Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Z tym spaniem to chyba każda ma problem :) ja wstaję prawie co 3 godziny do łazienki, w nocy wszystkie płyny ze mnie schodzą :) Gabi u mnie jeszcze daleko do przygotowań, ale ja tez będę w tym temacie zielona, ale od czego mamy forum :) dziewczyny doświadczone nam pomogą. Gośćmilutka to teraz szukanie imienia dla córeczki :). Mnie jak ktoś się pyta czy mam już imiona to się śmieję co wy do mnie mówicie, bo ja jeszcze nie mogę uwierzyć, że jestem w ciąży. A miałyście jakieś przeczucia co do płci? Ja muszę wybrać się do chrzestnego on ma niezawodne oko hihihi U mnie dziś 12 tydzień 5 dzień, mam nadzieję że już wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od samego początku czułam, że to będzie chłopiec i się sprawdziło :) o imionach rozmawialiśmy raz na jakiś czas od początku ciąży i wybraliśmy Tymka i Laurę, jak widać będzie Tymek :) Co do ubranek - gdzieś tu jest lista z wyprawką, którą wklejałam, tam było bodajże po 6 sztuk ubranek różnego rodzaju (body, pajace itp.). Ja mam już wszystko czego potrzeba, nie zliczę ile tego jest, bo jeszcze w zeszłym tygodniu dokupowałam. Najpierw jak kupiłam to mi się wydawało, że wszystkiego mam dużo. Teraz jak przyszło do szykowania rzeczy do szpitala, to okazało się, że wcale tak różowo nie jest gdy trzeba ubranka składać w komplety. Polecam więc sprawdzić co wymaga szpital i od tego zacząć :) u mnie chcą 3 cienkie koszulki i 3 pajace lub 3 kaftaniki ze śpiochami. Pierwsze pytanie: czym się różni kaftanik od koszulki? Jak już przez to przebrnęłam, to stanęło na 3 koszulkach i 3 pajacach do szpitala (bawełnianych). W domu zamierzam ubierać w body pod spód i pajace na zewnątrz, ewentualnie body i śpiochy, pół śpiochy itp. z tego co mam. Na to kocyk lub dziecko do rożka, otulacza, śpiworka etc. Mam też welurowe pajace i śpiochy na zimniejszy okres, ale póki co to nastawiam się na to żeby dziecka nie przegrzewać a mam wrażanie, że na położnictwie będzie raczej cieplej niż zimniej. Na wyjście ze szpitala mam body bawełniane, pajacyk welurowy i kombinezon polarowy/welurowy ocieplany. Do tego czapeczki, skarpetki, niedrapki itp. Kupowałam rozmiary 56 i 62 w proporcjach 2 do 3, ale tych podstawowe ilości (6 szt.) mam w każdym rozmiarze, po prostu tych 62 dodatkowo jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
okropnie z tym spaniem :) ale cóż damy radę :) musimy :) chyba najbardziej przygotowana z nas jest niedobrzyca :) ja jeszcze nic nie mam, we wrześniu pojadę z mężem na zakupy . a co planujecie używać do kąpieli malizny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że najbardziej to moncia a po niej asinska :) Ja do kąpieli mam oilatum. Wiele dziewczyn poleca na zakupy kosmetyczne aptekę gemini - ja tam nie kupowałam, ale słyszałam, że ceny dobre i profesjonalnie zapakowane przedmioty. Mi się zdarzyło, że jak zamówiłam z allegro to przyszła naruszona paczka z rozlaną oliwką i zalanym wszystkim co było w środku. Jednak spokojnie mogę polecić sprzedawców magmaris (opakowanie to mistrzostwo) i okularki_com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam zakupy w aptece internetowej internetowej gemini jestem bardzo zadowolona z cen i z przesyłki .Co do kąpieli to kupiłam emolium emulsje do kąpieli .Jak będziecie chodziły do położnej to one dadzą wam rozpiskę co przydało by się kupić. Ja kupiłam z podstawowych rzeczy w tej aptece ;termometr ,butelki ,smoczki ,sudokrem ,bepanten ,alatan , aspirator do noska itd .podkłady i rzeczy higieniczne sól fizjologiczną ,tych rzeczy było bardzo dużo po wyżej 300 zł nie płacisz przesyłki .A ceny są naprawdę konkurencyjne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i się umówiłam dzisiaj na wizytę do mojego gina, mimo, że planowo powinnam iść za tydzień. Niepokoją mnie bóle w dole brzucha i jego twardnienie, które momentami jest takie, że aż mnie przygina do dołu i nie mogę się rozprostować. Jutro mam szczegółowe usg więc wpadnę dziś na szybko niech mnie przebada, sprawdzi szyjkę i przebada brzuch czy wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez kupowałam i będę kupowac w gemini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
Niedobrzyzna też ostatnio budzę się w nocy, mam dziwne sny. Nie wspomnę o wstawaniu do toalety kilka razy w ciągu nocy Goscmilutka super że wszystko ok. Moncia kciuki zaciśnięte za łagodny poród. Czekam z niecierpliwością na wieści Bratek ja od samego początku czułam, że będzie dziewczynka haha, mimo że wszyscy mówili mi, że będzie chłopak. Mi dziadek powiedział, że będzie dziewczynka :) i jako jedyny zgadł :) Patuśka nie wiem w czym będę kąpała. Jak już pisałam jestem zielona i powoli zaczynam się stresować tym wszystkim. Zapisałam sobie link do tej internetowej apteki. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Hej dziewczynki;) Siacha super ze u was wszystko w porzadku. Ja dzis bylam na zakupach. Kupilam 2 bodziaki synusiowi i sweterek. I dla siebie kupilam majtki jednorazowe wklady poporodowe wkladki laktacyjne. i w biedronce kupilam miniaturki kosmetykow do szpitala dla mnie. Piore tez kolejne ciuszki synusia:) Dziewczyny ktore bedziecie rodzic " na dniach" powodzeni i szybkich i malobolesnych porodow;) trzymam za was kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
Witajcie ja tez po wizycie u mnie 35 tyd mała waży 2290g i ma strasznie długie włoski, a tak wszystko w porządku wizyta za tydzień, ze spaniem różnie, ale ostatnio wstaje po3-4 razy na siusiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaRoLinEk86
czesc dziewczyny! ja taka swiezyzna przy was:) Jestem na samiuśkim początku drogi jaka widze niektóre z was już pomyślnie koncza Chcialam się was poradzić jako doświadczonych w "tym"temacie. 24dpt miałam pierwsze USG oczywiście nasze szczęście było już widoczne,ale było bardzo malutkie bo 1,9mm lekarz powiedział ze jak na ten okres powinno być większe o kilka dobrych mm Troszke mnie to martwi do tego progesteron nie za ciekawy bo 6,10 Co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaRolInek nie pomogę bo się nie znam dziewczynki a lista od Niedobrzyzny jest na 59 str forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
Karolinek, ja też miałam niski progesteron, lekarz na początku zwiększył mi luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaRoLinEk86
lila78 i pomoglo zwiększenie dawki leku na przyrost tego progesteronu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niedobrzyzna jak po wizycie? ja mam już prawie wszystko jeszcze tylko łóżeczko i wózek ale już są wybrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lila 78
U mnie tak, pozniej podskoczyl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Szyjka ok, nadal ma 3 cm (tak jak w czerwcu) i jest zamknięta. Łożysko ok, wody aż za dużo (cytat), ułożenie dziecka dobre. Dostałam nospę forte 3x1 przez 5 dni i scopolan (czopek rozkurczowo - przeciwbólowy) jeśli pomimo nospy nadal będzie ból. Gdyby czopek nie pomógł, to mam się zgłosić na IP na obserwację z tym, że przed 35 tc nie do szpitala, w którym planuję rodzić a do Instytutu Matki i Dziecka. No i mam wieść oszczędny tryb życia. Jak lekarz usłyszał, że dziś prasowałam ubranka w ramach walki z bezsennością to kazał mojemu m. przywiązać mnie stalową linką do kaloryfera. No to sobie teraz trochę poleżę. U nas mebelki jeszcze nie złożone, wózek będzie na początku września. Zostało zawiesić lampę i nakleić naklejkę na ścianę i pokój będzie z głowy :) Ja jutro kończę pakowanie torby do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patuśka1987
dziewczynki ja też jestem po wizycie u gina :) mój mały w 30 tyg ciąży waży 1kg700:) jeszcze się nie odwrócił, na twardniejący brzuch mam brać magnez 3x1, a ta wydzielina z piersi to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi___
KaRoLinEk86 witam nową mamuśkę na forum. Niestety też Ci nie podpowiem, bo nie wiem. Kiedy masz następną wizytę?? Może zwiększy Ci dawkę jakiegoś leku Niedobrzyzna kochana oszczędzaj się. Dużo odpoczywaj!!! Patuśka, Asinska super, że wszystko ok Ja czekam na wtorkową wizytę. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczymy swoją córeczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patuśka ,Niedobrzyzna ,cieszę się ,że z maluchami wszystko w porządku .Witam nową koleżankę ,co do progesteronu to ja miałam 16 w tym czasie co ty i lekarz zwiększył mi dawki progesteronu .Podskoczył po zwiększeniu i było oki .Co do wielkości zarodka to ja nie mam pojęcia więc się nie wypowiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moncia, czy Ty będziesz miała cc, czy raczej sn? Mam takie pytanie: jakie ubranie dziewczyny szykujecie na wyjście ze szpitala? Ciążowe? Ja zdałam sobie sprawę, że muszę naszykować mojemu m. żeby mi przywiózł, bo sam nie da rady znaleźć ;) Nastawiam się na sn więc chcę chronić krocze i dlatego zastanawiam się nad: 1. długą sukienką (bez rajstop itp.), 2. dresem, 3. pumpami. Zimno i wygląd nie będą miały dla mnie aż takiego znaczenia, bo na dworze będę jedynie tyle ile ze szpitala do samochodu, bo potem wysiadamy już w garażu. Wiem, że dziewczyny też wychodzą w ciążowych spodniach, ale ja mam jeansy i nie wyobrażam sobie ich wciągania na tyłek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Niedobrzyzna nie szalej tylko odpoczywaj , ile wasz mały waży/ ja też muszę spakować torbę, ale to po niedzieli, jutro wyjeżdżają moi rodzice, trzeba będzie wrócić do normalności ,kolejną wizytę mam w środę teraz będziemy je mieli co tydzień, na wizycie mam mieć pobrane wymazy i muszę porozmawiać z doktorkiem o szpitalu i porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzik87
Karolinek gratuluje i witam ci na forum;) mam nadzeje ze zostanesz z nami na najblizsze 9 miesiecy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asinska, wczoraj miałam usg, ale bez pomiarów oglądaliśmy go tylko sobie. Dzisiaj będzie szczegółowe to się dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
Niedobrzyzna myślę że lepiej dresy, na pewno nie jeansy, albo leginsy i tunika. Podobno do kąpieli jest fajna emulsja emolium, wlewa się do wody i myje maleństwo, tylko dla mnie to jest dziwne że tylko się myje dzidzi samą wodą z tą emulsją i ze później nie trzeba niczym smarować dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedobrzyzna
Ja mam dla małego kupioną do kąpieli emulsję oilatum (działa tak samo, dolewa się do wody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patuśka1987
niedobrzyzna ty jesteś boska :) widzę że już wszyściutko masz :) my jedziemy z mężem na zakupy we wrześniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asinska
ja też kupiłam oilatum ona jest z parafiną i dlatego nie trzeba niczym smarować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tujka
Witajcie szczęśliwe Mamuśki:-) Ja tylko gościnnie z pytaniem do Asinskiej. Pamiętam z poprzedniego forum, że brałas wlewy immunoglobulin. Możesz mi napisać w którym tygodniu, jaką dawkę i gdzie miałaś te wlewy? Ja myślę o kolejnym podejściu, nie mam żadnych konkretnych wskazań do wlewow, ale ze względu na brak przyczyny poronienia (zbadałam płód genetycznie-był zdrowy, u mnie też niczego nie znaleziono) immunolog sugeruje w razie kolejnej ciąży immunoglobuliny. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moncia81
Niedobrzyzna ja będę miała cc w sobotę lub w poniedziałek jutro idę na oddział .Trzymajcie kciuki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×