Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość Gabi___
Dziś zaczęłam 20tc. Cieszę się rosnącym brzuszkiem. Zauważyłam, że teraz rośnie coraz szybciej :) Mała wczoraj nieźle buszowała w brzuszku. Po raz pierwszy wypchnęła brzuch. Cudowne uczucie. Udało mi się nagrać jej szaleństwa :) Po jednym dniu oddec***jutro wracają ponownie upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
*oddechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Dzięki Gabi, jednak nie musiałam robić na czczo :) Z pewnościom wyczuwalne ruchy dziecka, to cudowna sprawa :) Ja nadal czekam na pierwsze kopniaki, jutro zaczynam 17 tydzień więc pewnie jeszcze muszę uzbroić się w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
U nas jak na razie brak słońca, co mnie cieszy nie ukrywam :) Wyjeżdżamy dzisiaj na wieś i wrócimy pewnie za 1,5 lub nawet 2,5 tygodnia. Poprałam już ubranka, większość wyprasowałam. Nie ukrywam, że jestem spokojniejsza, że jak wrócę i będzie połowa sierpnia to ja nie będę tak spanikowana, że z czymś nie zdążę. Chciałam Wam też dziewczyny polecić tkaniny bambusowe. Jeśli, któraś z Was się będzie zastanawiała, to naprawdę warto, choć ceny są niestety wysokie. Kupiłam dwa ręczniczki i jedną pieluszkę. I jedno i drugie jest mięciutkie, na pewno dokupię jeszcze jedną, może dwie takie pieluszki, do podkładania dzidziusiowi pod główkę. Ręczniki też super, bez porównania do jednego normalnego, który mam. Jeszcze muszą tylko przejść test chłonności, no ale to dopiero w październiku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Lila pierwsze ruchy poczułam w 18tc. Bądź spokojna. Jedne mamy odczuwają ruchy koło 20 tc, inne dopiero po 22. To normalne. Czasami nic nie czują, co jest spowodowane małą wrażliwością zakończeń nerwowych. Jeśli jesteś szczupła, zapewne szybciej „usłyszysz” brzdąca (jeżeli wcześniej rodziłaś, to zapewne maluszka poczujesz już w 18. tygodniu). Wiele też zależy od ułożenia smyka, łożyska i objętości płynu owodniowego. Niedobrzyzna życzę udanego wyjazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia81
Ja również pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego dnia .Niedobrzyzna udanego urlopiku na świeżym powietrzu .Dzisiaj zaczęłam 37 tydzień ,łóżeczko przyszło wózek zamówiony ,rzeczy w trakcie prasowania .Jeszcze trochę i przywitamy naszą malutką .Ten upał jest straszny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki wszystkie jeszcze 2i 3- paku? gorąco strasznie, jutro mam wizytę i dowiem się czy możemy gdzieś jechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczyny ja dzis skonczylam 27tc;) W piatek bylam z mezem na pierwszym spotkaniu szkoly rodzenia. zajecia super reszta tez zapowiada sie ciekawie. Polozna pokazala nam oddzial i 3 sale porodowe. Oddzial jest swiezo po remoncie i jest super. pokoje 2 osobowe kazdy ze swoja lazienka. Dostalysmy tez pierwsze ulotki i gratisy min. 2 rodzaje krolelek witaminowych, pieluszke dada, podklad porodowy, wkladki laktacyjne i 2 probki proszkow do prania. polozna mega sympatyczna. Juz nie moge sie doczekac nastepnego spotkania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia81
Asinska kiedy masz wizytę ,ja idę w środę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka N
Hej kochane. U mnie 29tydzien. Gdyby nie te gorączki czulabym sie naprawdę dobrze, a tak ledwo dycham, nie Spie , masakraaaaa. Zabralam sie za porządki. Postanowiłam, ze codziennie będę sprzątać cos :) dzis komoda i szafki nocne, które z racji wprowadzenia sie niedlugo nowego lokatora a raczej lokatorki ustawilam ladnie na korytarzu. Jutro szafa. A potem przechodzę do salonu. Kochane a kiedy planujecie juz kącik zrobic, ustawic lozeczko wszystko poukladac. Caluje was :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siacha1
Pojutrze termin porodu ale Emilka uparcie siedzi w brzuszku. Mąż od jutra ma urlop i bedziemy ustawiać wszystko w sypialni bo narazie łóżeczko stoi w innym pokoju. Stresuję się porodem ale chciałabym mieć go już za sobą i córeczkę w domu. Boję się że przenoszę ciąże i mogą być komplikacje. Pogoda się popsuła i od południa pada. Andzik87, małpka N Będziecie robiły badania prenatalne w 32 tc? asinska, moncia81 Postarajcie się nie stresować, na pewno będzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Tak Siach ja bede robić. Na 30 tc jestem zapisana w łodzi w mojej klinice na usg 3d. Juz nie moge sie doczekac az zobacze synusia. A wczesniej uu mojego prowadzacego mam wizyte 13 sierpnia. Zycze ci szybkiegii małobolesnego porodu;) Trzymam kciuki i czekam na dobre wiesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaska_83
Hej, Ja też dziś skończyłam 16 tygodni i jestem po wizycie. Maluszki rosną każdy w swoim tempie, już wiem że będziemy mieli dwóch chłopaków :). W Krakowie pada i wreszcie przyjemna temperatura. Niedobrzyzna - udanego urlopu. Lili - też czekam aż pozuje pierwsze ruchy moich skarbów. Trzymam kciuki za mamusie na końcówce, żebyście szczęśliwie i w terminie były już rozpakowane z maleństwami w domu. pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Siacha życzę łatwego porodu Moncia daj znać po wizycie małpka N my planujemy kącik dla córeczki zrobić w listopadzie/grudniu. Kaska_83 gratuluję synków U mnie dziś masakra, termometr w samochodzie dziś pokazywał tylko 43'C. W pracy ugotowaliśmy się. Przyślij do mnie trochę ochłody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szyjka ma tylko 1 cm, wizytę mam za tydzień ,żeby sprawdzić czy się coś dzieje, niestety dr. nie mógł nic stwierdzić bo mój wcześniejszy gin nie badał mi szyjki i nie ma do czego porównać, mówi,że być może taki mój urok wy miałyście problemy z szyjką ,mnie nic nie boli , brzuch też nie jest jakiś twardy mam sie oszczędzać , ale przecież ja nic ciężkiego nie robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Asinska moja szyjka jest ok jak na 20tc. Czasem zakuje ale to efekt rozciagajacej sie macicy. Moja gin nie podawala mi wymiarow mojej szyjki. Mowi tylko ze jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Asinska, ja rozumiem, że to badanie nie wykonuje się usg, tylko dopochwowo? Sorrki, że tak dopytuje, ale jesteśmy w tej samej klinice i mnie również lekarz jak do tej pory nic nie mówił na temat długości szyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam właśnie robione badanie szyjki ostatnio, głowicą do USG ale przez pochwowe ( bo przez powłoki brzuszne nie widział dobrze) i na USG lekarz mierzył długość szyjki a dokładnie chyba długość wewnętrznego kanału. Osobno badaniem manualnym oceniał twardość szyjki. Manualnie to wyczuwa jedynie jej "zewnętrzną" część znajdującą się w pochwie więc tłumaczył że USG daje pełniejszy obraz. Ja mam 3,5 cm ale mam dopiero 16 t skończone. U mnie dalej pochmurno i narazie tylko 19 stopni więc mogę podesłać pogodę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Cześć dziewczynki, Asinska, mnie bada manualnie i usg. Z reguły nie podaje długości szyjki, na przedostatniej wizycie powiedział, że ma 3 cm i ze to bardzo dobry wynik. Ostatnio nie badał, następne badanie 27.08 wiec wtedy się dowiem jak wygląda ta szyjka. Badanie prenatalne mam 21.08 to będzie skończony 32 tc. Małpko, u nas maluszek będzie miał swój pokój i kołyskę w naszej sypialni. Pokój jest już pomalowany, na razie mamy tam szafę z rzeczami dziecka. Czekamy na łóżeczko i komodę. Do końca sierpnia chce juz wszystko przygotować. Spakować torbę, zamówić wózek i czekać na Małego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
Siacha pierwsza rodzisz z naszego forum ?? ja byłam wczoraj u gina wszystko ok :) mały strasznie kopie, ale już jest obrócony prawidłowo :) w czwartek robię test obciążenia glukozy. jak to przeżyłyście ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila tak dopochwowo po palcami nie mógł wyczuć, mam nadzieję,że taki mój urok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Muszę się dowiedzieć jak jest u mnie, w środę mam wizytę to się okaże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lila Sz nie ma byłam u M, a on nie ma się do czego odnieść bo wcześniej nie miałam robionego tego badania, ale myślę, ze jak coś by było nie tak to bym miała jakieś objawy, ty chodzisz do W nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asinska uważaj na ta szyjke :-( 1 cm to maja kobiety tuż przed porodem :-( co Ci zalecił dr ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki ,asinska mi się szyjka zaczęła skracać w 28 tygodniu ,jakoś tak ale ja miałam sprawdzaną na każdej wizycie .Zaczynałam od 37 milimetrów 2 tygodnie temu miała 2,4 .Ale jak mi się skróciła pierwszym razem na 3 to lekarz kazał mi dużo odpoczywać .Ja tak samo nie miałam żadnych bóli ,oznak .Mi lekarz mówił że około 1 zakłada się szew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asińska skracająca szyjka nie daje objawów u mnie we wtorek było 1,5 cm w czwartek rozwarcie na 1,5 cm doszło do 3 cm i założono mi szew było to w 34 tc bliźniaczej . Bardzo pomaga leżenie z nogami uniesionymi w górę jakaś posucha odciąża nacisk dziecka na szyjkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
asińska było to w 24 tc pomyłkowo wskoczyło mi 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×