Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

U mnie z imieniem też ciężko. Mąż upiera sie na adama, ale nie jestem przekonana szczególnie że mam w rodzinie. Wiecie co trzeba kupic do szpitala bo słyszałam że są jakieś wymagania: rożek, podklady higieniczne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, no blizniaki powazna sprawa - z jednej strony fajnie, bo 1 ciaza i tyle szczescia, ale z drugiej troche przerazenia na oewno jest, jak czlowiek to wszystko ogarnie :-) Xxx Medela swing jest chyba najlepszym laktatorem, bo jako jedyny nasladuje naturalny rytm ssania niemowlat - moja kolezanka utrzymala laktacje 6 miesiecy na laktatorze, bo corka byla wczesniakiem i po pobycie w inkubatorze nie nauczyla sie juz ssac piersi. Ja z kolei mam reczny lovi protect z regulacja sily ssania i tez jestem bardzo zadowolona, tylko faktycznie trzeba sie namachac pompka :-) sciagalam codziennie jakby 1 karmienie przez caky okres kiedy maly byl tyo na piersi i zawsze staralam sie miec 5 porcji zamrozonych na jakies dluzsze wyjscia bez dziecka. Jak sie dojdzie do wprawy, to 100ml sciagalam w 10 minut. Szybciej niz karmienie smoka :-) Xxx Pylasia, najlepiej dowiedziec sie w szpitalu, gdzie bedziesz rodzic, co trzeba zabrac - czasem na necie szpital zamieszcza listy rzeczy. U nas np. Kosmetyki i chusteczki zapewnial sponsor szpitala, ale trzeba bylo miec ciuszki, rozek/kocyk i pieluchy. Dla mamy koszule do karmienia, kosmetyki bezzapachowe, reczniki, klapki i podpaski poporodowe. Ja mialam jeszcze wlasne podklady poporodowe do polozenia na materac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też ściągałam 6 miesięcy., mleka miałam bardzo dużo., jakby synek lepiej przybierał na wadze to pewnie bym dłużej ściągała. wszystkie koleżanki miały akurat medela mini electric a o swing tylko słyszałam. ale wiadomo każdy mówi co innego. ręczny miałam tylko na początku i nadaje się na ściąganie co jakiś czas. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja do szpitala tym razem zabieram wszystko. za 1 razem bylo mi glupio z dwoma torbami wiec ograniczyłam rzeczy do minimum tym bardziej ze szpital zapewnia podkłady, pampersy i ubranka. w realu okazalo sie jednak ze pampersow wlasnie nie maja, podkładów tak samo - polozne wydzielały dosłownie po kilka sztuk a ubranka dla dzieci stare, za duze, brzydkie i porozciagane. teraz już wiem co zabrac: dla mnie: poduszka jasiek koszule (min 5 sztuk biore wczesniej mialam 3 i bylo za malo) wkładki laktacyjne(nie całą paczke ale wrzuce troszke do kosmetyczki) podkłady poporodowe (min 1 paczke awaryjnie jakby znowu brakło na sali) osłonki na piersi do karmienia jednorazowe majtki i jednorazowe reczniki oczywiscie podstawowe rzeczy: podstawowe kosmetyki, recznik, szlafrok, klapki pod prysznic, woda do picia ( najlepiej z dziubkiem jasli ktos bedzie mial cc), nakładki na wc!!!! dla dziecka: pampersy ubranka kocyk (rozka chyba nie kupuje) smoczek nie biore kosmetykow do kapieli bo tym razem nie pozwole kapac dziecka zrobie to po powrocie do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandarynka84
Biedronka - dlaczego nie pozwolisz kąpać dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już po połówkowym.... lekarz stwierdził że w moim brzuchu mieszka 370 gramowa, zupełnie zdrowa.... dziewczyna :) <3 lekarz powiedział że żadnych nieprawidłowości nie widzi... :) :) :)...ania8333 jak tam ??? trzymałam kciuki..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczy nka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chyba chłopakoczko.gif Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014________? Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________Dziewc zynka Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14____Chłopak Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14_________Dziewczynka Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ęcia]Borsuczek85Limfa12__________Katowice________27.08.14________Chłopa k Aga41 __________ok. Kłodzka______01.09 ___________chłopak ewelincia86______Krajenka___01.09.2014_____? Natusiaa_________Warszawa___ ___02.09.2014r______Chłopak rudzielec39________Warszawa__________02.09.2014_________c hłopiec Blondasek86______Gliwice_________05.09.2014_______? Catherine________Warszawa_______06.09____________dziewczy nka Inesskaa_________Łódź__________ 06.09.2014_______chłopiec Sjena____________Lublin____________07.09_____________Chł opak Pelargonia69_____Mińsk Mazowiecki___10.09.2014____chłopak kurkaa _______Śląsk _______11.09.2014 _______chyba chłopakoczko.gif Ania8333 _______ Śląsk _________ 12.09.2014 _____mam nadzieję że chłopak Alma2800_______ Wrocław________12.09.14r_________? K_K_K_K________Legnica________12.09.14__________ Chłopak Wierna__________Wrocław________12.09.14__________Chłopa k Biedronka2223_________Zielona Gora_____12.09.2014______Chłopak Minia1989________Gdańsk________13.09.2014________dziewcz ynka Tygrysek33_______Białystok_______15,09.2014________dziew czynka Edka12__________Mielec_________17.09.2014 chłopczyk Aneta_83_________Cieszyn________20.09.14_________? Asiał____________Opole__________23.09.14r.________Dziewc zynka Nika gość________Warszawa______25.09.14r_________Chłopak Pylasia____________Mazury_________25.09.14____Chłopak Borsuczek ________Wrocław_________25.09.14_________Dziewczynka Mandarynka84____ Kraków________27.09.14r._________Chłopak Patrycja93_______Mazury_________27.09.14r._________ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynka - mi sie imie Marysia podoba, za to do Magdaleny mam zastrzezenia, bo wszystkie Magdy ktore znam sa delikatnie mowiac dziwne ;) K k k k - bierzecie slub? Kiedy? :) Aneta - to bedziecie mieli wesolo z dwojka chlopcow. A imiona juz wybrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wszystko bylo ok przy tej kapieli ale uwazam ze mozna to zrobic dopiero w domu. zreszta w niektorych szpitalach celowo nie kapie sie dzieci aby zostawic ta maz plodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba tez kupie uzywany laktator elektryczny, bo planuje glownie sciagac pokarm i karmic z butelki. A chyba tym recznym to bym sie namachala ;) Tez slyszalam ze ta medela jest dobra. Od jutra ruszam na tablice i allegro i szukam niani, monitora oddechu i laktatora. Pylasia - na stronie mojego szpitala jest lista rzeczy ktore trzeba zabrac. Chociaz ja planuje zabrac wszystkiego wiecej. Planuje spakowac sie do torby, ktora normalnie biore na urlop ;) Biedronka - no wlasnie, dlaczego nie pozwolisz wykapac w szpitalu? Borsuczek - gratuluje dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczełam zastanawiać się czego jeszcze mi brakowało w szpitalu i wpisałam w google lista rzeczy na porodówke. Na jednej ze stron znalazłam obszerna liste a w niej: - do porodu tubka mleczka w płynie i woda woda to rozumiem ale jaka tubka mleczka?????słodzone do jedzenia czy kosmetyczne?????o co kaman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doczytałam że chodzi o to słodkie do jedzenia;DDDDD faktycznie ja byłam godna bo przed cc nie daja jesc a po cc tylko kleik. Mąż przemycił mi pierogi;)))))))))faktycznie cos do jedzenie chyba też wcisne do torby;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa, ja tez bylam taka cwana z tym jedzeniem - jadlam w wieczor poprzedzajacy cc chyba z 4 kajzerki z szynka i serem do 22 iej, bo do tej moglam jesc, a w nocy jak byla pobudka na ktg, jeszcze wypilam duszkiem bobofruta, bo mysle sobie, co tam jeden soczek, przeciez umre z glodu do czasu po operacji. No i tego bobofruta zwymiotowalam w trakcie operacji mezowi na rece :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i doszłam do wniosku ze na pobyt na roomingu juz wezme sobie pidzame dwuczesiowa tzn koszulka plus spodnie. ilosc osob odwiedzajacych jest ogromna a wygrzebujac sie z lozka czułam sie skrepowana nie mowiac juz o tym ze jest tak cieplo ze nie chcesz sie przykrywac a masz na sobie jakas koszulinke;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo w koncu ten zakaz jedzenia po cos jest;)ja jakos dałam rade przed cc ale potem juz musiałam sie najesc...kleiku nie byłam w stanie skonsumowac;)jakies sucharki mozna miec zawsze to cos....pomyslcie ze urodzicie rano juz po sniadaniu ktorego wam juz nie dadza i czekaj do obiadu jak kilkanascie godzin rodziłas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo zle znosze brak jedzenia, no a jak trzeba to trzeba. Zreszta przed kolonoskopia nie wolno mi bylo jesc od poludnia dnia poprzedzajacego zabieg ( a zabieg mialam na 10) + musialam wypic 3 litry takiego swinstwa ktore dokladnie mi wyczyscilo uklad pokarmowy. Z glodu rano wymiotowalam zolcia ;) a wiec mysle ze te 12 godzin przed cesarka bym wytrzymala na luzaka ;) ale u mnie ostateczna decyzja o porodzie zapadnie pod koniec czerwca, bo wtedy mam ostateczna kontrole u okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 h to pikus, mnie przyjeli na oddzial we wtorek, mialam poscic od 22giej, operacja w srode o 11, a posilek, czyli ten kleik moglam zjesc dopiero w czwartek po 8 rano. W srode tylko popijanie wody dozwolone. Bobfrut w obliczu niejedzenia przez nastepne 30h byl kuszaca perspektywa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie jadłam przed porodem cały dzień bo nie miałam apetytu., jak o 20 wjechałam na porodówkę to nie miałam sił na nic. urodziłam dopiero o 1.05. i jadłam dopiero rano śniadanie. miałam tylko landrynki które kazała mieć położna. teraz wezmę ze sobą choć płatki ryżowe. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) no imiona niestety jeszcze nie wybrane:)Jakoś z mężem nie potrafimy dojść do porozumienia:) Ja od zawsze chciałam JAKUBA:)no ale mąż smędzi, że tyle Kubusiów na około..więc będzie "wojna":)) Powiem Wam, że ja dzisiaj mam 20 tydzien i 6 dzien i jeszcze nie czuję ruchów..lekarz powiedział, że to aż dziwne przy bliźniakach tym bardziej, że bardzo *****iwe chłopaki:) Co do porodu..to u mnie prawdopodobnie cesarka będzie - mam nadzieję, że nie będę miałą problemów z laktacją.. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to nie wiedzialam ze i po zabiegu tak dlugo nie mozna jesc. Bo przed zabiegiem to tak mniej wiecej 12 godzin trzeba poscic i to mi sie wydawalo ok. Ale skoro zapowiada sie 30 godzin glodu to juz nie tak fajnie ;) aneta - skoro macie dwojke to sie podzielcie, jednemu synkowi ty wybierasz imie, drugiemu maz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K_K
Cześć dziewczyny, Limfa biorę ślub cywilny 14.06.2014, małe przyjęcie na 20 osób- dla najbliższej rodziny, a za rok najprawdopodobniej 05.09.2015 kościelny :-) chociaż tak teraz myślę jak to będzie dziwnie brzmiało jak ksiądz bedzie pytał czy ty np. Karolina Kowalska bierzesz za męza Pawła Kowalskiego (bo po cywilnym bedziemy mieli te same nazwiska) ale co tam najwyzej niektórzy goście się zdziwią :-P ja dziś zaczęłam 23 tydzień to chyba 6 miesiąc już jest ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Jestem po badaniu połówkowym. Lekarz powiedział że wszystko ok ale mały był tak niefortunnie obrócony że ciężko mu było robić badanie. Wszystko pomierzył ale nie umiał dobrze serducha zobaczyć :) Powiedział że przy następnym usg sobie to zobaczy :) ALe powiedział że nie mam się martwić bo nic złego nie widzi :) Ale powiem że stres straszny :( A poza tym już się na chwilę uspokoiłam ale sadziłam tuje w ogródku wczoraj (w rękawiczkach) i mąż mnie znów wystraszył że mogłam złapać toksoplazmozę :( normalnie zwariować można :( Czy wy coś robicie w ziemi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez przesady z ta toksoplazmoza. musiałabys zjesc kocią kupę;D przeciez po robocie ręce umyłaś;D to jakies zabobony tak jak kiedys kobiety w ciazy uciekały na widok kota;) od samego przebywania z nim nie zarazisz się;) mam dwie kolezanki w ciazy które mają koty w domu - jedyny srodek ostroznosci to męzowie przejeli sprzatanie kuwety chociaz to i tak nic groznego ale jak sie wyrywali do roboty to niech robią;)nie muszą wiedziec wszystkiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Nie do konca masz racje! Bo koty liza sobie tylek potem myja sie wylizujac siersc i kiedy go glaskasz i nie umyjesz rak mozna sie zarazic! Ja mam kota na polu ale juz przebylam toksoplazmoze bo mam przexiwciala a kiedy sie zarazilam nawet nie mam pojmy takze jedna sie nie zarazi majac kota w domu a inna tak mysle ze to zalezy od organizmu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, ja wszystko robie w ogrodzie, standardowo w rekawiczkach. Kota mam i to polujacego, ale jest wyszczepiona na wszystko. Psa mam, to samo. Koty podworkowe sa u nas w domu od zawsze i nie zlapalam toxo cale zycie. Wystarczy zachowac najwazniejsze zasady higieny i bedzie ok. Znacznie latwiej zalapac cytomegalie. A'propos prac ogrodniczych, to z okazji dnia matki maz sprawil mi elegancka, wygodna podkaszarke - ide zaraz odpakowac paczke :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kkkk ale na kościelnym mówisz tylko imiona bez nazwisk także luz, nie ma co się martwić. dziewczyny jest tu księgowa wśród nas.,? mam pilne pytanie. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×