Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

No i to co Monaliza napisałaś w pierwszym zdaniu ostatniego posta to coś z czym nie da sie polemizować :) I Jak podchodziłem do in vitro z kd to było w sierpniu 2013 to znalazłam świetny światowy raport na temat skuteczności ivf z podziałem na kd, pgd, wiek i wiele innych. To było szalenie interesujące. Nie mogę tego ponownie znaleźć. To na pewn było na anglojęzycznych stronach. Jeśli któraś z Was to znajdzie to poproszę o linka. Ja jeszcze będę szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Aniu czyżby sam szef kliniki invimed się Tobą " zaopiekowal" że nie tak przestymulowal w invimed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Zgadlas Mona;) ...a pozniej... mnie olal (wybaczcie). Nie zadzwonił nawet żeby mi powiedzieć ze guzik wyszło z pgd. Mimo że byliśmy umowieni na telefon. Szkoda gadać ale nie ukrywam ze bardzo chciałam żeby mnie prowadził....miał takie dobre opinie. Moja endokrynolog namawiala mnie żebym złożyła skargę ale chciałam po prostu zakończyć to z nimi i zamknąć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bharat
Pytałyście o mnie.... zniknęłam stąd, bo zniesmaczyła mnie ta licytacja na temat mojej bety. Najpierw gratulacje, a potem jakiś sąd nad moimi wynikami, jakby mnie tu w ogóle nie było. I piszę to głównie do anonimowej dziewczyny.... Jakieś takie dziwne z uporem udowadnianie, że się nie uda, nie może się udać, bo medycyna tak każe, bo cyferki tak każą..... Czym innym jest przytaczanie statystyk w obiektywnej sytuacji, nikogo nie dotyczącej, a czym innym przekonywanie na siłę, że to porażka, jeśli to dotyczy konkretnej osoby, czyjejś niełatwej sytuacji. Nie odzywam się, ale jestem tu, czytam i coś czuję..... To "puste jajo płodowe", "ciąża biologiczna", "ciąża pozamaciczna", to moje potencjalne Dziecko. Nie mam do tego stosunku czysto matematycznego. Nawet jeśli się nie uda, to po co ta licytacja? Będzie, co ma być, jak ktoś napisał.... Empatii trochę, mniej progesteronu, a więcej empatii....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Full of Hope, Marta....... wielkie gratulacje za fajne bety :) Oby te jutrzejsze ładnie przyrosły i rosły tyle ile trzeba i tak długo jak trzeba. Cieszę się, że Wam się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię betę za betą i czekam aż spadnie albo aż urośnie na tyle, że będzie można zrobić usg. Na razie nie spada. Rośnie. Jutro kolejna. Jak będzie...... nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Lenka
Lenka : Bhart jesteś bardzo dzielna, mam nadzieję, że Twoja historia zakończy się pomyślnie dla Was, wiara czyni cuda. .. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Bharat bardzo mi przykro bo to ja stałam się jednym z członków tej przepychanki wkurzylo mnie jednak że jedna z nas od razu zamiast Ciebie wspierać celowo bez podania nick pisze że to się nie udało i beta wróży źle. Wiem że byłaś świadoma tego że różnie może być że beta dobrze nie rokuje więc potraktowalam to jako czystą złośliwość. Myślę że żadnej z nas nie jest potrzebne każda zna statystyki normy i wypisywanie takich rzeczy nie jest potrzebne bo człowiek głupi nie jest. Może tak reaguje bo mam dodatkowy problem zdrowotny i spotykam czasami ludzi którzy mnie pytają czy nie da się z tym coś zrobić a ja wówczas odpowiadam że cale życie marzyłam o tym żeby tak było. Bzdurne pytanie bo wiadomo że nikt o zdrowych zmyslach gdyby się dało to by to zmienił. Po prostu mefycyna jest bezsilna i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Całą noc nie śpię bo mam mega dola. Jest to mój dodatkowy problem o którym pisać nie będę bo nie związany z tematyką naszego forum. Mialam podchodzic teraz do próby ale nie wiem czy nie poczekać i się uspokoić miesiąc czasu. Wówczas próba w marcu. Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bharat
Mona... nie bierz tego do siebie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny wiem, że rzadko udzielam się na forum ale chciałam się podzielić z Wami, że będziemy mieli córcię. Mój mąż się popłakał w gabinecie z radości hhehe. Powiem Wam, że warto się starać dopóki można. Nam te 6 lat starań poszły w niepamięć tak jakby w ogóle ich nie było teraz żyjemy Naszą dzidzią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bharat- ja tez przepraszam, ze pisalam na Twoj temat i dalej wierze, ze moze byc dobrze. Te nasze zarodki sa bardzo silne i jestem pewna, ze Twoje dziecko teraz walczy o to zeby z Toba zostac. Czy sie uda- nie wiem, ale nie mozna tracic nadziei. Mona- jezeli to az tak psuje Ci nerwy to moze poczekaj jeszcze miesiac. Chociaz z drugiej strony to czy w czasie podejscia mamy duzo stresow czy nie chyba nie ma znaczacego wplywu na jego wynik. Aleksandra-super wiadomosc, na pewno to byl dla Was niesamowity dzien. Pamietam, ze zaszlas w ciaze chwilke przede mna. Ktory to tydzien? 17? Ja niestety musze czekac na usg na ktorym poznam plec do 20 tygodnia. Moglabym co prawda isc prywatnie ale to kosztowaloby mnie ponad 100 funtow i chyba wole wydac ta kase na cos dla dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer84 to mój 18 tydzień i już czuję delikatne ruchy fajne uczucie. A Ty jak się czujesz bo ja to cierpię na straszne wzdęcia heheh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Bharat a co mówi lekarz jakie są rokowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roma77
Do Bharat, Wiesz ja miałam bardzo podobnie: najpierw beta rosła potem krwawienie i zaczęła spadać. Kazali odstawić leki ale wtedy beta zaczęła rosnąć. Ponieważ i tak było już wiadomo, że nic z tego nie będzie - zaczęło sie mierzenie bety i czekanie - może spadnie (pytanie było czy to nie ciąża ektopowa lub zaśniad, ale zaśniad to tylko w moim przypadku bo miałam już wcześniej).. Dodam, że beta była na tyle niska, że na USG nie było nic widać. Po koło 2-3 tygodniach braku spadku lekarz podjął decyzję o łyżeczkowaniu. No i beta spadła. To nie był fajny czas. Mam nadzieję, że u Ciebie nie będzie to konieczne i wszystko szybko się skończy. Bardzo Ci tego życzę. Bo dopiero wtedy można myśleć o dalszych planach. Trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika452
Hej dziewczyny wiem ze to dziwne pytanie ale czy częste oddawanie stolca tak 3 razy dziennie to normalne bo to dziene uczucie takiego jakby ucisku na brzuch nie lubie tego uczucia wiem ze w moim przypadku z celiakia moze byc troche inaczej (zaostrzenie objawow) ale martwi mnie to. Wogole każde uklucie, ucisk delikatny ból brzucha mnieje martwi chyba zwariuje przez te 9 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Nika, niektóre leki(nie wiem co bierzesz ) zawierają pszenicę może więc te bóle to faktycznie jelitowe. Dla spokoju poszlabym do lekarza. Wiadomo że w tym okresie lepiej nic nie brać chociaż nospe myślę że możesz. Ale nie za często. Tez mam celiakie ale objawy raczej nietypowe (zaparcia) ale bóle jelit czasem tak duże ze aż mnie plecy bolą. W ciąży tez mi to doskwieralo. Wtedy nie wiedziałam że mam celiakie. Brałam wiec czasem nospe chociaż mój gin nie jest zwolennikiem. A może herbata z rumianku? Dobrze wply wa na jelita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Mona,ja bym chyba poczekał. Ciągle wszyscy mówią jak ważny jest spokoj psychiczny wiec może nie ma co się spieszyć. Miesidąc szybko zleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mierzę betę co drugi dzień. Ona cały czas rośnie. Moja lekarka powiedziała, że to może być prawidłowa ciąża, ciąża pozamaciczna albo nieprawidłowy rozwój. Jest za wcześnie aby stwierdzić co. Jeszcze trochę i zacznie mnie to rozwalać psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika452
Ania a czy ciąża przebiegała prawidłowo pomimo ze nie wiedzialas ze masz celiakie? Zaparc nie mam bo jestem na dieci bezgliten. Wiem jak może być potworny ból brzucha z powodu tej choroby dlatego tak się boję Brahat po cichu trzymam za ciebie kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Nika w ciąży z zaostrzeniem schorzenia trzeba się liczyć chociaż nie jest to regula bo mnie ciąża wbrew obawom nie zaszkodzila. Dziecko to kochany i pożądany pasozyt doskonały tak mi lekarz powiedział który korzysta jak potrzebuje i nie patrzy na nic. Idź do lekarza będziesz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasiaAnia: Bharat trzymam kciuki, Mona to trochę jak mówiłaś albo za ciosem albo - czekać tylko pamiętaj jak czekasz to pojawia się lęk który głęboko gdzieś ukryty w najgorszym momencie o sobie przypomina i pulsuje i jak mamy jego świadomość to pojawia się myśl : -pewnie się nie uda, potem strach, czekanie ..... nie lubię tego uczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Nika,te bóle jelit byy non stop. Brałam nospe mimo że mój lekarz nie był zwolennikiem. Brałam tez czasem reni. To mi pozwolił. Miałam też takie bóle po bokach brzucha ale to chyba macica się rozciagala. Brałam wtedy większe dawki magnezu. ciąża przebiegała dobrze. Moje poronienie było z zuplenie innego powodu. Myślę że najlepiej będzie jak pójdziesz do lekarza. Uspokoić się chociaż odrobinę. Ja byłam na 1szym usg w 15 dpt. Może to za wcześnie ale chciałam zobaczyć czy zarodek dobrze się umiejscowil. I jeden problem można było skreślić z listy. Niestety, z własnego doświadczenia wiem ze pozytywna beta to dopiero początek zmartwień. Ale to chyba normalne szczególnie po latach walki . Pamiętajmy ze na wiele rzeczy nie mamy wpływu żebyśmy nie wiem jak się starały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Źle napisałam. ...pozytywna beta to początek ogromnego szczęścia ale i zmartwień . MaM nadzieje ze wiecie co mam na myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bharat, Wierzę, ze to jest trudne ale chyba niestety jedynym sposobem jest mierzenie tej bety i obserwacja. Może jak rośnie - to jednal będzie wszystko ok (byle przyrastała dobrze). Bardzo trzymam za Ciebie kciuki ! - takie "niepewne" sytuacje są ciężke ale Ty masz jeszcze szansę, że będzie dobrze. Nika, Ja też mam celiakię i byłam w ciąży (do 14 tygodnia, przyczyna niepowodzenia inna niż celiakia). Nie miałam takich objawów o jakich piszesz więc sama nie wiem co to może być. No spa jest bezpieczna z punktu widzenia glutenu, inne leki - musisz poczytać ulotkę - choć jeśli podchodziłaś w Novum to pewnie przyjmujesz standard czyli estrofem, lutinus i luteinę pod językową oraz encorton (wszystko ok jeśli chodzi o gluten). Poczekaj trochę i jak nie przejdzie skonsultuj może z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka_1973
Fajnie Bharat, że się odezwałaś, że jesteś z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka_1973
Ja już umówiona w Salve, powiedzcie co najlepiej zabrać, jakie wyniki badań, czy może kopia kartoteki z poprzednie kliniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jagoda no własnie to takie dziwne jest, trafiłam na forum przypadkiem, nie majac problemu z zajsciem w ciaze, pozornie tu nie pasuje, bo nieznam sie na waszych sprawach, ale znalazłam tu fajna babeczke, ktora naprawde dodała mi otuchy w tym waznym dniu. Teraz czekam na dobre wiesci z Jej strony ;) Oj nie moge sie juz doczekac. Mam nadzieje ze wkrotce "posypia" sie dobre wiadomosci i tych ciaz bedzie coraz wiecej ;)czego zycze każdej z Was z osobna ;) Powodzenie dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość z rana
Jagoda no własnie to takie dziwne jest, trafiłam na forum przypadkiem, nie majac problemu z zajsciem w ciaze, pozornie tu nie pasuje, bo nieznam sie na waszych sprawach, ale znalazłam tu fajna babeczke, ktora naprawde dodała mi otuchy w tym waznym dniu. Teraz czekam na dobre wiesci z Jej strony ;) Oj nie moge sie juz doczekac. Mam nadzieje ze wkrotce "posypia" sie dobre wiadomosci i tych ciaz bedzie coraz wiecej ;)czego zycze każdej z Was z osobna ;) Powodzenie dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Katarzynka, weź co masz. Ja na stronie 227 opisałam mniej więcej te badania których salve wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×