Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martablond

Starania o dziecko wiosna 2014

Polecane posty

Gość gość
Zofia, powiem po sobie- ja brałam olej z wiesiołka na poprawę śluzu. Słyszałam tez że tak naprawdę wystarczy pić dużo wody mineralnej, ok. 2l dziennie. Ponoć pomaga. Mi średnio pomagało. A to dlatego że miałam zaburzenia hormonalne i jeżeli to jest przyczyną to nic nie pomoże. Ani siemię, ani wiesiolek. Tak mi powiedział lekarz. Spróbowałam tylko jeden cykl z lekami i wcale nie musiałam wspomagać śluzu. Lekarz skomentował tylko ze jedynie woda jest dobrym sposobem na śluz jeżeli niedomaga on z powodu złego nawodnienia organizmu, a jeżeli hormonalne sprawy to trzeba najpierw to wyleczyć. Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eulalia no twoje wrozby sie nie spełniły. Dzi jest 3ci i dalej jestem w dwupaku co mnie bardzo cieszy. Ale 31 grudnia byłam taka wystrchana zeby nie urodzic w starym roku, ze siedziałam pol dnia na fotelu prawie sie nie ruszajac hehe/. Mysle ze u mnie to juz kwesia kilku dni, watpie zebym po terminie rodziła. 40 tydz konczy mi sie w srode, i jak dotrwam do tego czasu to chyba bedzie cud. Brzuch mam juz na kolanach, zreszta od samego poczatu był on jakiech 10cm od biustu, inaczej niez w pierwszej ciazy. Szyjke mam juz miekka. Mała napiera na dół ze czasem nie idzie wytrzymac. Dam znac co bedzie dalej ;) Eulalia no i moje gratulacje. A pozostałym niezaciązonym zycze spełnienia marzen w 2015, a zaciazonym krotkich porodow ;D martablond

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
Jola, Tacyta i jak i jak i jak?????? Piszcie! :) mam dobre przeczucia Gosciu- piszesz o tych razacych roznicach z wlasnego doswiadczenia? Masz dzieci? Czy piszesz tak o zeby pisac ( tacy sa najlepsi... ) no i moze warto sie podpisac... Moj syn jest z pazdziernika czyli tez koncowka roku a syn kuzynki z poczatku lutego i ok widac bylo roznice tak przez pierwsze dwa lata a teraz ... wzrostem moj syn przerosl kuzyna, komunikacja na rownym poziomie, relacje z otoczeniem ( zdecydowanie moj syn radzi sobie lepiej- przedszkole tez robi swoje) Co do dzieci szkolnych to nie wypowiadam sie bo nie mam doswiadczen.. ale wydaje mi sie ze selekcja dzieci i twierdzenia ze ty z grudnia jestes " mniej madry" niz kolega ze stycznia to jakis absurd na miare Barei!!! O inteligencji i radzeniu sobie z nauka chyba decyduje cos zupelnie innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Hej:) Elka niestety ja sie nie wypowiadałam na ten temat...nie mam dzieci nie wypowiadam sie, ten "gość" to nie ja, ja jak już coś pisze na forum to zawsze sie podpisuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Elka sorry zamiast przeczytać gosciu przeczytalam gosia:/ ale jestem dziś rozkojarzona ciągle jakies gapy robie...:) pewnie przez to że torbe do szpitala pakuje bo powiedzieli ze mam sie pomału szykować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________3____________@5.01.2015 elua____________26______________7___________@ 7.12.2014 Czarna32k________32___________6_____________@20.12.2014 Tacyta___________35____________3____________@05.01.2015 Zofia8____________43___________1_____________@04.01.201 CIĘŻARÓWKI: nick____ wiek___tc____które dziecko____płeć/imie dziecka____termin martablond___32____40 ________2__córka___10.01.20 15 GosiaMałgosia__25___ 34 ________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____ 34 _______2__ syn _____24 .02.2015 ROZPAKOWANE: Eulalia ___29____ Wojtek __ ur.: 10.12.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaImięMiEulalia
mam wrażenie że chodziło o dokuczenie mi z powodu urodzenia w grudniu. jak ja mogłam tak dziecko na starcie skrzywdzić :-) milego dnia dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja się melduję. Okres przyszedł dokładnie po 32 dniach. Faza lutealna się wydluzyla z 9 do 16 dni :) czyli jest doborze. Za dwa tygodnie muszę porobić badania tarczycy- usg i hormony. Potem wizyta u lekarza i zobaczymy czy poprawa już jest. Eulalio, nie przejmuj się gadaniem głupot zazdrośników i domorosłych fachowców od rozwoju (a tak w ogóle to od wszystkiego) :D takie gadanie ma swój urok. Jak ludzie mało wiedzą i jeszcze tym się szczycą :P ciesz się synkiem i każdą chwilą. Nic mu nie będzie brakowało z powodu narodzin w grudniu. A inteligencji to chyba najmniej, skoro ma taką inteligentną mamuśkę :) co tam u reszty?? Tacyta, Czarna, Elua? jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________3____________@5.01.2015 elua____________26______________7___________@ 7.12.2014 Czarna32k________32___________6_____________@20.12.2014 Tacyta___________35____________3____________@31.01.2015 Zofia8____________43___________1_____________@04.01.201 CIĘŻARÓWKI: nick____ wiek___tc____które dziecko____płeć/imie dziecka____termin martablond___32____40 ________2__córka___10.01.20 15 GosiaMałgosia__25___ 34 ________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____ 34 _______2__ syn _____24 .02.2015 ROZPAKOWANE: Eulalia ___29____ Wojtek __ ur.: 10.12.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eulalia, gratulacje!! Pobieżnie tylko przeczytałam wątek, i widzę, że wszystko poszło dobrze :) Życzę Wam zdrowia i samych radości! Martablond, lekkiego porodu! Witam nowa koleżankę - z jednej strony cieszę się, że wreszcie ktoś starszy ode mnie, z drugiej życzę jak najkrótszego pozostawania na liście nad CIĘŻARÓWKAMI. U mnie wczoraj pierwszy dzień @, nie mogło być inaczej, bo starań nie było, ale martwię się, że to już kolejny krótki cykl :( Jednak głowę mam zajętą czym innym. W tym tygodniu mam dwa pogrzeby w bardzo bliskiej rodzinie... Teść nie doczekał pierwszego wnuka, a mój Dziadek prawnuka od pierwszej wnuczki. Smutno, że więcej śmierci niż narodzin, szczególnie w rodzinie męża taka tendencja już od lat. Ostatnie radosne wydarzenie to był nasz ślub, od tamtej pory same pogrzeby. Oby ten rok skończył się dla nas lepiej niż zaczął, i obyśmy zostali rodzicami naszego pierwszego dziecka! Nie wiem jak będzie ze staraniami w tym cyklu, bo emocjonalnie możemy być zbyt "poharatani", ale od jutra znów mierzę temperaturę, a od połowy lutego - to już wiadomo co :D Czy wypadałoby już zmienić wiek w tabelce? Urodziny mam w połowie roku, chyba pocieszę się jeszcze tą "5tką"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola, a Twoja lutealna wydłużona lekami? Bo oczywiście martwię się, że te moje krótsze cykle wiążą się właśnie ze skróconą lutealną... W ogóle w ostatnich miesiącach z uwagi na niemożność "starań" zaniedbałam i kwas foliowy, i len, ponadto wypijam hektolitry kawy dziennie. Cały czas piję za mało wody - to moja słabość, tym bardziej że przy takiej ilości kawy czuję się czasem wysuszona jak wiórek. Zapomniałabym: to moje pierwsze wpisy w tym roku, więc życzę wszystkim "starającym się" spełnienia marzeń o potomkach! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tacyta, ja mam problem z prolaktyną, a ona wpływa na wydzielanie progesteronu. Gdy jest prolaktyny za dużo wtedy mniej progesteronu - tak w dużym skrócie i uproszczeniu bo zależność między tymi hormonami jest o wiele bardziej złożona. Biorę bromergon na prolaktynę. I zauważyłam po wykresach temperatury i obserwacji śluzu i szyjki macicy że faza lutealna się wydlużyła i chyba znów występuje owulacja. :) Przykro mi z powodu wydarzeń w Waszej rodzinie. Oby ten rok był radosny i obfitujący w szczęśliwe wydarzenia! Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia8
Witajcie. Mam dobre i "mniej dobre" wiesci. Postaralam sie o wydruki moich cykli z lady comp'a. 14 z 16 cykli z owulacja, wystarczajaca faza lutealna. Zrobilam tez badanie krwi. Tu niestety gorzej. Za niski poziom leukocytow, zelaza. Podwyzszone Ca 125 i Ca 15 3 (markery nowotworowe). Musze skonsultowac sie z lekarzem. Mam nadzieje, ze w czwartek uda mi sie zrobic takze usg piersi. Mialam starac sie o dziecko. Mam nadzieje, ze nie bede musiala walczyc o swoje zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia8
Przyjrzalam sie blizej wynikom:-( Niestety cd zlych wiesci... w 4 dniu cyklu: LH-7.3 fsh- 18.07 Nie wiem, czy z Wami zostane. Nie chce wprowadzac Was w zly nastroj. Dla Was, ktore juz od dluzszego czasu probuja mam mala podpowiedz. Poczytajcie o poscie dr Dabrowskiej. Zastosujcie go przez 6 tyg. Mam znajoma z endometrioza, ktora w pierwszym cyklu po tych 6 tyg. zaszla w ciaze (po wielu latach prob). Slyszalam, ze takich przypadkow bylo wiecej. Wiele kobiet probuje latami a czasami wystarczy, by organizm pozbyl sie toksyn. Mysle, ze warto sprobowac. Na pewno nie zaszkodzi a naprawde wierze, ze moze pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riri30
Jestem tutaj nowa i chciałabym "zapytać" Was co mogę o tym sądzić. Otóż od zeszłego roku chodzę do nowej Pani Ginekolog aby dowiedzieć się dlaczego od ponad roku starań o dziecko nie mogę zajść w wymarzoną ciążę. Najpierw wmawiała mi torbiel 2 cm na jajniku, potem stwierdziła brak owulacji . Po monitorowaniu cyklu miałam owulację nagle powróciła ,ale stwierdziła że pęcherzyk nie pęka. W grudniu byłam u niej ostatni raz bo stwierdziła że mając 32 lata ,regularny okres , owulację powinnam się leczyć w klinice niepłodności. Przez pół roku kazała mi pić 2x na dzień Inofolic. Jesteśmy z mężem załamani...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riri30
P.S. Na własną rękę robiłam prolaktynę - w normie Tsh - mała masakra 2,970 A tak z tarczycą przeciwciała i usg dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia8
Zmienilabym ginekologa. Nie wyobrazam sobie chodzic do kogos, do kogo nie mam zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martablond Melduje ze już się rozpakowalam;) 08.01 wieczorem.mala malutka, porod sn, łatwiejszy i krotszy niż pierwszy;) wszystko ok, czuje sie super, jakbym wogole nie rodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eLka 84
AAAA marta gratulejszyn :D Twoje slowa ze "drugi porod sn latwiejszy niz pierwszy" to miod na moje serce... tak! to wlasnie chcialam uslyszec :) choc wiem ze to nie jest regula ale tej wersji bede sie trzymac :) a jak mala ma na imie? no Goska, teraz nasza kolej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________3____________@5.01.2015 elua____________26______________7___________@ 7.12.2014 Czarna32k________32___________6_____________@20.12.2014 Tacyta___________35____________3____________@31.01.2015 Zofia8____________43___________1_____________@04.01.201 CIĘŻARÓWKI: nick____ wiek___tc____które dziecko____płeć/imie dziecka____termin GosiaMałgosia__25___ 34 ________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____ 34 _______2__ syn _____24 .02.2015 ROZPAKOWANE: Eulalia _____29____ Wojtek __ ur.: 10.12.2014 martablond_32_____córka___ur.: 8.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie gratulacje Marta! Wytrwałości :) Zazdroszczę Ci takiego porodu! Eulalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Małgosia
Marta gratuluje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Martablond Ogólnie porod jak porod, każdy jest ciezki i do przyjemności nie należy.mój się zaczynał podobnie jąk pierwszy po którym miałam traume, ale na szczęście potem było lepiej, krocej i latwiej. Podsumowujac, drugi porod jest krotszy i latwiejszy, bo wszystko w środku jest już bardziej naciagniete, więc dziecko latwiej się przeciskać.No i przede wszystkim z drugim dzieckiem jest już tak łatwo, bo wszystko się już wie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo jeśli chodzi o karmienie, pielegnacje, podejscie do dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nick____________wiek______cykl starań__________termin@ Jolanta255_______24_____________3____________@5.01.2015 elua____________26______________7___________@ 7.12.2014 Czarna32k________32___________6_____________@20.12.2014 Tacyta___________35____________3____________@31.01.2015 Zofia8____________43___________1_____________@04.01.201 CIEZAROWKI: nick____ wiek___tc____które dziecko____płeć/imie dziecka____termin GosiaMałgosia__25___ 34 ________1__córka___ 22.02.2015 eLka84______ 30_____ 34 _______2__ syn _____24 .02.2015 MAMUSIE: Eulalia _____29____ Wojtek __ ur.: 10.12.2014 martablond_32_____córka___ur.: 8.01.2015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOFIA8
Marto serdecznie Ci gratuluje !!!! PS> Przy moich wynikach, zajscie w ciaze w sposob naturalny graniczy niestety z cudem. Lekarz poradzil mi by zgloscic sie do poradni leczenia bezplodnosci. Ale tego nie zrobie. Bedzie co los przyniesie. Jesli organizm jest za stary na zajscie w ciaze, to znaczy, ze ja jestem juz za stara na bycie matka. Ale Wy wszystkie jestescie duzo mlodsze, wiec SZANSE MACIE OGROMNE. NIE CZEKAJCIE TYLKO ROZMNAZAJCIE SIE :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martablond Gratulacje!! Piękny początek roku. Napisz jak mała ma na imię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOFIA8
Odszukalam swoje wyniki hormonalne z 2011 roku. Niejedna z Was chcialaby miec taki profil hormonalny. Wszystkie hormony w normie. Boze, co ja zrobilam ze swoim zyciem. Czemu wtedy podjelam dezycje, ze jestem za stara na dziecko?!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×