Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mora dobre z tym arbuzem : ) ja w sumie wyglądam tak samo, jestem w 21 tygodniu, a brzuch chyba jak w 30tym. Dodatkowo jestem drobna, więc wydaje się pewnie też przez to wielki. Już się nie mogę doczekać piątku - usg. A 3go marca wybieramy się na usg 4d. Same atrakcje w najbliższym czasie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mora, to jeszcze całkiem spory kawałek czasu przed nami. Mój m jest całkowicie zakochany. Na razie w samym pomyśle ze możemy mieć dziewczynkę. Dzikidzik niestety nie mam możliwości zrobienia takiego skanu. Mieszkam w dzikim kraju..... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dzis skoczylismy 21 tc ;) bylo usg dziecko zdrowe wszystkie ograny na swoim miejscu ale plci sie nie dowiedzielismy dziecko zaciskalo nozki zreszta nie dziwie sie, lekarz z 20 min mnie badal a dziecko uciekalo strasznie kopalo nie bylo raczej zadowolone. Na poczatku badania bylo rozkraczone ale plec sprawdzali na samym koncu i juz nie chcialo pokazac :( Dlatego jedziemy prywatnie w sobote i bedziemy miec tez chwile badania w 4d ale ta przyjemnosc sporo kosztuje , ale bardzo nam zalezy zeby wiedziec wczesniej wiekszosc rzeczy dla dziecka kupujemy uzywanych i albo sa dziewczece albo typowo chlopiece a unisexow jest maly wybor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, fajnie że nie wszystkie pouciekały z tego forum :) u mnie też już wielki brzuch, ogromny wręcz, zastanawiam się co będzie w 9 miesiącu. Apetyt mi niestety dopisuje, co też mnie przeraża. W poprzedniej ciąży przytyłam 9 kg, w tej chciałabym podobnie, ale już teraz widzę, że będzie więcej. Ja prawie wszystko mam po pierwszej córce, ale ostatnio zaszalałam, bo były świtne promocje w tesco w F&F i kupiłam sporo malutkich rozmiarów w niskiej cenie, takie cukierkowe, słodkie ciuszki, jak mi się czasem zachce to oglądam je kilkakrotnie :) A myślałyście już o imionach? Podpowiedzcie bo nie możemy się zdecydować jak ładniej dla dziewczynki: Helenka czy może Jagoda? tak szczerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hela83 Moja mama ma na imie Helena ;) i nam tez bardzo sie podoba imie Helenka. Gdybym miala wybierac z tych dwoch to zdecydowanie Helenka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Obydwa imiona ladne, pytanie tylko czy chcesz zeby i mama i corka mialy tak samo na imie? Chyba ze nie masz na imie Hela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
A tak wogole to czy was tez tak swedzi skora? Czytalam ze w ciazy wiele produktow moze uczulac, np.owoce, proszek do prania ktory do tej pory nam sluzyl itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasza maleńka będzie sie nazywać Karolina Lucja. Drugie imię muszę jeszcze przenagocjowac z m. Co do wyprawki to chcemy poczekać jeszcze 3-4 tygodnie. Wszystko będziemy zamawiać na Allegro. Jak pisałam wcześniej mieszkamy w dzikim kraju na końcu swiata. Tutaj jest naprawdę drogo a wybór żaden. Jedyne co jest ok to ubranka dla niemowlakow. Co do brzuszka to z każdym dniem jest go więcej. Przez pierwsze 3 miesiące ciazy straciłam 3 kg, dopiero teraz zaczęłam odrobine przybierać na wadze. Mora, mnie rownież skóra swędzi. Sadze, ze jest to związane z samym rozciaganiem, lepszym ukrwieniem a wiec większa wrażliwością. Smarujesz sie czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Hej, smaruje sie oliwka, 2 razy dziennie. Dziewczyny polecily mi wczesniej tu kilka kremow ktore wydaja sie byc fajne, planuje wlaczyc ktorys z nich tak od 5 miesiaca. Tez wydaje mi sie ze skora sie naciaga i dlatego swedzi, bo chodzi glownie o te partie ciala ktore teraz szybko tyja. Przeczyalam ze jest to grozne dopiero gdy swedza podeszwy stop i wnetrza dloni bo to moze byc zwiazane z choroba ktorej nazwy teraz nie pamietam niestety. Ja jeszcze nie kupilam zadnego ciuszka, ale zakochalam sie w tych pajacach i bluzach gdzie kaptury maja ksztalt zwierzatek np. w smyku, ale chyba inne firmy tez to maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nic nie swedzi mimo ze brzuch spory, ale ja sie smaruje od poczatku 2 razy dziennie. Dziewczyny mecza was glupie sny? Ja sie dzis rano az z placzem obudzilam ... od poczatku snia mi sie glupoty ale dzisiejszy sen zalamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mora, ta choroba nazywa sie cholestaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja te piękne chwile oczekiwania na narodziny dziecka mam już za sobą.:-) Z tego względu wiem, że w ciąży warto pomyśleć o emocjonalnym przygotowaniu do roli mamy, bo pojawienie się maluszka przewraca życie każdej kobiety do góry nogami i to na kilka ładnych tygodni. Jest to też okres mega obciążenia fizycznego i psychicznego, o czym rzadko się mówi... Jeśli jesteście zainteresowane jak można się przygotować emocjonalnie do macierzyństwa to zapraszam na bloga, do którego link znajdziecie w stopce. Są tam wskazówki na każdy trymestr ciąży. Jeżeli spodoba się Wam jakiś artykuł to zapraszam do polubienia funpage’a bloga, żebym miała jakąś informację zwrotną.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsik prawie co noc mam koszmary. M budził mnie już kilka razy. Ponoć strasznie sie rzucam i mowię przez sen. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów wiec to napewno z powodu ciazy. Cóż, hormony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mora102
Dokladnie, ja tez mam koszmary. Czytalam ze to normalne w ciazy i ze zazwyczaj dotycza dziecka, ze np. cos z nim nie tak, natomiast w moim przypadku to sa sny o rzeczach z przeszlosci, z dziecinstwa czasem glupoty ktore w nocy urastaja do rangi koszmaru. ps. dzieki za nazwe tej choroby, kiedys ja pamietalam, teraz tylko pamietam objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pedagozka86
Witam! Z chęcią do Was dołączam :) Mój termin to 24 lipca a więc od jutra zaczynam 18 tydzień ciąży :) To moje pierwsze dziecko. Jestem po badaniach prenatalnych, wykonanych w 12 tygodniu, wszystkie wyniki są dobre. Jak na razie nie wiem jaka płeć ale mam cichą nadzieję, że być może jutro się dowiem bo mam kolejną wizytę u ginekologa. Ruchów też jeszcze nie czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
hela83 Helenka to bardzo ładne imię!Natomiast Jagoda mnie osobiście się nie podoba. Ja już zaczęłam 19 tydzień,czekam na jakieś ruchy synusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Przygotowuję program tv, do którego chcę zaprosić nastoletnie dziewczyny, które obecnie są w ciąży i oczekują przyjścia maleństwa na świat. Chcemy porozmawiać z przyszłymi młodymi mamami na temat macierzyństwa w młodym wieku. Zainteresowane przyszłe mamy proszę o wiadomość na adres: pp2013@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Doszlam do wniosku, ze pora na rozgladanie się za wyprawką. Robię się coraz bardziej niezdarna, brzuszek z każdym dniem jest większy.... Wiem, ze jest jeszcze dużo czasu, ale jak to jedna z moich znajomych zauważyła, dziecko może się urodzić wcześniej, lepiej być gotowym. Tak więc dziś zaczynam poszukiwanie wózka. Planowalam zakup na Allegro, jako w żadnym w odwiedzanym przez mnie sklepów nie widziałam nic, co by mnie zachwiciło. Jest co prawda kilka sklepów których jeszcze nie miałam okazji odwiedzić, więc je dziś odwiedziny i przemyslimy sprawę jeszcze raz. Musimy przygotować pokój. Szczerze mówiąc jest on pełen pudełek i walizek pełnych rożnych różnosci jak np. moje buty czy stare konsole do gier mojego m. Najwyższa pora tym się zająć. Ach, te decyzje.... Najgorsze jest to, ze moje podejście do przygotowanań żalezy od mojego nastroju i energii. Pedagożka witaj wsród nas! Daj znać jak poszedł skan. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hejka :) A więc byłam wczoraj na wizycie i niestety lekarz nie robił mi badania USG tylko zwykłe badanie na fotelu ginekologicznym. Następna wizyta już 3 marca bo wtedy muszę iść po moje pierwsze L4 i wtedy będę miała robione USG :). Wczoraj, będąc na mieście weszłam do sklepu dziecięcego i porozglądałam się za wózkami, zabrałam ulotkę ale tak naprawdę dopiero zaczynamy się rozglądać za wózkiem, łóżeczkiem, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsik ja miałam tak samo wczoraj na połówkowym : ) dzidzia nie chciala pokazać kim jest... 3go marca idziemy na usg 4d to może będzie bardziej łaskawa : ) Maluch zdrowy, kopie, waży 385gram. A przedwczoraj rano wystawił główkę przez brzuch :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mielismy dzis prywatnie usg noi tym razem dziecko sie pokazalo na 99% syn... W szoku jestesmy bo bardziej bylam nastawiona na corke ale wazne ze zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja 19 tydz a nic nie przytyłam a jak tam u was? brzuch trochę widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_06
hej, dołączę się do Was :) termin na 18 lipca, aktualnie 19 tydzień, wiadomo że będzie chłopczyk, na co po cichu liczyłam :) ruchów za bardzo jeszcze nie czuję, czasem takie jakby łaskotanie, ale nie jestem pewna czy to bobas daje o sobie znać czy to coś innego, chyba jeszcze nie muszę się martwić? a jednak tak już chciało by się poczuć jakiś mocniejszy ruch :) pozdrowienia dla wszystkich mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Inka. To, ze nie czujesz ruchów nie oznacza ze ich nie ma. Ponoć pierworòdka może czekać na wyczuwalne ruchy do 24 tygodnia. Wszystko zależy od wrażliwości. Ja moje malenstwo czuje od kilku ładnych tygodni, moja znajoma, której dziecko jest wieksze i na usg widać jak kopie i niemal tańczy nie wyczuwa żadnych ruchów. Nie masz się co martwić. Mój zapał skończył się ok południa. Nie poszłam za żadne zakupy. Doszłam do wniosku, ze odpoczynek mi się należy. Tak więc mój odpoczynek nadal trwa. Hela, Helenka to bardzo ładne imię. Zawsze możesz dać swojej córce 2 imiona. Helena Jagoda.... Ładnie i ciekawie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w 19tygodniu mialam 1,2kg na plusie, a teraz na początku 22go jest już 3kg.... Zobaczymy jak będzie dalej : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka_06
Zuzia dzięki za odpowiedź. też myślę ze jeszcze nie ma się co martwić, tylko zanim byłam w ciąży to myślałam że te pierwsze ruchy są takie spektakularne jak na filmach ;) a co do wagi to u mnie przybyło 3kg. już coraz bardziej nie mogę się doczekać maluszka :) chociaż jak tak pomyśle to boję się tego wszystkiego, porodu i tego co będzie później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, lipcowki???? bez sensu to prywatne forum, teraz nikt tu nie pisze. to po co wlazilyscie na kafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olinka 86
inka_06 ja też jestem w 19 tyg i też się cholera martwie o te ruchy bo juz powinny być...jak się połóżę to też czuję takie łaskotanie.Podejrzewam że to jest to.Brzusio mam już widoczny,śmiejemy sie że teraz ciąży już raczej nie ukryłabym :) Wyprawkę powoli też musimy kompletować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×