Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mona1212

TERMIN NA MAJ 2014

Polecane posty

Gość Martul
Cześć dziewczyny, Ja mam termin na 10.05 z usg i na 14.05 z OM. Już zaczyna brakować mi cierpliwości i we wszystkim dopatruję się oznak rozpoczynającego się porodu. W 33 tc miałam silne skurcze i tak do 36 tc, musiałam leżeć, bo mój ginekolog stwierdził zagrożenie przedwczesnym porodem. Skurcze minęły, od 37 zaczęłam znów normalnie funkcjonować. Ginekolog na ostatniej wizycie twierdził, że na pewno nie dotrwam do terminu, a tu proszę jak na złość jak już mogę rodzić to niewiele się dzieje w tym temacie. Okna pomyłam, mieszkanie posprzątałam, ciasta popiekłam, codziennie spacery, seksik z mężem i nic ;) Uparte to moje dziecię. Dziś rano już byłam pełna nadziei, bo 3 razy z rzędu biegałam do toalety i mnie mdliło, pomyślałam, że może organizm zaczął się oczyszczać, ale minęło.. jeszcze wlazła mi rwa kulszowa... cudnie. Teraz czuję jedynie taki dziwny ucisk na o***t, jakbym miała do toalety biec.. ale nic w toalecie sie nie dzieje... jak ja bym chciała już urodzić. Jak to u Was wygląda dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdkagda
Dziewczyny bylam wczoraj u lekarza ogólnego i dostalam na szczęście l4 do 15 maja wiec luzik, a już się bałam że macierzyński będę musiała brać przed porodem:) moja gin nie chciała mi już dać:( u mnie w szpitalu na 9 dobę po terminie biora na patologie i wywołują poród chociaż wolałabym aby córcia trochę wcześniej chciała wyjść tym bardziej ze te ciągłe skurcze są bardzo męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu strasznie późno po terminie u Ciebie wywołuja. -- Ja mam tak samo z tym parciem na o***t, nawet ruchy tam czuję, i mi też lekarz mówił że raczej do terminu nie dotrwam no ale mi zostało 18 dni jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja dzisiaj mialam wizyte u poloznej i tez byl juz poruszany temat wywolywania, u mnie to 12 dni po terminie mialoby byc, wstepnie juz polozna powiedziala ze jesli nie urodze to 19 maja wyciagamy mala sila :( Za tydzien nastepna wizyta i jesli do tej pory nie urodze to czeka mnie masaz szyjki macicy. Termin z OM mam jutro, mam nadzieje ze moja coreczka pojawi sie o wyznaczonej porze:) Gwiazdka, trzymam za ciebie kciuki, cos za dobrze tym naszym coreczkom w naszych brzuchach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martul
Nela 993 mam tak samo, też mam wrażenie jakbym odczuwała tam ruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdkagda
Hej:) Ja znowu po wizycie u lekarki, na ktg wszystko w porządku, po badaniu lekarka stwierdziła że głowa nadal bardzo nisko , szyjka już króciuteńka miękka ale nadal do krzyża:( Kolejną wizytę mam na poniedziałek no chyba że coś się zacznie to na izbę mam jechać. Wczoraj wieczorkiem jak leżałam to miałam skurcze co 15 minut takie mega mocne napinanie brzucha aż mi dech zapierało no ale w nocy się uspokoiło:( Ta moja córcia chyba się zdecydować nie może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzisiaj jest spokój. Nic mnie nie boli. Uspokoiło się. Byłam dziś na USG moja księżniczka raczyła się w końcu obrócić głową w dół. Waży 2960g. Jutro mam wizytę i dowiem się czy będzie cesarka czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek już 3600 waży, ale wciąż mu się nie śpieszy z wychodzeniem...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, piłyście albo pijecie może herbate z liści malin? Bo ja tak bardziej z ciekawości zaczełam pić i wypiłam jak narazie 2 takie napary i nie wiem czy po tej herbacie można mieć biegunkę czy to raczej objaw czyszczenia organizmu przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela gdzieś czytałam że naparu z liści malin podobno pić nie można w ciąży. Ale ile w tym prawdy? Nie wiem. Ja osobiście nie próbowałam więc Ci nie pomogę. My to mamy obsesję jak staraczki, na siłę wmawiamy sobie objawy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela położna na szkole rodzenia mówiła, żeby na własną rękę herbat tego typu nie spożywać, konsultować z lekarzem prowadzącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, ja się juz napaliłam że to może się czyszczę już:P a herbata z liści malin podobno wspomaga mięśnie macicy i mozna ją pić dopiero po 34tc bo może wywołać skurcze, nie wiem czy mi coś pomoże ale zaszkodzić raczej nie zaszkodzi;) -- idę w niedziele na komunię i tak się mi nie chce.. nie dość że nie mam co na siebie włożyć to jeszcze perspektywa siedzenia mnie dołuje, wolałabym urodzić przed niedzielą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pytałam lekarza i mówił że mogę chociaż on w to osobiście nie wierzy żeby ona coś pomagała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela to skoro lekarz nie ma zastrzeżeń to pij. Ja tez idę na komunie ale w sobotę. Co prawda do kościoła to tylko na końcówkę a do knajpy na max dwie godzinki. Kieckę mam, tylko tak bardzo chciałabym założyć szpilki a skończy się pewnie na balerinkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moj*****eriny to ja nawet pół nogi nie włożę ;P musiałam zakupić większy rozmiar :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczęście ide na impreze do domu, i do siostry, także jakby co to się gdzieś wygodnie położę:P jednak znalazłam tego dobre strony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi np stopa urosła w ciąży:D, nie wejdę w rozmiar 39, chociaż był to zawsze mój rozmiar a 40 mam za duży, szkoda że juz połówek nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości poszłam do szafy po szpilki, noga normalnie mi wchodzi w rozmiar 37, balerinki noszę wszystkie z zeszłego roku. Wcale nie spuchłam a przy tych 10 kg które przytyłam to tylko w brzuch i piersi poszło ach no i uda mam ciut szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to ja też, ale stopa mi urosła na długość, podobno ze tak może być w ciąży, dziwne trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela, ja tez gdzieš to słyszałam. Ale to nie prawda. To od opuchlizny ;) ja myślałam że mam spuchniętą tylko lewą, tą skręcona, druga wyglądała normalnie. Dopiero przy próbie założenia baleriny okazało się że są za małe. Aż mi się wylewało :D W ogóle to ja już osiągnęłam dramatycxny pułap 20kg. Ale spuchnięta to jestem nawet na twarzy. Nie mogę już na siebie patrzeć ;(( Tęsknię za wspaniałymi czasami 47kg, kiedy miałam nogi jak sarenka (takie zgrabne, nie owłosione :D). Może jeszcze kiedyś będzie dane mi włożyć moje ulubione szorty w rozmiarze XS, ktore przy ostatniej próbie naciągnęłam do kolan. Leżały idealnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MałaMi nim się obejrzysz to w XS wejdziesz. Zezłościłam się bo mi się powiększyły stare z lat ubiegłych rozstępy na nogach, nie dużo bo kilka ale mimo wszystko. Smarowałam się systematycznie, 2 razy dziennie i musiało cholerstwo się przypałętać, dopóki są świeże to smaruję BioOilem i liczę na cud,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za to na twarzy mam wszystkie kolory tęczy, oczy podkrążone, jak zombie wyglądam, okropność. Tylko ja już w styczniu jak kupowałam buty to miałam problem, a nie widzę żeby mi coś puchło, ale może, nie wiadomo, w sumie dziwne by to było jakby przez ciąże mi stopy rosły:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nela najlpszy sposób żeby sprawdzić to uciśnij kciukiem tam gdzie jest piszczel. Dość mocno. Przytrzymaj z 5 sek . Jeśli masz opuchnięte to "głaskając" ten fragment wyczujesz zagłębienie. ---- Redka a wiesz że mi mimo tych 20 kg nic niecwylazło. Tfu tfu, odukać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi to się wydaje, że mam tendencję do rozstępów, bo na nogach to mi się zrobiły jak dojrzewała, a teraz powiększyły, na całe szczęście nie wszystkie. A takiego fioła mam na tym punkcie, że codziennie proszę mojego partnera żeby mi brzuch dokładnie obejrzał bo może i tam się pojawiły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj Mona ma termin, ciekawe czy już ma dzidziusia przy sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Mona kiedyś się odezwie i napisze,co tam u niej.. zostało Nam tylko czekać na info od niej.. xxxx A co do rozstępów,to na całym brzuchu nie ma ani jednego,miałam kiedyś na boczkach,jak schudłam zrobiły się małe i teraz zaobserwowałam,że się powiększyły. Właśnie przed chwilą próbowałam spakować torbę do szpitala,ale doszłam do wniosku,że chyba mi czegoś brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz Nela że o tym samym dzisiaj pomyślałam? ;) Coś się długo nie odzywa. Ciekawe co u niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzoanna torby?:D -- I miejmy nadzieję że wszystko u niej w porządku i dzidzia cała i zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natchnienia :) mam dziś takiego lenia,że masakra,cały dzień praktycznie leżałam i czytałam gazetę.. xxxx Mi się wydaje,że Mona szybciej urodziła i teraz już jest zaganianą mamusią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość gonia
wpadłam do was gościnnie i muszę przyznać że faje kobitki jesteście,mała mi85 rozbawiłaś mnie,wogóle wesoło tu u Was.Ja mam termin na 1 czerwca ale któż to wie może będzie maj....Powodzenia życzę i lekkich porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×