Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość K_K_K_K
E tam gadasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka - kurcze nie wiem jakie on ma kola. A te piankowe to jakies dziadostwo? Na razie jestemy zdecydowani na ten pierwszy, a ten babetto to mi sie spodobal wizualnie, bo widzialam go ostatnio na osiedlu ;) ale teraz przejrzalam o nim opinie i sa dosc kiepskie. Wiec chyba jednak pozostaniemy przy carmello. Dla mnie wozek moze byc ciezki, bo mam winde. Nie planuje tez nim jezdzic na rajdy terenowe ;) hehe i cena w sumie tez dla nas nie gra roli, bo tesciowie sie zaoferowali ze zakupia nam wybrany model ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta - wspolczuje dolegliwosci. Na pocieche powiem ze ja tez spedzilam caly weekend w lazience, tyle ze u mnie to akurat pecherz nawala. dziewczyny a powiedzcie mi czy bola was pachwiny? Bo ja juz nie wiem czy to od pecherza czy od brzucha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Cześć dziewczyny :), pisałam na 1 stronie zaraz jak został założony topik wrześniówek :) termin mam na 1 września, jestem już po genetycznych i po teście PAPPA, jak na razie wszystko okej ))), bardzo się cieszę, że mimo wieku, bo chyba jestem najstarsza tutaj jest w porządku, mam zaległości więc sobie Was poczytam :)) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Rudzielec nie jesteś najstarsza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limfa no piankowe koła nie daja takiej amortyzacji. nie ogladajcie w necie i nie napalajcie sie tylko idzcie do sklepu pomacac, popatrzec , popchac wozeczek;))))a dopiero potem ewentualnie zamowic z neta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga41
No właśnie, póki co ja dzierżę palmę pierwszeństwa jesli chodzi o wiek, a i chyba termin też mam pierwsza jesli chodzi o wrzesień, nawet ostatnio z usg niby mam na 31 sierpień. Co do prenatalnych czyli usg i test PAPA to musi być robiony w tym samym dniu bo oni coś tam porównują, ilość jakiś "składników " we krwi z wymiarami uzyskanymi na usg, jest jakaś zależność że w danym wieku ciąży i danych wymiarach dziecka we krwi musi być jakiś okreslony poziom czegoś tam, przepraszam za te ogólniki , mój gin. tłumaczył mi to dokładnie ale ja niestety nie zapamiętałam tych terminów,mnie też w jwdnym szpitalu chcieli zrobić te badania osobno ale lekarz zdecydowanie mi to odradził bo według niego wyniki mogą nie być zbyt dokładne więc poszukałam odpowiedniej placówki .(szpital na borowskiej we wrocławiu). Wózki, jeszcze nie jestem na tym etapie, imię tak samo, wyprawka też, ciągle jestem na etapie że boję się zapeszać i jestem zdania że teraz na prawdę mozna wszystko dostać od ręki więc na pewno zostawie to na ostatnią z możliwych chwil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa jestem i ja:) moje szkraby urosły w niecały tydzień - jeden 1,70 cm drugi 1 cm:) Także zrobilismy dzisiaj badanie usg genetyczne i wszystko mamy w porządku - przeziernośc karkowa i inne takie:)widziałam jak sobie na główkę rączke jeden połozył - płakałam jak głupia na tym badaniu;)Pierwszy raz słyszałam bicie serduszek:) lekarz powiedział, że test pappa nie jest konieczny bo przeziernośc wyszła 1, 4 i 1:) Ehhh jaka ja jestem szczęśliwa:) A no i a propo wózków to i my dzisiaj oglądalismy - okazało sie, że ten który wybralismy nie do końca się sprawdza - trafilismy na fantastycznego sprzedawcę:)wszystko nam wytłumaczył - chyba z 1,5 godziny spedziliśmy w tym sklepie - cena tego wózka mnie powaliła - pewnie koło 4 tysięcy:)No ale..bliźniaki są tego warte:) Trzymajcie sie ciepło - bo ja idę dalej walczyc z cisnieniem - 150/120 - chyba szlag mnie trafi..ból głowy jest nie do wytrzymania - a głowa boli od ciśnienia..więc nic nie pomoże..tylko spadek cisnienia i kółko się zamyka:))) Miłego wieczorku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hey dziewwczyny. Jestem w 12 tyg chcialam sie was zapytac czy macie bole w podbrzuszu lub klucie, bo ja mam i zastanaawiam sie czy to normalne czy mam sie lepiej zglosic do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
Ja sie nie dopisalam do tabelki, ale palme pierwszenstwa wieku, to dzierze chyba jednak ja, bo koncze 32 lata :-) Gosciu, jesli niepokoi Cie to klucie, to mysle, ze nic sie nie stanie, jesli pojedziesz na IP - moj lekarz twierdzi, ze zawsze lepiej czesciej lekarza odwiedzic, niz raz a za pozno. Ja w pierwszej ciazy, mialam rozne bolesci na poczatku (w 1 trym.), ale nic minie bylo - po prostu macica ciagnela i wiezadla jak wszystko sie rozciagalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka2014
A nie jednak nie, jak widze :-) Odnosnie wozkow jeszcze, to jak dla mnie kubelkowe spacerowki to najwieksza pomylka. Dziecko lezy jak przykurcz, nie ma opcji spania na spacerze, bo nawet jesli odchylisz siedzisko, to nogi ida do gory, nie mozna sie na boku polozyc, no i ciasne sa w ogole. Dobrze sie trzeba zastanowic na zima, bo jesli chodzi o Polske, to nawet nasze piekne wyremontowane warszawskie parki, jak zasypie, to dupa blada, wozkiem na malych, niedmuchanych kolach, nie pojedziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga - mi lekarz juz od kilku wizyt wylicza termin na 27.08, ale nie chce was zostawiac i przenosic sie na sierpniowki ;) ej dziewczyny mam pytanie do doswiadczonych mam: kupilam dzisiaj w lidlu skarpety niemowlece na rozmiar 15-18, ale chyba beda za duze na noworodka. W jakim wieku dzieci nosza taki rozmiar ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limfa to tak chyba bedzie na roczek. jesli dobrze pamietam to moja młoda koło roczku miała buciki rozm 16.zanim sie obejrzysz juz bedą dobre;)w biedronce dzis widziałam fajne bodziaczki w 2pakach ale u nas rozm tylko pow 80 cm....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Byłam dzisiaj pierwszy raz na tym aerobiku dla ciężarnych ( poszłabym szybciej ale dostać w sklepie o tej porze strój kąpielowy jednoczesciowy graniczy z cudem ) i powiem tak : pomysł fajny, ruch w wodzie super sprawa i uważam ze to obowiązkowe powinno być dla ciężarnych bo każdej z przyszłych mam dobrze by to zrobiło. Niestety na tych zajęciach była tylko jedna ciężarna ( prócz mnie ) reszta to babcie a co niektóre to i może nawet prababcie wiec nie było takiej atmosfery jak sie spodziewałam, ze bedzie mozna porozmawiać z innymi ciezarnymi itd. Bardziej to przypominało turnus rehabilitacyjny :-) no cóż nie mam do wyboru już żadnych innych zajęć dla ciężarnych wiec raz w tygodniu ( bo tylko w poniedziałki to jest) dam rade poczuć sie jak babulka :-) i godzina tych zajęć jest za pozna zaczynaja sie o 19 tej wracam do domu po 20 tej i jak to po basenie strasznie głodna :-/ a o tej godzinie już nie jem ale nie da sie nie zjeść jak woda wyssała wszystko. Do tego wykupie karnet na basen i bede chodzić o normalnej godzinie troche popływać. Dobrze mi to robi po takiej przerwie od ruchu :-) Spadam spać dziewczyny moje bo wyczerpana normalnie jestem. Kolorowych snów Wam życzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo, dobrze, że mi przypomniałaś. bo ja też się wybieram na aqua aerobik dla ciężarnych jak mi się do końca polepszy forma i zastanawiam się, lepiej iść na basen chlorowany czy ozonowany, czy to bez różnicy? chodzi mi w większości o naszą delikatną dolną florę bakteryjną. zapytam się jeszcze ginekologa na kolejnej wizycie, ale jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Jestem po usg i immunochemi. No i znowu problem. Usg super, wolne beta hcg w normie, ale mało białka pappa. ( tak przy okazji, kilka dni pomiędzy pobraniem próbki krwi, a usg nie robi większej różnicy). Mam podwyższone ryzyko downa, 1:96, to mniej więcej jeden procent. Docent zalecił amniopunkcję, ale nie zdecyduję się raczej. I tak bym się nie pozbyła dziecka, a jednak istnieje ryzyko uszkodzenia. Tylko teraz pozostanie mi pół roku czekać w miarę spokojnie. Ech, zmęczona już jestem. Zobaczę, co mój prowadzący powie. Żałuję, że się na ten test zdecydowałam, tak to bym miała samo usg i byłabym zadowolona i spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nika a jak wyszło usg ?wozmierzył przezierność,-? kość nosowa widoczna? na pewnie będzie dobrze. a po co zrobiłaś te badania.,? masz wskazania.? u mnie mdłości troszkę wróciły, dobrze że mam dziś wolne. góra prasowania czeka na mnie i 2 prania do zrobienia. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Przezierność 1,1, kość nosowa widoczna, i wogóle wszystkie parametry super. Tylko ta krew moja nie tak. Zdecydowałam się na test ze względu na wiek, mam 35 lat, i konieczność sprawdzenia przepływów w tętnicach macicy, musiał je wykonać specjalista inny niż mój prowadzący, żebym mogła mieć refundowane zastrzyki z heparyny. Lekarz mi powiedział, że przy moim obciążonym wywiadzie ginekologicznym i tylu poronieniach, amniopunkcja mogłaby się wiązać z dużym ryzykiem. Tak więc spać spokojnie nie będę do września chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Catherine z tego co gdzies czytałam chyba lepsza bedzie chorowana, oby u Ciebie było wiecej ciężarnych kobitek:-) Nika mój lekarz ostatnio mówił o przypadku kiedy przeziernosc była powyżej 5! Reszta badań wskazywała ze to prawie na pewno urodzi sie dziecko chore a urodziło sie całkiem zdrowe. Nie martw sie na zapas masz jeszcze bardzo duże prawdopodobieństwo ze wszystko bedzie dobrze. Mojego lekarza żona podczas ciazy nie wykonała ani jednego usg bo nie chciała i maja zdrowe dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rudzielec39
Nika kochana, jeśli usg wyszło dobrze, to nie masz się czym martwić, ten cholerny test PAPPA to tylko przez wiek wychodzi źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Nika - ja tez wczoraj byłam na badaniach - u mnie przezierność u jednego wyszła 1,4 a u drugiego 1 - kości nosowe obie widoczne i lekarz stwierdził, że mozna ale nie trzeba robić testu pappa.. Powiedział, że wszystko wygląda dobrze - że dzieciaczki wyglądają na zdrowe - tylko jeden jest większy od drugiego - ale tak jest od początku... Myslę, że nie możesz się martwić - chociaż wiem, że to się łatwo mówi.. Co do basenu - ja wybieram się w tym tygodniu - jak mdłości w końcu miną - ale nie na aqua - tylko popływać..a od 14 tygodnia idziemy na joge dla ciężarnych:) Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też planuje się zapisać na zajęcia dla ciężarnych ale na basen się boje, bo ja ciągle lapie jakieś infekcje, a do tego jeszcze ten pęcherz :( Ale taka joga byłaby chyba fajna:) muszę poszukać w okolicy. Chociaz zapisze się dopiero jak pójdę na l4 bo na razie wracam z pracy wykończona i nie mam nawet siły ugotować obiadu, a co dopiero wychodzić z domu. zielony błękit - a jak tobie wyszły badania, bo z tego co pamiętam robilas w provicie? Biedronka - no to piękny zakup zrobiłam, na roczniaka a nie niemowlę. Ale takie malutkie te skarpetki ze w życiu bym nie podejrzewała ze to na większe dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika - ja też uważam ze jeżeli usg wyszło ok to bedzie ok. trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limfa nie jest powiedziane wcale;)moze bedzie mial dzidzius duze "kopytko";)))dzis zajade do lidla jak starczy mi czasu i zerkne na te skaretki bo nie pamietam w sumie ale lulipu ma chyba troszke inna rozmiarowke (jak kupowalas w lidlu to pewnie lulipu). jak na "oko" widzisz ze sa malutkie to pewnie beda dobre a ja sugeruje sie ze 15-18 to tak jak rozmiar bucika ale moze jest inna rozmiarowka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
Dzięki dziewczynki za wsparcie. Co będzie, to będzie, poczekam na opinię swojego prowadzącego. Jeszcze czytałam o usg genetycznym, które bezinwazyjne wykrywa ryzyko, ale to po 16 tygodniu się robi. A co do skarpetek, to sprawdzajcie, jakie gumki mają, bo często uciskają nóżki. No i lepsze większe niż za malutkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa no u mnie wyszło wszystko dobrze z maluszkiem przezierność 1.7 dr powiedział że jest dobrze tylko mam jakąś strukture w łożysku niby to nie zagraża ale trzeba obserwować.czekam na wyniki z krwi, mam wielką nadzieje że będzie wszystko ok Tygrysku co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle to podziwiam was za chęć uczestniczenia w fitnesie jodze i chodzenie na basen bo ja tylko wstaje z łożka na jedzenie tak się czuje słabo nawet na dwór nie wychodze bo z rana wymiotuje i cały dzień mam mdłości na jedzenie patrzeć nie mogę wszystko mi śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja czytałam że dziewczyna miała 4 i urodziła zdrową córeczkę nie martw się chodz wiem jakie to trudne wierze że będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nika gość
No u mnie przezierność jest książkowa, tylko niski poziom białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×