Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wracam do polski i bardzo sie ciesze :)

Polecane posty

Gość gość
no wlasnie. a sraja na Polske ze sa tam podatki tak jakby w Uk ich nie musieli placic. Czyli Polska be bo zabiera ale Uk cacy bo zabiera jeszcze wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość emigrant
Oj pustaki :D No moze i wyzsze podatki w przeliczeniu na zlotowki ,ale pensje 5 razy wyzsze ! Nie wiem po jakiego grzyba wlazicie na forum poza Polska ,to przeciez bardziej dla emigrantow ,przychodzicie tu sobie ulzyc ?Poczuc sie lepiej poprzez epitety rzucane w Nasza strone? Tak z ciekawosci pytam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pensja 5 x wyzsza to i podatki 5 x wyzsze. Uwazasz ze sprzataczka placi tyle samo podatku co menedzer ? Pisze tez z zagranicy, wiec sie tak nie podniecaj, z tym ze ja patrze realnie a nie przez rozowe okulary na tzw zachod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tencouncil tax to jest wyższy, nie chodzi o to, że to funty, tylko w PL nie płaci się 200 podatku od nieruchomości miesięcznie jak się ma/wynajmuje mieszkanie czy dom, jak to jest w uk. a akcyza faktycznie jest podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość emigrant
Nie rob ze mnie idioty ,nigdzie nie zasugerowalem ,ze sprzataczka placi ten sam podatek .. Rozumiem ,ze Ty uwazasz iz nie powinienes wogole placic podatkow w UK :D , w Polsce z tego co slyszalem potrafia zabrac pol pensji ,czy tu tez Ci zabieraja 50% Twoich zarobkow?Skoro tak to nie bardzo rozumiem co tu jeszcze robisz w UK realisto z Koziej Wolki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"w Polsce z tego co slyszalem potrafia zabrac pol pensji ,czy tu tez Ci zabieraja 50% Twoich zarobkow?" X X Jakie pół pensji? Widać że nigdy nie pracowałeś w Polsce. Podatki w Polsce: podatek dochodowy - od 19% do 32%, UK: - od 21 % do 45 % plus składki ubezpieczeniowe na różnym poziomie - 2% i 13,8% VAT: - Polska 23%, UK - 20% Wiec nie wiem gdzie się bardziej opłaca praca na czarno i wypłata pod stołem. Gdyby nie benefity w UK, to 2/3 osób już by dawno wrócily do kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mieszkam w Uk to po pierwsze a po drugie widze ze dziecino zachlysnelas sie ta anglia jak lysy na widok grzebienia. Wlacz myslenie i otworz oczeta dziecinko. Praca na obczyznie to ciezki kawalek chleba, jak mowil Churchil - krew pot i lzy. Ale lzej placic podatki wieksze dla Uk niz mniejsze dla PL, to wlasnie wiesniackie myslenie. Kiedys spadnie ci luska z oczu, i zaplaczesz, wierz mi. Na kolanach wrocisz do PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdyby nie benefity w UK, to 2/3 osób już by dawno wrócily do kraju. I tu jest cale clou programu :) Pozdrawiam myslaca czy myslacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość emigrant
Spoko, faktycznie nie pracowalem w Polsce wiec nie bede sie klocil o podatki bo to zaslyszane od znajomych .. Nigdy nie bralem zadnych benefitow ,a do Polski raczej nie wroce (nigdy nie mow nigdy) bo tu zalozylem rodzine ,mam prace ,dom i znajomych, tu jest teraz moja ojczyzna! Rozumiem ,ze czesc ludzi nie moze sie tu odnalezc i nie krytykuje nikogo za decyzje powrotu ,po prostu kazdy jest inny- jedni zapuszczaja korzenie inni wracaja ,a z luskami na oczach to nie ma nic wspolnego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"bo tu zalozylem rodzine ,mam prace ,dom i znajomych, tu jest teraz moja ojczyzna" Ojczyzne ma sie jedna (nazwa od Ojca), dla angoli i tak bedziesz ZAWSZE obcym, chocbys nie wiem jak pial pochwalne hymny na ich czesc. Mowi ci to czlowiek po 30 latach pobytu, doswiadczony zyciem. Pozdrawiam. Ps. Tez zalozylam rodzine, dzieci tu urodzilam (juz dorosle), mam prace dobrze platna, znajomych, ale to jednak nie Ojczyzna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj nie ma z czego się cieszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK dla angoli albo w DE dla niemców może i nie będziesz swój po 30 latach pobytu, bo to mimo emigracji do nich kraje jednego narodu, ale w USA to będziesz bez problemu dużo szybciej niż po 30 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ja wiem ? Moja siostra mieszka od 27 lat w Californi, a kazde wakacje, urlop spedza w Polsce. Nie na Bahamach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po co w ogóle tam mieszkacie, jak tak słabo się tam czujecie i każde wakacje spędzacie w Polsce. Ja w USA czułem się świetnie i jednym z nich po 3 miesiącach życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komuna jaruzelska nas wyrzucila, a pozniej to juz poszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość emigrant
Ok ,to jest Twoj punkt widzenia i Twoje doswiadczenia ,ja mam zupelnie inne odczucia- jestem szczesliwy, nie czuje sie obco i tu jest teraz moja ojczyzna!Czy tak ciezko zaakceptowac fakt ,ze ktos na emigracji odnalazl swoj dom? Nie opluwam Polski , tam sie urodzilem i wychowalem ,ale moj dom jest tutaj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to jak sobie ustawiłaś stan wiecznych wygnanców to masz skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecznych ? Nie, wracam oczywiscie, ale najpierw zgarne przyslugujaca mi emeryture i ... bede rozkoszowac sie zyciem w PL bez pracy wsrod swoich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tam u Ciebie na emigracji nie ma swoich? na pewno są bo wszędzie są :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu moja odpowiedz, za Norwidem. Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba Podnoszą z ziemi przez uszanowanie Dla darów Nieba.... Tęskno mi, Panie... Do kraju tego, gdzie winą jest dużą Popsować gniazdo na gruszy bocianie, Bo wszystkim służą... Tęskno mi, Panie... Do kraju tego, gdzie pierwsze ukłony Są, jak odwieczne Chrystusa wyznanie, "Bądź pochwalony!" Tęskno mi, Panie... Tęskno mi jeszcze i do rzeczy innej, Której już nie wiem, gdzie leży mieszkanie, Równie niewinnej... Tęskno mi, Panie... Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia, Do tych, co mają tak za tak - nie za nie, Bez światło-cienia... Tęskno mi, Panie... Tęskno mi owdzie, gdzie któż o mnie stoi? I tak być musi, choć się tak nie stanie Przyjaźni mojéj... Tęskno mi, Panie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie czujesz się po 30latach nawet obco wśród angoli, bo sama ich traktujesz jak obcych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie same chlopy panszczyzniane przypisane do ziemi... masakra. Dlatego "elity" polityczne moga z wami robic co chca, a wy I tak jak te chlopy bedziecie ich po nogach calowac, za ta "okruszyne chleba"... Masochisci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mieszkam wsrod angoli, mieszkam gdzie indziej, i mam przyjaciol wsrod nich, ale to to nie to. Nie porozmawiasz o literaturze, o filmach o historii, muzyce - kazdy ma swoja, wiec rozbieznosci totalne. a gadac o pogodzie czy o pracy czy dzieciach to nie moja dzialka, wole intelektualne rozmowy. Rozumiesz roznice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.42 Chlopy panszczyzniane nie zamieszkuja swoje cale zycie za granica. pieprzysz jak potluczony/a. Ale co taki zrozumie jak uciekl zaledwie z Pl i urwal z lancucha mamy i taty. I zachlysnal "wolnoscia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakbys wolala intelektualne rozmowy to najpierw poznalabys dobrze literature ,muzyke I kulture kraju w ktorym mieszkasz,nie wierze ,ze nie maja nic do zaoferowania,ale jesli Ty uwazasz ,ze tylko polska historia ,muzyka i kultura sie liczy ,to znaczy ,ze jestes bardzo ograniczona i zamknieta na swiat ,albo otaczasz sie jakimis prostakami z ktorymi sie nie da podyskutowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maja historie, maja muzyke, maja literature. Ale to nie moja historia, literatura, muzyka. Czy ciezko zrozumiec ze koszula blizsza cialu ? I narod sie wynaradawia zapominajac o swojej kulturze a przyjmujac obca ? Do kogo ja to mowie zreszta. Przyjmij historie angielska jak wlasna i utozsamiaj sie z krolowa Wiktoria, co mi do tego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To po co wyjechalas za granice skoro nie chcesz odciac pepowiny ? Skoro Ci tak teskno za ojczyzna to masz tam chyba jakies kola emigrantow ,w ktorych mozna sie spotkac I pogadac o filmach I historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kola emigrantow to kola nowej emigracji, gdzie rozmowy, jak zarobic, gdzie znalezc prace, gdzie znalezc mieszkanie. Ja juz stara emigracja, ta pierwsza, czesc przyjela inne obywatelstwo, czesc ma to gdzies i siedza w domach. Koniec odpowiedzi, wychodze na rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wyjechalam zeby kase zarobic :) a co komus to sie nie podoba ? zarabiam odkladam przy tym zyje na poziomie :) nie lubie kraju w ktorym jestem nie lubie ludzi tej narodowosci i co ? komus to przeszkadza ? nie jestem tu z milosci to tych posrancow ! tylko dla pieniedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^ Czyli identycznie jak ja. Ale to trzeba miec cos pod kopula zeby to zrozumiec, a nie byc zaslepionym £ i tolernacyjnym na sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×