Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jagoda13

In vitro z komórką dawczyni

Polecane posty

Gość Full of Hope
Czy tylko ja mam problemy z forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimika99
Nika, jak się masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z917
Marta , Full of Hope!!! Dziewczyny - super wiadomosci :) oby tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z917
Bharat napisz co u Ciebie Kochana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Co się dzieje z forum posty raz pojawiają się raz znikają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratuluję wam dziewczynki,oby ten rok rozpoczoł sie pozytywnie. Choć nie ma mnie już na forum ciągle was czytam i kibicuję,brakuje mi was ale muszę zapomnieć o wszystkim. Trzymam kciuki oby wam wszystkim się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuję: Skuteczność programu KD W 2006 roku w Polsce według danych z raportu EIM przygotowanego przez Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, przeprowadzono 353 zabiegi in vitro z wykorzystaniem komórek dawczyń, w wyniku czego 105 ciąż zakończyło się urodzeniem dziecka lub dzieci (średnia skuteczność 29,7%). Większość dzieci pochodziła z ciąż bliźniaczych. W roku 2008 przeprowadzono w Polsce 340 zabiegów in vitro z wykorzystaniem KD, w wyniku czego uzyskano 129 ciąż (średnia skuteczność mierzona pozytywną próbą ciążową wyniosła 37,9%), a urodziło się 109 noworodków (średnia skuteczność wg wskaźnika urodzeń 32%). W 2009 roku według tego samego raportu wykonano w Polsce 380 programów in vitro z wykorzystaniem komórki dawczyni, uzyskano 90 ciąż (średnia skuteczność 23,6%), w wyniku których urodziło się 111 noworodków (średnia skuteczność wg wskaźnika urodzeń 29,2%). Dane mogą nie być ścisłe ze względu na brak możliwości prześledzenia dalszego losu każdej ciąży poczętej dzięki ivf KD. Prawdopodobnie więc w podanych latach dzięki ivf KD urodziło się więcej dzieci niż wynika z raportu. Nalezy także wziąć pod uwagę, że dane do raportu podała większość polskich klinik, jednak nie wszystkie, co przemawia za tezą, że rzeczywista ilość dzieci urodzonych dzięki ivf KD była wyższa niż wynika to z podanych liczb. W roku 2006 w 17 krajach członkowskich Unii Europejskiej (uwzględniając także Polskę) przeprowadzono łącznie 11892 programów in vitro z wykorzystaniem komórki dawczyni, w wyniku czego urodziło się 4862 dzieci. Oznacza to, że średnia skuteczność in vitro z komórką dawczyni dla tych siedemnastu krajów wyniosła 41,1% na jeden cykl. Warto porównać ten wskaźnik ze średnią skutecznością zabiegu in vitro ICSI z wykorzystaniem nasienia męża/partnera, który w 2006 roku w Europie wynosił średnio 25-35% na jeden cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuję: Skuteczność programu KD W 2006 roku w Polsce według danych z raportu EIM przygotowanego przez Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, przeprowadzono 353 zabiegi in vitro z wykorzystaniem komórek dawczyń, w wyniku czego 105 ciąż zakończyło się urodzeniem dziecka lub dzieci (średnia skuteczność 29,7%). Większość dzieci pochodziła z ciąż bliźniaczych. W roku 2008 przeprowadzono w Polsce 340 zabiegów in vitro z wykorzystaniem KD, w wyniku czego uzyskano 129 ciąż (średnia skuteczność mierzona pozytywną próbą ciążową wyniosła 37,9%), a urodziło się 109 noworodków (średnia skuteczność wg wskaźnika urodzeń 32%). W 2009 roku według tego samego raportu wykonano w Polsce 380 programów in vitro z wykorzystaniem komórki dawczyni, uzyskano 90 ciąż (średnia skuteczność 23,6%), w wyniku których urodziło się 111 noworodków (średnia skuteczność wg wskaźnika urodzeń 29,2%). Dane mogą nie być ścisłe ze względu na brak możliwości prześledzenia dalszego losu każdej ciąży poczętej dzięki ivf KD. Prawdopodobnie więc w podanych latach dzięki ivf KD urodziło się więcej dzieci niż wynika z raportu. Nalezy także wziąć pod uwagę, że dane do raportu podała większość polskich klinik, jednak nie wszystkie, co przemawia za tezą, że rzeczywista ilość dzieci urodzonych dzięki ivf KD była wyższa niż wynika to z podanych liczb. W roku 2006 w 17 krajach członkowskich Unii Europejskiej (uwzględniając także Polskę) przeprowadzono łącznie 11892 programów in vitro z wykorzystaniem komórki dawczyni, w wyniku czego urodziło się 4862 dzieci. Oznacza to, że średnia skuteczność in vitro z komórką dawczyni dla tych siedemnastu krajów wyniosła 41,1% na jeden cykl. Warto porównać ten wskaźnik ze średnią skutecznością zabiegu in vitro ICSI z wykorzystaniem nasienia męża/partnera, który w 2006 roku w Europie wynosił średnio 25-35% na jeden cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skuteczność programu KD W 2006 roku w Polsce według danych z raportu EIM przygotowanego przez Sekcję Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, przeprowadzono 353 zabiegi in vitro z wykorzystaniem komórek dawczyń, w wyniku czego 105 ciąż zakończyło się urodzeniem dziecka lub dzieci (średnia skuteczność 29,7%). Większość dzieci pochodziła z ciąż bliźniaczych. W roku 2008 przeprowadzono w Polsce 340 zabiegów in vitro z wykorzystaniem KD, w wyniku czego uzyskano 129 ciąż (średnia skuteczność mierzona pozytywną próbą ciążową wyniosła 37,9%), a urodziło się 109 noworodków (średnia skuteczność wg wskaźnika urodzeń 32%). W 2009 roku według tego samego raportu wykonano w Polsce 380 programów in vitro z wykorzystaniem komórki dawczyni, uzyskano 90 ciąż (średnia skuteczność 23,6%), w wyniku których urodziło się 111 noworodków (średnia skuteczność wg wskaźnika urodzeń 29,2%). Dane mogą nie być ścisłe ze względu na brak możliwości prześledzenia dalszego losu każdej ciąży poczętej dzięki ivf KD. Prawdopodobnie więc w podanych latach dzięki ivf KD urodziło się więcej dzieci niż wynika z raportu. Nalezy także wziąć pod uwagę, że dane do raportu podała większość polskich klinik, jednak nie wszystkie, co przemawia za tezą, że rzeczywista ilość dzieci urodzonych dzięki ivf KD była wyższa niż wynika to z podanych liczb. W roku 2006 w 17 krajach członkowskich Unii Europejskiej (uwzględniając także Polskę) przeprowadzono łącznie 11892 programów in vitro z wykorzystaniem komórki dawczyni, w wyniku czego urodziło się 4862 dzieci. Oznacza to, że średnia skuteczność in vitro z komórką dawczyni dla tych siedemnastu krajów wyniosła 41,1% na jeden cykl. Warto porównać ten wskaźnik ze średnią skutecznością zabiegu in vitro ICSI z wykorzystaniem nasienia męża/partnera, który w 2006 roku w Europie wynosił średnio 25-35% na jeden cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Nika zrób badanie moczu to 10zl kosztuje i rozwieje wątpliwości a tak cały czas myślisz. Wutamy nową koleżankę rowiesniczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika452
Hej dziewczyny byłam dzis u lelarza i podejrzewa zapalenie pecherza i jutro robie badania ale wątpię ze coś wyjdzie bo juz się dobrze czuję tak się opilam soków z żurawiny i cytryny :-) A masza fasolka ma się dobrze i ma już prawie 2 cm :-) oby tak dalej :-) od jutra już zmniejszam dawki leków myślę ze do 15 tyg juz nie będę nic brala :-) Do goscia co nas poczytuje na forum jest parę kadetek w twoim wieku i masz prawo walczyć o dzidzie z kd. Wydaje mi się ze ja czekalam najdluzej bo az 10 mies. O klinikach i dlugosci czekania pisalysmy pare stron wczesniej i napewno znajdziesz tam wszystko co Cię interesuje Mimika za każdym razem jak jestem w Novum to zastanawiam się czy ty też tam jesteś :-) Full of Hope Marta caly czas trzymam za was kciuki :-) Monalisa a u ciebie to juz 16 tc tak ? Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Full of Hope
No nareszcie forum wróciło do normy:) Dziewczyny, nie wiem czy to możliwe, ale chyba zaliczyłam dzisiaj poranne mdłości... z jednej strony okropne, ale z drugiej tyle lat na to czekałam ;) Do nowej koleżanki z Wrocławia - nie zastanawiaj się. Invicta ma dobre notowania, myślę, że ta Wrocławska też. 40 lat to żadne fatum, nie będziesz tu jedyna w tym wieku:) pozdrawiam i życzę Ci powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Dziewczyny, ja dziś dwóch wizytach wstępnych :salve i gameta. Póki co mały plus na korzyść salve. Dr stefanowicz po prostu mnie przebadala i zrobiła szczegółowy wywiad czego zabrakło mi w gamecie . Zobaczymy kto szybciej znajdzie dawczynię. Mało brakowało a miałabym dziś w gamecie ale jednak inna para czeka już 3mce no i maja pierwszeństwo -to zrozumiałe. Zobaczymy co czas pokaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Nika powinno wyjść jeśli zapalenie to wyjdą leukocyty podwyższone i mogą erytrocyty. Zurawinowa zmieni barwę na np bursztynowa zmienić się może też ph. Jeśli wyjdzie stan zapalny trzeba będzie ustalić przyczynę a przynajmniej spróbować i zrobić powiew. Może się tak stać że nic nie będzie wówczas jest to jałowa leukocyturia i albo poszukać przyczyny gdzie indziej albo dać spokój. Jednak w tej chwili badanie podstawowe musi być zrobione. Od tego trzeba zacząć. Może nic nie wyjdzie a Twoja przypadłość się odezwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Nika jeśli to pęcherz to wyjdzie w badaniu podstawowym moczu podwyższone leukocyty i erytrocyty. Jeśli tak się stanie trzeba zrobić posiew. Może być leukocyturia jałowa. Żurawina zmieni barwę na np bursztynowa i ph może zmienić bo zakwasza mocz. Miejmy nadzieję że nic nie wyjdzie i tp celiakia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimika99
Nika, ja ostatnio byłam w środę tydzień temu. I też rozglądałam się zastanawiając czy jest tu któraś z nas. Chcialabym skontaktować się z Tobą na priv, ale jeszcze nie wiem jak. Bharat, martwię się o ciebie, odezwij się proszę ... Ania, mam nadzieję, że twój czas oczekiwania nie będzie zbyt długi i szybko dojdzie do transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mimika99
Nika, ja ostatnio byłam w środę tydzień temu. I też rozglądałam się zastanawiając czy jest tu któraś z nas. Chcialabym skontaktować się z Tobą na priv, ale jeszcze nie wiem jak. Bharat, martwię się o ciebie, odezwij się proszę ... Ania, mam nadzieję, że twój czas oczekiwania nie będzie zbyt długi i szybko dojdzie do transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasiaAnia: Witajcie dziewczyny, Ania1973 powiedz, jesteś zapisana do tych dwóch klinik? i kiedy się płaci za program bo w invikta po pierwszej wizycie jak powiedzieli że zaczną szukać mi dawczynie to w ciagu 20 dni mam wpłacić kaskę a jak Ty zamierzasz zrobić z tymi 2 klinikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzynka_1973
Aniu powiedz, czy w salve uznają badania z innych klinik, czy lekarz oglądał Wasze badania lub czy sam zlecił nowe, no i oczywiście jakie koszty? Sama planuję się umówić w salve. Jak długo czekałaś na wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
W salve jest napisane że zaliczka w wysokości 6000 powinna zostać wplacona przed rozpoczęciem programu ale nie później niż w dniu rozpoczęcia programu dawczyni. To czy maja dla mnie dawczynie dowiem sie 23.01. W tym dniu będę miała w salve histeroskopię diagnostyczna (na nfz). Pani doktor chce zobaczyć czy nie mam zrostow po łyżeczkowaniu. W gamecie tak naprawdę nic konkretnego nie ustaliliśmy oprócz tego że czekam na telefon czy jest dawczyni. Zawsze mogę powiedzieć że dziękuję. Na pewno jest wiele chętnych par czekających na dawczynię. koszt gameta 14250+1400 za każdy transfer. Jeśli chciałabym podanie nasienia imsi to dodatkowo 700. koszty salve 13000 +1200 za mrożenia zarodków nadprogramowych (jeśli dobrze zrozumialam)+450 za depozyt nasienia (stosują to zawsze więc nie można z tego zrezygnowac). Badania w obu klinikach można mieć swoje. w salve uznają badania z przed 3 m-cy, morfologia ważna 2 tygodnie. niestety nie wiem z jakiego okresu można mieć ważne badania w gamecie. w salve dr stefanowicz bardzo miła, rzeczowa. Tez siedzi z nią asystentka co, uważam, usprawnia pracę. Nie stała przy doktor w trakcie badania ginekologicznego. aha i mój mąż miał kiepskie kiedyś badania DNA pleminikow więc zrobiliśmy u nich badanie hba (wiązanie z kwasem hialuronowym). To pozwOli ocenić pani doktor jaka metode zapłodnienia ewentanie wybrać.koszt 220, zwykle badanie nasienia 60 zł. Cena pierwszej wizyty w gamecie 150, w salve 160 (w tym wizyta u pani Małgosi wójt ktora odpowiada na wszystkie pytania dotyczące samego procesu,dawczyni itp). Na wizytę w gamecie czekałam dwa dni, a do dr stefanowicz około 14. Chyba dr sobkiewicz jest bardziej dostepn czasowo ale podziekowalam;). To tyle co pamiętam gdybyście miały pytania to bardzo proszę. Aaaaaa..... i z badań w salve hbs,HCV, morfologia,ata,PRL, tsh, ft4 i dla męża wirusologiczne. Aktualna cytologia-ja mam z marca i powiedziała ze ok. w gamecie dla meza a-hcv, a-hbs,chlamydia Iga, igm, hbs anty gen, HIV combo i wr no i nasienie . w obu klinikach czekałam bo mieli poślizg (jeśli to ważne ) w salve podają zarodki 5 dniowe. Dostaje się 6-7 od dawczyni. Mówią ze nie zdarzyło się aby nie doszło do transferu, wiec zakładam ze przynajmniej jeden będzie. W gamecie dają 7 no i chyba analogicz nie reszta podobnie. Tylko ze chyba podaja 3 dniowe. ...nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Tak jak napisałam, większy plus daje salve po wczorajszej wizycie a co będzie dalej zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, dzis 9dpt moja beta 193, 70! Jestem w szoku.. Wczoraj sie wystraszyłam bylo lekkie krwawienie ale ustapilo. Full of Hope? Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z917
Kurcze Kafe chyba wciaz swiruje... Witaj Gosciu z okolic Wroclawia - fajnie, ze napisalas - moze wymysl jakis nick :) Tak na marginesie to jestem o rok starsza od Ciebie ;) Rozumiem Twoj wybor. Dwa razy podchodzilam na swoich komorkach i oczywiscie nic z tego ... M nalegal wtedy abysmy sprobowali. Pomimo tego, ze wciaz produkuje jajeczka, nie mam absolutnie zadnych watpliwosci , ze KD to dobra decyzja. Tez jestem w Invicta i probuje tez z Gameta. A tak z ciekawosci, jaki mialas wynik AMH i FSH? X KasiaAnia ja place dopiero jak znajda Dawczynie X Ania super, ze dzialasz :) W Gamecie mialas spotkanie z dr P? X Jagoda masz racje , ten rok sie calkiem niezle zaczyna - mysle, ze statystyki nam sie poprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Z, miałam spotkanie z dr P. Bardzo miły ale chyba już zmęczony. ..mowil żebym Zadawała pytania a on odpowie. TRoche mi zabrakło info z jego strony bo ja nie do końca pamiętałam o co jeszcze zapytać. No i zabrakło mi tego badania. ..nie to ze lubie ale chyba powinno się odbyć. Tez mam zawsze dużo komorek z których nic nie wynika tzn.wynika ale nie to co powinno. Po trzech stymulacjach uznałam ze dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania 1973
Marta,świetne wieści:) Oby dalej wszystko szło ksiazkowo. Za to trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ania1973 boje się, ale pozytywne nastawienie mam:) śledzę Twoja historię i trzymam kciuki! Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie będę wymyślac hanka lecze się od niedawna we wroclawiu u profesora moje Amh 1,09 teraz z mężem czekamy na dawczynie :-) zastanawiał się ile czasu się czeka pisze co dwa tyg do nich maja mnie doscy:-) :-) :-) :-) :-) a jeśli chodzi o decyzje bralam juz zastrzyki w brzuch ale pojechalismy tam i zrezygnowalam za duzo obaw dobrze ze profesor nie policzyl nam tyle za zastrzyki :-) poszedł nam na rękę :-) i decyzja ze lepiej będzie podchodzic z KD SA większe szanse dojeżdżamy z okolic Poznania :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Full of Hope
Marta, ale super wynik!Gratulacje! Ja jeszcze czekam, bo bete robiłam dopiero w południe, jeśli wynik będzie dzisiaj, to dopiero po 18-tej. Szukam sobie zajęcia, żeby nie myśleć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Full of Hope caly dzien o Tobie mysle, daj konieczne znac! Trzymam kciuki! Będzie dobrze:) Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monalisa: Full of hope betę możesz mieć tylko dodatnia więc ja nie stresowalam bym się kwestia tylko czy będzie później przyrastac ale to już inne zagadnienie. Beta jest trzy cyfrowa jeżeli sikaniec pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×