Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wracam do polski i bardzo sie ciesze :)

Polecane posty

Gość emigrant89
Witam, Wyjechalem do UK 6 lat temu, zaraz po maturze. Tutaj skonczylem studia i ozenilem sie. Przywyklem juz do tego kraju i polubilem. Oczywiscie mam za soba tez ciezkie czasy, zmiany prac, przeprowadzki. Duzo determinacji i odrobina szczescia i jakos udalo mi sie osiagnac w miare spokojne zycie. Mieszkamy w malej miejscowosci i dojezdzamy do pracy, zycie jest dosyc tanie w porownaniu z Londynem - nigdy bym nie chcial tam mieszjac gdyz mieszkania bardzo drogie a kupno domu Na wlasnosc piekielnie trudne. Ogolnie nie lubie podejmowac ryzyka, zatem tez nie wroce Na razie do Polski, nie Wiem moze kiedys badz wcale. Nie wychodze juz zbyt daleko w przyszlosc bo nigdy nie wiadomo co zycie przyniesie. Planujemy z zona kupic dom i zalozyc rodzine w UK, tu gdzie mieszkamy nie jest trudno uzbierac Na depozyt a rata ta sama co czynsz. Moja rada dla emigrantow ktorzy tesknia: sprobujcie zaajceptowac swoja obecna sytuacje, integrujcie sie z ludzmi, zmiencie prace jak nie lubicie obecnue oraz szkolcie jezyk. Od momentu przyjazdu do UK, zawsze staralem sie poznac ang. Kulture, obyczaje, poczucie humoru itd. Czytanie ang. gazet, ksiazek, ang. TV z napisami ang. To swietne metody any nie czuc sie obco w nowym kraju. Poznalem mnostwo Polakow co bardzo sie izoluja, polska tv, polskie gazety, ksiazki oraz przebywanie tylko w kregu Polakow. Wiadomo jest to wygodne lecz Na dluzsza mete poglebia poczucie tesknoty za ojczyzna. Kocham Polske i wszystko z nia zwiazane, glownie rodzina, przyjaciele, jezyk, jednakze mieszkam w UK i tutaj jest moj dom teraz. Nie mozna zyc jedna noga w PL a druga w UK. Jezeli zyjemy przeszloscia - popadamy w depresje Jezeli zyjemy przyszliscia - odczuwamy lek Jezeli zyjemy terazniejszoscia - odczuwamy spokoj Pozdrawiam wszystkich Polakow zarowno tych co wyjechali oraz tych co nie. Zycze wszystkim mnostwa optymizmu i radosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezdomny i głodujący
a ja bym chciał wyjechać z Polski i nigdy nie wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kogo masz na mysli piszac "porzadni ludzie" bo chyba nie te sciery co za kase wlasna duuupe sprzedali ! i jeszcze obrazaja Polske i Polakow ! cioootyy bez charakteru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem juz 20 lat na emigracji i za Polska wogole mi nie teskno.Nie zamierzam nigdy wracac ,tutaj czuje sie jak u siebie, bynajmniej wiem ze moje dzieci maja przyszlosc.Nie znosze mentalnosci polakow, jak jestem na wakacjach w Polsce to max.2 tygodnie, nie- Polska jest nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo Polska nie jest dla szumowin :) Dla szumowin sa Niemcy UK i Holandia tam szumowiny zera intelektualne sie odnajduja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"nie znosze mentalnosci polakow" najglupszy tekst jaki mozna uslyszec od rodaka niestery dosc czesto sie go slyszy...typowa polska mentalnosc :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ja jestem juz 20 lat na emigracji i za Polska wogole mi nie teskno.Nie zamierzam nigdy wracac ,tutaj czuje sie jak u siebie, bynajmniej wiem ze moje dzieci maja przyszlosc.Nie znosze mentalnosci polakow, jak jestem na wakacjach w Polsce to max.2 tygodnie, nie- Polska jest nie dla mnie." X X X Alez pan IIerdolisz jak potluczony za przeproszeniem. Wytlumacz mi jaka przyszlosc maja twoje dzieci tutaj, (i niby jak ona ma byc lepsza niz w Polsce). Poza tym pozbawione kontaktu z babciami, dziadkami czy pozostala rodzina. Niestety ale to beda kaleki emocjonalne. Kasa im tego napewno nie wynagrodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wytlumacz mi jaka przyszlosc maja twoje dzieci tutaj, (i niby jak ona ma byc lepsza niz w Polsce). Poza tym pozbawione kontaktu z babciami, dziadkami czy pozostala rodzina. Niestety ale to beda kaleki emocjonalne. xxx ha ha ha ha ha ha ha!!! ale się uśmiałam!!! no tak! tylko w Polsce dzieci mają przyszłość - aż się dziwię, że inne nacje nie zjeżdżają do Polski zapewniać swoim dzieciom tej świetlanej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^^^ buahaha, a ja sie z ciebie smieje tepa strzalo powyzej. Nieudaczniaro, ktora musiala uciekać ze swojego kraju, i wlazic angolom w d**e na emigracji. Tak sobie dalej tlumacz jak to masz zaeebiscie na wygnaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, ale tez moge napisac , ze za Polska mi nie teskno i moje dzieci maja tu dobra przyszlosc. Pracowalam na to 33 lata i do Polski nigdy nie wroce. Babci juz nie ma,reszta rodziny tez wyjechala. I mentalnosc polska, wlasnie zobaczylam w szpitalu, w Warszawie jak moja mama umierala. Skandal, te klechy i opieka zdrowotna. Nigdy wiecej tego ponizenia. Niektorych rzeczy nie mozna kupic, w Polsce nie wiedza co to znaczy szacunek. Co to znaczy - Szanowac inna osobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^^^ buahaha, a ja sie z ciebie smieje tepa strzalo powyzej. Nieudaczniaro, ktora musiala uciekać ze swojego kraju, i wlazic angolom w d**e na emigracji. Tak sobie dalej tlumacz jak to masz zaeebiscie na wygnaniu. xxx przede wszystkim ze względu na takie gów/na jak ty wolę mieszkać w UK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^ Idz juz spac kobieto bo do fabryki na 6 nie wstaniesz. I pozniej znowu Job Center bedziesz musiala odwiedzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spieprzaj stąd syfie - sam siedzisz w UK na zasiłku a do porządnych ludzi się dopieprzasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były_emigrant
Wyjechałem dokładnie 5 lat temu.Na początek ciężka praca fizyczna w centrum logistycznym dużej sieci sklepów potem jezdziłem wózkiem widłowym a po jakimś czasie zostałem kierownikiem zmiany.Pewnego dnia powiedziałem sobie WRACAM DO POLSKI a głównym motywem była tęsknota za rodzicami.Jak wróciłem i powiedziałem rodzicom że już tam nie pojadę to się popłakali ze szczęścia.W Polsce tylko miesiąc byłem bezrobotny a w sumie to pracy nawet nie szukałem (planowałem otworzyć interes franszczyznowy) tylko odpoczywałem i załatwiałem formalności z kupnem mieszkania ale trafiła się dobrze płatna robota to wziąłem.NEVER AGAIN UK !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakby nie ten wyjazd to być gó/wno miał - ani mieszkania ani kasy na franczyzę - napisz za rok - zobaczymy ile ci z tych pieniędzy zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość były_emigrant
Nie ważne czy za rok będę miał oszczędności czy nie bo i tak mam własne mieszkanie które jest inwestycją i nie przejadam,nie przepijam i nie przegrywam tych pieniędzy.Dla mnie to już duży życiowy sukces że kupiłem sobie mieszkanie za swoje ciężko zarobione pieniądze a nie na kredyt jak to robią znajomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a te pieniądze zarobiłeś gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakby nie UK to nie miałbyś nic, więc nie pluj na kraj, który pozwolił co zarobić - twoja ojczyzna od początku miała cię gdzieś i zobaczysz, teraz wyciśnie cię jak cytrynę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś jakby nie UK to nie miałbyś nic, więc nie pluj na kraj, który pozwolił co zarobić - twoja ojczyzna od początku miała cię gdzieś i zobaczysz, teraz wyciśnie cię jak cytrynę! >>>> jak latwo o tym zapominaja... poza tym, gdybysmy nie mieli mozliwosci wyjazdu, to od 2005 roku pewnie bysmy zaczeli sie w tej Polsce nawzajem zjadac, jak Kwasniewski z Millerem zaczal wyprzedawac i doprowadzac do bankructwa firmy w PL jedna po drugiej... Gdyby nie kasa od emigrantow wyslana dla rodzin, to tez w PL nic by sie nie otworzylo i guzik a nie mielibyscie miejsca pracy po przyjezdzie... Portugalia tez trzyma sie z pieniadzy emigrantow, ale ich premier potrafi im za to podziekowac, a na nas wszyscy tylko pluja... Ja juz od dawna ani funta do PL nie sle, bo im szybciej ten zombi-kraj bedzie pozbawiony dotacji od emigracji tym szybciej bedzie normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znak wiele osób, które wróciły do Polski z kasą zarobioną w UK i przeświadczeniem, że otworzą w PL własną firmę i zostaną milionerami - po ok pół roku każdy z nich wrócił do UK i zaczyna od zera!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"znak wiele osób, które wróciły do Polski z kasą zarobioną w UK i przeświadczeniem, że otworzą w PL własną firmę i zostaną milionerami - po ok pół roku każdy z nich wrócił do UK i zaczyna od zera!!!" Nie wiem gdzie sie obracasz, ja z kolei znam kilka osob ktore wrocily z emigracij i bardzo dobrze zyja sobie w Polsce. Nikt z nich nawet nie mysli o ponownym wyjezdzie, chyba ze na wycieczke czy zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jak dawno wróciły? moi znajomi też przez pewien czas "żyli bardzo dobrze w Polsce" dopóki się oszczędności z UK nie skończyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Polski nie wraca sie po to zeby zyc z oszczednosci, ale po to, zeby obracac zarobiony pieniadz w jeszcze wiekszy pieniadz, i zbierac z tego profity. Widocznie ci twoi znajomi nie mieli zadnego pomyslu na siebie i wszystko przejedli. Na emigracji tak samo mozna wszystko przejadac i nic nie miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:45 10/10 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wracajcie... im mniej nas Polakow w UK i innych krajach Europy, tym szybciej znowu wroci normalnosc... a jak bedziecie chcieli wrocic z PL spowrotem to powinni was zawrocic na granicy, zebyscie nigdy nie opuszczali tego waszego ukochanego duposciku i nie roznosili go dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:45 Piękna teoria, szkoda tylko że w większości przypadków niewykonalna. W Polsce zanim się dorobisz czegokolwiek to państwo up******i ci ponad połowę z tego co zarobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Uk nie ma podatkow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
są i to większe niż w Pl, taki council tax dużo wyższy niż polski podatek od nieruchomości, akcyza w uk dużo wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×