Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wracam do polski i bardzo sie ciesze :)

Polecane posty

Gość gość
nie da się unieważnić polskiego obywatelstwa czubku, sam prezydent musi to zrobić, bardzo długi i kosztowny proces, a to że c***aszport się skończył nie znaczy utrata obywatelstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz brytyjskie a dalej jestes jak tepy polaczek i kazdy brytol cie z ryja rozpozna jako obcego:D bo brytyjskosci i akcentu sie nie nauczysz nigdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, tego gdzie sie urodzisz nikt nie wybiera. Ale te bledy mozna na szczescie naprawic. :) zdychac z zazdrosci cwele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenek wstań
Wrócicie szybciuchno z tej Polski jak sie skonczty kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wroca bo zamykamy granice za rok buehehehahahahahihihihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym momencie chcę wyjechać do uk. Warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po co tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam tam znajomych Męczy mnie Polska. Mam umowę o pracę jednak wymogi duże, praca stresująca a płaca pozwala jedynie na przetrwanie. Mama wrażenie ze mimo tego że pracuję - wegetuję... Frustracja i gniew Chyba wolę pracować fizycznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbiłem majątek zagranicą i do końca życia nie muszę już pracować. Ani mi w głowie powrót do PL. Jest tyle innych wspaniałych miejsc na świecie. Nawet sobie nie wyobrażacie jak cudownie można żyć z daleka od PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem doskonale jak to jest żyć z dala od Polski :) nie narzekam. Inne kraje dają więcej możliwości. Nie ma aż takiej zawiści i można spokojnie się rozwijać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w Irlandii Północnej. Po tygodniu od przylotu dostałam nisko płatną pracę, w której wytrzymałam 4 miesiące. Miałam nadzieję, że szybko znajdę coś nowego, niestety mam tylko dwie prace dorywcze. Ciężko jest o stałą pracę, szczególnie jak ktoś słabo zna język i nie ma żadnych umiejętności. Ostatnio widziałam ogłoszenie, że szukali osoby do segregowania śmieci. Taki był odzew, że już po kilku godzinach zniknęło. Takie super czasy w Polsce, że największa fala emigracji młodych ludzi jest właśnie w ostatnich latach. Sama mam skończone studia w Polsce, mogłabym mieć jakąś robotę za 2 tysiące zł, z czego 1200 zł wydałąbym na kawalerkę, bo na kredyt przy takich dochodach nie ma co liczyć. Na co starczy te 800zł? Mój chłopak jest spawaczem, w Polsce zarabiał w tym zawodzie w porywach 2500 zł. Teraz też tyle zarabia w Irlandii, ale na tydzień :D Mimo że nie mam stałej roboty to i tak starczy mi na utrzymanie się tutaj, na niskim poziomie, ale w Polsce byłoby podobnie, a tyrałabym na cały etat. W Polsce masz spoko, jak dostaniesz mieszkanie po dziadkach albo rodzice ci kupią. Jak nie to pracujesz tylko na opłaty. Zaraz się zaczną komentarze, że jestem mameją i to moja wina, że w Pl sobie nie radziłam. Tylko osoby wyjątkowe mogą normalnie żyć? Wszyscy w Polsce zarabiają po 6 tysięcy miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt ci nie bronil zrobic w PL biznesplanu i byc sobie szefem :D a tak jestes bialym murzynem na wygnaniu. Ja jestem u siebie a rano mnie budzi spiew ptaszkow w lasu na dzialce;) a ciebie co budzi? Krzyki ciapatych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, ciesze sie, ze Ty sie cieszysz ze wrocilas. Ja po 7 latach w Uk wrocilam do polandii i tez sie cieszylam... pół roku. Potem przyszła polska rzeczywistosc. Nidgy sobie tego powrotu nie wybaczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie każdy musi być biznesmenem. Państwo powinno zapewnić przecietnemu obywatelowi jakiś standard życia. Za granicą sprzataczka żyje godnie tutaj musi ciągnąć 2etaty i jeszcze matura albo jakas zawodowka wymagana. W korporacjach słyszy sie zdublowane nazwiska a w urzędach konkursy to podkladka. Pracujesz na rachunki, to boli... . Wolę chyba być bialym murzynem niż wzbogacać ZUS który na koniec i tak Cię w d**e kopnie. Obłęd... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, ale w PL wszystko jest za bezdurno. Wszystko tanie jak barszcz. No i rodacy tacy pomocni i wyrozumiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wróciła do PL i zdechła. Dumna z tego, że zdechła "u siebie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkalem kilka lat w UK, kilka lat temu wrocilem wiec mysle ze mam porownanie. Wszedzie zylo mi sie podobnie, finansowo co mnie samego zdziwilo sporo wiecej zarabialem w Polsce. Mowie zarabialem bo jestem wolnym strzelcem i ostatnio mnie ktos wystawil. Wszedzie kazdy zyje swoim zyciem,w pracy zawodowej wiekszej roznic nie widze-niezaleznie gdzie to kazdy czeka aby wbic noz w plecy. Podstawowa sluzba zdrowia lepsza PL ale juz specjalistyczna to bez roznicy - wszedzie trzeba samemu placic. Edukacja - w PL konczy sie z wieksza wiedza ogolna w UK z wiekszymi waskimi umiejetnosciami. Urzędy - Pl odstaje od UK Wszelkie uslugi komercyjne,banki,sklepy itp- tutaj nawet przewaga Polski. Ogólne różnice sporo sie zacieraja-już większe bedą przy porownaniu zycia w Londynie z zyciem gdzies na dalekiej prowincji w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto nie wrocil przegral zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 lat pracy w Niemczech, zbijam majątek, powracam do PL, kupuję luksusowy domek, pobieram niemiecką emeryturkę i do końca życia nie muszę pracować. Warto było wyjeżdżać? Ca za pytanie! Kto został w PL ten jest przegraniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kto zostal w PL jest u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko szkoda że u siebie sklepy sa niemieckie albo francuskie tak samo jak fabryki gdzie zarobisz tylko na rachunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko tu poki co mamy spokój. W uk wojna domowa to tylko kwestia czasu. anglicy vs islam Podobno sa dzielnice w Londynie gdzie obowiązuje szriat. Z tego co czytam Anglicy maja dosyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Społem i Dino to polskie sklepy, tak samo osiedlowe. O co ci chodzi osrusie? Znowu nie trafilas ojoj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spolem i dino.... dzizas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My też zastanawiamy się z mężem żeby zjechać do Polski...tylko problem z tym że mieszkamy w małym mieście A tu po znajomości pracy nie dostaniesz.Zastanawiam się nad swoim biznesem....tylko jakim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem slowa zjechac. Dla nie to sie kojarzy z typowym burakiem, pracujacym fizycznie. Zjedziesz i co dalej? a to prawda tak sa Polacy u siebie a wiekszosc sklepow, bako zachodnia. Nawet nazw poprawnie wymowic nie potrafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, ale w PL wszystko jest za bezdurno! Buahahaha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i jak zawsze trolke buraczane musza się tutaj znaleźć...zazdroscicie czy co?? My też zjezdzamy po 16 latach na obczyźnie ,ale mamy czym sie zajac bo otwieramy mala restauracje,a do tego kupujemy dwa mieszkania wiec bedzie z czego zyc;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dacie sobie rady, bo pl to taniutki kraj. Będziecie żyć jak król z majątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co to znaczy zjechać??? Bo chyba wrócić . Nie obejrzysz się jak ci kasy zabraknie. Mieszkanie wynajmiesz to ci nie będą płacić a polskie prawo tak działa że nic nie dostaniesz a restauracja szybko padnie bo ludzi nie stać na jedzenie w knajpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×