Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wracam do polski i bardzo sie ciesze :)

Polecane posty

Gość gość
hehe dokladnie :) trzeba sie integrowac ,mam w domu 3ch wspolokatorow 2ch z nich to para i jedna singielka ONI: maja swoj dom wynajmuja pokoje mi i kolezance . Facet ma 35 lat splaty kredytu zostalo mu 7 lat !a tak naprawde splacam ten kredyt ja i kolezanka Para zarabia po 12 funtow na godzine co drugi dzien chodza sobie jesc po restauracjach, lataja co 3 miesiace na jakies tygodniowe wczasy do roznych krajow ,non stop zwiedzaja tez anglie.Chodza po znajomych na imprezy maja samochod psa i widac po nich ze to najlepsze lata ich zycia pomimo ze pracuja na magazynie. KOLEZANKA :praca za 6.30 wiecznie bez siana jedyne co ma to laptopa i non stop problemy caly tydzien betoni na chacie... praca- dom dom -praca ,od czasu do czasu wyskoczy w sobote do kolezanki jednej chyba jedynej . JA :12 funtow przyjechalem tu odkladac sianko mam tylko auto lapka tv i wieze nie lubie chomikowac rupieci. Mam rowniez znajomych rozsypanych po calej Anglii z wczesniejszych czasow ,kiedy bylem poraz pierwszy w uk ,co 2 weekend na wyjezdzie u znajomych W pracy sami anglicy z ktorymi swietnie sie zintegrowalem do jednego ostatnio co jakis czas na grila z drugim jezdzimy na ryby z jeszcze innym wypad po pubach raz na tydzien .Daje mi duzo satysfakcji ze tak trafilem moge i chce cwiczyc jezyk staram sie czytac po angielsku gazety ,ksiazki i rozmawiac jak najwiecej MOJA PRACA: robie polowe z tego co w pl na tym samym (fizycznym)stanowisku ,a menager jakby mogl to by mnie na rekach nosil taki zadowolony -mysle ze to bardziej efekt tego ze oni widza ze czlowiek oprocz pieniedzy czerpie przyjemnosc z zartowania sobie z nimi i rozmow niz samej pracy .Zero presji zero stresow WNIOSKI : bylem kiedys w uk i pracowalem za minimalna po roku wrocilem nie bylo sensu siedziec ... 90% ludzi ktorzy narzekaja na anglie a sa szczesliwi po powrocie zarabialo w uk pewnie minimum... tyle co oni zarabiali ja teraz wydaje na zycie ,drugie tyle jak nie wiecej idzie na konto i to cieszy Nez problemu znalazlbym praca w duzym miescie w pl za 3 tys Juz to przerabialem kawalerka w Gdyni oplaty, jedzenie ,pomoc dla ojca i nic nie zostawalo ...tutaj czlowiek jakis wyluzowany odklada, normalnie zyje . Pozdrawiam wszystkich dobrze czujacych sie w Anglii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Facet 35 lat i podnajmuje pokoje dwom obcym osobom. Zaeebisty wyczyn w tym wieku ha ha :D, sorry ale niczego mu nie zazdroszcze. Dla mnie to patologia niestety. A takie zycie o ktorym piszesz, to mozna miec przed 30tka, gdy nie ma sie zalozonej rodziny oraz dzieci. Takze nie wiem czym tu sie tak jarasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo mlodzi ktorzy wyjechali sa pusci jak bembny :) zyja chwila ! :D pozniej odbija im sie to czkawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
boze jaka tragedia ...wynajac pokoje dla 2 obcych osob w zamian za kredyt zwazywszy na to ze narazie nie planuja dzieci ;D jak zwykle polaczek jeden z drugim znajda powod zeby zalowac faceta ktory jest naprawde zadowolony ze sowjego pobytu tutaj apropos chata jest na tyle duzo ze mozna postawic scianke i zrobic dwa osobne wejscia i kuchnie widzialem juz takie rozwiazania mialby wtedy kuchnie dla siebie i dwa duze pokoje na 2 osoby tak jakby trzeba bylo wiecej ;) ... ale oczywiscie to nie opcja dla ciebie tylko dla osob myslacych bo przeciez ty bedziesz wyprowac sobie falki do konca zycia zamiast oddac dla banku 400tys bedziesz wolal 600 ale mieszkasz sam :) ol je!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"..takie zycie jak piszesz mozna miec przed 30stka.." No tak to jest wlasnie polska mentalnosc ,ze po 30 to tylko dom dzieci i od czasu do czasu grile z rodzinka ,bron Boze wyjdz do pubu ze znajomymi albo jedz zwiedzac swiat , uchowaj Boze miec jakies hobby!! nic dziwnego,ze Was pozniej faceci zdradzaja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu powyzej cheba ci sie zaklecia popirdolily :D o czym ty gadasz?! albo raczej piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@"..takie zycie jak piszesz mozna miec przed 30stka.." No tak to jest wlasnie polska mentalnosc ,ze po 30 to tylko dom dzieci i od czasu do czasu grile z rodzinka ,bron Boze wyjdz do pubu ze znajomymi albo jedz zwiedzac swiat , uchowaj Boze miec jakies hobby!! nic dziwnego,ze Was pozniej faceci zdradzaja..@ Hehe co to za kosmita??? Odrazu widac ze jest inteligentny inaczej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te czasy sie juz skonczyly ze po 30stce siedzi sie w domu ale zaczely sie takie czasy ze od dobre towarzystwo powtarzam dobre ! to jak igly w stogu siana szukac zatem jak mam z byle kim to wole sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo się ciesze z Twojej decyzji o powrocie do Polski:) jakiś czas temu także wróciłam do ojczyzny po roku czasu, bałam się powrotu chociażby z tego względu, że za dużo mam rzeczy do przewiezienia... na szczęście moje obawy okazały się niesłuszne dzięki http://www.przeprowadzki.ovh.org/ , firmie która świadczy usługi transportowe na terenie Polski i Europy. W związku z tym przeprowadzki międzynarodowe nie stanowią już tak dużego problemu logistycznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja zaraz po zawodówce wyjechałam do niemiec. tam pracowałam sporo czasu. Teraz wróciłam do polski i mi wstyd ze nie mam zadnej matury. Kolezanka poleciła mi szkołe zaoczną http://www.liceum-zaoczne.sopot.pl/home.html bo sama ja kończyła. Czy ti dobry pomysł po takim czasie na powót do nauki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wracać polskie robactwo. Dobrze, ze wyhechaliscie. Przydałoby się by jeszcze ze 2 miliony takich nieudolnych poyebow ja wy opuściło Polskę. Ba wasze miejsce szmaty ściągniemy porządnych Ukraińców, Gruzinów i będzie malinowo. Polska wreszcie zaczyna oddychać bo tak fakt czas jej płuca były zaśmiecone odpadem zwanym emigranci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprowadziliscie te polskie gowno do innego kraju, narobiliscie smridu, a teraz uciekacie bo podobno w UK nie ma zycia tylko praca. Kto wam kazal zyc jak szczury i zgadzac sie pracowac za stawki szczurze? Trzeba bylo zyc a nie wyzywac Anglikow od nierobow i glupoli, a samemu zapieprzac jak ruski motorek, zeby pokazac jacy to lepsi jestescie. Zniszczyliscie im rynek placy i pracy, a teraz wracacie to tego waszego " Raju"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprowadziliscie te polskie gowno do innego kraju, narobiliscie smridu, a teraz uciekacie bo podobno w UK nie ma zycia tylko praca. Kto wam kazal zyc jak szczury i zgadzac sie pracowac za stawki szczurze? Trzeba bylo zyc a nie wyzywac Anglikow od nierobow i glupoli, a samemu zapieprzac jak ruski motorek, zeby pokazac jacy to lepsi jestescie. Zniszczyliscie im rynek placy i pracy, a teraz wracacie to tego waszego " Raju"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwalił mnie ten tekst: gość 2014.05.15 ja tez juz nie dlugo mam dosyc tego dziwnego nijakiego zycia na co dzien praca dom praca dom kasa urlop praca dom tutaj nic nie jest takie jak w PL nawet wyjscie do sklepu jest jakies inne dziwne nawet weekendowe wypady smutnawe i po czasie nudnawe ogolem dziwnie i do d**y :D Tak jakby w PL był raj na ziemi , nikt nie pracuje , nie ma problemów tylko imprezy od świtu do nocy , kasy w bród i hulaj dusza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co sie martwiła co sie smucisz Ze wsi jestes na wieś wrócisz .... Cebulaczki do domu nic tu po was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cebulaki to mieszkające w szkopkowie poloki :D rozwielitki żyjące dla pracy spania i srania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wracajacy emigrant
Przeczytałem cala dyskusje w tym poscie. Muszę przyznać, ze prawdą jest, ze większość polskich emigrantów to idioci. Po pierwsze nie jesteście w UK dlatego, ze wasza nowa ojczyzna przyjęła was z otwartymi rękoma. Jesteście tam dlatego bo wasza matka Polska, wreszcie po kilkuset latach cierpień, zdrad i mordów odzyskała pelna niepodległość. Pozwoliło to na jej ekonomiczny rozwój do tego stopnia, który desygnował ja do wstąpienia w szeregi Unii Europejskiej. Ten właśnie aspekt wiekszosci wam umożliwił podjecie pracy za granica. Brytyjczycy nie wpuścili Was do swego kraju bo kochają Polaków.. Oni potrzebowali ludzi, którzy czyscili by im kible, zmywali gary i wykonywali najprostsze prace w fabrykach. Po drugie śmieszy mnie jak mowicie, ze politycy Polskę sprzedali. Jednak spytać co dokładnie, to juz jest problem z uzyskaniem odpowiedzi. Najsmieszniejsza to jest gosciowa, która pisze jak to utkwiło w jej pamięci gdy zamykano polskie fabryki. No widać, ze do szkoły to chodziła w czasach gdy o Karolu Swierczewskim kazano recytować wiersze, ze się kulom nie klanial. Jako absolwent studiów w nowej Polsce oswiece te panią. Polskie fabryki to były sztuczne molochy, zatrudniające po kilkadziesiąt pracowników, które produkowały do ruskich prawie za darmo. W wiekszosci prace Polakow pokrywano towarami z Rosji jako zaplate. Polski komunistyczny rząd drukowal pieniadze aby uspokajać społeczenstwo, rzadajace coraz to większych wypłat. Pamiętamy zarobki w milionach i ogromna inflacje. Zresztą niech konkluzja polskiego przemyslu bedzie to, ze w 2000 r. Niemcy Zachodnie od 3 lat produkowały juz golfa IV a w Polsce, dopiero po wielu strajkach i milionach, przeznaczonych na odprawy pracownicze, likwidowano produkcje małego Fiata. Po trzecie. To w jaki sposób plujecie na swój kraj, naród, kulturę jest po prostu obrzydliwe. Swego czasu tylko żydowskie kapo pluło podobnie na swój naród, w czasach 2 wojny myslac, ze sa kims lepszym i innym. Wszyscy wiemy jak skonczyli. Was też to czeka. To tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapominaj jednakże drogi Panie ,że gdybyśmy wojenki prowadzili w ten sam sposób co nasi zachodni sąsiedzi, jak i nakradli tyle co oni a na końcu wyciągneli łapki w strone Ameryki zamiast w kierunku Rosji,to te molochy jak je nazwałeś mogłyby dzisiaj przynosić krocie zysków :)Zamiast, jak obecnie wzbogacać gospodarkę Niemców i innych krajów Unii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o których Niemcach piszesz? Tych Zachodnich, które Amerykanie podnieśli z ruin po II wojnie czy o tych Wschodnich, które mimo bilionów euro wpompowanych nadal nie mogą się otrząsnąć po sowieckiej traumie. Co.do reszty nawet nie chce mi się polemizować. Widać trawa, cider i upal od egipskich wycieczek mozg zlasowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zachodnie Niemcy, podniosły pieniądze i złoto złożone w Bankach Szwajcarskich po wojnie przez nich samych a Amerykanie w obopólnym interesie i porozumieniu pomogły dokończyć "dzieła" Co do Ost Landów ... nie rozumiem aluzji :) Czy całe Niemcy muszą być tak obrzydliwe jak zachodnie ? Obsadzone fabrykami z trującymi wyziewami i przepełnionymi emigrantami -wstrętnymi miastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Jednak co się odwlecze to nie uciecze. Polska juz teraz jest 21 gospodarki świata. W przeliczeniu PKB na głowę mieszkańca jest na 50 miejscu. Krok po kroku odzyska swoją chwałę i blask. Dobrze, że te pajace ja opuściły. Srać na nich. Tylko najgorsze, że za granicą tak ten piękny kraj oczerniaja szmaty, że mieszkancy Timoru Wschodniego uważają nawet, że ich kraj jest lepsz od Rzeczpospolitej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytuje wpis powyzej "ie wracać polskie robactwo. Dobrze, ze wyhechaliscie. Przydałoby się by jeszcze ze 2 miliony takich nieudolnych poyebow ja wy opuściło Polskę. Ba wasze miejsce szmaty ściągniemy porządnych Ukraińców, Gruzinów i będzie malinowo. Polska wreszcie zaczyna oddychać bo tak fakt czas jej płuca były zaśmiecone odpadem zwanym emigranci" i odniose sie do tego ile to trzeba w sobie jadu miec i jakim trzeba byc nieudacznikiem by to pisac- typowe polactwo to ze d**y nie ruszysz za granice bo nic nie umiesz twoja sprawa ale w Polsce fajnie nie jest i czas s*******ac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko najgorsze, że za granicą tak ten piękny kraj oczerniaja szmaty, że mieszkancy Timoru Wschodniego uważają nawet, że ich kraj jest lepsz od Rzeczpospolitej. >>>>>> dokładnie masz rację ! mnie to też w....wia ! jak tak można za pare euro sprzedać się jak tania panna z ulicy ! mieszkaj sobie człeku gdzie chcesz ale miej szacunek do swej ojczyzny i narodu bo to nie jej i ich wina ,że mamy posrany złodziejski rząd który tylko patrzy aby własne kieszenie zapełnić ! To jak się Polacy wyrażają o swoim pochodzeniu i o wlasnej ojczyźnie będzie w przyszłości jak nie już ! Rzutowało na poglądy ich dzieci ! Na ich kulturę wychowanie charakter i osobowość. Nie może nic dobrego z tak źle ukierunkowanego młodego pokolenia wyrosnąć skoro My starsi nie dajemy im odpowiedniego, mądrego i odpowiedzialnego spojrzenia na wszystko co się we współczesnym świecie obecnie dzieje ! Już zbieramy żniwo paskudnego wychowania młodych ludzi pokolenia lat 90 tych ! Widać to na każdym kroku choćby tutaj na tym forum :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyjechałam- nie do Anglii , ale wyjechałam za lepszym życiem nie uwazam ojczyzny za dno, mam sentyment, ale mam zal ze musiałam tak naprawdę wegetować, ze mimo dwóch kierunków studiow, ktore ukonczylam, bo mialam nadziej ze wplynieto na moja pensje- to wegetowałam tak naprawe. ze aby cokolwiek kupic musialam brac kredyt czy raty i zeby miec gdzie mieszkac to moglam tylko wynajmować, a pozniej rodzice mi darowali mieszkanie. Nie dorobilabym sie niczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestes zarajca!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyjazd za granicę to nie zdrada :) Zdrada to wtedy gdy Polak Polaka obraża gdy wyśmiewa własny kraj i kulturę która go właśnie tak wychowała ,że teraz daje sobie radę wszędzie i we wszystkich nawet najgorszych warunkach. Myślicie większość z Was ...że gdybyście się wychowali np. w takiej UK czy DE bylibyście w stanie tak dużo osiągnać ?! Otóż NIE! Nie bez przyczyny się mówi ,że "Polak potrafi" W sytuacjach gdzie Polak dorabia się wszelakich dóbr materialnych ...niemiec czy anglik nigdy by sobie nie dał rady ! Bo to są ludzie którzy mimo iż mają wszystko podstawione pod nos ,to nie potrafią z niczym sobie dać rade ! Dlatego też , wyzwiska Polaków w kierunku kraju z którego pochodzą i w którym się wychowali oraz nabrali cech radzenia sobie w życiu ...są naprawdę poniżające ! Nie tylko dla tych co pozostali w PL ale i dla tych którzy je piszą ...bo to jakby pisali o sobie samych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie w UK tez się niczego nie dorobić ie, chcąc prowadzić normalne życie w tym kraju. Dom trzeba spłacać do końca życia, na raty trzeba pokoje wynajmować, dzieci wykształcić w porządnej uczelni ie ma szans bo skąd wziąć 3.5 tysiące funa na miech. Poza tym to, że wy pochodzić ie z polskiej duży nie znaczy, że cała Polska tak wygląda. Mam 5ciu znajomych, którzy wrócili. Po znalezieniu pracy nikt z nich nie emigrantow ponownie. Modlą się by nigdy nie musieli z PL wyjeżdżać. Polska współczesna jest pięknym krajem. To najlepsza Polska w jej 1000letniej historii. Powiem więcej. Ponad milion Brytyjczyków mieszka w Hiszpanii. W większości to emeryci. Wiecie dlaczego wyjechali. Ponieważ za brytyjska emeryturę nie są w stanie wyżyć na Wyspach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
'' Po znalezieniu pracy nikt z nich nie emigrantow ponownie'' ''Ludzie w UK tez się niczego nie dorobić ie'' ''Poza tym to, że wy pochodzić ie z polskiej duży'' xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Po jakiemu ty człowieku piszesz ? Już zapomniałeś polskiego ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pisze jak pisze. To test na inteligencję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tylko dwie wyplaty i tez wracam:-) Moja siostra wrocila do Polski z UK 5 lat temu i wcale nie zaluje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×