Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość gość
Alkaoo możesz chodzić prywatnie ale lekarz który Ci robi badanie przezierności karkowej musi być na tej liście https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1 jeśli go tam nie ma to tego badania robić nie powinien bo nie ma odpowiednich umiejętności/sprzętu/doświadczenia Cena takiego badania jest uzależniona od ośrodka/regionu najlepiej jeśli Twój lekarz je wykonuje sprawdzić w cenniku albo po prostu zapytaj. U mnie (Śląsk) takie badanie to koszt 250 zł (usg) i 180zł (test z krwi) ale ja akurat chodze na nfz do lekarza i mam skierowanie bo w rodzinie miałam wrodzoną chorobę serca więc mimo, że nie mam 35 lat i tak powinnam się zgłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
eniek, jest też taka możliwość - jeśli Twój narzeczony pracuje i ma ubezpieczenie - żeby wziąć szybki ślub cywilny; kosztuje to 84 zł chyba, a być może wiele by uprościło; tzn. Ty i dziecko mieli byście pewne ubezpieczenie już wtedy, kiedy ta Twoja szkolna legitymacja straci ważność, itp; może przejdź się do jakiegoś OPSu, MOPSu, czy innej instytucji związanej z pomocą społeczną, gdzie jakiś pracownik socjalny pomógłby Ci trochę zorientować się w tym, na co możesz liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już chyba bardziej opłaca się być "samotną matką" niż brać szybki ślub. Zarejestruje się jako bezrobotna i bedzie miała ubezpieczenie dla siebie i dziecka, a dodatkowo jeszcze jakaś pomoc dla samotnej matki i pierszeństwo do żłobka czy przedszkola później..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mi szkoda
ano też racja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc podal dobra liste lekarzy ktorzy maja prawa wykonywac badania prenatalne i teraz kazda ktora zrobila u kogos innego powinna sie zastanawic nad tym czy warto przekonywac ze mozna wszystko zrobic na nfz, bo to ze ktos chce zaoszczedzic to jego sprawa, ale ze namawia ze wszystko mozna na nfz to juz inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba niekompletna lista, bo żadnego z lekarzy z mojego miasta nie ma. a jest ich kilkunastu i na pewno większość z nich wykonuje takie badanie...zadzwonie i zapytam wcześniej lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipiec2014 ta lista to do badan przeziernosci a nie prenatalych, chyba ze to jakas uniwersalna lista na wszystkie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alka to jest lista lekarzy, którzy posiadają międzynarodowy certyfikat badania przezierności karkowej. Na pewno są lekarze, którzy wykonują takie badania ale nie każdy taki certyfikat posiada. Ja osobiście polecam w tej kwestii dr Nowosielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Nowosielski przyjmuje w kilku miejscach na Śląsku: Katowice, Sosnowiec. Nie wiem skąd jesteście ale jak z okolic Śląska to polecam. Jak już wydawać kilka set zł na badanie to warto przynajmniej mieć pewność, że robi to lekarz z odpowiednimi kompetencjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipiec2014 nie przekonuj innych ze badania robione prywatnie sa bardziej pewne niz na NFZ a badanie przeziernosci to nie jest trudne badanie i robia je lekarze ktorzy maja zdatny do tego sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra1412
cześć dziewczyny. Długo nie pisałam bo rzadko siedzę przy kompie. Na ostatnim usg wyszło mi że mam trochę odklejona kosmówkę i krwiaka podkosmówkowego. Więc mam zalecone ścisłe leżenie, branie leków i jak to lekarz powiedział "mam mieć nadzieję że się wchłonie". trochę się tym wszystkim podłamałam bo ciężko jest leżec cały czas mając dwuletniego brzdąca. Ale w miarę możliwości leżę ile mogę. teraz najgorsze dwa tygodnie czekania - za dwa tygodnie ide na badania kontrolne i zobaczymy co dalej. Trzymajcie kciuki. Przepraszam ze nie wypowiem się na inne tematy ale nie jestem w stanie doczytać wszystkiego. Alicja 1983 ( mam nadzieje ze nie pomyliłam nicku) witam Cie serdecznie - dobrze rozumiem twoją sytuacje - jesteśmy w tym samym wieku i mamy podobne problemy - trzymam za ciebie mocno kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eniekk
Ślub wiąże się też z jakimś przyjęciem, a mnie na to nie stać wiec muszę popytać lekarza co z tym porodem i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisala kolezanka wyzej w ustawie jest zapisane, ze kobieta w ciazy musi miec zapewniona opieke lekarska i porod w szpitalu, bo do tego ma prawo Twoje dziecko mimo, ze jest jeszcze w brzuchu :) Jednak nie wszyscy lekarze odrazu powiedza ci, ze masz takie prawo bo mysla, ze wiekszosc kobiet nie ma o tym pojecia. Licza, ze sie uda i troche kaski wpadnie do kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rany co wypisujecie to glowa boli. lista lekarzy i co? myslisz ze wybitny specjalista z cudownej listy zagwarantuje ci na 100% ze zrobil badanie super ekstra i ze dziecka zdrowe bedzie?! badanie przeziernosci karkowej ma obowiazek zrobic kazdy lekarz gin prowadzacy kobiete w ciazy. ja chodze prywatnie i wcale dodatkowo za to nie place 200 -400 plnow! wszystkie bad mam w ramach wizyty koszt ok 70-80pln. to ze ma sie kaprys na dodatkowe badanie to juz indywidualna sprawa. dodatkowe badania sa uzasadnione gdy sa do nich wskazania. nie popadajcie w paranoje ciazowa jak slusznie napisala jedna z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Eniek nic się nie martw, wg mnie szybki ślub to zły pomysł, ślubu nie robi się dlatego że spodziewamy się dziecka - to nie te czasy.. do końca września masz ubezpieczenie jako uczeń, a w kwietniu po odebraniu świadectwa szkoły, zarejestruj się na bezrobocie i tam C**płacą zdrowotne... Nikt nie może odmówić Ci opieki... Alkaoo - ja chodzę prywatnie do lekarza i za badania płaciłam 30 zł - ale nie wiem naprawdę od czego zależą te rozbieżności cen, a za test z krwi płaciłam 93zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was, jak samopoczucie? u mnie nudności c.d. a podobno po skonczonym pierwszym trymestrze objawy przechodza ale chyba nie wszystkim... Ja tam jestem dobrej mysli choć jeszcze tych badań nie miałam i nie wiem czy bede je mieć ale trzeba być dobrej mysli że maleństwo jest i będzie zdrowe :) to jest teraz dla nas wszystkich najważniejsze: nie zamartwiać się bez powodu i mysleć pozytywnie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie samopoczucie dobre jak od poczatku ciazy, jedynym utrudnieniem jest bol brzucha w lini pepka, ale lekarz mowil, ze to normalne bo macica i powloki brzuszne sie rozciagaja. No i bol piersi mi wrocil, ale nie jest uciazliwy :) Pogoda u mnie piekna, sloneczko swieci wiec meza na spacerek wyciagne dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie zachmurzone i ma się na deszcz więc zostaję w domku. mnie brzych dołem pobolewa poniżej pępka, mam nadzieję że to poprostu rozciąganie i rosnięcie brzucha :) pozatym kręgosłup w dzien ok ale nocy już kolejnej nie przespałam tak strasznie mnie piecze w okolicy krzyża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ale jestem do tyłu nie kojarze niektórych osób mam nadzieje ze mnie ktoś jeszcze pamieta:) u mnie po badaniu prenatalnym wszytsko w najlepszym porządku drugie badanie mam 25 lutego. Karolina 24 wpadłam na twój post o tym ze nasze babcie robily w polu jadly wszytsko prosto z ziemi i wszystko było cacy a my panikujemy a ja bym powiedziala ze to nie panikujemy tylko nas wszedzie chemia pasa i w jedzeniu i w powietrzu i w czym tylko nie spojrzysz :) i to właśnie te pokolenie naszych babc wychowanych "na polu" zyje po 90 lat i w wiekszośc**przypadków do końca sa sprawne i wszystko przy sobie potrafią zrobic:) co do wizyt prywatnie a dopłacania do innych badań to ja sie nie wypowiem bo do mojej gin chodze prywatnie ale kazde badanie mam robione na nfz ze skierowania w szpitalu. moja nie "łasa" na kase :) super babka i nie zawiodłam si ena niej i w pierwszej cązy i po porodzie i teraz tez jest wszytsko ok. prenatalne tylko prywatnie bo to wiadomo 200 zl jest w klinice u nas ale cóż trzeba to trzeba:) co do becikowego to jak dziewczyna młoda to dostanie bez problemy i moze sie myle ale dochody rodziców (matki) sie nie licza ale jezeli jest podany ojciec dziecka to mimo ze nie bedą małżeństwem to dochód taty sie liczy (cyba ze bedzie np płacił alimenty) (przynajmniej tak było w 2011 jak ja rodziłam moja koleżanka miała z narzeczonym przedstawić dochody ojca dziecka... ale chodziło o ten drugi tyś) i lipiec ma racje teraz to właściwe becikowe jeden tyś też jest uwarunkowany dochodami rodziców a co do tej listy lekarzy to jest mój pan jackiewicz:D tak doktor Nowosielski przyjmuje w klinice w katowicach w angelius provita . pozdrawiam serdeczne!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając wszystkie wypowiedzi na temat tych badań płac itd powiem jedno my ludzie sami lekarzy nauczyliśmy że za wszystko im płacimy no ale cóż taka mentalność ludzi jest. To że np Eniek pisze że nie ma pieniędzy na takie badania nie jest powodem do tego by zaraz krytykowac****atrzeć w jej przyszłość czy da radę sobie z dzieckiem i finansowo. Moim zdaniem jeżeli nie ma takiej potrzeby i lekarz nie skieruję tych badań dodatkowo robić nie trzeba. No chyba że ktoś ciągle wyczytuje w internecie co rusz nowe choróbska to zaś tak jest że popadacie w paranoje ciążową a potem tutaj wypisujecie a kobiety które to czytają mają powody do ciągłego myślenia czy napewno wszystko ok a może jednak nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam posty dotyczące tygodnia ciązy inaczej lekarz a inaczej kalkulator w necie najbardziej dokładny (zgodny z kółeczkiem lekarskim) jast kalkulator HACZEWSKI można wpisac w google i wyskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala tak ja wiem, ze nasz swiat w tych czasach to jeden wielki "syf". Jedzenie takie, ze strach je wogole do ust wziasc, zanieczyszczenia jeszcze wieksze, ale My tez panikujemy i nie da sie tego ukryc :) A napisalam o babci bo akurat z nia rozmawialam na ten temat i ona stwierdzila, ze teraz tyle dostepnych metod jest, kiedys nawet kobieta nie myslala o tym czy robic przeziernosc karkowa czy nie. Nie napisalam tego zlosliwie, bron Boze :) Badania genetyczne i prenatalne nie sa obowiazkowe, jak ktos chce to robi jak nie to nie :) Lekarz prowadzacy itak ma obowiazek zmierzyc przeziernosc karkowa. Tez nie podobaja mi sie wypowiedzi, ze jak Eniek nie stac na badania to jak ja bedzie stac na dziecko. Wiec nie ma sie co przejmowac, a ja itak wierze, ze wszystkie dzieciaczki beda silne i zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
dziewczyny ja robie wszystkie badania na nfz i nie tyle dlatego ze mnie nie stać ale głównie dlatego że uważam że mi się należy! Oczywiscie nie każdy nie od razu trafi na sensownego lekarza i czasem moze nam i sie wydaje ze trzeba zaplacic zeby bylo dobrze. A prawda jest taka że wystarczy dobrze poszukać i znać swoje prawa. Wszystkim nam się należy darmowe prowadzenie ciąży i podstawowe badanie w tym przeziernosci karkowej. A co do ubezpieczenia to do nie dawna świecilam sie na czerwono i pielegniarka mi wtedy powiedziala zebym sie tym nie martwila bo wszystkim kobietom w ciąży i w okresie do 2 tyg po porodzie przysługuje ubezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoWa2
witam przyszle mamy. moge dolaczyc? termin 12 lipiec. wizyta kontrolna i badania jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
Witaj w naszym gronie? jak sie czujesz? u mnie samopoczucie bardzo dobrze ale wiecie co? nie mam ochoty wogole na mieso. zadnych szynek kotletow o dziwo ze zjadlam dzis karkowke w miodzie - polecam pychota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
teraz zauważyłam że mamy podobna datę porodu. u mnie 13lipiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SoWa2
swietnie cie rozumie. ja dzisiaj na obiad zjadlam ziemniaki z kapusta bo kazde mieso mi smierdzi;( wszyscy jedli pieczen a ja patrzec na nia niemoglam samopoczucie roznie ale raczej kiepsko. straszny slinotok mam i mdlosci, zaqroty glowy do tego od tygodnia boli mnie brzuch po prawej stronie. a noi czkam:) wszystkich to bawi a mnie wkurza. dzwigam sie rano z lozka i pierwsze co? czkniecie.... w sumie w pierwszej ciazy mialam identycznie do rozwiazania;) bylam tez w szpitalu z plamieniem niestety poronienie zagrazajace a ze poronialm dwie poprzednie ciaze tym razem dostalam duphaston i nospe i narazie jakos leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×