Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

to niekoniecznie muszą być bóle jelita. Mnie często boli w podbrzuszu, raz z lewej, raz z prawej strony,czasem zakłuje. Lekarz mówił, że to normalne. A odnośnie mdłości, to piję herbatkę z pomarańczą i imbirem i wydaje mi się, że pomaga :) chociaż moje mdłości są bardzo słabe i bez wymiotów, więc nie wiem jak imbir działa na te większe mdłości. A przygotowania do Sylwestra pełną para:) sukienka wyprasowana, fryzura uczesana, teraz odpoczywam i czekam na wyjście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim kobietom na tym wątku życzę (bez)szampańskiej zabawy sylwestrowej, i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Oby był jeszcze szczęśliwszy od tego mijającego (a na pewno będzie, bo przecież przyjdą na świat nasze maleństwa:D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina na badania prenatalne czy genetyczne idziesz w piatek? U mnie w klinice prenatalne miedzy 20-25tygodniem ciazy. 1 Dziewczyny udanego Sylwka Zycze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No na genetyczne :) Pomylilo mi sie, zreszta one caly czas mi sie myla :) Pozniej na prenatalne wlasnie miedzy 20-25 tygodniem :) Ja Sylwestra spokojnie spedzam w domku, ze wzgledu na moje ciagle napady snu. Zreszta jak siedze dluzej pozniej zle sie czuje. No i zalecenie lekarza ze szpitala. Wiec wam Kobietki zycze udanego sylwestra i szczesliwego nowego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
ja jestem już po wizycie... dziś miałam badania genetyczne i oglądaliśmy z mężem Naszego maluszka... 12 tydzień 6,61 cm :) serduszko bije z prędkością 174 :) ja na zaparcia jadłam wafle ryżowe z dużą zawartością błonnika, koleżanka i poleciła i chyba pomogło... Lekarz mówił żeby omijać białe pieczywo, słodycze - to powinno pomóc na zaparcia. Ale spróbujcie te wafle ryżowe z błonnikiem mi pomogło. Mama coś też mówiła o sienie lniane ale nie skusiłam się... My na sylwestra też w domu :) życzymy wszystkiego najlepszego i udanej imprezy sylwestrowej, tej w domu i tej na imprezie :) PS. ja za badania płaciłam dziś 30 zł, ale lekarz mówił, że one kosztują 280zł ale on od swoich pacjentek bierze tylko 30zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa 22
Hej ;) Czy i ja mogę się dołączyć do was?? Dzisiaj zaczynam 11 tc z OM ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Witamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, Nie udzielałam się zbyt często ale na bieżąco śledzę wasze wpisy. U mnie jest 13 tyd. I wczoraj byłam na badaniu USG… hmmm nie daje mi to spokoju. Zachowanie mojego lekarza mnie przerosło. Czy wasi lekarze udzielali wam jakich kol wiek informacji podczas USG? Rozmawiali? Nie licząc pieknych zdjęć (z trudem zdobytych) nie wiem nic. A najważniejsze jest zdrowie maluszka a mój lekarz który robił badanie nie odpowiedział na to jedno pytanie czy wszystko jest w porządku? chyba miał zły humor szkoda tylko ze odbija sie to na pacjentkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ewkao1722 - odstawiam folik bo brałam go oprócz witamin. w sumie 0,8mg bo naleze do osob z nadwaga i lekarz mówil ze do 12 tyg trzeba brac. mam jeszcze witaminy i letrox 75 i oczywiście luteine do 16 tyg. życze przyszłym mamusiom samych dobrych wyników i szczęśliwego rozwiązania !!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta22065
OCZYWIŚCIE TO POWYZEJ TO JA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doris ja jeszcze nie mialam tego USG, ale wydaje mi sie, ze lekarz powinien c***owiedziec co widzi na USG. No i odpowiedziec na Twoje pytania, od tego tam jest. A swoj zly humor powinie zostawic za drzwiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
dziewczyny, badania "prenatalne", to po prostu, jak sama nazwa wskazuje "przed porodem";) rozróżnienie "genetyczne"/"prenatalne" jest bez sensu; tak się utarło mówić, że to usg między 11 a 14 tygodniem to jest "genetyczne"; wtedy ma się również badanie krwi - to razem jest taki test "podwójny"; jeśli się nie zdąży do końca 13 tygodnia - to wtedy ma się test "potrójny" (jakieś troszkę inne badania, które są nieco mniej dokładne); potem - mniej więcej w 20 tygodniu ciąży jest dalsza część badań (chyba też usg i nie wiem, co jeszcze) - i to wszystko składa się na taki całościowy program "badań prenatalnych" (ewentualnie, nie daj Boże, jak są wskazania, to dochodzą do tego jeszcze bardzie inwazyjne badania, jak amniopunkcja, itp) - i to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
a, no i jeśli badanie usg wykonuje się w poradni badań prenatalnych - to standardem jest, że ciężarna powinna również mieć ekran przed sobą, a lekarz na bieżąco opowiada co widzi (tak robił nawet taki wyjątkowy gbur, który przeprowadza badania w poradni badań prenatalnych, do której byłam skierowana - czyli to chyba naprawdę musi być taka ustalona procedura); no i z reguły tak jest, że lekarz opowiada, co widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja byłam na 1 wizycie to jeszcze nie dosc ze pokazał mi malucha zmierzył go to wszystko powiedział i jeszcze pogratulował, że jestem w ciąży mimo takiego wieku, ale zobaczymy co bedzie na następnej wizycie czy da mi zdjęcie,skierowanie,i książeczkę ciąży (tak?) A te wymazy miała u niego robione obok jego gabinetu tylko, że przez pielęgniarkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój lekarz zapytał tylko o date ostatniej miesiaczki... przez resztę badania milczał. nie wiedziałam tak naprawde co dokładnie właśnie widzę na ekranie. nie mówiąc nic o tym że najbardziej zależy mi na informacji czy wszytko jest prawidłowo. całe badanie cisza . Może na wizycie 9,01 powie coś wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zwal, tak zwal te badania. Ja wole sprawdzic i miec pewnosc czy wszystko ok :) Moj lekarz opowiada caly czas o tym co widzi na monitorze, co gdzie jest i dlaczego. Wiec dziwie sie, ze Tobie nic nie powiedzial. No, ale moze rzeczywiscie byl w kiepskim nastroju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek przeczytalam na innym watku, ze masz palmienia. Powiedzialas o tym lekarzowi? Dal Ci jakies leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,wszystkiego najlepszego w nowym roku:)jestem w 13 tygodniu,mam termin na 12 lipca,chciałabym do Was dolączyć....ja juz jestem po badaniach prenatalnych ,byłam na nfz ,pani doktor była bardzo miła cały czas mówiła co widzi,że wszystko jest w porządku i wg niej nie potrzebne będą dalsze badania inwazyjne ,oprócz usg miałam pobieraną krew na test papp-a,jeśli coś w wyniku zaniepokoi panią doktor ma zadzwonić....więc czekam i jestem dobrej myśli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Witam nowe mamusie :) ja dziś idę na pobranie krwi dla: 1) wolne B-HCG 2) białka PAPP-A Czyli coś podobnie jak Ty. A miałaś też te wolne B-HCG niewiem ku czemu to służy... mi ostatnio lekarz zlecił jeszcze na kolejną wizytę morfologię i mocz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamienia mam takie brązowe czasami i tyle a krew miałam tylko po tym badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Eniek - a czy u Ciebie w okolicy jest inny lekarz?? spróbuj do innego i zobaczysz... bo jego podejście jest naprawdę bardzo dziwne :( ja w 6tyg, miałam już założoną książeczkę ciąży i skierowania na podstawowe badania... Może jest inny lekarz do którego mogłabyś pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest sporo innych lekarzy ale są bardzo nie mili, dobrze, ze mi powiedziałaś o tych plamieniach napewno mu powiem, a co mogą oznaczać?? Jezeli mi sam nie da tej książki i zdjęcia i skierowania to zapytam o to a jeśli w ogóle nie da to go zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
a kiedy masz wizyte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa 22
Witam , Mi poza bólami żołądka ciąża przebiega ok ;) 7.01 idę na drugą wizytę i mam nadzieję, że wszystko jak najbardziej będzie w porządku :) Mam już jedno dziecko - w lutym kończy dwa latka. Ja natomiast w lutym 23 :) Mieszkam w woj.Pomorskim :) Przepraszam Was ale nie przeczytam tych całych 49 stron, bo nie dam rady ;) Mam nadzieję do Was zaglądać jeśli oczywiście mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plamienia sa zagrozeniem dla ciazy. Ja mam plamienia i rozpoznanie poronienia zagrazajacego. Dostalam leki w szpitalu i mam sie oszczedzac. Gosciowa pewnie, ze mozesz i pisz jak tam z ciaza, no i po wizycie napisz co c***owiedzial :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Witaj u Nas :) zaglądaj i udzielaj się aktywnie... Będzie Nam bardzo miło... na kiedy masz wstępnie termin? ja w lutym kończę 25 :) moja pierwsza ciąża...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×