Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

hej, Asinka, ja tez pewnie bym pognała do lekarza, choć teoretycznie tylko 4 dni jeszcze. Wioleta o tym że to ciąża bliźniacza to się okazało dopiero po skończeniu 8 t!. Wcześniej ze względu na hiperkę miałam USG co tydzień i to w sumie u 3 różnych lekarzy i jakoś żaden nie wypatrzył pewnie tez nie szukał.. ;) Od początku jedno maleństwo jest o tydzień mniejsze niż właściwy wiek ciąży więc mnie straszył gin że może zniknąć ale jak widać obydwa chłopaki trzymają się dzielnie (skończone 16 t). Mam ciążę dwuowodniową i dwukosmówkową więc najbezpieczniejsza wersja - zapewne wiesz że to ważne żeby ci to sprawdzili. A tak to biorę dodatkowo accard i zastrzyki z fraxipariny i właściwie od początku z miesięczną przerwą siedzę na L4 i odpoczywam. Od 8 t miałam silne nudności które po krótkiej przerwie powróciły do mnie . Śluz też miałam i nadal mam ale to też dopóki nie są to upławy to jest to fizjologia Pobolewania dołem brzucha tez miałam ale jak Bratek napisała to każda ma- w końcu macica się powiększa a przy dwójce to jeszcze szybciej. Ale tak jest to stresujące (mój gin mi kazał brać magnez doraźnie nospę i odpoczywać . Ważne żeby to nie był mocny ból i skurcze. Każda z nas tu jest po "staraniach" dłuższych i krótszych i każda z nas wsłuchuje się w organizm i jest na baczność przy każdym ukłuciu pobolewaniu i analizuje każdy objaw, szczegół. Wiola - rozpisałam się więc na koniec: ciesz się i nie martw na zapas bo jak nas rozpakują to będzie jazda bez trzymanki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
hej dziewczyny jestem po glukozie . dla mnie to było okropne :) wypiłam i cały czas mnie muliło i brało na wymioty, ale przetrwałam :) wróciłam do domu zaczęłam jeść śniadanie zwymiotowałam całą glukozę i jest ciut lepiej , pije wodę ale słabo pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobietki w dwupaku nie przejmujcie się nie jest tak źle zależy od dzieci moje mają już 6,5 roku i na palcach mogę policzyć nie przespane noce .Chłopcy mieli jedno łożysko ale byli w oddzielnych workach owodniowuch różnica była cały czas jednego tygodnia i tak jest do dziś jeden zaczyna a za nim do dwóch tygodni drógi robi to samo. Pozdrawiam i trzymajcię się my wytrzymaliśmy do 38 tc i wagi 3090 i 3180 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia dziekuje bardzo :) wiem ze wazne jest jaka to ciąża ale pierwsze usg jak miałam to był 29 dzien od transferu i nic mi nie poiedział bo chyba za wczesnie:) teraz mam 30 sierpnia wiec bede wiedziała dużo więcej:) na usg widać dużą czarna plame a w niej 2 kropki:) to nie wiem czy dobrze myśle ale moze być ciąża jednoowodniowa? to fakt stres jest na kazdym etapie:( Wioleta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas w okolicy nie ma żadnego konkretnego gina, także chyba poczekam brzuch mi nie twardnieje dziś dużo leżę nawet spałam z godzinkę, a lekarz mówił,że jak nic się nie będzie działo to kontrola w poniedziałek dzięki dziewczynki za wsparcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska, to się melduj jak tam u Ciebie! Ja się czuje z Tobą związana, bo jesteś zaraz przede mną.Przypadkiem mi tu nie wywiń czegoś wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Nadal czekam na Emilke. Czuję się dobrze, nic mi nie dolega. Telefony sie urywają z pytaniem czy już urodziłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
siacha ale Ci zazdroszcze :) też bym chciała już być na końcówce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Wioleta witam na forum nowa mamusie, gratuluje blizniaczkow. Nie martw sie na zapas, bedzie dobrze. LIla ciesze sie ze wszystko jest w porzadku. Asinska odpoczywaj i pisz co u Ciebie. W razie czego szybciutko do lekarza. Siacha tezymam kciuki za lagodny i szybki porod Czytajac Was Gabi raz tak mocno mnie kopnela ze az powiedzialam do meza ala. Dzis wyjatkowo mocno buszuje w brzuchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dzięki dziewczynki na razie bez zmian , mała rajzuje, brzuch nie twardnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska super wiadomość oby tak dalej ,czekam na wiadomości z wizyty poniedziałkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, ja sie martwie brzuchem czy oby tak to powinno wygladac. Czesto mi,on twardnieje, czuje go coraz bardziej. Kawalek sie przejdę to jakby mi mial spasc zaraz. To jest normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malpka w ktorym tyg jestes? ja zmagam sie z twardnieniem brzucha juz ponad 3 tyg. u mnie 24 tydz. raz jest lepiej raz gorzej. duzo odpoczywam, lykam magnez a jak jest gorzej to biore nospe. lekarz mi mowil ze tak czasem jest, najwazniejsze to szyjke kontrolowac, zrobic posiew czy bakterii nie ma i duzo odpoczywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, magnez, ew. luteina i częste odpoczynki, polegiwanie. To powinno pomóc na Twoje twardnienia. Małpka, Ty jesteś zaraz za mną, jak tam przygotowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w poniedzialek zacznie się 30tydzien. Mam termin na 26X, ale lekarz teraz zmienil na 16, bo mowil,ze mama jest większa na te chwile. My juz wsystsko mamy kupione. Dzid pralam ciuszki. 5pralek wstawionych :) w pon zaczne to wszystko,prasować. Czuje sie ogólnie dobrze, mala mi brzuch aż wygina, ale wlasnie ten brzuch tak sie napina. Biore magnez caly czas. Kazdy mi,mówi,ze na tym etapie ciazy taki twardniejscy brzuch to juz norma. 2,5tyg temu szyjka miala 4cm, ale kontrole mam dopiero za nastepne 2,5tyg wic ciekawe co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane ja również myślę ,że luteina plus magnez daje dobry rezultat na twardnienie brzucha .My dzisiaj skończyłyśmy 37 tydzień .Małpko 4 cm to super wynik szyjki ,siacha czekamy z tobą na Emilkę .Asinska jak u ciebie ,Stefanio jak się czujecie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siacha1
Witama! W niu 8.08.2014 przyszła na świat moja córeczka Emilia, 52 cm, 3090 g. Miałam zrobione cc bo mała nie chciała zjeść do kanału rodnego i zatrzymała sie akcja porodowa. Czujemy sie bardzo dobrze, mi sie wszyscy dziwią ze tak szybko dochodzę po cesarce do siebie i nie biore lęków przeciwbólowych. Narazie dokarmiam Emilke butelką bo jeszcze nie mam pokarmu ale to kwestia paru dni. Dziekuje za wasze wsparcie i życzę wszystkiego najlepszego kolejnym mamusią. Dziecko to skarb!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscmilutka1
Siacha gratuluje dzieciatka slicznego !!!!! U mnie po staremu nadal czekam na ruchy mojej dzidzi wieczorem czulam delikatne muskanie wiec chyba sie zaczyna cos dziac zaczelam 19 tc, kiedy zaczelyscie przybierac na wadze bo ja jaj narazie odkad schudlam 6 kg na poczatku ciazy nie przytylam ani grama. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siacha gratulujemy z całego serducha ,super ,że jesteście już razem.Niech Emilka się ładnie i zdrowo chowa -super ,że dobrze dochodzisz do siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikimouse85
Siacha serdeczne gratulacje - NIECH ZDROWO ROŚNIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siacha gratulacje , wasze szczęście już jest z wami moncia teraz twoja kolej u mnie bez zmian, dziś nawet bardzo dobrze spałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asinska - Twoje dzieciatko tez sie w nocy przeciaga, kopie itp.? Bo ja mam podobny termin jak Ty i moje mi spac czesto nie daje.. Siacha - gratulacje, piekne imię ma mała :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz mała kopie jak się położę, ale boki mi cierpną zwłaszcza prawy na plecach się nie da spać ,ą brzuch już całkiem odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Siach super wiadomość. Moje gratulacje i dużo zdrówka dla Ciebie i córeczki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stefania 31
Siacha gratulacje!!!! Niech mała zdrowo rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Siacha, gratuluje z calego serca, super wiadomosc :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evas123
Siacha, wielkie gratulacje i dużo zdrówka dla Ciebie i Dzidzi!!!!!!!!!!!!!! Moja dzidzia się rozciąga w brzuchu i kopie. Małpko ja też mam termin na 16.X po ostatnim usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Małpka mi też czasem twardnieje brzuch, zwłaszcza po dłuższym siedzeniu np w pracy. Muszę co jakiś czas pochodzić. Jak się położę to jest ok. Siacha gratuluję córeczki, niech Emilka rośnie zdrowo. goscmilutka ja jak na razie to przytyłam 5 kg na 21tc. Małą czuję coraz bardziej. Czasem jak mnie kopnie to.... :) będzie z niej mocna baba :) Na początku czułam ją po 22, a teraz 2-3 dziennie, ale tylko jak leżę na plecach Dziewczyny jaką dawkę magnezu bierzecie? Ja biorę magvit B6 1x1 (jest 48mg jonów magnezu i 5mg pirydoksyny chlorowodorku) i piję 1 filiżankę czarnej kawy dziennie. Moja gin nie mówiła mi o dawce, a mg biorę sama. Żadnych witamin nie przepisała mi, bo mam dobre wyniki - tak stwierdziła. Ostatnio nad ranem obudził mnie dwukrotnie skurcz łydki pod kolanem. Trwało to krótko, ale był. Pewnie to efekt zbyt małej dawki mg, ale nie wiem jaką brać. Poradźcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×