Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

WRZESIEŃ 2014

Polecane posty

alma ja mam termin na 7 sierpnia - wolalabym wczesniej bo nie bylo by takich upalow no ale i tak wole to niz zime :) bo do bolow brzucha jest to jeden z objawow ciazy - dla mnie lekarz powiedziala ze to normalne bo macica sie powieksza - i dodala ze jak przy takich bolach nie ma krwi to wszystko jest w porzadku :) ja czasami mam klucia w brzuchu ale bardzo delikatne - do tego od poczatku ciazy strasznie bola mnie piersi - nic wiecej mi nie dolega gosc czyli od 14 - a juz myslalam ze od 13 no ale cuz.. 24 stycznia mam usg wiec mialam nadzieje ze to bedzie juz 2 trymester 1234gościnnie -młoda mamusia przyszla- ana0408 trzymam kciuki :) Catherine super gratuluje :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a teraz ja mam pytanie :) powiedzcie mi co myslicie o spaniu na brzuchu ? kurcze ja uwielbiam na nim spac - u mnie nie ma jeszcze brzuszka ale nie wiem czy mozna na nim lezec czy nie - czytalam rozne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja także mam termin na wrzesień na 21. O ciąży dowiedziałam się w niedzielę tydzień przed @ i wyszedł pozytywny. We wtorek byłam na becie i było 195,68 mIU/ml więc też pozytywny:) Za 2 tygodnie wybieram się do lekarza. Z objawów straszny ból piersi, i ból podbrzusza. To moja druga ciąża, z synem miałam identyczne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobre wiadomości :) 5 tydzień, szacowany termin na 6 września. nasze 5mm ma widoczną, choć jeszcze niesłyszalną, akcję serca. w życiu nie wiedziałam, że można tak mocno i szybko przywiązać się do 5mm :) niestety w zeszłym tygodniu wykryto u mnie kamienie w woreczku żółciowym więc jutro planowo idę do chirurga i od progu mam machać USG żeby robili mi laparoskopie póki jest wcześnie. dostałam też skierowanie na badania w tym już na glukozę, kolejna wizyta 20-21/01. tryskając szczęściem wszystkim oczekującym życzę dwóch kresek na teście! choć nie załamujcie się jak ich nie będzie. ja według bobo testu w sobotę nie byłam w ciąży! tosiaaa27 dziękuję bardzo :) ja też uwielbiam spać na brzuchu a czasem tak na pół boku-pół brzuchu. niestety teraz bardzo bolą mnie jajniki więc sobie darowałam. zwijam sobie nawet przed sobą kołdrę żeby czasem nie przekręcić się do mojej ulubionej pozycji. gosia 871 piękny termin. ja jestem z 21 września ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caterine a ja jestem z 6 września więc mamy podobnie:) A możecie mi pomóc z tą bea-195,68 mIU/ml który to był by tydzień? Bo zaczynam już schizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blondasek86
Hej Wrześniówki:) Ja też w ciąży 5 tydzień jutro jade na pierwsze usg termin obliczyłam na 8 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Witam nowe kolezanki:) Gosia - powtorz sobie bete za 2 dni i bedziesz widziala czy ladnie przyrasta = wszystko jest ok. Tosia - nie slyszalam ze nie wolno spac na brzuchu. Zapytam lekarza podczas wizyty, bo sama czesto zasypiam w tej pozycji. 1234goscinnie - u mnie chory pecherz byl 1 objawem ciazy ;) Ja mam jakis kryzys, od wczoraj ciagle spie, jestem zmeczona i odrzuca mnie od kawy. Pierwsze wymioty juz za mna ;) mdlosci mnie mecza okropne, szczegolnie jak jestem glodna. Wiec co chwile cos przegryzam. Juz sie boje stanac na wage :( przed zajsciem w ciaze schudlam 4 kg do mojej optymalnej wagi i mam nadzieje ze nie przytyje w ciazy wiecej niz to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka26
Dołacze sie do was jesli moge oczywiscie widze ze tu wszystkim pania sie udaje to moze i mi staram sie 2 cykl dzis moj 14 dc testowac bede za dobre 2 tygodnie tak bym chciala zeby sie udalo ja tez jestem z wrzesnia urodzilam sie dokladnie 25:) a moje pytanko w ktorym dniu cyklu mialyscie owu i byly przytulaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia871 według rozpiski, którą mam na wyniku hCG z laboratorium to 4 tydzień. na 4 tydzień dają przedział 9,5-750. natomiast 5 tydzień jest 217-7138. beatka26 my w tym cyklu baraszkowaliśmy tylko raz (potem ja wyjeżdżałam) dokładnie 10 dnia. i się jakimś cudem udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka u nas to było tak,że sama nie wiem kiedy zaszłam bo od dłuższego czasu miałam nie regularne cykle od 24-37 dni.Staraliśmy się ponad rok, więc tym bardziej cieszymy się z tej ciąży. Mamy już synka, który w kwietniu skończy 5 lat i miałam te same objawy co przy nim tj, ból piersi tak bardziej po bokach i ból podbrzusza, takie ciągnięcie.Beatka trzymam za Cibie kciuki i pisz czy się udało:) Catherine dziękuję za odp, na mojej rozpisce jest tak samo odnośnie tej bety ale chciała się tylko upewnić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia gratuluje :) limfa wiesz co skoro mialas wymioty to raczej nie przytylas - moja kolezanka tak wymiotowala na poczatku ciazy ze schudla 5 kg ! co do spania na brzuc****ak nie zapomne to jutro zapytam o to lekarza - bo mam kontrole z moim pecherzem beatka napewno sie uda :) co do owulacji - nic nie liczylam nic nie sprawdzalam - mysle ze to najlepszy sposob :) podejsc do wszystkiego tak na luzie :) ja tak jak gosia mialam wszystko rozregulowane - a tez sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limfa12
Chodzicie/zamierzacie chodzic do lekarza na nfz czy prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar chodzić na nfz ponieważ z synem chodziłam prywatnie i strasznie dużo mnie to kosztowało 100 zł wizyta + płatne badania tj, morfologia, mocz itp.Tym bardziej, że mam dostęp do dobrego lekarza na nfz. Wolę te pieniądze przeznaczyć na dzieci niż wizyty. A wy jak dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chciałam jeszcze zapytać czy też może macie taki żółty śluz, byłam wczoraj u lekarza z tym i powiedział mi że to normalne ale chciałam się dowiedzieć jak jest u was:) Pierwsze usg za dwa tygodnie, już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie tego śluzu nie mam w ogóle, i zaczynam się martwić. W pierwszej ciąży miałam szybko i bardzo dużo. Tak na prawdę jeszcze nie mam żadnych objawów prócz lekkiego bólu piersi i brzucha. W pierwszej ciąży piersi bolały mnie strasznie przez pełne 3 miesiące tak, ze nawet podczas kąpieli była masakra. do tego wcześnie zaczęło mnie mulić i chciało się spać. Ale nie zapeszam, może po prostu będzie normalnie. \Do lekarza będę chodzić na NFZ bo mam sprawdzonego. Wizyta dopiero 22.01 eeh tyle jeszcze czekania. Z jakich okolic jesteście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alma wszystko będzie ok, każda ciąża jest inna, więc uszy do góry. Ja też mam wizytę na 22.01 więc będziemy się dzielić wiadomościami:) Ja tylko mam nadzieję że wszytko będzie ok i że serduszko będzie biło. Ja jestem z małopolski okolice Krakowa.A Wy dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alma2800
Ja Dolny Śląsk , nie daleko Wrocławia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Cześć Dziewczyny! Jestem tu nowa, ale dołączam się do wątku. W sylwestra zrobiłam test-wynik pozytywny;) 08,01 byłam u lekarza, potwierdził ciążę! Jestem obecnie w 5tygodniu. Niestety nie było jeszcze echa serduszka, ide w następną środę na kolejne usg, mam nadzieję, że wszystko będzie ok! Denerwuję się trochę tym czekaniem... To moja pierwsza ciąża i nie wiem jeszcze co i jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patkaa ale fajnie:) Jest nas coraz więcej. Ja przy synku też poszłam za wcześnie i nie było słychać serduszka, a tydzień później już było więc na pewno wszystko będzie ok. Ja dlatego pójdę dopiero 22 to będzie 6 tydzień i może już będzie serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Gosia pocieszyłaś mnie troche ;) Ja jestem jeszcze nadal w szoku! Staraliśmy się tylko jeden miesiąc, nie sądziłam, że tak szybko sie uda;o Powoli dopiero oswajam się z tą sytuacją, co nie zmiena faktu, że bardzo się cieszę;D a powiedzcie mi jakie witaminki bierzecie,jeśli jakieś w ogóle? mi lekarz powiedział, że mam kupić jakies bez recepty, a dopiero jak zobaczy wyniki badań za tydzień to mi przepisze coś jak będzie trzeba. Kupiłam Prenatal Classic, tylko tam jest napisane,że od drugiego trymestru się je bierze i nie wiem czy może to jakoś zaszkodzić mi i maluszkowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patkaa ja biorę tylko kwas foliowy, przy synku też na początku tylko, a później lekarz przepisał mi feminatal.Teraz tylko to. Po wizycie pewnie każe mi łykać jakieś witaminy. Ja z synem też zaszłam za pierwszym razem, a o tą ciąże staraliśmy się ponad rok, nawet dłużej, więc też byłam w mega szoku,że w końcu na teście pokazały się dwie kreski a nie jedna. To może nie bierz tych witamin jak piszę że od 2 trymestru a kup jakieś od początku ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
oo no to gratuluję, że w końcu Wam się udało ;) oby wszytsko było dobrze! No zastanawiam się czy nie iść do apteki i nie kupić innych tych witamin, a te na później sobie zostawie ;) może jeszcze ktoś coś poleci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może zapytasz w aptece o ten feminatal, choć nie pamiętam od kiedy go się stosuje. Wiem że jak kiedyś czytałam coś na forum, to dużo dziewczyn pisało,że właśnie to bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia mialam taka wydzieline - ale dosyc krotko - czasami mi sie wydawalo ze jest ona az jaskrawa ! po jakims czasie mi to przeszlo :) alma ja sluz zaczelam miec dopiero po 6 tyg ciazy - wczesniej nic patkaa22 spokojnie - u mnie nie bylo slychac serduszka w 6 tyg ciazy - myslalam ze zawalu dostane - ale juz w 8 bylo widac jak bije :) czasami we wszczesniej ciazy nie widac jeszcze serduszka - trzeba cierpliwie czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patkaa22
Gosia pewnie, ze zapytam o ten feminatal ;) już poczytałam i wydaje mi się, że na początek też się nadaje ;) tosiaaa27 takie czekanie jest najgorsze, coś o tym wiesz ;) ale dobrze, że to jest normalne i nie tylko mnie się to zdarzyło... uzbrajam się więc w cierpliwość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny przez pierwsze 3 miesiące trzeba brać tylko kwas foliowy. Nawet powinno się go już brać 3 miesiące przed. A dopiero od 2 trymestru np feminatal albo prenatal czy inne witaminy. Ja w pierwszej ciąży też od razu pojechałam do apteki po witaminy a pani w aptece mi wyjaśniła co i jak. Tak rano potwierdził lekarz. Kwas foliowy jest najważniejszy. Alma2800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie dziewczyny, odnośnie witamin. ja dostałam jedynie Duphaston ale to nie witamina a dydrogesteron (podobny do progesteronu) żeby wspomóc moje jajniki. nic innego nie dostałam co właściwie dziś zaczęło mnie dziwić. niby moja dieta woreczkowa jest pełna zdrowego jedzenia i witamin ale w poniedziałek mam badania więc może potem coś dostane? my mieszkamy w Luandzie, w Angoli. ale na czas ciąży ja będę pod Warszawą, po jej zachodniej stronie w mojej rodzinnej miejscowości (zwyczajnie tu mnie "napotkała" a nie jestem fanką latania samolotem w ciąży). do lekarza mam zamiar chodzić prywatnie. jednym z powodów jest to, że u mnie w przychodni nie ma USG, jest w sąsiedniej i kolejki są niedorzeczne. poza tym personel to jeden wielki rój plotkar, które zaglądają w karty pacjentów i szeroko komentują ich stan zdrowia poza miejscem pracy. choć jak dziś popatrzyłam na koszta to zastanawiam się nad wykupieniem pakietu prowadzenia ciąży w szpitalu Damiana albo szpitalu Medicover. w sumie wypełniłam dziś formularze kontaktowe aby się dopytać o szczegóły w obu miejscach. patkaa22 gratulacje! jesteśmy w tym samym tygodniu także pierwszej ciąży :) u mnie dziś 5+6, a u Ciebie? nie denerwuj się serduszkiem. ja miałam wczoraj usg i akcja serca była widoczna ale niesłyszalna. gin powiedział, że na to przyjdzie jeszcze pora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catherine ja zobaczę co mi powie 22 stycznia lekarz ale z ciekawości się zapytam o te witaminy, jak by nic na ten temat nie mówił.Pewnie jak masz dwa razy chodzić osobno na badanie a osobno na usg to też wolała bym chodzić prywatnie.JA nie spotkałam się z tym żeby ktoś zaglądał mi w kartę a potem to komentował, ale i tak się zdarza. Ja mieszkam w małej miejscowości i tu każdy zna każdego, ale nie zależy mi co będą o mnie mówić że w ciąży itp, w końcu mam męża od 6 lat więc niech się wypchają:) Jak samopoczucie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana0408
Ahoj dziewczyny:)Widzę że zastanawiacie się nad witaminami w ciąży ja Wam powiem że najważniejszy kwas foliowy z resztą witamin na razie sie wstrzymajcie rozwijające się dziecko od Was dostaje wszystko co trzeba mało tego niektóre witaminy powodują zbyt duży wzrost dziecka co nie jest korzystne ani dla dzidzi ani dla mamy oczywiście jeśli lekarz zaleci inaczej z jakiegoś powodu należy wybrany przez niego preparat przyjmować...inaczej to najlepiej naturalnie sie wspomagać soki,owoce,warzywa itp.Ja osobiście w pierwszej a właściwie w drugiej ciąży( bo pierwsze dziecko straciliśmy)pod jej koniec przyjmowałam niewielkie iliości witamin i to co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia to tylko pozazdrościć. ja też mieszkam w małej miejscowości i niestety jest tak, jak napisałam. np. u mnie w ośrodku ZAWSZE i każdemu rejestratorka wydawała wyniki badań na nie nie patrząc i baj. teraz jak robiłam badania do operacji woreczka (której mieć nie będę z powodu ciąży) to robiłam też betę. i co? i nagle jak przyszłam po badania oprócz rejestratorki pojawiła się pielęgniarka, która pobierała mi krew i zaczęła mówić czy badania dobre i pogratulowała ciąży. zwyczajnie musiała wiedzieć czy w ciąży jestem czy nie, bo przecież na każdym badaniu podana jest norma i wiedziała, że dwa dni później mam chirurga. u mnie w ośrodku baby są zwyczajnie obrzydliwe jeśli chodzi o plotkę. a co do tych witamin to wypytałam się koleżanek, które są już po ciąży. wszystkie zgodnie mówiły, że jeśli wyniki są dobre to lekarz nie daje witamin itd. moje wyniki do operacji były wszystkie w normie oprócz cukru (noooo, ale to po słodko-grzesznych świętach i Sylwestrze było :P) więc pewnie dlatego nic nie dostałam. także już się nie martwię :) poza tym moja dieta woreczkowa jest tak do bólu zdrowa, że aż modelowa dla ciąży. a tak z innej beczki. myślicie, że mogę nadal regularnie używać Elmex Żelu (ten w małej tubce) do wzmacniania zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×