Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Justyśka799

Egzamin zawodowy opiekun medyczny

Polecane posty

Gość Pilne
Mógłby ktoś jeszcze raz napisać jak wykonywać czynności po karmieniu, tzn. czy najpierw zdejmujemy rękawiczki i fartuch i wtedy dezynfekujemy przybory czy odwrotnie? nerki i miski odkladamy do magazynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stetoskop dezynfekujemy i odkładamy na miejsce. Jednorazowe kubki, żanety, gaziki itp. do czerwonego. Drobne naczynia, pean - umyć, wytrzeć i odłożyć do dezynfekcji (u nas był to duży pojemnik z pokrywą). Tacę umyć wytrzeć, zdezynfekować płynem w sprayu, odstawić na miejsce. Wózek zdezynfekować sprayem. Worki w całości wrzucić do odpowiednich pojemników. Zdjąć fartuch - do ogólnego czerwonego pojemnika, potem rękawice - też do czerwonego pojemnika. Umyć i zdezynfekować ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! 20 czerwca mam egzamin wiec potem napisze co i jak, ale wszyscy pisza to samo,wiec pewnie żadnych nowosci nie wniose. Postanowiłam zaczac przygotowywac sie rowniez do egzaminu pisemnego,ktory piszemy wszyscy razem 22.06. Czytam i rozwiazuje testy,niektore sa bez odpowiedzi ,no i dlatego nurtuje mnie pare pytan,na ktore nie wiem jak odpowiedziec. A wiec: 1. Pacjent z choroba Parkinsona chętnie spaceruje z asekuracją opiekuna med, Na jakie ułozenie ciała nalezy zwracać uwage? a)ułożenie stóp b)ułozenie głowy c)ułozenie stóp, kolan, rąk d)ułożenie stóp, rąk, głowy 2. Chorego z dusznością należy ułożyć a)pozycja boczna b)półwysoka c)Trendenburga d)pozycja wysoka 3. Przemieszczenie chorego z całkowitym porażeniem kończyn z łóżka na wózek z pomocą a)balkonik b)trójnóg c)łatwoślig d)mata Może na was to banalne pytania, ale ja nie wiem jaką odpowiedz dałabym,gdyby takie pytanie sie pojawiło. Z góry dziękuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziekuje:-) A klucze do testów z lat poprzednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te klucze nie są do tych pytań. Zadania są wzięte z egzaminów , które odbyły się w szkołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klucze są publikowanena stronach cke, a wcześniejsze na stronach oke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odp.na pytania gościa z 18:45 1d; 2c; 3d; :) trzymam kciuki za wszystkich zdających jeszcze część praktyczną i za wszystkich nas w pon. o 14:00 za testy!!!!!!!! Damy radę!!!! POWODZENIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwazam ze to bedze tak: 1d ,2d ,3c .Co wy na to.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mysle ze wszystkie odpowiedzi sa D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TA DRUGA ODPOWIEDŹ JEST PRAWIDŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NA 100% 1-D, 2-D, 3-C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga23034
chorego z dusznością układamy w pozycji półwysokiej by zapewnić lepszy dopływ tlenu. Pozycja Trendenburga to pozycja głową w dół z nogami w górze i stosuje się ją raczej przy omdleniach lub problemach z dotlenieniem mózgu, przy drenażu górnych dróg oddechowych czy przy utracie krwi. Pytanie 1 też bym zaznaczyła odp. d, zaś pytanie 3 jakie podajesz dla mnie to odpowiedź łatwoślizg, czyli odp c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki, przy dusznicy pacjenta sadzamy z poduszkami pod plecami, by wspomóc akcję oddechową, czyli jest to pozycja wysoka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aga 23034 prosimy bardzo o klucz do twoich testów plis są też i panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie je produkuję, będą na blogu. Zrobię wszystkie od 2008 roku. Dam Wam znać i wstawię link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, nie mogę tu nic napisać bo wszystko uznawane jest jako spam kilka testów z odpowiedziami macie już na blogu, zaznaczyłam to w tytule

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na blogu już są wszystkie testy rozwiązane, od 2008r. do stycznia 2015. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje.Jestes wielka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pilne
Aga jak wejść na twój blog?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kochana agusiu jak z tymi testami bez odp np nr 1 pomóż proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Ja nie Aga,ale znalazłam Agi blog. Naprawde dziewczyna się postarała. Powinnyśmy być Jej wdzięczni :-) tylko ze jak pisze link stronki to wyskakuje mi SPAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zróbmy tak. Zeby nie uznawali tego jako spam podam wam w kazdej wiadomosci po jednym słowie tego linka Agi (czyli do kropki) Moze sie uda. ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli pierwsze bedzie : opiekunblog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opiekunblog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×