Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość salvaje
witajcie mamuśki dziś z obiadem nie poszaleje, będzie pomidorówka i na drugie robie kotleta, ziemniaki i mizerię, szybko i smacznie. nie ma co się przemęczać i siedzieć kilka godzin w kuchni :D a mnie ten pępek i brzuch swędzi, ze nawet drapanie się nie pomaga :( wrrr drażniące to no i kolejna rzecz, jakby mi się cera pogorszyla, na plecach wychodz,a mi syfki!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mąż to też tylko mięso i mięso... mamy swoje kurki,indyki, gąski, owieczki i inne zwierzaczki więc mięsa pod dostatek, no ale ile można? jeszcze teraz obiady teściowa robi więc ja się nie wtrącam, ale jak już zrobimy własną kuchnię to mięso to najwyżej dwa razy w tygodniu będzie:) Oglądacie czasem program Dzień Dobry TVN? codziennie jest coś o ciąży, dzieciach itp. Bardzo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż bezmięsny obiad toleruje raz,góra dwa w tygodniu.Ale w sumie nie dziwię mu się,bo wykonuje fizyczną prace i spala.Chętnie tez tłuste zajada.A ja na odwrót :) W ogóle coś mi jakoś ostatnio mięso nie podchodzi... Gość S.dawno mielonych nie jadłam.... Mala.nie ma czego zazdrośćić.Wiesz,gdybym miała sytuację taką jak Ty,że małe dziecko w domu to i owszem wolny czas wskazany i drogocenny,ale jak by C**przyszło siedzieć w domu bez konkretnego zajęcia to zmieniłabyś zdanie.Ale Ty tez już niebawem na L 4 idziesz :) Kciuki za wizytę,będzie dobrze! Salvaje,no z kotletem,ziemniakami i zupą tez trochę roboty jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z kąpielą i lezeniem w wannie to bym uwazala, czytalam,ze nie powinna trwac dluzej niz 10-15 minut i ze woda nie powinna byc za ciepla... mi lekarz kazal brac szybkie prysznice w letniej wodzie, nad czym ubolewam bo tak lubilam gorącą wodę i lezene w wannie z ksiazka :) a co do swedzącej skóry na brzuchu, to ostatnio mialam takie uczucie ciagniecia i smarowalam przed dwa dni balsamem nawilzajacym, ale nie raz dziennie, tylko pare razy,zeby nawilzyc mocno skore i potem mi przeszlo... a teraz staram sie codziennie smarowac, a jak mi sie nie chce to prosze meza,on sie cieszy,ze moze podotykac hihi a ja mam pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kropkowa, dla mnie to 30min :) zostawiam na plycie i ide coś robić ;) na razie jakby to powiedzieć, nie wkładam serca w gotowanie i robie to intuicyjnie z automatu, a co najlepsze, wszystkim smakuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
co mi się z tym tel dzieje, nie wylogowałam się, a nick jest znowu jako gość, wrrr to wyżej to oczywiście ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
mala929 - a no to samo wczoraj pytanie dostałam :) ale kurcze nie się za bardzo mięsa nie chce i potem on lekko cierpi :) Ulalalaa - też słyszałam o tych kąpielach właśnie :( a ja tak uwielbiam gorącą wodę, pod letnią jest mi zimno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak u nas właśnie z tym mięsnym to też dlatego że mąż pracuje krótko ale ciężko i fizycznie. ja uciekam na spacer bo u nas znowu wiosna:) i biore sie za obiad dzieś na szybko kotleta potrzaskam ziemniaki i coś do tego wykrzebie ze spiżarni może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
słodkie te ciuszki :) a właśnie wiecie co mój mąż wczoraj mi powiedział w drodze z zakupów? coś zaczęliśmy gadać o łóżeczku, wózku i ubranka itd i on prawie że podniósł głos że jego dziecko będzie miało wszystko nowe, żadnych pożyczanych łóżeczek, wózek to ja akurat też chcę nowy ale łóżeczko myślałam pożyczyć a materac sobie kupić a on że wszystko nowe, że nasze dziecko zasługuje na nowe rzeczy, powiedziałam mu tylko że nie zdaje sobie sprawy ile to wszystko kosztuje... no dobra dostaniemy becikowe jak nic się nie zmieni i z ubezpieczenia w pracy mojej z grupowego też powinniśmy ale i tak mnie zaskoczył. Jak Wasi mężowie/partnerowie się wypowiadają w tych kwestiach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulala,tak góra 15 minut.Dłużej to bym nawet nie wytrzymała! Wlaśnie...macie już brzuszki?Bo mój powoli się powiększa i zastanawiam się czy to już czas na wprowadzenie kremów przeciw rozstępom?Co polecacie? Gość,dla mnie też zaden wyczyn,z tym,że jak teściowa za ścianą to już inaczej na to patrzymy.Bo nas życie nic nie kosztuje a zaoszczędzone pieniążki wydamy na własne i większe mieszkanie.Tez lubie gotować i wychodzi mi całkiem nieźle. Daria,zaraz luknę,tyle że dla mnie to za wcześnie na zakupy...jeszcze nie znam płci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Hej dziewczyny ja dzis mam wolne :-) powiem wam ze wczoraj wrocilam zmeczona z pracy.. Prawa reka to mnie do dzisiaj boli :-( zauwazylam ze zaczynam sie szybciej meczyc.. Pod koniec dniowki kiedy sprzatam studio to musze sobie robic przerwy miedzy czynnosciami i odpoczac.. Ehh poszlabym juz na L4 :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
a ja juz od godz nie spie hehe xD zbieram sie na uczelnie (żeby mi sie tak chcialo jak mi sie nie chce) :D hehe. Milego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheeky,a kiedy szykujesz się na urlop? Gość S,jeszcze nie wiem,nie myśle o zakupach konkretnie...ale gdybym mogła odkupić używane rzeczy w dobrym stanie to chyba bym się zdecydowała.Sporo moich koleżanek,siostra i bratowa zaopatrywała się w ten sposób i nie widze problemu.Mój mąż chyba tym bardziej,bo wiadomo,że nowa wyprawka to spory wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
a to mojego to chyba nie dociera - ale pewnie mamy mu to rozmówią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Laurka
Czesc!!!! Fajnie, ze jest nasz coraz wiecej...... :) Ja wstaje pozno, o 10 :) uroki niepracowania :) Nastepnie sniadanko i komp a potem sie zobaczy. Za oknem pochmurno i niezbyt zachecajaco do jakichkolwiek wyjsc. Za to w domu mam ciagle cos do zrobienia, do ogarniecia, czasami sie zastanawiam gdzie tkwii problem, bo u mnie jest wiecznie do sprzatania.....a jestesmy poki co we dwojke....plus maly piesek. Co do jedzenia to wiecie, ze mnie smakuje mi mieso? zjem, ale bez rewelacji....a kiedys bardzo lubilam miesko. W ogole to teraz nie wiem sama co gotowac, bo specjalnego apetytu nie mam na nic. Jem, bo wiem, ze powinnam, przyjemnosci mam z tego malo. Ja, ktora jedzenie uwaza za jedna z przyjemniejszych rzeczy w zyciu :D I dziewczyny, cera mi sie pogarsza....brode to mam prawie cala w takiej kaszce, drobnych wypryskach....i co chwile cos dodatkowo wyskakuje. A w pierwszych tygodnaich bylo polepszenie cery i sie cieszylam, jak widac nie na dlugo. Dobra, koncze herbatke........ a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Kropkowa moje szefostwo jeszcze nawet nie wie o ciazy, powiem szefowej jak da mi umowe.. mimo ze mam umowe zlecenie to ludze sie ze mnie nie zwolni.. wogole to zastamawiam sie czy jest sens czekac na ta umowe.. Przeciez jak bedzie chciec to i tak mnie zwolni.. A czas ucieka.. Bo musza jeszcze kogos znalezc na moje miejsce.. Zastanawiam sie jak to rozegrac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z mężem mamy już łóżeczko dla malucha takie wiklinowe, śliczne jest:) na rynku od kogoś odkupione ale w bardzo dobrym stanie. Wózek też chcemy kupić używany, może na allegro coś znajdziemy. Wyprawkę do szpitala kupimy nową w całości, a ubranka na potem mamy po dzieciach męża siostry ale ona teraz też w ciąży, dwa tyg przede mną ma termin, więc pewnie te ciuszki pozabiera. Ale już ciotki się zaoferowały że mogą oddać ciuszki.Oczywiście trochę nowych też kupię jak tylko poznam płeć malucha. Nie mogę już doczekać się tych zakupów:) wszystko nowe kupować to rzeczywiście ogromny wydatek, a dziec**przecież na początku bardzo szybko rosną i ciągle trzeba coś nowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was pisałyscie wczoraj o niezdrowej diecie, ja też słysząłm że dziecko i tak weźmie to co najzdrowsze mu potrzeba. ja 3 tyg temu miałam faze na frytki kebaby i pizze, teżsię przejmowałam to nadrabiałam warzywami. teraz sie staram jeść zdrowo, jak robie jakiekolwiek mięso to zawsze są do tego warzywa na patelnię albo mrozonka warzywna jak robię do tego sos :) co do witamin skończyłam femibion dla pierwszego trymestru i teraz kupiłam dla drugiego bo mój gin powiedział że witaminki całą ciążę się bierze. co do ciuchów wszystkie są ok poza spodniami dlatego noszę leginsy i bługie bluzki, ale boję się że jak brzucho urośnie to leginsy az tak się nie rozciagną i trzebabedzie kupić ciążowe. salvaje mi też krwawia dziasła i z nosa czasem krew ale to chyba taka poraz ze organizm jest osłabiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
nowa Laurka - ja własnie idę na śniadanko drugie :) bo pierwsze zjadłam z mężem o 5.50 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropkowa na nude ja zamierzam dziś wejść w moje szafy i sobie zrobić osobna półkę ciuchów obcisłych i krótkich których nie założe na wiosne z wielkim brzuchem ani przez lato a i po ciąży figura nie bedzie jakś super żeby takie obcisłe rzeczy nośic także sobie posortuję, no i pokój dla dziecka musze przygotowac bo do tej pory była tam moja graciarnia, sterty do prasowania albo na maszynę do przeróbki :) aha dziwczyny co do smarowania na rozstępy to najlepsza jest podobno oliwka zwykła dla dzieci jonson albo bambino. Moja kuzynka sie smarowala tym przez 2 ciąże od samego poczatku i teraz nie ma ani jednego rozstepa na brzychu ani biuscie także jak juz zaczełam smarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie biore zadnych witamin. Moj gin mowi,ze to ani nie pomaga ani nie szkodzi jak sie nie bierze. Wiec poki mam dobra morfologie to nie biore nic dodatkowo. Twarz tez mam wysypana od samego poczatku :O Codzien nowy pryszcz i tak sie zastanawiam kiedy to minie :O Wczoraj byl moj M (bo on na codzien pracuje w trasie) i mowil,ze brzuszek mi urosl :) Ogladalismy tez plytke z usg prenatalnego i byl mega ucieszony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzisz co lekarz to inne leczenie, myslę że każdy z nich ma rację i nie chce nam ani dziecku zaszkodzić co do krostek ja miałam duzo na poczatku ciąży i byłam pewna że to bedzie córcia bo mówią że córka odbiera urodę matce ale teraz w 2 trymestrze wszystkie znikły i cera jest ładna więc juz sama nie wiem, każda z nas ma inne ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ma pleć dziecka do hormonów? Jak można wierzyć w takie zabobony, że jak ma się urodzić chłopczyk to cera jest ladna, a jak dziewczynka to zabiera urode!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilka szpitale są różne powiem jak to było w szpitalu w którym ja rodziłam. nie brałam żadnych ciuchów dla małej bo... jak przebierały to zabierały do prania i potem te ciuszki zostaja jako szpitalne... więdz nie bede wzbogacała szpitala bo w domu coś musze mieć też dla dziecka . na wizyty położnej i do lekarza miałam kilka ubranek nowych a "po domu" używane ale w świetnym stanie od znajomej nie zniszczone w ogóle (bo i co taki noworodek zniszczy) teraz też jeszcze w nich maluch "oblata" a potem oddam potrzebującym:) Lucy witaminki cała ciąze i po porodzie także troche jeszcze sobie połykamy jak sie czujesz nie piszesz nic o samopoczuciu:) a co do ciążowych to ja kupiłam w h&M za 150zł ale nie robiłabym takiego wydatku gdyby teściowa krawcowa nie zrobiła mi potem z tych spodni ciążowych spodni normalnych:) uważam ze 150zl na tak naprawde z 5 miesięcy chodzenia to troche przesada z tą ceną:/ dzieczyny wiecie co?? podziwiam to wasze spanie do 10-11 ja jak nie wstane o 7 to potem jestem cały dień taka rozleniwiona:) obiadek juz wstawiony pyrka sobie po woli a ja jak widzicie cięzko prasuje:) ale wczoraj sobie posprzątałam poprasowałam to dziś moge sie polenić tylko dywan odkurzyłam i podłogi bo przy mojej córce to trzeba co dzień bo nerwy mnie borą jak ma sie bawić w okr****c:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Melduje się wypachniona i ze świeżo pomalowanymi paznokciami :) Mój gin zalecił mi witaminy z kwasem dha ,ale wcześniej kupiłam inny zestaw Pregnaker i jako że wydałam na niego prawie 50 zł to zamierzam skonsumować.Zawiera sporą grupę witami,minerałów i kwas foliowy. Cheeky,rozumiem.Miałam podobną sytuację w pracy,ale nie mogłam ryzykować i zrezygnowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katherina90
hej dziewczyny:) te witaminy to wszystko jedno i to samo a wiadomo ze lekarz poleci to co ma reklamować. Mój poleca caly czas femibion, pytał nawet ostatnio czy biore no i oczywiscie wszystkie broszurki itp pierdołki od niego z femibionu:) no i oczywiscie lekarz moze miec podejscie ze albo zaleca bo nie zaszkodza albo zaleca jak zła morfologia. W sumie nie uwazam ani jednago ani drugiego za zle podejscie bo wiadomo ze nawet jak morfa dobra to w ciazy wymioty nie są żadkoscia i może sie pogorszyć. Ja w kazdym razie mam słabą morfologie zle sie odżywiam i pewnie bralabym nawet gdyby mi nic nie zalecił. Mój na szczescie ma w miare normalne podejście do rzeczy dla dziecka. Wie że to i tak na kilka miesiecy i co do ciuszków to żadne z nas nie ma nic przeciwko uzywanym:) no ale materac do łóżeczka pewnie kupimy nowy, ew uzywany ale jakiś lepszy, wózek moze uzywany ale tez lepszy i w dobrym stanie bo to w końcu wydatek na dłużej no i moze na kolejne sie załapie:P A i to co mnie zdziwiło to że mój stwierdził że buciki muszą być nowe, że sie stópka dopasowuje i takie tam.. No i chyba ma sporo racji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja może jakieś tańsze ciążowe spodnie na alegro wychaczę :) Co do samopoczucia to ja sie czuję jak gdyby nigdy nic. właśnie pączka wcinam :) wczoraj wieczorem naszła mnie ochota na kromke z szynka i musztardą ale potem tak mi sie to odbijało że jednak nie był to najlepszy pomysł :) pozatym ok zaraz wchodzę w szaf i costam sobie bede przkładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no katherina twój M ma do tego zdrowe i logiczne podejscie :) my z moim wogóle nie gadamy na temat rzeczy ani ciuszków bo oboje twierdzimy że jeszcze dużo za wsześnie żeby sie za czyms rozglądac, myslę że zaczniemy w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cheeky brown
Gosc a mozesz powiedziec cos wiecej jak to rozegralas w swojej pracy? Mam rozumiec ze zrezygnowalas z pracy przed przedluzeniem umowy czy jak? Bo mi ta moja sytuacja spedza sen z powiek.. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×