Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

Gość szcześliwa bardzoo
mi też na początku trudno było uwierzyć że widze 2 kreski, następnego dnia rano powtórzyłam test i znów dwie, ale to było za mało więc sie zapisałam na bete. Może i ty masz możliwość sprawdzenia tym sposobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kobietki mogę do Was dołączyć?:) Jestem w 6tyg ciąży termin porodu mam na 6 września.Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze choć tak samo jak niektóre z Was boję się czy wszystko będzie dobrze.Na chwilę obecną biorę duphaston 3 razy dziennie bo pojawiały się skurcze jak przy miesiączce:( Wymiotuję:( i mam wrażenie że moje piersi eksplodują:)Widziałam już bicie serduszka ale jeszcze nie słyszałam...mam nadzieję że usłyszę za dwa tygodnie:) To moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szcześliwa bardzoo
Inesskaa witamy:) ja jestem w 5 tygodniu i też pierwsza ciąża, do ginka ide w poniedziałek i liczę że coś zobacze:) mnie czasem pobolewa podbrzusze ale dosłownie chwilke i przestaje , nie jest to mega częste, pare razy na dzień, myślisz ze mam się czym martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szcześliwa bardzoo nie potrafię Ci odpowiedzieć:( Zapytaj lekarza a on rozwieje Twoje wątpliwości. Ja miałam silne bóle skurczy i bardzo częste.Ból potrafił mnie obudzić w nocy. Na szczęście po tym leku skurcz ustąpiły i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
cały dzień nie wchodziłam, a tu tyle nowych dziewczyn i wpisów ;D Dziewczyny byłam dzisiaj na usg i widziałam mojego maluszka, jak bije mu serduszko ;) dostałam kwas foliowy i luteine.. czy któraś z Was brała bądź bierze luteine ? lekarz mówi, że to na wzmocnienie ciąży, ale nie wiem co o tym myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Moj lekarz powiedzial ze luteine dostane jezeli bedzie sie cos dzialo - plamienia itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy pierwszej ciąży brałam luteine, bo na początku miałam plamienia Zastanawiam się o tych badaniach na hiv bo przy synie chyba tego nie robiłam.Lekarz na to kieruje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
ja póki co miałam tylko test na kiłę ;o dał mi kolejne skierowanie, ale same skróty tam są i jeszcze nie rozszyfrowałam;p ale czytałam, że niektórzy lekarze kierują na hiv też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luteine brałam całą drugą ciążę ze względów raczej profilaktycznych z powodu pierwszej ciąży obumarłej,przy dobrej przeszłośc***ołożniczej i przy braku zagrożeń w obecnej ciąży (plamienie,krwiak itp...)raczej nie przepisuje się jej na zapas,patkaa22 nie wiem jaki powód podał lekarz przepisując Ci luteine to hormon który podtrzymuje ciążę...a ja nadal czekam z testem jutro 26 dzień cyklu i kusi mnie żeby znowu zrobić eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
kurcze bo czytając ulotkę też zgłupiałam ;o pytałam dlaczego mam to brać, to powiedział, że dla wzmocnienia ciąży.. nie mam żadnych plamien ani nic takiego, raczej profilaktycznie mi to zapisał.. no nie wiem, lekarz chyba wie co robi, bede brać..troche o tym czytałam i raczej nie powinno zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamawrzesinka
hej dziewczyny, duphaston to syntetyczna luteina. Jak to mawia mój lekarz, jeśli ciąża się ma utrzymać, to się utrzyma, a jak ma nic z tego nie być, to nawet leżenie na d***e (cytat z gabinetu) nie pomoże. miałam iść w sumie do lekarza jutro w ciągu dnia, ale muszę odwołać, bo wypadło mi spotkanie służbowe. Chcieliśmy rodzicom na dzień babci/dziadka powiedzieć, ale wygląda na to, że poczekamy z wiadomościami i jakoś pod koniec 8 tc dopiero pójdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Ja chodze prywatnie i wszystkie badania tez robie prywatnie. Zreszta nie wszystkie badania sa refundowane z nfz. Test na kile tez mialam :) Nie wiem czy hiv jest obowiazkowy, ale w karcie ciazy jest miejsce na wynik tego badania, wiec chyba jest to wazne badanie? Moj lekarz ma bardzo zle zdanie na temat duphastonu i mowil mi ze jak juz cos to lepsza luteina. Ja jestem po 1 poronieniu - poronilam mimo duphastonu, wiec chyba to prawda co napisala mamawrzesinka, ze ciaza jak sie ma utrzymac to sie utrzyma :) A dzis zaczynam 8tc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiaaa27
szczesliwa bardzo no ja juz wiem na 100% ze jestem w ciazy :) bylam juz 2 razy na usg i widzialam swojego bobasa :) co do tych boli co masz - to na 100% normalne tez je mialam w 6-7 tyg ciazy - lekarz tez powiedziala ze to normalne - wiec spokojnie :) brzuch boli bo macica sie powieksza Inesskaa witaj :) ja tez jak bylam na usg widzialam jak bije serduszko ale nie bylo slychac - w nastepnym tygodniu ide na kolejne usg wiec juz powinnam uslyszec :) a powiedzial Ci lekarz dlaczego masz takie skurcze ? gosia tez mialam badanie na hiv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesinka
Ja w poerwszej ciazy zaczelam na poczatku 7tc plamic, wieczorem wystraszylam sie i pojechalam po szpitala, tam mloda lekarka mi przepisala ten duphaston. Nastepnego dnia poszlam do mojego gina i on wlasnie tez powiedzial, ze duphaston wcale nie jest lepszy, bo jest syntetycznty i kazal mi lezec, a nie lykac lekarstwa jak cukierki, tym bardziej ze badania hormonow mialam ok. Lezalam niemal bez ruchu 2 tygodnie, wychodzilam z lozka tylko na wymioty. Plamienie ustapilo, po 4 tygodniach znow pojawilo sie na 4 dni, ale jeszcze slabsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tak się zastanawiałam z tym badaniem na hiv bo nie miałam. A ja cieszę się bo koleżanka w rejestracji "wcisnęła" mnie do bardzo dobrej lekarki na nfz. Chodziłam do niej i ma tyle ludzi, że ja np 2 miesiące temu się do niej zapisałam na ....wrzesień 19:) Ale wczoraj zadzwoniłam do koleżanki i udało się na 3 lutego, więc to będzie 7 tydzień. Ale do tego lekarza na wtorek pójdę jak już mam wizytę tylko kurcze szkoda, że nie ma w gabinecie usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szcześliwa bardzoo
hej, bete we wtorek miałam 105,3 a dziś po 48 h 302,1 :) chyba przyrasta prawidłowo:) ale sie ciesze, ulżyło mi:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majowy deszcz
Hej, byłam dziś u lekarza i wszystko Okej. Badania prenatalne masakra:-) ale cieszę się ze dziecko rozwija się prawidłowo. Jestem strasznie zmęczona i spać mi się chce:-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K_K_K
Badania prenatalne masakra-napisz cos wiecej na ten temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesliwa bardzo super :) beta podniosla sie tak jak trzeba :) majowy deszcz czemu mowisz ze te badania to masakra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Majowy deszcz chętnie też przeczytam doświadczenia z badań prenatalnych, bo też się za pare tygodni wybieram ;) co miałaś robione i na jakiej zasadzie się to wszystko odbywa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tosiaaa27
szczesliwa bardzo sorry za glupie pytanie ale co to jest ten suwaczek ? :) co do badan prenatalnych - u mnie wygladaly one ok :) ale chcetnie przeczytam doswiadczenia innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×