Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MalinkA1232

Czekające na pozytywny test ciążowy 2014

Polecane posty

czyli za 2-4 dni powinnam mieć @ na to wychodzi?? ale skąd ten wzrost temp przed owulacją z 21 na 22? z 6 na 7 podniosła się o mniej stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta starsznie długie masz te cykle. Mierzysz temp zawsze o tej samej porze, jeszcze przed wstaniem z lozka, do godziny 7 rano? Skoro pierwsza temp to 20dc to dzis masz 47dc. Jaką masz dziś temp? Bo nie nanioslas na wykres? Z moich obserwacji powiem Ci tak. To nie jest żaden zgrabny wykres - sama widzisz jakie masz 'zęby'. To tzw wykres z zebami rekina. Mysle ze lada dzien dostaniesz @. Temperatura spada i 2 dni przed @ jak również może i tylko 2 h przed nadejsciem spasc. Szkoda, ze nie mierzylas tempki wczesniej - proponuje od przyszlego cyklu i nanosic wykres na kartke w kratke, ew. na ovufriend - ja tam prowadze swoje wykresy. Wykres nawet nie pokazuje tu owulacji - sądząc po temperaturach w ogole jej nie bylo - dziwne te skoki. Monitorujesz cykl? Prawidlowy wykres to wykres dwufazowy - pierwsza faza przed owu to tzw niskie temperatury. Druga czesc wykresu to wysokie temperatury, ktore wytwarza progesteron. Żeby zauwazyc owu musi byc skok ok 0.2 st. Od poprzednich 6 najwyzszych temperatur. Co oznacza ze lewa czesc wykresu jest nizej od prawej. Ew. mogłabym się wykłocić że mogłaś mieć owu ok 21 lutego. Wtedy mialabyś 13 dpo (6.03) zagniezdzenie czyli dzis 25 dpo to juz by Ci wyszedl test. Jak się mają sprawy u Ciebie? Bo wybacz nie sledze wszystkich postow. Jesli natomiast mialas owu tego 21 dc lub okolo i nie masz jeszcze @ to masz bardzo dluga faze lutealna i nie zajdziesz w ciaze. Prawidlowa faza lutealna to 12-16 dni, niekiedy się przedluza bo to zalezy od organizmu. Powinnas wziac coś na wyregulowanie cyklu np luteine, ale pierwszy cykl monitorowac cykl jesli nie wiesz kiedy masz owulacje, bo normalnie się bierze od 16 dc (juz po owu) do 25dc, a przy tak dlugich cyklach (masz regularne??) to nie wiadomo kiedy spodziewac sie owu. Ja np mam raz cykl 30 dc, raz 46dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny Marta nie mogla miec owu 6/7 marca bo faza nizszych temperatur nie moze byc wyzsza od fazy wyzszych temperatur. Tempka rosnie po owu dopiero bo progesteron ją wytwarza, o ile peknie jajeczko i jest wydzielany. Marta przejdz sie w wolnej chwili do lekarza, bo to nie jest normalne miec taki dlugi cykl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za bardzo nie znam się na wykresach :) ale tem Ci spada,jeśli by przyjąć że tego 6 marca to był spadek przed owulacją i wyznaczyć linię temperatur,z tego wykresu 36,6 to tem spadł Ci poniżej tej lini,gdyby była ciąża to była by podwyższona.ja jak robiłam sobie wykresy,to też miałam takie "zęby rekina",i duże wahania,i lekarz mi odrazu powiedział że mam bezowulacyjne cykle,potem robiłam badania i okazało się że miał rację niestety ;/ więc musisz wracać na święta i lecieć do lekarza :) na podstawie samego wykresu żadna Ci tu nie wywróży czy była owulacja czy nie :) jak bedziesz chciała to mogę wstawić mój wykres,jak jeszcze miałam te bezowulacyjne cykle,i wykres już po rozpoczęciu leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Mówiąc "zgrabny" miałam na myśli wykonanie, bo na wykresach w ogóle sie nie znam:) "gościu" już kilka razy tutaj pisałaś mądre rzeczy o wykresach, możesz się jako nazwać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta w nastepnym cyklu postaraj się sprawdzac szyjkę - zacznij chocby od okreslania jej wysokosci N - nisko ledwo wsadzisz palec i juz jest S - srednio czyli srednio W - nie mozesz dosiegnac Proponuje szyjke sprawdzac wieczorem, są rozne szkoly, pozycja szyjki w ciagu dnia się zmienia, więc nie bedzie to miarodajne. Moze np podeprzec jedna noge na wc i wtedy, albo na lezaco. Jezeli jestes pierworódką to bedzie Ci latwo tez okreslic czy szyjka jest otwarta czy zamknieta - kobiety, ktore juz rodzily (w tym np. ja) maja z reguly juz lekko otwarta szyjke wiec ciezko wyczuc kiedy jest zamknieta a kiedy srednia. Do tego sluz, dziewczyny sluz jest bardzo wazny i duzo moze nam dac w interpretacji cyklu. Obserwujcie sluz zaraz po zakonczeniu krwawienia, po kilka razy dziennie i notujcie ten najlepszy, jako sluz dnia. Sluz najlepiej sprawdzac podcierajac sie przed oddaniem moczu - po bedzie juz wyplukany. Nigdy brudnymi palcami. Zbieracie sluz z papieru i sprawdzacie palcami czy jest gesty, lepki, rzadki, wodnisty, czy sie ciagnie. Najwiecej sluzu z pochwy bedziecie mialy na papierze po wyproznieniu. Bedzie on najlatwiejszy do zdiagnozowania. Zobaczycie jak latwo Wam to pojdzie. Kiedy nadchodza te dni to sluz juz sie zrobi wodnisty, moze byc jak woda, odczujecie tzw poslizg i uczucie, że macie wilgotno. To znak, ze warto juz zaczac dzialac! I kontynuowac starania co dwa dni, nie czesciej, cały czas, nie odpuszczajac np po kilku dniach bo tyle powinny trwac plodne. Owu to podstepna baba, lubi sie przesuwac, bo uzna ze to jednak nie dzis i moze miec kilka podejsc. Wtedy moze sie Wam przesunac nawet o dwa tygodnie, wydluzajac tym samym cykl.. Plemniki potrzebuja czasu by odzyc, przez takie codzienne starania nie beda mialy tyle sily by walczyc o dotarcie do jajeczka. Pamietajcie, ze sluzu po stosunku nie sprawdzamy az przez 24h. Łatwo pomylic sluz plodny ze sperma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki serdeczne gość za wyjaśnienie. teraz nie mam jak pójśc do lekarza bo mnie nie ma w kraju. dopiero koło wielkanocy pójde (niestety). Też mi się właśnie wydawała że owulacji mogło nie być... Co do twoich pytań to mam różne cykle od października do grudnia doszło aż do 71dc. najkrótszy we wrześniu 32dni. dzisiaj miałam 36,5. i to jest 47 dc... temperaturę mierzę zawsze przed wstaniem z łóżka w tym samym miejscu o tej samej porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ale czy mierzysz ją przede wszystkim zaraz po przebudzeniu i zanim wstaniesz z łóżka ? nie wiem czy to ma jakieś znaczenie,ja jak robiłam wykresy to czy wstawałam rano czy późno nastawiałam sobie budzik na 6.30 i zawsze o tej porze mierzyłam .Mi mówiono że najpóźniej do 7.30 ,ale jak z tym jest to ja nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksandra to jest zdecydowanie za pozno. Temperature mierzymy max do 7 rano. Po tej godzinie w organizmie dzieja sie rozne rzeczy. Sprawdz sobie kiedys swoja temp o 6 rano, a potem np o 9, caly czas bedac w lozku, spiac. Nastawiaj budzik sobie na rano, pamietaj by miec przespane najlepiej 6 h przed pomiarem. Czasem wystarczy mala p*****la by tempka byla zaklocona i wtedy tez ją tak zaznaczajcie. Brak snu, wstawanie w nocy do wc, duzo alkoholu wieczorem, otwarte okno. Termometr zawsze trzymajcie w tym samym miejscu, nie na parapecie. Marta skoro dzis masz 36.5 mysle ze @ idzie. Polecam też Ci robisz szersze odstępy na daty. Wtedy okres będzie bardziej 'płynął'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, zaraz po przebudzeniu, ale między 7 a 9 zawsze w buzi. I właśnie myślę, że robię to nieprawidłowo. Tylko mnie to dziwi, bo często mam taką samą wartość kilka dni z rzędu. Np. 3 dni 36,4 potem trzy dni 36,2 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde dziewczyny to w takim razie mój wykres nie jest wiarygodny... Skoro gość mówi że przebudzenie się w nocy itp mogą zmienić temp to ja nigdy dobrze jej nie zmierze bo z 4,5 razy w ciągu nocy mnie dziecko budzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aleksandra - to bardzo dobrze, ze masz kilka dni takie same temperatury. Nic tylko się cieszyć. Tzn ze hormony masz w normie, jesli zauwazasz ze pierwsza czesc cyklu jest nizej, a druga wyzej. To wszystko jest w porzadku. Kazda z nas jest inna i kazda ma inne temperatury. Pamietaj jednak, ze pomiar w ustach nie bedzie az tak miarodajny jak pomiar w pochwie. Temperatura w pochwie bedzie stala, a pod jezykiem np na samym poczatku bedzie powiedzmy 36.4, a juz na samym koncu pod jezykiem glebiej moze miec nawet 36.9. Ja tez nie moglam sie do tego przekonac, ale w koncu zaczelam mierzyc temperature w pochwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta - no i wszystko jasne. Jeśli w nocy wstajesz do dziecka to postaraj się mierzyć temperaturę po największej ilości przespanych godzin. Lepiej jest, aby nie było to w środku nocy, tylko w godzinach porannych (temperatura mierzona w godzinach porannych jest bardziej akuratna, niż ta nocna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zazwyczaj tak jest. tylko że nie zawsze. to jest tak że on przychodzi do nas ja się przebudzam przykrywam go u nas w łóżku i zasypiam od razu. Po jakims czasie sie budze mówie mu tylko "śmigaj do siebie :P" on idzie i znowu zasypiam. Niekiedy jest tak że wstaje i go jeszcze przykrywam w jego pokoju, ale to jednak się przebudzam jakby nie było. od ostatniego jego przyjścia (4nad ranem) do pobudki jakies 3h mija, ale to też różnie bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli się zbytnio nie poruszasz (tzn nie wstajesz itp) to nie ma powodów do obaw, kazdy z nas budzi sie czasem w nocy, wierci się itp. Jeśli jednak już idziesz do pokoju synka (tak wywnioskowalam z Twojej wypowiedzi) to wtedy temperatura bedzie zaburzona, jesli za szybko ją zmierzysz. Staraj się chociaz te 3 h utrzymywac wtedy zeby to byl najdluzszy sen (po wstaniu). Jeśli np. o 5 wstawalas, ale mialas powiedzmy te conajmniej 3 h snu to mierz tą temperaturę. Nawet jesli potem wrocisz do lozka i bedziesz spac do 9 to lepsze te 3 h snu niz mierzenie o 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... no ok. Bardzo bardzo dziękuje za podpowiedź ;) może kolejny wykres będzie lepiej wyglądał... ;) a co do tego mojego łobuza to nie wiem kiedy ja go oduczę tych wędrówek :P Jeszcze raz dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś się połapałam :) więc tak pierwszy cykl jest maj/lipiec.2012 ,kilka cykli przed wizytą u lekarza.trwa ponad 50 dni .i wszystkie są takie,to znaczy w te zęby i tak dalej.na jednym zdjęciu mi się nie zmieścił więc w dwóch linkach.i moje wykresy nie są takie ładne jak twoje ostrzegam,na dole są dni cyklu a na górze daty :) a drugi wykres to ostatni wykres jaki robiłam :) czyli sierpień/wrzesień 2013 :) od tamtej pory nie rysuję już wykresów i nie mierze temperatury bo chodzę na monitoring cały czas :)widać poprawę i różnicę prawda ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja weszłam w zdjęcie żeby było na całym ekranie prawie- w tym fotosiku. Później skopiowałam tylko link ze str i przekopiowałam tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×