Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Termin lipiec 2014 sa tu jakies nowe mamusie

Polecane posty

Gość madźź
wiecie co ja juz tak od wtorku czuje ruchy dzidziusia no bez kitu tego sie nie da pomylic jestem szczupla moze dlatego od 15 tyg czuje jak mi daje kuksance delikatne itp hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Ja dziś byłam z 3 ciężarnymi koleżankami u kolejnej koleżanki, z tym że świeżo po porodzie :) wokół mnie same ciężarówki :P jak byłam oglądać prezent dla córki koleżanki, to nie mogłam się powstrzymać od zerknięcia na wózki :) i powiem szczerze, że miałam inny typ wózka,a dziś na żywo widziałam wózek firmy "tutek" model grander i jest rewelacyjny. Co jest dla mnie najważniejsze,to że ma duże pompowane koła i jest jednym z najlżejszych wózków (11kg) a jeździ się nim jak po puchu :) naprawdę super! Powoli się pakuję, bo jutro czeka mnie lot do Londynu. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaSalon
moze sie tak zdarzyć ze juz w 14-15 tygodniue ruchy sa juz wyczuwalne. ja jestem w 15 tygodniu ale jeszcze nie czuje...ale juz sie nie moge doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madźź szczęściaro!!! ale Ci fajnie... ja cierpliwie czekam:) spiewam i puszczam muzyke depechow zeby sie przyzwyczajalo, bo pod koniec lutego ide na koncert ( oczywiscie mam miejsce siedzace) powiem Wam,ze duzo ciekawych rzeczy wyczytalam w tych gazetach co kupilam, jutro napisze co wyczytalam o tych materacach, bo teraz czekam na mezusia :) milego wieczoru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaSalon
kobitki mam prosbe...jesli ktoras z Wasz ma jakos teraz wizyte u swojego doktorka to zapytajcie co z ta opryszczka wargowa, bo moja wizyta dopiero 3 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salvaje
hej, przybywa nas :D dziewczyny byłam dzisiaj w sklepie dla dzieci i oglądałam wózki, zakochałam się w jednym, a jeden odpuściłam całkowicie o którym myślałam, a co najważniejsze jest lekki, wysoki (a ja jestem wysoka), zwinny, ma cudne kolory i w ogóle ten design-prześliczny!!!!! łóżeczka tez sa rewelacyjne, spodobalo mi się takie wielkościowo duże bo 120x 70cm w białym kolorze, ma ono takie szerokie szczebelki a nie rurki... no ale to kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_S
ja też jeszcze nie czuje ruchów... za usg połówkowe dodatkowo płacicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaulaSalon dzisiaj czytalam artykul o opryszczce, tam pisza,ze nie tylko opryszczka narzadow moze byc grozna, ale ta na ustach tez, jezeli to jest zarazenie pierwotne. oczywiscie nie chce cie starszyc,ale chyba warto bardziej poorientowac sie w temacie jak chcesz to podaj emaila moge Ci wyslac na niego zdjecia tego artykulu to sobie przeczytasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Laurka
Jak juz pisalam , mi wyskoczyla opryszczka akurat w dniu wizyty u mojej ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa Laurka
ucielo mi wiadomosc.... Wypytalam moja lekarke co i jak i zapewnila mnie, ze nie ma zadnego niebezpieczenstwa. Mowila, ze to opryszczka narzadow plciowych moze byc niebezpieczna, szczegolnie podczas porodu. Z ta na ustach spij spokojnie. Ja mojej nawet niczym nie smarowalam, jedynie pasta do zebow na noc, zeby szybciej zaschla. Pamietam, ze moja siostra, ktora ma dwa zdrowe brzdace tez przechodzila opryszczke na ustach podczas ciazy i ja rowniez uspokoil lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ulalala...ja sie juz tyle naczytalam ze mam dosc...zdania sa bardzo podzielone, ja przechodzilam opryszcze juz wczesniej tak wiec moja nie jest pierwotna. Moja siosta i znajoma rowniez bedac w ciazy mialy "zimno" i nic sie z dzidzia nie dzialo. juz sama nie wiem co mam robic....jestem totalnie skolowana, czesc lekarzy twierdzi ze opryszczka warkowa nie jest grozna dla plodu a czesc ze jest....i badz madry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaSalon
ten poprzedni wpis jest moj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie tak, co lekarz to inna opinia. ja tylko mowie co przeczytalam, tam wyraznie pisalo o pierwotnej, jezeli twoja nie jest to mysle,ze nie ma sie czym martwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PaulaSalon
trzeba myslec pozytywnie, do 3 lutego (terminy wizyty) chyba zawalu dostane, postaram sie juz o tym nie myslec, musi byc dobrze, poza tym jest jeszcze jeden aspekt...moj synus ma juz ponad 3 miesiace wiec juz kawal chlopa z niego i na pewno jest silny wiec sie nie da zwyklej opryszczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, ciesze sie jak widze e nas przybywa:) witam nowe mamusie:) skoro jest nas tak wiele jest szansa ze forum nie umrze smiercia naturalna po narodzinach pociech, poprzednie forum na ktorym pisałam niestety obumarlo..... Opryszczke miałam w poprzedniej ciazy i spoko nic sie nie stało dziecku, nie stosowałam zadnych masci ani tabletek opryszczka sama zeszła. Naszej corci nie kupujemy nigdy uzywanych butów i bielizny (body tez) materac tez miała nowy ze wzgledu na kregosłup, wogole wiekszosc rzeczy ma nowych ale z drugim dzieckiem juz tak nie bedzie przewazajaca czesc dostanie w spadku po starszej siostrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała929 dzięki za trzymanie kciuków, badanie wyszło super, z usg wynika, że wszystko jest ok, ryzyka trisomii dosyć małe, serducho całe i zdrowe, są ręce i nogi :) Teraz tylko muszę 2 tyg. poczekać na wyniki krwi ale już jestem spokojniejsza. Wyszliśmy bardzo zadowoleni, mąż chyba w końcu zrozumiał, że ta ciąża to tak realnie, bo sam powiedział, że ani brzucha nie mam, ani dziecka nie widział i jakoś to do niego nie docierało a dziś myślałam, że z radośc***ofrunie - w końcu pierwszy raz zobaczył malucha. W domu mam jeszcze synka, 3,5 letniego. Jak parzę jak on się cieszy to zaczynam żałować, że tak długo z tą ciążą czekałam. Co do wyprawki to większość rzeczy mam po synku ale wózek mam trochę rozwalony tzn. spada mi koło podczas jazdy. Koła są zdejmowane, jak synek był mały mieliśmy mini auto i za każdym razem oba koła z jednej str. trzeba było zdejmować i rozsypał się zatrzask mocujący. Czy któraś wie gdzie można by coś takiego naprawić, bo kończą mi się pomysły a Bebecar zaśpiewał mi 400zł - to praktycznie tyle co odkupienie używanego wózka od kogoś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola super ze wszystko oki:) zazdroszcze obecnosci meza na usg. Moj biedny m jeszcze nie widzial dzidziusia, zostaje z mała jak ja jade na wizyte u gin ale to połówkowe planuje zorganizowac tak zeby mógł byc ze mna. hmmm nie wiem Jola co z tym kołem nie mam pojecia czy sa jakies serwisy???? w naszej gondoli kółka do wymiany ale wystarczy je kupic w sklepie albo na allegro i załatwione Wczesniej pisałyscie o rozstepach, sprawa wyglada tak ze jak skora ma tendencje to zadne kosmetyki nie pomoga.... niestety a oliwka proponuje sie w ciazy nie smarowac, owszem jest swietna bo sama stosowałam ale skora po oliwce jest miekka ijeszcze bardziej podatna na rozstepy. Aktualnie uzywam cetaphilu da i jest boooooooski polecam kazdej. stosuje go tez na twarz, swietnie nawilza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo postow od wczoraj.. Fajnie ze jest nas tyle, a jest ktoras z Krakowa? Ja codziennie po 5 wstaje do szkoły i wszystko mnie meczy nauka o wstawanie i dojazd... Z dnia na dzień się coraz gorzej czuje mdli, jedzenie zwraca się na jedzenie patrzeć nie mogę, plecy bola. No ale trudno trzeba się uczyć nie ma zmiłuj, w środę pojadę na badania a możecie mi powiedzieć bo mam mocz czy zrobię u nich do pojemniczka czy mam SB sama kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek ja kupiłam pojemnik i probke moczu dostarczyłam do laboratorium w dzien w ktory miałam tez inne badania:morfologie, glukoze itp. nie jestem pewna ale mocz tez na czczo sie raczej bada takze chyba wygodniej dla ciebie bedzie zlapac probke w domu. A wlasnie pisałas o tym ze na ostatnim badaniu nie miałas usg, spokojnie na nastepnym bedzie na 100% w koncu musza zbadc przeziernosc karkowa obecnosc kosci nosowej i cała reszte,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi tylko ze malucha nie zobaczyłam i boje się następnych badan. Mam mocz,morfologię i glukozę aco to wgl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze vdrl??? wgl nie mam pojecia a vdrl to badanie na kiłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam opryszczke ustna,pytalam Gina powiedzial ze mam sie nie przejmowac nic dziecku nie bedzie grozna moze byc ta opryszczka narzadow pluciowych A co do ruchow zajrzyjecie sobie na mamusie z czerwca ja tam czasami zagladam bardzo dokladnie opisuja ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe mamusie;) dawno mnie tutaj nie było ale oczywiście wszystko przeczytałam, Eniek pojemnik do moczu kilka groszy kosztuje wiec nawet jak kupisz to jeżeli sie nie przyda teraz to może innym razem... A co do oliwki to z opinii matek które sie smarowały sa bardzo zadowolone tylko liczy się systematyczność i by tej oliwki nie żałować ja używam z rosmanna babydream i koleżanki żadnych rozstępów nie mają więc wierzę w to że tez oliwka mi pomoże;) a kupujecie jakieś gazetki o maluchach? ja ostatnio kupiłam gazetkę ''Bede mamą" jeszcze nie czytałam ale myślę że będzie ciekawa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madźź
dzis to juz szczegolnie czuje ruchy bo wczoraj np to tylko pare razy poczulam a dzis szczegolnie teraz to jest bardzo aktywne zapewne dlatego poniewaz sie teraz zjadlam batonika :) xD, a co do pojemniczka to kupowalam tydzien temu kosztowal 50 gr xD a wyniki z badan bede miala najprawdopodobniej jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eniek a jak cie ten brzuch boli??? tzn gdzie??? Ewka mi nie pomogła a stosowałam codziennie i to sporo przed ciaza i w ciazy tez. Do tego moja gin tez nie polecała oliwki a wrecz mi odradziła. A tak szczerze to ja osobiscie jestem zdania ze jak sie ma tendencje do rozstepów to nic nie pomoze i koniec:( bo tak czy siak wyskocza i "potną skóre"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że zawsze cos ciekawego się znajdzie w takiej gazecie, a macie brązowa kreskę na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madz jak czujesz ruchy ? jakie to uczucie ? Ja czasami czuje takie babeki na dole i nie wiem czy to dzidzia Eniek musisz kupic sama pojemniczek i ten pierwszy moz po przebudzeniu zebrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to nie wiem co z tymi rozstępami teraz;( są jeszcze inne maści od czwartego miesiąca do stosowania.. JA rozstępy mam zokresu dojrzewania więc teraz tez mogę się ich spodziewać... Co do bólu brzucha to chyba normalne że boli? Mnie tez pobolewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×