wysyłanie babek na dodatkowe badania, za ich własne pieniądze, bez wyjaśnienia - co te badania mają dać - jest po prostu nieetyczne :( też miałam wcześniej poronienie; poza tym - mam skończone 35 lat; a i tak zostałam poinformowana, że MAM PRAWO skorzystać z tego badania, ale, że to jest moja decyzja, czy zechcę... dziewczyny, wypytujcie jak najwięcej tych swoich lekarzy po co, dlaczego, itd... to Wasze - życie, zdrowie, nerwy - Waszych dzieci oczywiście też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
kamilka326 - my z mężem zrobiliśmy sobie takie zdjęcia 26.12, ale w ciuchach, mąż stwierdził że jak jest ze mną na co dzień to może nie zauważyć większa brzucha a tak będzie fajna pamiątka i dziecku będzie można pokazać... myślimy robić takie zdjęcia co miesiąc, albo dwa tygodnie... wg mnie fajna pamiątka do albumu rodzinnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz kierując mnie na to badanie powiedział tylko że to jedno z najważniejszych badań w ciąży, ale nie pytał czy chcę je robić czy nie, jak również nie mówił co jeśli dziecko będzie chore. I to nie prawda ze w przypadku choroby może zaproponować tylko usunięcie. Przed gabinetem wisiał plakat z informacjami na temat tego badania więc trochę poczytałam. wiele chorób które można wykryć podczas tego badania, można jeszcze w łonie matki wyleczyć, poza tym jeśli np wykryto by zespół Downa to przecież nie musimy godzić się na aborcję. Skoro badanie nie szkodzi ani matce ani dziecku to czemu go nie robić? A że ono kosztuje...to naprawdę nie wiem czemu i skąd taka rozbieżność w cenach ( ktoś pisał że nawet 600 zl a ja płaciłam 50). Do dzisiaj żyłam w naprawdę w wielkim strachu o dziecko, po jednym poronieniu nie tak łatwo myśleć pozytywnie. teraz jestem spokojna a to też na pewno ma wpływ na maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka326, wszystko zależy tez od tego jakim lekarz dysponuje sprzętem i jak potrafi go odczytać. Pewnie stąd te rozbieżności w cenie. Ja bede miala za 3 tygodnie to badanie i bede placic 180zł. Lekarz ktory bedzie to wykonywal ma bardzo dobre opinie w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam stare i nowe mamusie :) Bylam na tych badaniach genetycznych wszystko jest wporzadku, przeziernosc ok, kosc nosowa jest :) Fajnie zobaczec swoje malenstwo tak wyraznie, ale chyba doszlam do wniosku, ze te badania nie sa warte takich pieniedzy. Bo nic innego mi nie powiedzieli niz moj lekarz prowadzacy. No, ale teraz juz po ptokach :D Lekarz tylko sie zdziwil, ze na poczatku 13 tygodnia ciazy maluch ma juz 7,4 cm :P Wielkoludek mi rosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
fajnie :) będzie duża dzidzina :) ja się cały czas zastanawiam jak się prawidłowo podaje te tygodnie, bo mój lekarz mówi 12, a w kalendarzach na necie pokazuje mi 13..? rozumie to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze licza pelne tygodnie czyli jak masz np. 12 tydzien i 3 dzien to lekarz liczy, ze to 12 tydzien, a na kalkulatorach wyjdzie juz 13 tydzien :) No oby nie bylo klockiem 4 kilowym bo u mojego meza wszyscy jego bracia wazyli po 4 kologramy i wiecej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
a to teraz już wszystko wiem, czyli najlepiej mówić tak jak lekarz wskazuje :) ja jak się urodziłam ważyłam 4kg, 59cm a mój mąż 4,5kg, 56cm - więc mamy zapowiedziały że będziemy mieć duże dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek wpisujesz w google kalkulator ciazy i wyskakuja ci strony z kalkulatorami, tam wpisujesz pierwszy dzien ostatniej miesiaczi i wylicza Ci tydzien ciazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×