Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wracam do polski i bardzo sie ciesze :)

Polecane posty

Gość gość
23.47 To ze wola ciapatego od ciebie, nie znaczy ze tak jest z wszystkimi zawodami i fachowcami. Z UK wyjada niewykwalifikowani pracownicy i dobrze. Ludzie z zawodami pozadanymi na rynku pracy na umowach na stale, maja sie i beda miec dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fakt angielske firmy nie patrza czy zatrudnia ciapatego czy bialego polaczka, ktory mysli ze mu sie nalezy bo jest bialy i teraz przeklina na forum. Ten co napisal, ze angielskie firmy nie daja podwyzek - widac ze albo jakis polaczek, ktory nie pracowal w UK tylko siedzi w Polsce i duma sobie na forum. Albo ktos bez kwalifikacji, kto wyjechal do UK do prostej pracy za najnizsza krajowa - wtedy pensja zmienia sie tak jak najnizsza. Na normalnym kontrakcie na stale, jak firma osiaga wynik, sa coroczne podwyzki dla wszystkich pracownikow wyrownujace do inflacji. A jak ktos jest dobry, to jak poprosi o wieksza o podwyzke to tez ja dostanie. Moze nie 10% rok po roku jak ktos inny napisal, no chyba ze ma niska podstawe to wtedy tak bo to jest tylko 2-3tysiace, albo sie bardzo wykazal to gratuluje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
/250k funtow dom LOL....chyba z marmuru....w Polsce kosztuje 350k złotych i latem mozesz wypoczac na działce i rozstawic basen uprawiac warzywa a w uk? Ciagle pada i zimno smiech.gif inwestycja w dom w uk to kasa wywalona w błoto/ Jak lubisz to sobie siedz na bezrobociu na dzialce i wykop sobie basen lopatka. Dom kupilismy za 250K funtow, teraz jest warty 350K, ceny nieruchomosci rosna tam gdzie jest praca - kasa wywalona w bloto?... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
/Poza tym, nie każdy chce kupować dom/mieszkanie. Nie każdego to interesuje! a co do podwyżek - podwyzka rzędu 3-5% to smiech na sali, nie podwyżka. dobra porządna pay rise zaczyna się od 10% wzwyż/ Ja mowie o standardowych corocznych podwyzkach wyrownujacych do inflacji. 3-5% to jest standard w Irlandii, moze byc inaczej w innych krajach gdzie jest wieksza inflacja. Mowie tez o wynagrodzeniach z podstawa brutto 50K wzwyz, bo jak dostajesz 20-30K, to twoje 10% na tyle samo wychodzi. Nie wiem tez o co ci chodzi z tym domem/mieszkaniem. KAZDY kto chce sie gdzies osiedlic na stale chce wlasnie miec swoj dom/mieszkanie, ty nie uwazasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi się super żyje w Polsce. :) Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I o to chodzi. Jednym sie super zyje w Polsce, na pewno mozna. Ja wyjechalam 10 lat temu, gdy bylo gorzej niz teraz, tez mi sie super zyje i nie zamierzam wracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10 lat temu to był pewnie jeszcze dobry moment żeby się tam poustawiac życiowo i zawodowo a teraz pewnie nie bardzo jest juz po co jechać, chyba ze się ma z góry jakąś świetną perspektywę przed sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Tak czytam wypowiedzi i chce tylko dodac, zeby nie mylic Irlandii z UK. To dwa rozne panstwa i rozne sytuacje polityczne i ekonomiczne. Irlandia zostaje w Unii, jest dobrze ustabilizowana i nie ma tyle chamstwa i rasizmu co w UK. Bylem w obu miejscach i w Irlandii zyje sie lepiej, do UK nie chcialbym emigrowac, do Irlandii moze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
/10 lat temu to był pewnie jeszcze dobry moment żeby się tam poustawiac życiowo i zawodowo a teraz pewnie nie bardzo jest juz po co jechać, chyba ze się ma z góry jakąś świetną perspektywę przed sobą/ W pewnym stopniu tak. Ale o dobre perspektywy tu tez nie jest az tak trudno. Zapraszamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje, to ja pisalam ze dobrze żyje mi sie w Polsce. Mam tu juz wszystko poustawiane. Każdy ma swoje miejsce na świecie. Powodzenia wszystkim tu, czy na emigracji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
/W syfie mieszkales tepaku zeby zaoszczedzic kazdego funcika dlatego masz taki obraz mojego cudownego UK smiech.gif wracaj do polaczkowa chlac pedalski alkohol i obrabiac doopy cwelom znajomym ktorzy tez obrabiaja za plecami i beda obrabiac tobie smiech.gif i nie waz sie wracac do UK,im was tu mniej falszywe polaczkowe gowna tym lepiej dla mnie smiech.gif/ Jaki prostak, sloma z butow wystaje. Jak taki poziom reprezentuje UK, to kazda osoba na poziomie, bedzie wolec podjac prace gdzies indziej. Mialem zdanie ze Brexit to byl dobry ruch dla UK, ale jak slysze takie wypowiedzi to przewiduje ze ich gospodarka sie zalamie i to z hukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak samo jak tu ludzie proszą być nie mylić Irlandii z UK - tak ja proszę by nie mylić Szkocji z Anglią !! oba kraje są częścią UK, jest to ogólnie dość złożona historycznie-ekonomicznie-politycznie sprawa, ale w SZKOCJA JEST O WIELE PRZYCHYLNIEJSZA IMIGRANTOM I POZOSTANIU W UNII NIZ ANGLIA. tak było zawsze. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam w UK od 12 lat, dorastalam tutaj i nie wyobrazam sobie wrocic, zostawic wszystkiego. Nie kazdemu jest tu zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Glupie gadanie ze kiedys to bylo tak a teraz jest srak; Zawsze ejst dobry czas by wyjechac z Polski bo sytuacja w Polsce jest beznadziejna, nedzne zarobki, nic nie ejst normalne, a najbardziej nienormalna jesr sluzba zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam sie w 100% z osoba ktora rzeczowa wyjasnila dlaczego akurat ona zostaje w Irlandii ale jednoczesnie podkreslila ze w Polsce wcale nie zyje juz sie najgorzej. Dla doswiadczonego specjalisty czy kogos kto ma fach w reku to wlasnie za granica ta praca jest spokojniejsza,nie ma az takiego wyscigu sczurow i wydaje sie ze ewentualne znalezienie nowej pracy nie bedzie problemem. W PL juz mozna zarobic ale do umiejetnosci czesto nalezy dolaczyc cfaniactwo czy nadrabiac godzinami pracy. Tak wiec jak kogos interesuje spokojna praca 9-5 i odpowiedni work life balance to proponuje zagranice , jesli natomiast szukamy wrazen to ja proponuje wlasna dzialanosci i to niezaleznie gdzie bo wszedzie mozna zarobic (w PL jedynie wiecej za ZUS trzeba zaplacic:). A jakie macie opinie co do zachodnich pracodawcow? Wielu ich gloryfikuje porownujac z Polskimi- Ja mam inne zdanie- Uwazam , że to poprostu zależy od czlowieka a nie od narodowosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gosc 09:18 na Polskąsłużbe zdrowia narzekaja Ci ktorzy nie korzystali jescze z innej. Polska nie jest jeszcze najgorsza i chyba nawet powoli sie poprawia. Prawda jest brutalna i to wszedzie-masz kase to masz na leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.58 Jesli chodzi o pracodawcow tutaj (Irlandia) vs Polska, to mam tylko porownanie z tym co jest teraz w Ire i co bylo w Polsce 10lat temu. Pracowalam w Ire w 4 firmach i jest po prostu... normalnie. Polecam. Zaczynajac od rozmowy o prace, gdzie jest normalna rozmowa o kwalifikacjach, czasem jakies konkretne testy personalne/na umiejetnosci. Nie jak w Polsce "podchwytliwe" albo tendencyjne pytania i proby emocjonalnego wykonczenia "przeciwnika" (kandydata). Wyrozumialosc, gdy potrzebujesz troche wczesniej wyjsc, troche sie czasem spoznisz bo odprowadziles dziecko do przedszkola, czy zasiedziales sie na lunchu - wszystko jest ze zrozumieniem, nikt nie patrzy sie na zegarek. Firmy dbaja o swoja reputacje na rynku pracowniczym, zachecaja nie tylko wynagrodzeniem ale wlasnie podejsciem do pracownika. Oczywiscie zdarzaja sie wyjatki - jakis nieporadny medzer w dobrej firmie, lub afera marketu gdzie supervisorzy uprawiali mobbing pracownikow (supervisorzy byli zatrudnionymi Polakami tak na marginesie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
/Glupie gadanie ze kiedys to bylo tak a teraz jest srak; Zawsze ejst dobry czas by wyjechac z Polski bo sytuacja w Polsce jest beznadziejna, nedzne zarobki, nic nie ejst normalne, a najbardziej nienormalna jesr sluzba zdrowia!/ Jesli masz takie zdanie, to jasne wyjedz. Poczatki beda trudne i w Polsce i zagranica, ale przynajmniej docelowo bedziesz w kraju gdzie chcesz byc. Ale sluzba zdrowia w Polsce, mimo wszystkich niedociagniec, nie jest taka najgorsza. Zastanow sie czemu emigranici przylatuja do Polski do dentystow i porobic badania? A coraz wiecej prywatnych gabinetow w Polsce, ma strony w kilku jezykach i nastawiaja sie na obsluge klientow rowniez z zagranicy? Lepiej sobie wybadaj jak wyglada sluzba zdrowia w poszczegolnych krajach, bo zdziwisz sie na jakim jest poziomie w niektorych krajach uwazanych za bardziej rozwiniete od Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zryj kal lecacy z doopy kumpli BUAHAHA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Watek zalozony ponad 3 lata temu, Ciekawe jak autorowi sie powiodlo w Polsce i czy reemigrowal jak wiekszosc, ktorzy wracaja z poczatku pelni entuzjazmu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 lat w uk i wracamy z rodzina do RP ,nie chcemy sie tu zestarzec i wychowywac dzieci chcemy w Polsce,Teraz dopiero po takim czasie zdajemy sobie sprawe ze tylko i wylacznie dla wiekszych pieniedzy tu przyjechalismy NIC POZATYM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fryta jak pyta
Uk to najgorszy kraj trzeciego swiata do zycia i mieszkania w europie ,praktycznie to jak ktos powie w polsce ze pracuje w uk to wywoluje usmiech i politowanie .Taki to raj to ukej teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uk ,buahahahahahhahahah,jap*****le .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj kasa się skończy i do UK znowu będzie trzeba wracać, kwestia czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na szczęście już ich nie wpuszcza z powrotem bo po brexicie granice będą zamknięte!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokladnie. W UK teraz straszna chujnia, za duzo polactwa sie zjechalo. Ale na szczescie sie to zmieni bo wracaja cwele do plu dzieki brexitowi hihihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś ty tez wrocisz przymusowo boś polaczek behehehehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś sam jestes cwel niemyty !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie autor/ka tematu??? Jest w PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam obywatelstwo brytyjskie. Polskie kilka lat temu uniewaznilem. A tu czytam i pisze dla beki z przyglupow hehehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×