Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość gość_S
w aptece jak zapytasz to na pewno Ci doradzą... Ja zażywam PregnaPlus bo takie mi zapisał lekarz, ale są dość drogie, zależy od apteki 40-50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
femibion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
femibion brała moja kuzynka - tez dobre podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta22065
Co do witamin mi lekarz też przepisał PREGNAPLUS i do tego folik. Ten ostatni mam brać do 12 tyg więc pewnie dzisiaj odstawi. Jak byłam w szpitalu jedna z pacjentek (16 tydz) pytała czy ma brać witaminy i dowiedziala sie ze jak do tej pory nie brała i wyniki ma dobre to nie... wystarczy odpowiednia dieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej zapytać się lekarza, ja na razie biore prenatal classic jest tam bardzo duzo witamin łącznie z kwasem foliowym. I nie sa jakies bardzo drogie bo ja zaplacilam za 90 tabl 30 zl ale to była promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Też się dziwie, ale zobaczymy co mi powie na kolejnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina ja porocz kwasu fol.biore magnez,zelazo,cynk,komplet wit.B i teraz zaczne brac tran. W pierwszej ciazy tez bralam takie witaminy,mialam dobre wyniki,a jakie wlosy :D Po ciazy tez je bralam i chyba dzeki temu wlosy mi nie wypadaly,jak to czsami bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek wąskie biodra nie muszą być powodem do cesarki, moja siostra jest cała malutka i drobniutka i dwójkę dzieci urodziła naturalnie, trzecie przez cc ale z innego powodu. Cesarki też nie trzeba się bać, leży się tylko jeden dzień, drugiego jeszcze się chodzi trochę zgarbionym ale wszystko można robić, łącznie z noszeniem dziecka. Po tygodniu miałam już zagojoną ranę. Katherina ja po cc leżałam tylko dwie doby, ale całe dnie był ze mną mój mąż i pomagał przy dziecku. Pierwszego dnia w szpitalu koniecznie musi być ktoś kto C***omoże, bo po cesarce nie zajmiesz się od razu maluszkiem. Potem jak wyszłam do domu było ok, noworodek prawie cały czas śpi, z kąpielami też daliśmy radę sami z mężem, moja mama co jakiś czas przywoziła nam obiady i na tym polegała pomoc, w zupełności to wystarczyło. Nawet nie wiem w czym mama mogłaby nam jeszcze pomóc, wbrem obawom "obsługa" noworodka jest prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek może lekarz zleci badania na kolejnej wizycie, jeśli nie to koniecznie o nie dopytaj. Ja robiłam badanie krwi koło 6 tygodnia, ale nie miałam cytologii. Co do imion dla dziewczynki wybraliśmy Emilka, dla chłopca Witek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Mam taki zamiar jak mi nic nie da i nie powie to sie zapytam, niestety nie mogę iść wtedy co mi kazał przyjść tylko 3 dni później bo mam szkołę, ale myślę ze 3 dni nie zbawią mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Dziś byłam na kolejnej wizycie. wszystko ok, wyniki tarczycowe też ok. następna wizyta 15 stycznia (wtedy będzie 13 tydzień i lekarz zrobi badanie przezierności karkowej,bo dziś było za wcześnie. Ja biorę folik, prenatal classic i teraz doszła luteina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
To teraz jestes w 10/11 tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
to ja mam teraz 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Ciekawe czy będziemy miały podobny termin ;) macie jakiś sposób na mdlosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzikidzik
cześć Dziewczyny, nie udzielam się, ale codziennie was czytam. Ja już w połowie14 tygodnia, dzisiaj zmieniam witaminy z femibion 1 na femibion 2 odpowiednie dla drugiego trymestru. My już po usg genetycznym i teraz z niecierpliwością czekam na połówkowe. Oby ten czas szybko zleciał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
ja idę dziś na wizytę na 18... nie mogę się doczekać tym bardziej że mam kilka pytań które mnie martwią tj. ból z lewej strony podbrzusza :( witam nową mamusię... mam nadzieję że dołączysz do Nas aktywnie :) znowu mam ogromną ochotę na spanie od piątku zasypiam i śpię po 10h, dobrze że wolne w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Ja bym mogła w dzień spać cały czas, ale w nocy zasnąć nie mogę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta22065
ja wczoraj byłam na wizycie. Mam 8 cm kochanego szczęścia i ponoć rośnie jak na drożdżach. Koncze 12 tydz, lekarz chciał wykonac pomiary ale ta kruszynka tak sie wierciła ze nie mogl nic uchwycic. odstawiam folik i za 2 tyg mam iść na usg, ma być wtedy mierzona przejrzystość karku i kość nosowa, ale jestem szczęśliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eniek
Jak byłam w 9 tyg u niego to mi nie powiedział ile ma cm..Kurde o tyle rzeczy musze go zapytać.. Ta książeczka, badania ile ma cm kiedy mam termin ze az szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Eniek faktycznie masz dziwnego tego lekarza, a robił ci USG wogóle? Zdjęcie dał? dziwny jakiś... ciekawe ile moje maleństwo będzie miało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już jestem w 13 tyg:) Eniek- myślę że będzie najlepiej jak zmienisz lekarza. Ja do 11 tyg chodziłam do lekarza na nfz. żadnych skierowań na żadne badania, karty ciąży też nie dostałam. na drugiej wizycie jak już lekarz powiedział że mogę iść to sama poprosiłam o skierowania, to łaskawie dał. wiek dziecka jak się później okazało też był źle określony. zmieniłam lekarza, chodzę prywatnie, ale przynajmniej wiem że jestem pod dobrą opieką. w czerwcu poroniłam, miałam powikłania po zabiegu....teraz cały czas się martwię o maluszka:( wyniki moczu nie najlepsze były. od 3 dni strasznie boli mnie w dole brzucha po lewej stronie. Mąż mówi że to jelito grube i chyba ma rację bo mam straszne zaparcia. A może któraś z Was ma jeszcze zaparcia i sposób na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tez okropne zaparcia, ale mi niestety nic nie pomaga. Probowalam juz sliwki suszone, jogurty, kefiry i maslanki oraz kapuste kiszona i sok z kapusty, nic nie pomaga :( Musze to przecierpiec :) Ja jutro zaczynam 13 tydzien ciazy i po nowym roku na wizyte ide i nie moge sie doczekac :) No i w piatek bede badania prenatalne robila. A jak tam przygotowania do sylwestra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ta jedna dziewczyna poleciala do tego Rio? Nie moge doczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×